Keliavimas tik su rankiniu bagažu 359

Ko negalima vežtis rankiniame ir registruotame bagaže skrydžio metuGebėjimas išsiversti su nedaug daiktų yra vertybė ir didelis privalumas. Ypač keliaujant, ypač šiais laikais.

Dėl įvairiausių priežasčių aviakompanijos stengiasi rasti papildomų būdų užsidirbti. Tos papildomos pajamos dažniausiai gaunamos iš įvairiausių mokesčių, kuriuos privalo sumokėti keleiviai. Vienas iš tokių mokesčių – už viršytą leistino bagažo svorį arba užsakomą registruoto bagažo gabenimą.

Pigių skrydžių oro linijų, pvz., Ryanair, bagažo registracija internetu savarankiškai gali kainuoti gerokai mažiau nei oro uoste prieš pat skrydį. Tad naudingas patarimas tiems, kurie ruošiasi keliauti su registruotu bagažu: užregistruokite bagažą iš anksto. Keleivių apklausos parodė, jog apie 75% keliautojų ateityje ketina keliauti tik su rankiniu bagažu ir beveik vien dėl to, kad galėtų išvengti minėtų papildomų mokesčių.

KELIAVIMAS SU RANKINIU BAGAŽU

Ar iš tiesų įmanoma keliauti tik su rankiniu bagažu?
Taip, tikrai įmanoma. Svarbiausia yra gudriai ir apgalvotai supakuoti savo mantą.

Pirmiausia, pasitikrinkite, ar jūsų turimas lagaminas ar rankinė neviršija leistinų išmatavimų. Tai priklauso nuo oro linijų taisyklių, tačiau dažniausiai rankinis bagažas negali viršyti šių ribų – apie 56x45x25 cm. Rinkdamiesi lagaminą atkreipkite dėmesį, kad jis atitiktų reikalavimus ir nebūtų per sunkus (dažnai minkštos rankinės yra lengvesnės nei įprasti lagaminai), nes rankinio bagažo svoris dažnai yra ribojamas.
Į aviakompanijų RyanairWizzair, Norwegian aviabilietų kainą įskaičiuotas rankinio bagažo, kurį nešatės su savimi į lėktuvo saloną, gabenimas.
- Ryanair rankinis bagažas – 1 bagažo vienetas iki 10 kg, išmatavimai negali viršyti 55 x 40 x 20 cm.  Leidžiama nemokamai į lėktuvą įsinešti ir antrą bagažą (mažą moterišką rankinę) bei oro uoste įsigytas prekes. Antroji rankinė negali viršyti 35 x 20 x 20 cm išmatavimų, svoris nėra ribojamas. Į Ryanair lėktuvo saloną priimama ne daugiau kaip 90 rankinio bagažo vienetų. Darbuotojai vietoje įvertina situaciją dėl talpumo ir priima sprendimus vardan keleivių saugumo, kuriuos bagažus perkelti į bagažo skyrių. Tai papildomai nekainuoja.
- Wizzair į lėktuvo saloną leidžia įsinešti 1 vnt. rankinio bagažo. Wizzair rankinis bagažas skirstomas į 2 tipus: mažesnį (iki 42 x 32 x 25 cm) ir didesnį (iki 56 x 45 x 25 cm). Svoris bėra ribojamas. Mažesnis rankinis bagažas gabenamas nemokamai, o už didesnį mokama 10-18 EUR Lt priemoka skrydžiui į vieną pusę, kai mokama iš anksto arba 35 EUR, kai mokama oro uoste.
- Norwegian rankinis bagažas (iki 10 kg) neturi viršyti 55 x 40 x 23 cm išmatavimų. Be pagrindinio rankinio bagažo Norwegian avialinijos leidžia į lėktuvo saloną atskirai įsinešti vieną papildomą daiktą (mažą rankinę ar nešiojamąjį kompiuterį). Dydžio ir svorio apribojimai nėra nurodomi. Šiuos papildomus daiktus reikia pasidėti po sėdyne priešais save. Dėmesio: Keliaujant į/iš Dubajaus, rankinis bagažas neturėtų viršyti 8 kg.

Antra, pasitikrinkite, ar jūsų bagaže nėra draudžiamų vežti daiktų. Jau kurį laiką dauguma taisyklių reikalauja visus skysčius vežti ne didesniuose nei 100 ml talpos buteliukuose, įdėtus į peršviečiamus plastikinius maišelius (ne didesnius nei 1 l talpos). Tačiau tai neturėtų būti problema – juk higienos reikmenų galima įsigyti bet kur.

Kūdikių maistui, reikalingam skrydžio metu, ribojimai nėra taikomi. Gyvybiškai svarbūs vaistai rankiniame bagaže gali būti gabenami ir didesniais kiekiais, tik būtina turėti pažymą iš gydytojo. Aštrūs daiktai draudžiami, todėl atsisakykite sulenkiamojo peiliuko ir atvykę į vietą įsigykite pigų virtuvinį peilį – jis puikiai tiks maistui ruošti, virvei nupjauti, ką nors atidaryti. Beje, labai praktiškai ir originaliai galima panaudoti bekvapį dantų siūlą – juo puikiai supjaustysite sūrį.

Išsirengėte į kelionę, kuri reikalauja daug įrangos? Kalnų žygiai, stovyklavimas, slidinėjimas? Galite keliauti su rankiniu bagažu, o visą reikiamą įrangą įsigyti ar išsinuomoti vietoje. Tokiu būdu prisidėsite prie vietos ekonomikos kėlimo, tačiau išvengsite papildomų mokesčių už bagažą, kurio jums nereikės visos kelionės metu.

Atminkite, kad kūdikiams dažniausiai nepriskiriamas joks bagažas (tik „Ryanair“ leidžia neštis kūdikio krepšelį iki 5 kg), išskyrus vežimėlį (gabenamas nemokamai). Vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir gabenami nemokamai, jei biliete nurodyta, kad lėktuvu keliauja kūdikis. Jei kūdikis nekeliauja, šie daiktai gabenami tik kaip specialusis bagažas už papildomą mokestį.

MAISTO PRODUKTAI

Į kur skrendant, kiek ir kokių maisto produktų galima vežtis rankiniame bagaže?
ES šalyse maistą vežti rankiniame bagaže galima. Tačiau atsiminkite, kad egzistuoja rankinio bagažo apribojimai, tad labai daug įsidėti tiesiog nepavyks. Svarbu pabrėžti, jog kai kuriose šalyse, pvz., Prancūzijoje, sūris gali būti laikomas „geliu“ ar „pasta“, o tai yra skysčiai, kuriems taikomi 100 ml apribojimai.
Keleiviai iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių į ES negali bagaže įsivežti mėsos, pieno ar jų produktų. Išimtis taikoma įvežant įvežant iki 10 kg tokių produktų asmeninėms reikmėms iš Kroatijos, Farerų salų, Grenlandijos ir Islandijos.

Ne ES šalyse, pvz., Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Japonijoje ar JAV, maisto produktai bagaže nepripažįstami, tad juos gali tekti arba suvalgyti, arba išmesti. Vaisiai ir daržovės laikomi greitai gendančiais produktais, o tokių produktų nei rankiniame bagaže vežti negalima.

Skysčiai pirkti „Duty Free“ prekyvietėse į lėktuvo saloną įleidžiami, tačiau skrendant su rankiniu bagažu jie turi tilpti į jūsų lagaminą/kuprinę ar kito tipo kelionės krepšį. Ryanair leidžia “Duty Free“ pirkinius įsinešti į lėktuvo saloną atskirai.

Svarbiausia taisyklė gabenant maistą lėktuvu – jis turi būti gerai supakuotas, kad nesugadintų kito bagažo, neskleistų kvapo. Jei abejojate dėl maisto produkto, tiesiog pasitikrinkite šalies, į kurią keliaujate muitinės internetinį puslapį.

TABAKO GAMINIAI, CIGARETĖS

Koks yra leidžiamas gabenti tabako gaminių, cigarečių kiekis rankiniame bagaže?
Kiekviena valstybė nustato skirtingą kiekį tabako gėrybių, kurias gali gabenti keleivis. Svarbiausia galiojanti taisyklė – šie daiktai turi būti skirti asmeniniam vartojimui, t.y. keleivis jų neketina perparduoti. Jei cigarečių ir kitų panašių prekių vežatės daugiau, jums gali tekti įrodyti, kad jos skirtos tik asmeniniam vartojimui paprašant įsigijimo dokumentų, teiraujantis viešnagės laikotarpio, leistino kiekio viršijimo priežasčių. Nesugebėjus įrodyti, cigaretės ir kiti tabako gaminiai bus konfiskuojami.

ES valstybių nustatytas orientacinis leidžiamas kiekis negali būti didesnis kaip 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1 kg tabako.

Tačiau atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekviena tiek Europos Sąjungos, tiek trečiųjų šalių valstybė gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių kiekius. Pavyzdžiui, nuo 2014.01.01 į Airiją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais. Informaciją apie šių gaminių kiekius galite rasti Muitinės departamento interneto puslapyje http://www.cust.lt/ arba sužinoti telefonu (8 ~ 5) 261 3027.

DAIKTŲ PLANAVIMAS IR PAKAVIMAS

Kaip viską sutalpinti?
Sudarykite visų būtiniausių daiktų sąrašą ir neimkite bet ko vien „dėl visa ko“. Šiuolaikiniame pasaulyje beveik viską galima įsigyti, tad neapsikraukite. Neimkite visos savo bibliotekos – išsirinkite vieną knygą ir pakeliui su kuo nors apsimainykite. Batai – griozdiškiausias daiktas, tad imkite tik vieną porą (tarkime, patogius, universalius ar sportinius batelius). Jei vis dėlto jums reikia dviejų porų, didesnius ir sunkesnius avėkite kelionės metu, o lengvesnius dėkite į bagažą. Taupydami vietą, į juos galite įdėti kokius nors sulankstytus lengvus drabužėlius ar panaudoti kaip apsaugą trapesniems/dūžtantiems daiktams. Skrydžio metu dėvėkite ir sunkesnius drabužius – paltą, striukę, bliuzoną.

Atminkite, universalūs ir įvairiai pritaikomi daiktai yra jūsų pagrindinis koziris. Nusegamos kelnės, kurias galima dėvėti kaip šortus; apklotas, kuris gali būti ir pagalvėlė; sarongas, dėvimas kaip sijonas; paplūdimio patiesaliukas ir skara ar šalikas viename ir t.t. Patartina turėti kokią nors apsaugą nuo lietaus, pvz. lietpaltį, kuriuo galima uždengti kuprinę, pasitiesti ant žemės ar net pasidaryti pastogę nuo lietaus.

Rinkitės tuos drabužius, kurie yra lengvi, greit džiūna ir dera tarpusavyje. Merginoms, norinčioms išlikti stilingomis ir gražiomis, vertėtų pasiimti keletą porų auskarų ir lengvą skarelę (ji pravers nuo saulės, vėjo ar lankantis šventyklose). Vaikinams patariama turėti nesiglamžančios medžiagos marškinėlius ir kuo universalesnius batus, kurie tiks tiek safaryje, tiek restorane.

Daiktų pakavimo mokslas (arba gudrybės)
Lankstyti daiktus (drabužius) į kvadratėlius yra blogiausias būdas – taip lieka tarpų ir drabužiai glamžosi. Vietoj to visus drabužius kartu suvyniokite. Dėkite švarkelius, marškinius, kelnes ir marškinėlius vienus ant kitų (nurodyta tvarka) ir susukite – taip nesusidarys nelygių storų vietų. Puskojinių ar kitų panašių daiktų maišelį dėkite į vidurį, o kiekvieną jų susukite ratuku.

KITI PATARIMAI

- Pravartu turėti svarstykles, kad prieš vykstant į oro uostą galėtumėte pasitikrinti savo bagažo svorį.
- Specialūs maišeliai ir dėklai leis taupiau ir sandariau sudėti daiktus, apsaugoti nuo galimos drėgmės. Ir svarbiausia, tai jūsų bagažo neapsunkins.
- Įsigykite specialų kelioninį rankšluostį iš viskozės.

Jei norite pasidalinti savo patirtimi ar patarimais, kaip keliauti tik su rankiniu bagažu, kaip talpiai supakuoti daiktus, parašykite el.p. daiva@zigzag.lt.

359 thoughts on “Keliavimas tik su rankiniu bagažu

 1. Atsakyti Agnė Kov 26, 2015 21:36

  Labas vakaras. Esu nepilnametė ir skrisiu su Wizzair’u iš Vilniaus į Londono Luton’o oro uostą. Ar galiu vežtis neišpakuotą cigarečių pakelį „savo reikmėms“? Ar oro uosto darbuotojams kils klausimų man, jei skrendu viena? Ačiū už atsakymus, gero vakaro :)

  • Atsakyti Daiva Kov 27, 2015 9:56

   Agne, problemų dėl cigarečių pakelio kilti neturėtų. Kuomet nepilnametis keliauja į Angliją, ne Šengeno zoną, vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

 2. Atsakyti laura Kov 23, 2015 18:18

  sveiki, ar galima su ryanair rankiniu bagazu vezti dantu pasta?

 3. Atsakyti Arunas Kov 22, 2015 22:14

  Ar galima skraidinti elektrine cigarete su savimi?, skrendu su Ryanair

  • Atsakyti Daiva Kov 23, 2015 11:05

   Arūnai, elektroninę cigaretę rankiniame bagaže galite vežtis. Skystį supakuokite kartu su kitais skysčiais pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.

 4. Atsakyti Arūnė Kov 17, 2015 10:48

  Laba diena,
  norėjau pasiteirauti ar skrendant wizzair kompanijos lėktuvu turint rankinį (nemokamą) bagažą galima dar turėti tiesiog nešiojamą moterišką rankinę/arba kuprinę? Ar nelieps jos sugrūsti į 42 x 32 x 25 cm matmenų bagažą arba palikti ją oro uoste?

  • Atsakyti Daiva Kov 17, 2015 11:21

   Arūne, keliaujant su aviakompanija Wizzair, viskas turi tilpti į rankinį bagažą. Atskirai galima turėti tik „Duty Free“ parduotuvėse įsigytas prekes.

 5. Atsakyti Kristina Kov 7, 2015 18:57

  Ar galima veztis i milana maistine zele, kondensuota piena, seklas krapu

  • Atsakyti Daiva Kov 9, 2015 13:24

   Kristina, maistinę žėlę originalioje pakuotėje, sėklas vežtis galite. Tačiau kondensuotas pienas turėtų būti gabenamas pagal skysčių rankiniame bagaže gabenimo taisykles. Visi skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 ml talpos indeliuose ir sudėti į vieną bendrą ne didesnį kaip 1 l talpos sandariai užsegamą permatomą maišelį.

 6. Atsakyti Zana Vas 26, 2015 17:10

  Sveiki, norejau paklausti ar galima paketus, iklotus susideti y uzspaudziamus maiselius?

 7. Atsakyti Vilija Vas 18, 2015 14:00

  Sveiki, skrisiu į UK ir man įdomu ar į rankinį bagažą galimą įsidėti maisto skaičiau, kad galima, bet ar viską? Ar įmanoma mažą tortą vežtis?

  • Atsakyti Daiva Vas 18, 2015 14:29

   Vilija, jei torto sudėtinės dalys nėra skystos ar tirštos konsistencijos, telpa į aviakompanijos numatytus rankinio bagažo dydžio ir svorio apribojimus, tuomet galima tortą vežtis rankiniame bagaže. Priklausomai nuo aviakompanijos, kai kurios leidžia pasiimti antrą mažą rankinę į lėktuvo vidų, tad jei tortas atitiktų tos rankinės išmatavimus, būtų galima vežtis vietoj jos.

 8. Atsakyti Inga Vas 15, 2015 14:48

  Laba diena.Su vyru skrisime i Vokietija.Noriu paklausti ar musu rankinis bagazas turi būti atskiruose krepsiuose ar kartu.Nes noresime nemokama bagaza isinesti i lektuvo salona.Aciu.

  • Atsakyti Daiva Vas 17, 2015 13:15

   Inga, į aviakompanijos aviabilieto kainą būna įskaičiuotas rankinis bagažas, kurį asmuo nešasi su savimi į lėktuvo saloną. Vienam asmeniui – vienas bagažas. Taip pat nuo aviakompanijos priklauso, koks turi būti rankinio bagažo svoris, kokie išmatavimai, ar galima dar neštis ir papildomą mažą rankinę.

 9. Atsakyti Dovile Vas 9, 2015 13:56

  Sveiki. kiek skyscio vaiko buteliuke galima veztis lektuve ( sultys ar dar koks nors vaikiskas gerimas) skrendant su Norwegian.no. Vaikui nera 2 metuku..

 10. Atsakyti as Vas 7, 2015 23:27

  WizzAir rankinio bagazo ismatavimai kokie?

  • Atsakyti Daiva Vas 9, 2015 11:45

   Pagal Wizzair taisykles, į lėktuvo saloną galima pasiimti mažą rankinį bagažą (42x32x25cm) nemokamai ir didelį rankinį bagažą (56x45x25cm) už nustatytą mokestį.

 11. Atsakyti Vilma Vas 5, 2015 5:01

  Noreciau paklausti kokio ismatavimai turetu buti rankinio bagazo skrendant i Egypta?Koks svoris turi biti rankinio bagazo ir registruojamo bagazo..aciu.

 12. Atsakyti Eugenija Sau 30, 2015 18:11

  The laptop must be removed to check the performance. Is it part of a weight of 10 kg weight limit? thank you

  • Atsakyti Daiva Vas 2, 2015 11:39

   Eugenija, it depends on airlines’ policy. For example, 1 small additional bag up to 35x20x20 cm may be carried per passenger (Ryanair), so you could carry your laptop instead of this small handbag. Otherwise, laptop will be a part of cabin baggage weight limit.

 13. Atsakyti Renata Sau 27, 2015 23:04

  Sveiki, skrendame į Londoną, ir norėjau paklausti ar galime registruotame bagaže vežti vantas bei arbatžoles, taip pat ar tikrai galima pasiimti 4 blokus cigareciu vienam žmogui.Labai ačiū už atsakymą

  • Atsakyti Daiva Sau 28, 2015 9:47

   Renata, vežant vantas ir arbatžoles registruotame bagaže problemų kilti neturėtų. Keliaujant į Angliją galima vežtis ne daugiau kaip 800 cigarečių (4 blokus).

 14. Atsakyti Justina Sau 26, 2015 23:55

  Sveiki :)

  Skrendu su „Wizz air“ iš Vilniaus į Norvegiją (Stavangerį) norėjau pasiteirauti ar galima vežtis barzdazkutę ir kokie apribojimai taikomi maistui, nes norėčiau vežtis kavos, bei grybukų. Skrendu tik su rankiniu bagažu. Taip pat daug skaičiau apie skysčius. Bendrovės puslapyje rašoma, jog maišelis skysčiams sudėti turi būti tam tikrų matmenų (20×20). Jei mano maišelis bus kitokių matmenų, bet skysčiai jame neviršys 1 l teks įsigyti naują ar neturėtų kilti dėl to problemų? Dar norėjau paklausti, jei turiu skystį orginalioje pakuotėje, kuri neviršija 100 ml, tačiau talpa ant tos pakuotės nėra nurodyta. Ar gali kilti dėl to problemų?

  Iš anksto dėkoju už atsakymą,
  Pagarbiai,
  Justina

  • Atsakyti Daiva Sau 27, 2015 11:04

   Justina, barzdaskutę vežtis galite. Daugiau informacijos apie maisto apribojimus vykstant į Norvegiją galite rasti „Ką draudžiama vežti į / iš ne Europos Sąjungos šalis /-ių“ įraše.
   Jei rankiniame bagaže visi skysčiai bus ne didesniuose nei 100 ml talpos buteliukuose ir bus sudėti į sandariai užsegamą permatomą ne didesnį kaip 1 l talpos maišelį, problemų dėl išmatavimų kilti neturėtų. Jei tūris ant buteliuko nenurodytas, tačiau tikrai neviršija 100 ml, problemų kilti taip pat neturėtų, kadangi bagažas yra skenuojamas ir taip tikrinamas bagažo turinys bei skysčių tūris.

 15. Atsakyti Ieva Sau 8, 2015 20:59

  Labas vakaras,

  Nor4jau pasiteirauti ar galima skrendant su Ryanair rankiniame bagaže vežtis plaukų tiesinimo žnyples ir plaukų džiovintuvą?

  Ačiū už atsakymą.

 16. Atsakyti visata Gru 21, 2014 17:46

  Sveiki,
  Keliausiu i Australija.
  1. Ar galima veztis lesius(kontaktines linzes) ir koks kiekis leidziamas, kad nereiktu deklaruoti ir pan (noreciau veztis 12vnt ar daugiau)?
  2.Ar galima kvepalus veztis registruotame bagaze (kvepalu buteliukai ne nauji, atidaryti) ?

  • Atsakyti Daiva Gru 22, 2014 11:15

   1. Keliaujant į Australiją kontaktinius lęšius vežtis galima. Koks kontaktinių lęšių leidžiamas kiekis nenurodoma. Daugiau informacijos teiraukitės Australijos muitinėje arba peržvelkite dažniausiai importuojamų daiktų į Australiją sąrašą.
   2. Kvepalus registruotame bagaže vežtis galima.

 17. Atsakyti agne Gru 14, 2014 13:42

  Sveiki norejau paklausti ar kalima gabenti su wizzair kompanija silke ispilus alieju ar tai gali buti vistiek priskaityta kaip skistis. Aciu uz atsakyma

  • Atsakyti Daiva Gru 15, 2014 10:35

   Agne, jei silkė nebus skysčiuose ir labai gerai supakuosite, geriausiai tinka vaakuminės pakuotės, tuomet problemų kilti neturėtų. Blogiausiu atveju, silkę teks palikti oro uoste :)

 18. Atsakyti Petras Gru 10, 2014 14:57

  Sveiki. Skrisiu su Ryanair i Anglija . Noriu nuvezti rukytos desros gabaliuka ir rukytu lasinuku rankineme bagaze Ar neturesiu problemu Ar nereikes suvalgyti dar neisskridus…

 19. Atsakyti Indre Lap 30, 2014 16:46

  Laba diena. Keliaujant is Prancuzijos su Ryanair kompanija, galima vestis kietuju suriu ir dar tarkim saldumynu? Nera kokiu svorio maistui apribojimu ?

  • Atsakyti Daiva Gru 1, 2014 10:36

   Indre, ES šalyse maistą vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže galima. Tačiau nepamirškite laikytis rankinio bagažo svorio apribojimų.

 20. Atsakyti Jurga Lap 29, 2014 18:09

  Laba diena,
  Ar galima į rankinį bagažą, skrendant su Ryanair, įsidėti presuotus pudrą ir akių šešėlius, bei lūpdažį? Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Gru 1, 2014 10:11

   Jurga, viską, ką išvardinote rankiniame bagaže galite vežtis. Tik lūpų dažus turėsite laikyti prie visų skysčių.

 21. Atsakyti Viktorija Lap 24, 2014 13:14

  Laba diena. Skrendu i Bergena. Ar galima rankiniame bagaze pasiimti ranku darbo muila.

 22. Atsakyti Julija Lap 14, 2014 23:01

  Sveiki! Artimiausiu metu nusimato kelionė su 1,6 m.vaiku į Londoną. Skrendame su Ryanair. Sau pasirinkau tik rankinį bagažą. Norėjau pasitikslinti ar kartu su vežimėliu vaikui priklauso ir krepšys iki 5 kg? Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Lap 17, 2014 10:54

   Julija, pagal Ryanair taisykles, keliaujant su kūdikiu iki 2 metų (iki 24 mėnesių) jam priklauso 5 kg bagažas. Šiam bagažui išmatavimų apribojimai nenurodomi.

 23. Atsakyti Everita Lap 6, 2014 15:57

  Laba diena. Norėjau Jūsų pasiklausti dėl norwegian air. Kadangi su šia kompanija skrendu pirmą kartą, kyla lakoniškų klausimų. Dėl rankinio bagažo kaip ir aišku, tačiau įdomu ar galima su savim turėti mažą rankinę (kaip ryanair)? Kaip su prekėmis pirktomis dutty free?Ar jas galima įsinešti maišelyje į saloną ar talpinti į rankinį bagažą? ir tuo pačiu noriu paklausti dėl bilietų. Bilietus jau turiu atsispausdinus (juos gavau į paštą) ar nereikia daugiau daryti jokių manipuliacijų? Tiesiog su bilietais eiti prie patikros. Informacijos tikrai trūksta todėl būsiu dėkinga už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Lap 7, 2014 9:45

   Everita, Norwegian avialinijos be pagrindinio rankinio bagažo leidžia į lėktuvo saloną atskirai įsinešti mažą rankinę arba nešiojamąjį kompiuterį. Dydžio ir svorio ribojimai nėra nurodomi. Šiuos papildomus daiktus reikia pasidėti po sėdyne priešais save.
   Dėl „Duty Free“ prekių priklauso ir nuo oro uosto, ir nuo darbuotojų. Dažniausiai prekių nereikia sudėti į rankinį bagažą.
   Jei registracija į jūsų skrydį atlikta ir turite įlaipinimo korteles (Boarding Pass), jums nieko daryti nebereikia. Jeigu neužsiregistravote į skrydį, registracija yra reikalinga. Ją galite atlikti ir internetu arba oro uoste. Daugiau informacijos apie registraciją į skrydį rasite Norwegian airlines tinklapyje. Jei bilietus pirkote per pasirinktą bilietų rezervavimo sistemą, kreipkitės į tos sistemos administratorių.

 24. Atsakyti Austėja Spa 14, 2014 18:17

  Ar galima rankiniame bagaže turėti skutimosi peiliukus?

 25. Atsakyti Jolita Spa 14, 2014 14:26

  Labadiena,

  Skrendu su Wizzair is Rygos i Vokietija,su dideliu rankiniu lagaminu.Turiu nusipirkusi prieskoniams rinkiny tie indeliai yra metaliniai ar nebus problemu?

 26. Atsakyti Laura Spa 14, 2014 12:41

  Laba diena. paskaičiau visus klausimus ir komentarus, pasidarė įdomu.. Sakote skysti geriau vežtis tikroje pakuotėje o ne buteliukuose. Aš iš Lt skridau į Norvegiją ir tai kas buvo buteliukuose (3vnt) praleido o šampūną tūrėjau išmest.. Ir dėl maisto, kai tikrino iškart paklausė ar nieko iš maisto produktų neturiu, nes tipo jų rankiniam vešt negalima… (skridau su raynar).
  O mano klausimas tada būtų toks. Ar iš Norvegijos į Lietuvą galima rankiniam vešti žuvį? jei taip tai ar būtinai šaldytą ir kiek?

  • Atsakyti Daiva Spa 14, 2014 14:08

   Laura, taip, patartina produktus ir kitus skysčius vežtis originalioje pakuotėje, nes kitaip gali tekti įrodinėti pakuotės turinį. Bet skysčiai turi būti 100 ml talpos indeliuose ir neviršyti 1 l. Galbūt šampūnas buvo didesniame nei 100 ml buteliuke? Vadinasi, todėl ir turėjote išmesti.
   Maisto apribojimai priklauso nuo šalies, į kurią skrendate. Todėl reikia laikytis atitinkamos šalies muitinių reikalavimų.
   Iš Norvegijos draudžiama eksportuoti daugiau kaip 15 kg žuvų ar žuvų produktų vienam asmeniui. Ši eksporto kvota taikoma žuvims, sužvejotoms iš pramoginių jūrų laivų žvejybos Norvegijos vandenyse. Gėlavandenėms žuvims, lašišoms, upėtakiams netaikoma eksporto kvota. Jei žuvis labai gerai supakuota ir joje nėra skysčių, galite ją vežtis rankiniame bagaže. Tik laikykitės bagažo svorio apribojimų.

   • Atsakyti Laura Spa 14, 2014 15:20

    Ačiū už atsakymą. Bet gal galėtumėt patikslint kaip turėtų būti supakuota ta žuvis kad būtų galima ją vežtis? ir ar lietuvoje neatims jos? Tai geriau skraidint šviežią žuvį? nes joje mažiau vandens..

    • Atsakyti Daiva Spa 14, 2014 17:43

     Patartina žuvį vežtis vakuuminėje pakuotėje. Lietuvoje neturėtų atimti, jei laikysitės visų reikalavimų. Svarbu, kad patikros metu su žuvimi nebūtų skysčių.

     • Atsakyti Laura Spa 14, 2014 23:34

      Mes norim veštis savo pagautą žuvį.., o ne pirktinę, namų salygom tai nemanau kad galima vakumuot. Tai taip išeina kad tik pirktinę galima išvešt?

     • Atsakyti Daiva Spa 15, 2014 10:34

      Nebūtinai turi būti pirktinė. Paieškokite parduotuvėse vakuuminių pakuočių, maišelių, turėtumėte rasti. Tiesiog žuvis turi būti sandariai supakuota. Ir nepamirškite laikytis nurodytų svorio apribojimų.

 27. Atsakyti Kristina Spa 7, 2014 12:00

  Sveiki,
  Skrendame su vaiku iki 2 metų iš Norvegijos į Lietuvą su Norvegian.no kompanija. Norėjau paklausti ar vaikui priklauso 5kg bagažas? Nes vienur rašo priklauso kitur ne. Ir pasiemus automobilinę kėdutę kur ją reikia priduoti, ten kur papildomą bagažą ar ją reikia neštis į lėktuva? Nes vyksime tik su rankiniu bagažu. Ar kėdutei taikomas koks nors papildomas mokestis? ir jeigu skrendame su automobiline kėdute ar vaikas vis tiek sėdės mamai ant kelių ar vaiką pasodins šalia į automobilinę kėdutę?

  • Atsakyti Daiva Spa 7, 2014 13:47

   Kristina, skrendant su „Norwegian“ avialinijomis, vaikams (iki 2 metų), sėdintiems ant suaugusiojo kelių, priklauso iki 5 kg registruotas bagažas. Rankinis bagažas nepriklauso, jei vaikas neturi atskiros vietos lėktuve. Vykstant su vaiku iki 11 metų leidžiama vežtis vieną automobilinę kėdutę ir vieną vežimėlį nemokamai. Vaiko/kūdikio įrangą teks priduoti į bagažo skyrių. Patartina tinkamai supakuoti, kad neapsigadintų.

   • Atsakyti Ramune Sau 12, 2015 15:27

    Sveiki,Gyvename Norvegijoje sunus 14 metu nori skristi i Lietuva vienas,skristu su norwegianair.ar reikia tevu sutikima rasyti?

    • Atsakyti Daiva Sau 12, 2015 16:03

     Ramune, vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

 28. Atsakyti Inga Spa 4, 2014 17:43

  Skrendame is Palangos i Norvegija (Gardermoen) tik su rankiniu bagazu. Ar galima alkoholį pasiimt su savim 1 l, bet supilstytą į buteliukus po 100 ml?

 29. Atsakyti Danute Spa 3, 2014 19:54

  Labas vakaras. Skrendu su Ryanair iš Vilniaus į Londoną. Norėčiau vežtis savo žirklutes nagams karpyti, tai pat dildę ir pincetą, ar neatims? Dar įdomu ar gelis ,,Curiosin,, žaizdom gydyti yra priskiriamas prie skyščių, ir ar tokie vaistai kaip aktyvintoji anglis, aspirinas ir vaistai nuo slogos ,,Gelomyrtol forte,, leidžiami vežtis?

 30. Atsakyti Audra Spa 3, 2014 16:23

  Sveiki, aciu uz atsakyma, dar norejau paklausti ar akiu tusas yra skystis ar ne?

 31. Atsakyti Audra Spa 2, 2014 20:25

  Sveiki, o tie kelioniniai permatomi maiseliai gali buti du?

 32. Atsakyti Jolita Spa 2, 2014 1:19

  Labas vakaras,

  Skrendu su Wizzair ir tik su rankiniu krepsiu,norejau paklausti ar turi buti butinai krepsys ar gali buti mazas lagaminas su ratukais kurio ismatavimai 43x32x25?

 33. Atsakyti Gabija Spa 1, 2014 19:50

  Sveiki, skrendu su Ryanair ir noriu paklausti ar galiu pasiimti kuprinę, kuri truputį neatitinka matmenų, tačiau gali pasispausti? Ir ar galiu pasiimti fotoaparatą su dėklu, kuriuo matmenys 22x20x17?
  Dėkoju.

  • Atsakyti Daiva Spa 2, 2014 10:09

   Gabija, jei jūsų kuprinė minkštu pagrindu ir gali pasispausti, problemų neturėtų kilti. Svarbu, kad tilptų į dydžio patikros dėžę ir iš jos galėtumėte ištraukti savo kuprinę :) Fotoaparatas su dėklu bus vertinamas kaip mažoji rankinė. Primenu, kad į Ryanair lėktuvo saloną galite įsinešti rankinio bagažo 1 vienetą iki 10 kg ir mažą rankinę. Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 55 x 40 x 20 cm. Antroji rankinė negali viršyti 35 x 20 x 20 cm išmatavimų.

 34. Atsakyti Rita Rgs 23, 2014 18:28

  Skrisiu i Olandija is Vilniaus.Ar galiu vezti truputi dziovintu grybu?

  • Atsakyti Daiva Rgs 24, 2014 9:21

   Rita, į Olandiją veždama džiovintus grybus galite sulaukti papildomo dėmesio iš pareigūnų ir gali tekti ilgai aiškinti ir įrodinėti, kokie tai grybai. Jei grybai yra pirkti ir gamyklinėje pakuotėje su nurodyta jų kilme, problemų neturėtų kilti.

  • Atsakyti Rita Rgs 23, 2014 18:43

   Pamirsau parasyt,kad keliausiu tik su rankiniu bagazu.Aciu.

 35. Atsakyti gabriele Rgs 18, 2014 12:25

  O kaip su skysciu buteliukais, isigyjau buteliukus skirtus rankiniam bagazui po 50ml,100ml ar jie tiks jei ten tarkim isipilciau sampuna ar duso zele ir plauku alieju?

  • Atsakyti Daiva Rgs 18, 2014 12:47

   Rekomenduotina vežtis originaliose pakuotėse, nes kitaip gali tekti įrodinėti, koks yra turinys. Perpiltus skysčius daugeliui keleiviui tenka išmesti, nes kai kurie saugumo patikros pareigūnai jų nepraleidžia.

 36. Atsakyti gabriele Rgs 17, 2014 21:23

  Sveiki, ar galima vestis rankiniame bagaze pakroveja telefono?

 37. Atsakyti eglė Rgs 15, 2014 20:05

  Sveiki, ar galima rankinis bagaže vežtis sausainius,šokoladą ir arbatą?

  • Atsakyti Daiva Rgs 16, 2014 9:38

   Egle, tai priklauso nuo šalies į kurią skrendate. Tačiau ES ribose sausainius, šokoladą ir arbatą rankiniame bagaže galite vežtis be problemų.

 38. Atsakyti Kriste Rgs 12, 2014 13:52

  sveiki. ar galima pasiimti rankiniame bagaze fotoepiliatoriu?

 39. Atsakyti Vitalija Rgs 7, 2014 20:30

  Laba vakara, esu nepilnamiete ir skrendu i Vokietija is Rygos, viena, be lydinicio asmens. Ar galiu vezti uzdarytu cigareciu pakuote?

 40. Atsakyti Evelina Rgs 4, 2014 13:20

  Sveiki,

  Planuojamas skrydis iš Norvegijos (Bergeno) į Lietuvą (Vilnių). Rankiniame bagaže planuoju vežtis vandens maišytuvą (kraną ir dušo galvutę). Gal kas žinote ar jis nėra draudžiamų daiktų sąraše?

 41. Atsakyti Jolita Rgp 31, 2014 15:01

  Laba diena,
  Skrisime su ryanairu ir turesime tik rankini bagaza,norejau pasiteirauti ar jame galima veztis skutimosi peiliuka ,mazas zirklutes,antakiu pinceta ir veidrodeli?Labai aciu.

  • Atsakyti Daiva Rgs 1, 2014 10:04

   Jolita, rankiniame bagaže galite vežtis skutimosi peiliuką su saugiu dangteliu, neaštrų pincetą, veidrodėlį. Žirklučių ašmenys neturėtų būti ilgesnės nei 6 cm.

 42. Atsakyti Jovita Rgp 25, 2014 19:26

  Ar be rankinio bagazo ir papildomos rankines,dar galima su savimi tureti fotoaparata,ar butina ji sutalpinti i rankini bagaza?

 43. Atsakyti Laimute Rgp 24, 2014 14:11

  Ar galima vežtis įpokuotą į spec. dėžutę šakotį,svoris apie 1,5 kg.skrisime su Ryanair į Londoną

  • Atsakyti Daiva Rgp 25, 2014 10:00

   Laimute, Ryanair leidžiamas rankinis bagažas – 1 vienetas iki 10 kg, išmatavimai negali viršyti 55x40x20cm. Leidžiama nemokamai į lėktuvą įsinešti ir antrą bagažą – mažą moterišką rankinę, bei oro uoste įsigytas prekes. Antroji rankinė negali viršyti 35x20x20 cm išmatavimų, svoris nėra ribojamas. Tad jei šakotis telpa į jūsų rankinį bagažą, galite jį vežtis.

 44. Atsakyti Andrius Rgp 11, 2014 10:06

  Ar galima rankiniame bagaže vežtis kvepalų?

 45. Atsakyti Marius Rgp 10, 2014 23:25

  Laba diena. Į kelionę noriu vežtis ukulėlę. Tai mažas instrumentėlis, ar galima jį vežtis bagaže? ar neprisikabins ir ar neprašys už instumentą mokėti papildomos kainos?

 46. Atsakyti Vilma Rgp 10, 2014 22:42

  Sveiki, noriu vel pasiteirauti. Ar tikrai kaip eini per muitine reikia ijungti kompiuteri? Nes mano kompiuteris veikia tik 50 sek be pakrovejo, o man veztis nesinoretu, nes cia yra angliskas laido ijungimas, o Lietuvoj turiu lietuviska laido ijungima i rozete. Skrendu su „Ryanair“ kompanija. Aciu uz atsakyma.

 47. Atsakyti Andrius Rgp 9, 2014 7:05

  Įdomu, ar galima imti skutimosi reikmenis („Gillet“ skuttuvą, 75mL gelį)?

  • Atsakyti Daiva Rgp 11, 2014 9:25

   Andriau, jei skustuvas yra su saugiu dangteliu, galite vežtis. Gelis bus priskirtas skysčių kategorijai, todėl reikėtų laikytis atitinkamų taisyklių.

 48. Atsakyti Andrius Rgp 8, 2014 10:51

  Laba diena,

  ar galima vežtis manikiūrines žirklutes ir vitaminus (lapeliuose) rankiniame bagaže?

  Dėkui.

  • Atsakyti Daiva Rgp 8, 2014 11:12

   Andriau, žirklučių ašmenys neturėtų būti ilgesnės kaip 6 cm. O vitaminai turėtų būti su paaiškinančiais užrašais. Turėkite ir informacinį lapelį – nepakenks.

 49. Atsakyti Vilma Rgp 6, 2014 17:40

  Sveiki, noreciau pasiteirauti, skrysiu su Ryanair kompanijos lektuvu, turesiu tik rankini bagaza, ar galima veztis 2 piestukinius dezodorantus,raktu pakabukus, grandinele ant kaklo ir vaikiska zaisla modulina „Play-Doh“.Man tai svarbu zinoti. Labai Aciu uz atsakymus.

 50. Atsakyti mixus Rgp 6, 2014 10:13

  Sveiki, skrendu su wizzair į Norvegiją (bergeną). Turiu tik mažą salono bagažą, kurio ismatavimai turi būti tokie 42 x 32 x 25 cm. Norėjau Jūsų paklausti jei mano bagažo išmatavimai yra tokie 49x25x25 cm, ar galima ne visa ji prikrauti, kad suspaudus (sportine tase) atitiktu ta 42cm reikalavimą

 51. Atsakyti Ignas Rgp 3, 2014 14:30

  Sveiki noreciau paklausti ar galiu rankiniam bagaze veztis sakoti?ir dar vienas klausimas ar nesiojamas kompiuteris rankiniam bagaze turi butinai but idetas i nesiojamo kompiuterio tase.

  • Atsakyti Daiva Rgp 4, 2014 12:08

   Ignai, jei šakotis telpa į rankinį bagažą ir taip neviršijate bagažo apribojimų, galite vežtis.
   Kompiuteris nebūtinai turi būti įdėtas į dėklą.

 52. Atsakyti arturas Lie 30, 2014 12:56

  laba diena skrisiu su Ryanair i Dublina ar galiu veztis rankiniame bagaze viskio 1 litro talpos buteli originalioje pakuoteje 43% vol aciu

  • Atsakyti Daiva Lie 30, 2014 13:13

   Artūrai, nebent viskį pirktumėte Duty Free parduotuvėje praėję saugumo patikrą. Nes dėl skysčių ribojimo rankiniame bagaže tokio kiekio negalėsite prasinešti pro patikrą.

 53. Atsakyti Rasa Lie 24, 2014 20:31

  ar galiu vežtis pincetą kurio dydis 7 cm. ? skrisiu tik su orlaivio krepšiu

 54. Atsakyti Giedrė Lie 24, 2014 20:19

  Sveiki, ar galima lėktuvu gabenti britvutes (skutimosi peiliukus) jie būtų dežutėje. ?

 55. Atsakyti Saras Lie 23, 2014 14:22

  Sveiki. skrisiu is rygos aerouosto i osla sandjeforde aerouosta. tai klausimas toks ar as galiu iskarto is lietuvos atvykti su rankiniu bagazu kuriame yra blokas cigareciu, ar man reikia pirktis rygos aerouoste? nes baiminamasi jog jei atvyksiu is lietuvos su cigareciu bloku ji gali atimt, arb nepraleist.

 56. Atsakyti Paulius Lie 23, 2014 12:59

  Ar galima skrendat su wizzair į lėktuvą pasiimti fotoaparatą(ant kaklo)? Ar reikia būtinai jį sutalpinti į rankinį bagažą?

 57. Atsakyti Loreta Lie 18, 2014 14:40

  Tai visai nebeaišku, kam skirti tie buteliukai ir ką konkrečiai galima supilti į juos, kad oro uosto pareigunai nelieptų išmesti?

  • Atsakyti Daiva Lie 18, 2014 14:52

   Na, žmonės keliauja ne tik lėktuvu. Keliaujant kitomis transporto priemonėmis apribojimų nėra, o apsikrauti per dideliais higienos priemonių kiekiais nepatogu. Tuomet praverčia tokie buteliukai.

 58. Atsakyti Loreta Lie 18, 2014 14:22

  Sveiki,
  viename iš jūsų atsakymų dėl skysčių pervežimo rašote:
  kai kurie saugumo patikros pareigūnai nepraleidžia perpiltų skysčių.Geriau turėti skysčius originaliose pakuotėse – tuomet problemų tikrai nebus.
  Mano klausimas: tai kam skirti tie specialus kelioniniai buteliukai, jei negalima perpilti skysčių iš didelės taros? Naudoju specialius brangius šampūną ir losjoną , kurių pirkti antrą kartą nuvykus svetur nematau prasmės, tuo labiau, kad atgal jų parsivežti didesnėje taroje nebegalesiu.

  • Atsakyti Daiva Lie 18, 2014 14:30

   Loreta, negaliu atsakyti už tuos pareigūnus, kurie mano kitaip. Tiesiog ši tvarka nėra niekur aprašyta tiksliai ir aiškiai. Saugumo patikros darbuotojams gali kilti kalusimų, koks yra indelių turinys ir gali tekti ilgai įrodinėti. Praktiškai teko matyti, kad tokių indelių nepraleisdavo. Ypač Kauno oro uoste.

 59. Atsakyti rasa Lie 9, 2014 14:37

  ar gali nepilnameciai vaikai rankineme bagaze vezti cigaretes?

  • Atsakyti rasa Lie 9, 2014 16:37

   mes keliaujame i anglija,ar ten galima vezti

   • Atsakyti Daiva Lie 9, 2014 16:50

    Keleivis savo bagaže gali vežtis cigaretes savo reikmėms. Jei vaikas rūko ir jam tėvai ar atsakingas suaugęs asmuo leidžia tai daryti, vadinasi, jis gali vežtis cigaretes „savo reikmėms“. Papildomų klausimų patikros metu gali sulaukti tiek vaikas, tiek atsakingas asmuo.

  • Atsakyti Daiva Lie 9, 2014 14:46

   Rasa, kai kuriose šalyse tai griežtai draudžiama, kai kuriose – moralinis klausimas. Pasitikslinkite informaciją šalių, per kurias keliaujate, muitinėse.

 60. Atsakyti Justina Lie 8, 2014 16:32

  Sveiki, galima veztis plauku tiesintuva su ryanair?

  • Atsakyti Daiva Lie 8, 2014 16:33

   Justina, nesvarbu, su kuria aviakompanija skrendate – plaukų tiesintuvą vežtis galite tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

 61. Atsakyti kristina Bir 30, 2014 19:30

  Skrendame i Norvegija su Norwegian.no kompanija. Skrendame su vaiku kuriam nera 2 metu. Norejau paklausti ar galima pasiimti kartu ir vezima? Ar uz ji reikia moketi? Bei koks gali buti jo svoris ir ismatavimai?

 62. Atsakyti sonata Bir 28, 2014 16:02

  Sveiki. Su Wizzair skrisime liepos 2 diena i Anglija. Skrisime dviese su 13metu sunumi. Bagazas didelis orlaivio salono. Abieju.
  Sakykit, sunus gali veztis 4 blokus cigareciu „savoms reikmems“ ?
  Bei klausimas dar vienas… jei 200g tabako pasiimu as, tuomet kiek dar galiu cigareciu dasideti, kad tilpciau i norma?

  Dekinga uz atsakyma.
  Pagarbiai, Sonata

  • Atsakyti Daiva Bir 30, 2014 11:05

   Sonata, jei jūsų sūnus rūko ir jūs jam leidžiate, vadinasi, jis gali vežtis cigaretes „savo reikmėms“. Papildomų klausimų sulauks tiek jūsų sūnus, tiek jūs – mama.
   Leistinos normos nurodytos atskirai, todėl kombinacijų nėra. Galite vežtis iki 1 kg tabako ir iki 4 blokų cigarečių.

 63. Atsakyti Greta Bir 16, 2014 22:52

  Sveiki, skrendu su Ryanair. Nezinau kaip gabenti nesiojamaji kompiuteri. Imu tase, kaip pagrindini bagaza (10) kg. O ar kompiuteri galiu imti kaip antraji (mazesniji) bagaza, nors jis bus didesnis keliais centimetrais nei reikalaujama? Dar idomu butu suzinoti kaip kiti gabena nesiojamuosius kompiuterius.

  • Atsakyti Daiva Bir 17, 2014 9:35

   Greta, kompiuterį galite neštis kaip mažąjį bagažą, jei jis neviršija nustatytų dydžio apribojimų. Jei viršija, įsidėkite jį į pagrindinį rankinį bagažą. Saugumo patikros metu kompiuterį reikės ištraukti ir pateikti atskirai.

 64. Atsakyti Lina Bir 16, 2014 21:13

  Sveiki. kokiu budu galiu transportuoti meskeres? galiu pasiimti kaip rankini bagaza ar reikia i registruota deti? kaip kabliukus ir visa kita, kas astru?

 65. Atsakyti tomas Bir 14, 2014 15:40

  Sveiki,
  Ar galiu veztis maisto papildus: omega 3 kapsules ir vitaminus – be pakuociu ar reikia kazkokiu irodymu apie jas ?

 66. Atsakyti Laura Bir 10, 2014 14:20

  Skrisiu su Ryanair. Jusu nuomone, ar tai sukeltu man problemu del nesiojamo kompiuterio?

  • Atsakyti Daiva Bir 10, 2014 15:24

   Laura, problemų tikrai nebus. Tik nešiojamąjį kompiuterį reikės įdėti į rankinį bagažą (didesnį arba mažesnį), o patikros metu ištraukti ir parodyti atskirai.

 67. Atsakyti Gabriele Bir 9, 2014 23:50

  Sveiki,

  Kiek blokų cigarečių galima vešti rankiniame bagaže į UK, jei pirkčiau Duty-Free parduotuvėje? Girdėjau, kad daugiausia 16 blokų. Dėkuj.

 68. Atsakyti Laura Bir 9, 2014 17:52

  Sveiki. Skrendu su rankiniu bagazu. Imsiu tase, kuri svers 10kg,kaip pirma bagaza. Ar galima butu kaip antra bagaza imti nesiojama kompiuteri, tases ismatavimai 40X30X10. Ar tai sukeltu man problemu?

 69. Atsakyti vita Bir 7, 2014 13:34

  ar galiu su savimi veztis sakoti/bankukina,,,skrendu su norway avialinijom i kopenchaga,aciu

  • Atsakyti vita Bir 9, 2014 15:41

   tai ji butina ydeti i krepsi,,rankose kad nesusilauzytu negalima

   • Atsakyti Daiva Bir 9, 2014 16:00

    Norwegian avialinijos be pagrindinio rankinio bagažo leidžia į lėktuvo saloną atskirai įsinešti mažą rankinę arba nešiojamąjį kompiuterį. Šiuos papildomus daiktus reikia pasidėti po sėdyne priešais save. Šakotis vargiai ten tilps.

  • Atsakyti Daiva Bir 9, 2014 9:58

   Jei šakotis telpą į jūsų bagažą, galite vežtis.

 70. Atsakyti lina Bir 6, 2014 0:54

  sveiki,ar rankinem bagaze galima veztis pinceta,manikiurines zirklutes,nagu laka,tusa akims?

  • Atsakyti Daiva Bir 6, 2014 10:54

   Rankiniame bagaže pincetą vežtis galite. Manikiūrinių žirklučių ašmenys turėtų būti ne ilgesni kaip 6 cm. Nagų laką ir tušą akims supakuokite kartu su kitais skysčiais pagal atitinkamas taisykles.

 71. Atsakyti Jurgita Bir 5, 2014 10:48

  Sveiki, ar galima rankiniame bagaže turėti mezgimo virbalus?

 72. Atsakyti Lina Bir 4, 2014 22:06

  skrendu su ryanair i lietuva is uk,ar galiu su savimi tureti 6tukst svaru,ar privalau juos deklaruoti?

  • Atsakyti Daiva Bir 5, 2014 9:56

   Lina, kiekvienas asmuo, keliaujantis Europos Sąjungos ribose, pavyzdžiui, iš Lietuvos į Angliją, privalo raštu deklaruoti gabenamą grynųjų pinigų sumą, viršijančią 10 000 EUR (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta). Jei grynieji pinigai gabenami ne eurais, jų suma nustatoma konvertuojant kitą valiutą pagal oficialų Lietuvos banko nustatytą tos dienos (kada gabenami grynieji pinigai) euro ir kitos valiutos kursą.

 73. Atsakyti Gytis Bir 4, 2014 19:50

  Sveiki,

  Zadu keliauti Ryanair lektuvu. Skaiciau kitu zmoniu klausimus ir atsakymus del skysciu rankiniame bagaze, bet visvien kilo klausimas. Higienos priemonems nusipirkau specialu buteliuku rinkini kur zadu perpilti duso zele, sampuna ir pan. Komplekte 3 buteliukai po 100ml, kurie yra supakuoti 1l talpos zipbag’e. Ar nekils problemu del „skysciu aiskumo“, nes kaip minejote gali tekti aiskinti kur sampunas ar duso zele. Dekoju uz atsakyma.

  • Atsakyti Daiva Bir 5, 2014 9:55

   Gyti, kai kurie saugumo patikros pareigūnai nepraleidžia perpiltų skysčių. Tai dažnai pasitaiko ir Kauno oro uoste. Geriau turėti skysčius originaliose pakuotėse – tuomet problemų tikrai nebus.

 74. Atsakyti Sergejus Geg 23, 2014 23:07

  Ar galiu i rankini bagaza isideti 8 firmines stiklines ir skraidinti is Svedijos i Riga?

 75. Atsakyti Gabrielė Geg 13, 2014 23:54

  Sveiki, ar galima rankiniame bagaže drabužius susidėti į vakuminius maišus? Ir kaip dėl kontaktinių lęšių skysčio? Mažomis talpomis nerandu pirkti, o jei niekur kitur negalim perpilti,nes gali liepti išmesti?

  • Atsakyti Daiva Geg 14, 2014 9:35

   Gabriele, drabužius galite susidėti į vakuuminius maišus – tai nėra draudžiama.
   Kontaktinių lęšių skystis priskiriamas skysčiams ir turėtų būti gabenamas pagal atitinkamas taisykles.

 76. Atsakyti Rugile Geg 11, 2014 20:27

  Sveiki,
  Birzelio pradzioje skrisiu su Wizzair i Donkasteri (UK), ar skrydzio metu galesiu naudotis nesiojamu kompiuteriu kai jau bus galima naudotis elektroniniais prietaisais, ir ar bus ten internetas? Ir ar galima i skysciu maiseli deti dezodoranta iki 100ml bet savam buteliuki? Ir ar butina sampuna ir panasiai supilstyti i 100ml buteliukus jei visi skysciai nevirsytu 1litro? Aciu is anksto.

  • Atsakyti Daiva Geg 12, 2014 10:01

   Rugile, nešiojamu kompiuteriu skrydžio metu galite naudotis tuomet, kai bus duotas leidimas iš skrydžio palydovų. Interneto lėktuvuose nėra.
   Skysčių perpilti į kitus buteliukus nerekomenduoju, nes teks įrodinėti, kas tai per skystis. Kai kurie saugumo patikros pareigūnai perpiltų skysčių nepraleidžia ir teks juos išmesti.

 77. Atsakyti Gabrielė Geg 7, 2014 16:22

  Sveiki, ar rankiniame bagaže skysčių maišelyje galiu vežtis kvepalus ir purškiama dezodorantą iki 100ml? O kaip dėl vaistų (nuo pykinimo, ir rūgštingumo) ? Skrendu su wizzair birželio pradžioje. Ir ar prie mažo rankinio bagažo galima dar nemokamai pasiimti mažą moteriška rankinę?

 78. Atsakyti Egidijus Geg 3, 2014 10:48

  Sveiki,kiek bloku cigareciu galim veztis iIspanija?Ir argalima rankiniame bagaze veztis HAIR COLOR CREAM 100ml 6vnt.?

  • Atsakyti Daiva Geg 5, 2014 10:30

   Egidijau, į Ispaniją galima vežtis ne daugiau kaip 800 vnt. (t.y. 4 blokus) cigarečių. Plaukų dažus turėtumėte supakuoti kartu su kitais skysčiais pagal taisykles.

 79. Atsakyti Vytas Geg 2, 2014 16:44

  Laba diena. Norėjau pasiteirauti ar skrendant su Ryanair antrasis rankinis bagažas turi būtinai atitikti išmatavimus, ar tai gali būti ir minkšta kuprinė, kuri kaip ir pirmasis rankinis bagažas, svarbiausia paspaustas tilptų į rėmus?

 80. Atsakyti Anžela Bal 28, 2014 15:25

  Laba diena.Ar galima rankiniame bagaže vežtis nešiojamą 18cm televizorių?
  Ačiū

 81. Atsakyti guoda Bal 19, 2014 12:14

  mano kuprinė labai lengva, iš minkšto audinio, bet jos ilgis 45 cm, kiti matmenys atitinka. Wizzair leidžia tik 42cm. Bet tai lengva medžiaga, kuri gali susispausti. ką daryti tokiu atveju? Pirkti naują kuprinę? Ir ar reikia planšetę , mp 3 ir telefoną einant pro patikrą dėti į dėžę, ar ji gali likti kuprinėje? Ar galima skrendant wizzair naudotis planšete ir ar galima klausytis mp3? Kaip galima kartu atsisėsti su drauge važiuojančiu asmeniu, jei nėra nurodytų vietų, o neatvyksi pirmas? Juk visi užsiims vietas prie lango ar praėjimo?

  • Atsakyti Daiva Bal 22, 2014 9:45

   Jei jūsų kuprinė paspausta tilps į bagažo dydžio patikrinimo dėžę. problemų nebus.
   Patikros metu kompiuterį reikia ištraukti iš kuprinės ir pateikti atskirai.
   Elektronikos prietaisais skrydžio metu galite naudotis tuomet, kada leidžia skrydžio palydovai. Klausykitės jų nurodymų.
   Norėdami užtikrintai sėdėti pageidaujamose vietose galite rezervuoti konkrečias vietas ar užsisakyti pirmenybinio laipinimo paslaugą už papildomą mokestį.

 82. Atsakyti Gabriele Bal 17, 2014 21:02

  Sveiki, ar lektuve galiu naudotis plansetiniu kompiuteriu, jei taip, tai kaip ir kada juo galiu naudotis?

  Aciu.

 83. Atsakyti Gintare Bal 16, 2014 15:27

  Ar gali rankiniame bagaže būti du maži (maždaug po 20 ml) maišiukai skysčiui?

 84. Atsakyti Gintare Bal 16, 2014 14:58

  Ar maišiuką skysčiui būtina pirkti oro uoste, ar galima pasiimti iš namų?

 85. Atsakyti Gintare Bal 16, 2014 14:29

  Sveiki, norėjau paklausti ar galima į wizzair rankinį bagažą pasiimti elektroninę cigaretę? Ar elektroninės cigaretės skystį reikia išimti iš pačios cigatetės ir įdėti į permatomą skysčiui skirtą maišiuką, ar reikia pačią cigaretę dėti į maišiuką? Ir koks tas maišiukas turi būti? Ar jį būtina pirkti oro uoste, ar galima pasiimti iš namų?

  • Atsakyti Daiva Bal 16, 2014 14:39

   Gintare, elektroninę cigaretę rankiniame bagaže galite vežtis. Skystį supakuokite kartu su kitais skysčiais pagal taisykles. Maišelis skysčiams turi būti ne didesnis kaip 1 l talpos, sandariai uždaromas, permatomas.

 86. Atsakyti Gabrielė Bal 15, 2014 13:00

  Laba diena, ryt išskrendu su Ryanair iš Kauno į Londoną (STN) ir iškilo klausimėlis: draugai prašo atvežti lietuviško kumpio, dešros, duonos. Skrendu tik su rankiniu bagažu. Kokį kiekį šių produktų galima skraidinti? Ir dar: girdėjau, kad nuo 2014m. galima skraidinti ir antrą, nedidelį rankinį bagažą. Ar tai tiesa? Jeigu mano fotoaparatas, kurį ketinu kabintis ant kaklo ( kadangi jis užima daug vietos) bus užskaitytas, kaip antras rankinis bagažas?
  Labai laukiu atsakymo

 87. Atsakyti Gabriele Bal 14, 2014 16:21

  Sveiki, skrendu is London Stansted i Palma, Majorca, ar galiu rankiniame bagaze veztis skutimosi peiliukus?

 88. Atsakyti Andrius Bal 14, 2014 12:20

  sveiki ,skrendu is varsuvos i tenerife ,ar galiu i rankini bagaza isideti elektronine cigarete ,ar nekils problemu prie vartu ,apsaugos?

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2014 12:28

   Andriau, elektroninę cigaretę rankiniame bagaže galite vežtis. Tik skystį supakuokite kartu su kitais skysčiais pagal taisykles.

 89. Atsakyti Gabriele Bal 8, 2014 13:02

  Sveiki, as po 2 savaiciu skrendu is London, Stansted i Palma, Majorca, noreciau paklausti ar teisingai supratau, jog galima vestis skyscius po 10ml, ideti juos i plastikinius uzspaudziamus maiselius? Ar galima vestis neribojamai po 10ml buteliuku? Girdejau jog galima is viso rankiniame bagaze tureti 100ml (10 buteliuku po 10ml)?? Aciu. :)

  • Atsakyti Daiva Bal 8, 2014 13:39

   Gabriele, rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius skysčių kiekius. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose ir visa tai turi sudaryti ne daugiau nei 1 litrą užsegamame permatomame krepšelyje. Vienas krepšelis – vienam keleiviui. Daugiau apie skysčių gabenimo ypatumus jau rašėme.

 90. Atsakyti Aušrinė Bal 3, 2014 11:32

  Sveiki,skrendu i Kopenhagą su rankiniu bagažu Norwegian kompanija.Ar galiu su savimi tureti dar rankinę,ar viską reikia sudėti į rankinį bagažą?Ačiū už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Bal 3, 2014 11:38

   Aušrine, Norwegian avialinijos be pagrindinio rankinio bagažo leidžia į lėktuvo saloną atskirai įsinešti mažą rankinę arba nešiojamąjį kompiuterį. Dydžio ir svorio ribojimai nėra nurodomi. Šiuos papildomus daiktus reikia pasidėti po sėdyne priešais save.

 91. Atsakyti Kristyle Kov 20, 2014 18:40

  Laba diena,
  Kaip vis dėl to su tais tabako gaminiais?
  Tai galiu į rankinį bagažą įsidėti 800 cigarečių t.y. 4 blokus ir tuomet iš „Duty Free“ nusipirkti dar 800 vnt. cigarečių? Problemų nekils?
  Būsiu dėkinga už atsakymą.

 92. Atsakyti Rita Kov 14, 2014 21:34

  Sveiki,
  Norėjau paklausti ar skrendant ryanair kompanija, einant per patikrinimą turi teisę liepti antraji moteriška rankine kuri neviršija 20x20x35 liepti įsidėti įsidėti į pirmaji rankinį bagaža?
  Draugė skrido su šia kompanija ir jai liepė isidėti

  • Atsakyti Daiva Kov 17, 2014 10:33

   Rita, nuo 2013.12.01 leidžiama nemokamai į Ryanair lėktuvą įsinešti ir antrą bagažą – mažą moterišką rankinę. Jei daugiau papildomų bagažų nebuvo, rankinuką įsidėti į pagrindinį bagažą nėra būtina.

 93. Atsakyti Skaistė Kov 10, 2014 8:48

  Laba diena, su drauge skrendame į Maltą su Ryanair kompanija. Kokia dabar tvarka su kremais, skysčiais ir pan. dalykais rankiniame bagaže ir kokio/kiek tūrio galima vežtis? Ačiū.

 94. Atsakyti DAIVA Vas 23, 2014 18:30

  SVEIKI,NORIU PAKLAUSTI SKRISIU IS GARDEMON I PALANGA SU NORWEGIAN KOMPANIJA AR RANKINIAME BAGAZE GALIU VESTIS TELEFONO PAKROVEJA IR EPILIATORIU?

   • Atsakyti DAIVA Vas 26, 2014 12:42

    o dar ar galiu vestis isviso 4telefonus,trys mano noriu parvesti i lietuva palikti,viena vezu taisyti vyro,nes reikia juo isimti ideti i deze pereinant patikra nebus taip,kad prasys telefonu pirkimo kvitu,kad tiek daug ju turiu?

    • Atsakyti Daiva Vas 26, 2014 13:21

     Sunku pasakyti, kaip sureaguos oro uosto apsaugos darbuotojai, nes jie tikrina bagažą. Kad būtų ramiau, pasiskambinkite į oro uostą.

     • Atsakyti Raminta Kov 6, 2014 17:19

      Sveiki. Norejau paklausti, ar galima rankiniame bagaze i Anglija su RYANAIR kompanija skrendant veztis A4 formato lapo dydzio stiklini vitraza? Kaip ir stiklas neastrus, bet galvojant placiau, manau gali kenkti. Ačiū

     • Atsakyti Daiva Kov 6, 2014 17:22

      Raminta, sunku pasakyt, kaip traktuos saugumo patikros pareigūnai. Tačiau jei labai gerai supakuosite (o reikėtų, kad grožis neskiltų, nedužtų), problemų gal ir neturėtų kilti.

     • Atsakyti Raminta Kov 6, 2014 19:21

      Labai Dėkui už informaciją.

 95. Atsakyti Aldona Vas 10, 2014 16:10

  Skrendu iš Vilniaus į Gran Kanariją su persėdimu Norvegijos oro uoste Bergene. Ar galiu rankiniame bagaže vežti maisto produktų?Informacijoje perskaičiau, kad iš ne ES šalių į ES draudžiama. Ar man tas taikytina? Aš vykstu iš ES šalies į ES šalį, per ne ES šalį.
  Iš anksto dėkoju

  • Atsakyti Daiva Vas 10, 2014 17:10

   Aldona, Europos Sąjungos oro uostų taisyklės galioja visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose. Maistą, protingais kiekiais, asmeniniam naudojimui vežtis galite.

 96. Atsakyti Adele Vas 1, 2014 22:41

  Skrendu su wizzair, ar galima skraidinti auskarus i kuna(piercing)?

  • Atsakyti Daiva Vas 2, 2014 13:25

   Auskarus vežtis galite, tačiau pasidomėkite, ar šalis, į kurią vykstate, nėra nustačiusi įvežamų papuošalų kiekio ribojimo.

   • Atsakyti viktorija Bal 10, 2014 19:12

    sveiki, jeigu rankiniame bagaze noriu veztis krema, tai ji turiu ipilti i atskira indeli ar galima vezti tiesiog ta tubele kai ji yra mazesne nei 100ml turio?

    • Atsakyti Daiva Bal 11, 2014 9:29

     Viktorija, jei kremo indelio talpa (ne likutis!) neviršija 100 ml, galite vežtis kremą be problemų. Tik supakuokite kartu su kitais skysčiais pagal taisykles.

 97. Atsakyti Viktorija Sau 22, 2014 18:35

  Norejau paklaust. Ar skrendant su wizair i Norvegija sakotis turi buti rankiniame bagaze. Ar galima paimti atskirai neidedant i bagaza.

 98. Atsakyti Gintare Sau 16, 2014 13:05

  Sveiki, as is norvegis skrendu i lietuva ir labai noriu parvesti zuvies tauku, taciau skystu pavidalu, rankiniam bagaze..ar galiu?

 99. Atsakyti Rūta Sau 10, 2014 23:46

  Laba diena, sausio 16 d. su Ryanair iš Rygos skrendu į Lydsą ar galiu vežtis rankiniam bagaže cigaretes su rusiškomis banderolėmis ar reikia įsigijimo dokumentų, ir kokį kiekį galima

  • Atsakyti Daiva Sau 13, 2014 9:52

   Rūta, į Lietuvą ar kitas ES šalis galima įsivežti iki 200 vnt. (vykstant oro transportu) arba iki 40 vnt. (vykstant sausumos ir jūros transportu) cigarečių iš ne ES šalių (pvz., iš Rusijos, Baltarusijos su rusiškomis banderolėmis).

 100. Atsakyti Plagalbos Sau 6, 2014 23:10

  Sveiki ar galima, deti I ranking bagaza electronika? Tokia, kaip xbox, play station ir pns? Jei viskas telpa i viena ranking tase? Ismatavimai ir svoris atitinka.

 101. Atsakyti Jurgita Sau 1, 2014 22:30

  Laba diena,Ar galima i JAV ivezti dziovinto surio?

  • Atsakyti Daiva Sau 2, 2014 9:48

   Jurgita, daugumos rūšių sūrius į JAV galima įsivežti, todėl problemų vežant džiovintą sūrį neturėtų kilti. Detalesnės informacijos turėtumėte teirautis JAV muitinėje.

 102. Atsakyti Rima Gru 28, 2013 19:08

  Skrendame su raynair

 103. Atsakyti Rima Gru 28, 2013 18:59

  Skrendame i UK Ar fotoaparatas pakabintas ant kaklo bus skaitomas kaip antras bagazo vienetas

  • Atsakyti Daiva Gru 30, 2013 9:40

   Rima, tai priklauso nuo aviakompanijos taisyklių. Jei keliaujate su Ryanair, fotoaparatas bus laikomas kaip antras bagažo vienetas.

 104. Atsakyti marija Gru 28, 2013 15:06

  Ar galima vežtis lietsargį vietoj lazdos pasiremti.ar galima vežtis su savimi šiaurietiško ėjimo lazdeles,ar galima vežtis su savimi vaikščiojimui pasiremti lazdą.

  • Atsakyti Daiva Gru 30, 2013 10:21

   Marija, jei skėtis nedidelis ir telpa į rankinį bagažą – vežtis galite. Kitu atveju skėtį turite vežtis registruotame bagaže.
   Lazdą vaikščiojimui (pasiremti) galima gabenti kaip rankinį bagažą, jei jos prieš tai apsaugos patikrinamos.
   Šiaurietiško ėjimo lazdas galima gabenti tik registruotame bagaže (jei jos telpa). Kitu atveju turėsite lazdas vežtis kaip sportinį inventorių.

 105. Atsakyti marija Gru 27, 2013 17:17

  skrendant į Angliją rankinis bagažas yra nurodytas 10 kg.ar galima vežtis lietuviškos degtinės rankiniame bagaže jeigu tai kiek.plius yra nurodytas mažas bagažas išmatavimai 35x20x20 vietoj jo jeigu bus šakotis dėžutėje spec.ar galima .Skrisime 29 gruodžio RYANAIR 21 V.
  Ačiu.

  • Atsakyti Daiva Gru 27, 2013 18:15

   Marija, rankiniame bagaže degtinę galite gabenti pagal skysčių gabenimo taisykles. Šakotį rankiniame bagaže gabenti galite, jei neviršijate nustatytų bagažo dydžio ir svorio apribojimų.

 106. Atsakyti GIEDRIUS Gru 23, 2013 0:22

  Sveiki skrendu su ryanair sausio men is bristolio i kauna su rankiniu bagazu. Ar galiu i rankini bagaza isideti elektronine cigarete, ar praleis pro vartus nebus problemu. Klausiu todel nes mano cigarete kainuoja 370£ tai bijau kad nekiltu del to problemu paskui.
  Aciu.

 107. Atsakyti Viktorija Gru 22, 2013 5:56

  Ar galima rankiniame bagaže skrendant į Norvegiją WIZZAIR lėktuvu imti sūrelius, ikrų konservus, paštetą.

  • Atsakyti Daiva Gru 23, 2013 9:48

   Viktorija, į Norvegiją be muito galima vežtis iki 10 kg mėsos ir pieno produktų, sūrio, vaisių, uogų ir daržovių. Jūsų išvardinti produktai bus priskiriami skysčiams, todėl turėtų būti vežami pagal skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles.

 108. Atsakyti Rita Gru 21, 2013 10:57

  Ar galima rankiniame bagaže vežti maisto produktų, tokių kaip: sūris, žuvis, šakotis (supakuotus), skrendant į Norvegiją (Norwegian kompanija)?

  • Atsakyti Daiva Gru 23, 2013 9:46

   Rita, į Norvegiją be muito galima vežtis iki 10 kg mėsos ir pieno produktų, sūrio, vaisių, uogų ir daržovių (išskyrus bulves).

 109. Atsakyti marija Gru 18, 2013 9:54

  Ar galima iš Anglijos rankiniame bagaže parsivešti Saulės energiją galių naudojantis šviestuvas.
  AČIU

 110. Atsakyti Violeta Gru 16, 2013 23:08

  sveiki, ar galima veztis skutimosi peiliuku?

 111. Atsakyti Edgaras Gru 10, 2013 11:17

  Ar galiu y lektuva lipti su striuke, ar man ja reikes nusiimti ir bus priskaiciuota prie bagazo?

  • Atsakyti Daiva Gru 10, 2013 11:19

   Edgarai, galite į lėktuvo saloną eiti su striuke. Saugumo patikros metu reikės ją nusiimti, tačiau ji nebus priskirta prie jūsų bagažo.

 112. Atsakyti Vladas Gru 5, 2013 13:55

  Ar skrendant į Londoną RYANAIR oro linijomis galiu vežti šventėms gamyklos sufasuotą maltų aguonų pieno mišinį (su rozmarinais)? Mišinys sausame pavidale 250g. Ar nebus užvardinta kaip narkotinė medžiaga rankiniame bagaže. Ačiū už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Gru 5, 2013 14:45

   Vladai, jei produktą pirkote, jis turi etiketę, sudėties aprašą ir pan., neturėtų kilti problemų. Dėl visa ko, rekomenduojame susisiekti su Lietuvos bei UK muitinių darbuotojais.

 113. Atsakyti marija Lap 30, 2013 18:18

  Noriu paklausti skrendant į Angliją ar galima su rankiniu bagažu ant peties turėti mažą maišelį dokumentams susidėti.Ar galima rūkytų gaminių vežti.Ar gali būti lagaminas ar kelioninis krepšys ar būtinai reikia standartinio lagamino.Ačiu

  • Atsakyti Daiva Gru 2, 2013 9:29

   Marija, ar galima neštis antrą rankinio bagažo vienetą (rankinę, maišelį, fotoaparatą ar kt.) į lėktuvo saloną, priklauso nuo aviakompanijos, su kuria skrisite, taisyklių.
   Į Angliją rūkytus gaminius galite vežtis.
   Savo daiktus galite susidėti tiek į lagaminą, tiek į kelioninį krepšį, tiek į kuprinę. Svarbu, kad jis neviršytų aviakompanijos nustatytų rankinio bagažo dydžio apribojimų.

 114. Atsakyti Laurynas Lap 19, 2013 22:22

  Laba diena,
  skrendant su wizzair į Dortmundą noriu lauktuvių nuvežti silkių filė (rankiniame bagaže). Jos pakuojamos į plastikinius paketus ir yra skystyje (marinate). Ar tai yra įmanoma? Taip pat noriu pasiteirauti – wizzair puslapyje (https://www.youtube.com/watch?v=l8WGBEBtjow) yra nurodoma, kad dutyfree perkamas lauktuves nėra būtina sutalpinti į rankinį bagažą. Kaip yra iš tikro?
  Labai dėkingas Jums už suteikiamą išsamią informaciją. Jūs šaunuoliai.

  • Atsakyti Daiva Lap 20, 2013 10:40

   Į Vokietiją (Dortmundą) galite vežtis silkę, tačiau ne rankiniame, o registruotame bagaže. Rankiniame bagaže visi skysčiai turi būti ne didesnėse nei 100 ml talpos buteliukuose ir bendrai neviršyti 1 l.
   Laurynai, į „Wizzair“ lėktuvo saloną galite įsinešti 1 vnt. rankinio bagažo.

 115. Atsakyti Inga Spa 27, 2013 13:46

  Sveiki, norėjau paklausti, ar skysčiams skirti maišeliai gali būti keli mažesni ar būtinai tik vienas 1l talpos?

 116. Atsakyti Solveiga Spa 15, 2013 21:01

  Sveiki, keliauju su wizzair. Ar galima vežtis stiklainyje konservuotą mėsytę, jei keliauju tik su orlaivio krepšiu? dėkui :)

 117. Atsakyti Jolanta Spa 13, 2013 15:34

  Sveiki,lapkricio menesi skrendu su wizair i UK,ar galima vestis rankiniam bagaze maista,turiu omeni desros,kumpio?? Aciu uz atsakyma

 118. Atsakyti Milda Spa 3, 2013 12:12

  Sveiki. Skrendu su 1 metu kudikiu i Norvegija. Kaip suprantu buteliuko vaikui su vandeniu pasiimti negaesiu, nes kiek ziureju maziausia ju talpa 150ml, o leidziama tik 1ooml?
  Nusipirkau rankiniam nemokamam bagazui tokia rankine,kuri ismatavimus atitinka tik ja dedant sonu i patikros deze, ar tai sukels man problemu ja tikrinant oro uoste, ar as ja galiu deti bet kaip, tik kad svarbu tilptu?

  • Atsakyti Daiva Spa 3, 2013 12:15

   Milda, kūdikių maistui, reikalingam skrydžio metu, ribojimai nėra taikomi.
   Jūsų rankinę galite paversti, kaip norite – svarbu, kad reikalui esant galėtumėte įdėti į patikros dėžę ir iš jos ištraukti :)
   Gero skrydžio!

 119. Atsakyti ruta Rgs 30, 2013 14:17

  laba diena
  skrendame i izraeli per kijeva, ir rankiniame bagaze norime veztis deze su šakočiu. ar galima ?
  skrendame is vilniaus oro uosto
  ačiū

  • Atsakyti Daiva Rgs 30, 2013 15:17

   Rūta, jei šakotis į rankinį bagažą telpa neviršijant bagažo dydžio ir svorio apribojimų, galite jį vežtis. Tik turėkite omeny, kad į Izraelį galite vežtis iki 3 kg maisto. Kiekvienos maisto rūšies gali būti ne daugiau kaip 1 kg.

 120. Atsakyti Ruta Rgs 12, 2013 17:05

  Sveiki,
  Ar skrendant ryanair skrydziu prekes pirktos duty free laikomos atskiru rankiniu bagazu, jei jos nededamos i lagamina?

  • Atsakyti Daiva Rgs 12, 2013 17:09

   Rūta, į Ryanair lėktuvą galima įsinešti tik 1 vnt. rankinio bagažo, todėl visas Duty Free prekes turite susidėti į savo bagažą, neviršijant Ryanair nustatytų dydžio ir svorio apribojimų.

 121. Atsakyti Daiva Rgs 8, 2013 8:26

  Laba diena, norejau paklausti, ar i rankini bagaza galiu pasiimti plauku znyples?

 122. Atsakyti Arunas Rgp 26, 2013 20:22

  Laba diena,
  skrendu su Wizzair ar galima veztis rankiniame bagaze televizoriu, kuris beveik atitinka reikalaujamus matmenys, yra supakuotas maise. Aciu.

  • Atsakyti Daiva Rgp 27, 2013 9:28

   Arūnai, jei televizorius telpa į rankinį bagažą ir neviršija Wizzair nustatytų bagažo apribojimų, galite vežtis. Turėkite omeny, kad į lėktuvo saloną galite neštis tik 1 vnt. rankinio bagažo.

 123. Atsakyti vtinaalen Rgp 20, 2013 19:48

  ar galima vestis medinius virbalus su finair kompanija

 124. Atsakyti Daina Lie 29, 2013 18:11

  Sveiki, ar su Ryanair Į Angliją rankiniame bagaže galima vežtis šokolado plytelių ( po 100 gr) ir kelias?

 125. Atsakyti Aleksas Lie 21, 2013 15:13

  Laba diena, norejau paklausti, ar skrendant su Finnair rankiniame bagaze galima veztis maisto konservus, ar yra yra jiems svorio ar turio apribojimas? Jeigu vezciausi rankinio bagazo kuprine ar galeciau dar pasiimti lagamineli su laptopu, ar tai jau skaitytusi kaip papildomas bagazas?

 126. Atsakyti Alfa Lie 15, 2013 15:14

  Laba diena ,skrendu i Norvegija su Norwegian.no.Ar rankiniame bagaže galiu vežtis maisto produktų,pvz. rūkytos dešros,sūrio ,duonos ,cukraus ,kavos ,arbatos ,šokolado ,vaisių ,šakotį. Skrendame abu su žmona.Jeigu taip tai kokį kiekį?Beje skrendame iš Palangos ar yra galimybė nusivežti alkoholiniu gėrimų ir kiek?Ačiū.

  • Atsakyti Monika Lie 17, 2013 22:57

   Tuos visus skyscius reikia det i atskirus maiselius ar i viena?

  • Atsakyti Daiva Lie 15, 2013 15:36

   Į Norvegiją be muito galima vežtis iki 10 kg mėsos ir pieno produktų, sūrio. Su savimi taip pat galite vežtis (asmeniniam naudojimui) iki 10 kg vaisių, uogų ir daržovių (išskyrus bulves). Atkreipkite dėmesį į skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisykles. Alkoholio rankiniame bagaže vežtis negalėsite dėl skysčių apribojimų, nebent juos įsigytumėte Duty Free parduotuvėse oro uoste prieš skrydį. Galimos kombinacijos: 1 l stipriųjų gėrimų ir 1,5 l vyno ir 2 l (6×0,33 l) alaus arba 3 l vyno ir 2 l alaus (6×0,33 l) arba 5 l alaus (15×0,33 l) arba 1 l stipriųjų gėrimų ir 3,5 l alaus (7×0,5 l).

 127. Atsakyti greta Lie 9, 2013 11:02

  sveiki norejau paklausti as zadu vestis kosmetikos tuose uzdaruose maiseliuose ar tai galima? ir ar man lieps juos parodyt?

  • Atsakyti Daiva Lie 9, 2013 11:22

   Greta, skysčiams priskiriamą kosmetiką – tušą, skystą pudrą, lūpdažį ir pan. – ir reikia dėti į skysčiams skirtus maišelius. Patikros metu maišelį iš bagažo reikės ištraukti.

 128. Atsakyti Orinta Lie 6, 2013 16:50

  Ar galima rankiniame bagaže vežtis pincetą?

 129. Atsakyti jovita Bir 26, 2013 11:11

  Sveiki norejau paklausti del rankinio bagazo skrendam su ryanair rankine galima tureti ji bus skaiciuojama i bendra rankinio bagazo svori ar ji turi buti supakuota i lagamina?

 130. Atsakyti Morta Bir 23, 2013 0:29

  Taip pat dar domintų ar galima rankiniame bagaže vežtis vaistus (nuo skausmo, viduriavimo ir panašiai, bet žinoma ne psichotropinius). Skrisiu su Ryanair.

 131. Atsakyti Morta Bir 23, 2013 0:09

  Noriu paklausti ar galiu rankiniame bagaže vežtis manikiūrines žirklutes?

  Ar galima kišenėse turėti susidėjus įvairių daiktų (papuošalai, žodynėliai ir pan.), o kai pasveria lagaminą, juos susidėti į bagažą ir tik tuomet leisti lagaminą patikrinti oro uosto darbuotojams (kalbu apie lagamino „perskenavimą“)?

  • Atsakyti Daiva Bir 25, 2013 12:04

   Morta, manikiūrines žirklutes galite vežtis, jei jų ašmenys ne ilgesni kaip 6 cm.
   Patikros metu viską reikia ištraukti iš kišenių.

 132. Atsakyti Keleivė Bir 22, 2013 20:39

  Skrisiu su wizzair į Norvegiją. ar galiu rankiniame bagaže vežtis maistą? Tiksliau rūkytas dešras ir lašinukus?

  • Atsakyti Daiva Bir 25, 2013 11:49

   Į Norvegiją be muito galima vežtis iki 10 kg mėsos produktų. Jei telpa, galite vežtis ir rankiniame bagaže. Svarbu, kad nebūtų skystų ar tirštų ingredientų.

 133. Atsakyti Petrute Bir 20, 2013 18:04

  Ar galima rankiniame bagaže vežtis telefono pakrovėją?

 134. Atsakyti Marija Bir 7, 2013 14:48

  Sveiki. Skrisiu su raynair į Angliją. Norėjau pasiteirauti dėl rankiniame bagaže esančio skysčio. Žinau, kad galima iki 1l, bet po 100ml. Tačiau iškilo klausimas, ar galima vežtis rankiniame bagaže kontaktinių lešių skystį. Kaip ir būtų aišku, jog taip, tačiau iš pažįstamų sužinojau: tik 30ml kontaktinių lešių skysčio galima vežtis rankiniame bagaže, o jei imsi daugiau nei 30ml- atims oro uoste. Ar tai tiesa? Kiek iš tikrųjų kontaktinių lešių skysčio galima vežtis rankiniame bagaže skrendant su raynair į Angliją? Ačiū už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Bir 10, 2013 13:31

   Marija, rankiniame bagaže gabenamų skysčių viena pakuotė negali būti didesnė nei 100 ml. Didesnes teks išmesti arba įsidėti į registruotą bagažą.

 135. Atsakyti Indra Bir 4, 2013 11:43

  Ar galima striukės, džinsų ar kit drabužio, su kuriuo lipsiu į lėktuvą kišenyje laikyti telefoną, raktus nuo namų ar kramtomą gumą ir pan?

 136. Atsakyti Eimantas Geg 28, 2013 13:32

  Ar galima skraidinti registruotame bagaže rūkytų mėsos gaminių skrendant i JAV?

 137. Atsakyti Toma Geg 28, 2013 5:28

  Sveiki,
  kaip bus su skysciais rankiniame bagaze nupirktais jau duty free, jei skrydis yra su persedimu? (pvz.: skrendant Ryanair is Kauno i Valencija su persedimu Frankfurte) Ar Frankfurte (Hahn) reikes is naujo praeiti patikra ir vel atitikti 100mlx10 taisykle? Tokiu atveju lauktuves tektu isgerti dar lektuve :)

 138. Atsakyti Marija Geg 22, 2013 15:36

  Ponia/Panelele Daiva, tikriausiai suklydote. Aš kalbėjau apie Angliją- Didžiąją Britaniją, o ne Airiją. Kaip supratau, kaip ir Anrijoje, taip ir keliaujant į Angliją galima 4 blokus cigarečių. :) O žiūrėkit, kaip su pinigais, norėčiau veštis ir svarų, kiek jų galiu turėti rankiniame bagaže, ar yra kažkoks limitas? Ačiū

  • Atsakyti Daiva Geg 22, 2013 15:42

   Marija, nedaug suklydau, nes į Angliją galioja tie patys apribojimai – iki 4 blokų cigarečių :)
   Dėl pinigų: kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš kitos ES valstybės narės arba išvykstantis iš Lietuvos Respublikos į kitą ES valstybę narę, muitinės pareigūnui pateikus Grynųjų pinigų deklaravimo formą ir pareikalavus, privalo raštu deklaruoti gabenamą 10 000 eurų (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) viršijančią grynųjų pinigų sumą.

 139. Atsakyti Marija Geg 22, 2013 2:22

  Sveiki. Kiek gali vienas asmuo turėti cigarečių rankiniame bagaže keliaujant iš Vilniaus į Angliją su Ryanair aviakompanija? Ar rankiniame bagaže galima įsidėti rankinę(nes supratau, jog galima tik vieną bagažą turėti salone)? Dėkoju

  • Atsakyti Daiva Geg 22, 2013 9:27

   Marija, į Airiją galima vežtis iki 800 cigarečių (4 blokai). Į Ryanair lėktuvo saloną galite neštis tik 1 vnt. rankinio bagažo.

 140. Atsakyti vidmantas Geg 12, 2013 2:36

  norejau paklauti
  kokia suma grynu pinigu galiu skrisdamas is edinburgo i lietuva vestis?
  ir kiek is lietuvos i skotija galiu skraidinti cigareciu (bloku)?

  • Atsakyti Daiva Geg 13, 2013 10:02

   Vidmantai, kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvos Respubliką iš kitos ES valstybės narės arba išvykstantis iš Lietuvos Respublikos į kitą ES valstybę narę, muitinės pareigūnui pateikus Grynųjų pinigų deklaravimo formą ir pareikalavus, privalo raštu deklaruoti gabenamą 10 000 eurų (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta) viršijančią grynųjų pinigų sumą.
   Į Škotiją iš Lietuvos galite vežtis ne daugiau kaip 4 blokus (800 vnt.) cigarečių.

 141. Atsakyti Asta Geg 10, 2013 16:24

  Noriu pasitikslinti,ar galima skrendant RYANAIR rankiniame bagaže vežti apie 2kg rūkytos mėsos gaminių?

 142. Atsakyti Ramutė Bal 30, 2013 23:00

  Labas vakaras
  Keliaujame į angliją su rankiniu bagažu. Noriu paklausti, ar galiu vežtis paveikslą? Paveikslas įrėmintas tarp dviejų stiklų
  Ačiū

 143. Atsakyti Ramutė Bal 22, 2013 23:00

  Sveiki, ruošiamęs skristi į Angliją su rankiniu bagažu. Kokie turi būti lagamino matmenys?
  Ačiū

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2013 9:55

   Ramute, tai priklauso nuo aviakompanijos, su kuria skrendate, taisyklių.

   • Atsakyti Gintarė Vas 25, 2015 20:06

    Sveiki,

    Skrisiu iš Ispanijos į Varšuvą su norwegian oro linijomis ar galima rankiniame bagaže vežtis šokolado ir šokoladinių saldainių? Ar yra kokie nors šių gaminių svorio apribojimai?

    Ačiū už informaciją!

    • Atsakyti Daiva Vas 26, 2015 9:52

     Gintarę, keliaujant į Lenkiją šokoladą ir saldainius rankiniame bagaže vežtis galima. Šiems gaminiams apribojimai nenurodyti, svarbu neviršyti bagažo apribojimų :)

   • Atsakyti Inga Geg 2, 2013 11:29

    Sveiki, skrisime RYNAIR’u, tie rankinio bagažo matmenys griežtai neturi viršyi ar jei viršys pora cm nieko tokio? Nusiziurejai lagamina kurio matmenys 57*37*22…?

    • Atsakyti Daiva Geg 2, 2013 11:33

     Inga, svarbu, kad lagaminas tilptų į Ryanair dėžę, atitinkančią rankinio bagažo dydžio reikalavimus. Ir kad galėtumėte jį ištraukti iš tos dėžės :)

     • Atsakyti Inga Geg 2, 2013 11:45

      Tą aš jau supratau, tiesiog klausiu patarimo.. Ta tikrinimo dėžė yra būtent 50*40*20 ar šiek tiek didesnė. (nes jei 50*40*20 tai tada aišku, kad viršijus bent 1 cm lagaminas netilps…)

     • Atsakyti Daiva Geg 2, 2013 11:50

      Dėžė yra būtent tokių išmatavimų. Jei bagažo pagrindas minkštas, tai gali tilpti ir su papildomais keliais centimetrais.

 144. Atsakyti asta Bal 18, 2013 12:37

  norejau paklausti skrandame su wizzair:
  1. vaikui suejo pries pora dienu 2 metui, ar reikes moketi uz vezimelio gabenima?
  2. skrendame tik su rankiniu bagazu, ar butinai turi buti maiseliai kosmetikai pirkti oro uoste?
  3. ar galima gabenti kelis papuosalus? pora auskaru ir grandinele?
  dekui uz atsakymus

  • Atsakyti Daiva Bal 18, 2013 12:53

   Asta, vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir skraidinami nemokamai.
   Skysčiai rankiniame bagaže turi būti sudėti į permatomą, sandariai uždaromą, ne didesnį kaip 1 l talpos maišelį. Jei tokį turite, nebūtina pirkti oro uoste. Vilniaus oro uoste tokie maišeliai dalinami nemokamai.
   Papuošalus galite gabentis, tik įsidėkite juos į rankinį bagažą.
   Gero skrydžio :)

   • Atsakyti Ausra Spa 17, 2013 13:23

    Laba diena, skrendu su ryanair i Airija, ar galima rankiniame bagaze veztis maisto produktu (desra, suris…)?

    • Atsakyti Daiva Spa 17, 2013 14:05

     Aušra, maisto produktus į Airiją galite vežtis, tik skysčiams priskiriamus produktus reikia gabenti pagal atitinkamas rankinio bagažo taisykles.

 145. Atsakyti erikas Bal 11, 2013 11:50

  kiek is Svecarijos galima vezti rankini bagaza kg

 146. Atsakyti andreja Kov 27, 2013 17:06

  skrendu y norvegija ir be persedimo,tik rankinis bagazas ir nemokamas dar mazas bagazas bet skrendu su dvieju metu ir sesiu menesiu mergaite as nerukau bet tiesiog praso nupirkti atvesti,tai galima pavz paprastoja parduotuveja nusipirkti cigareciu? ir kaip jas susideti gal y kapakuoti ar tinka taip paprastai tarpdaiktu sudeti ar butina tureti praimta pakely jei nerukaio vezi nes sako gali klausti kam? nz kaip cia su jom daryti pirma karta vesiu ju…………:(

  • Atsakyti Daiva Kov 27, 2013 17:48

   Andreja, į Norvegiją galite įvežti ne daugiau kaip 200 vnt. cigarečių (t.y. 1 bloką) arba 250 g kitų tabako gaminių. Jas galite paprastai įsidėti į rankinį bagažą, specialaus įpakavimo nereikia.

 147. Atsakyti andreja Kov 26, 2013 18:41

  sveiki norejau paklausti koky kieky gali pirkti alkocholio oro uoste dutyy fry parduotuveja ir cigareciu?

  • Atsakyti Daiva Kov 27, 2013 9:15

   Andreja, priklauso nuo to, į kurią šalį skrendate, kokį bagažą turite, kiek skrydžių numatyta kelionės metu ir kt. Reikėtų daugiau detalių, kad galėtume atsakyti.

   • Atsakyti Ieva Spa 19, 2014 10:11

    Ar leis skristi su rankiniu bagazu wizzair (lagaminelis) 44*31*20?

    • Atsakyti Daiva Spa 20, 2014 11:11

     Ieva, prieš lipant į Wizzair lėktuvą rankinį bagažą reikia įdėti į specialią dėžę, kuri atitinka Wizzair rankinio bagažo dydžio reikalavimus – iki 42x32x25 cm. Jei jūsų bagažas tilps, problemų nebus. Jei netilps, reikės primokėti kaip už didelį rankinį bagažą 120 Lt.

 148. Atsakyti dovile Kov 26, 2013 16:16

  laba diena norejau paklausti wizzair rankinio bagazo 25,45,56 ismatavimai tokie pas mane tase jos apacia 45 bet per vidury truputy platesne 52 ar reikes primoketi kanors ar tiks?

  • Atsakyti Daiva Kov 26, 2013 16:22

   Dovile, prieš lipant į lėktuvą rankinį bagažą reikia įdėti į specialią dėžę, kuri atitinka Wizzair rankinio bagažo dydžio reikalavimus. Jei jūsų bagažas tilps, problemų nebus. Jei netilps, reikės priduoti į registruoto bagažo skyrių už atitinkamą mokestį.

 149. Atsakyti Virginija Kov 12, 2013 15:57

  Sveiki!
  Geguzes men. tik rankiniu bagazu su 3-4 m.vaikais skrendu i Kos. Kaip ipakuoti jiems saules apsaugos krema, kurio talpa 200ml.? Dekoju.

  • Atsakyti Daiva Kov 12, 2013 16:57

   Virginija, negalėsite 200 ml kremo gabentis rankiniame bagaže. Bus paprasčiau nuvykus į Koso salą nusipirkti kremą ir vietoje juo naudotis.

 150. Atsakyti Dainius Kov 2, 2013 10:52

  Daug klausimų ir atsakymų apie Ryanair bagažą galite rasti puslapyje http://www.ryanair-skrydziai.lt/ryanair/bagazas/

 151. Atsakyti Inga Vas 19, 2013 21:00

  Sveiki, noriu paklausti kiek galima rankiniame bagaze vestis nereceptiniu vaistu (citramonas, nimezilis, ivairūs nuo skausmo ir t.t.) Ačiū

 152. Atsakyti inga Vas 18, 2013 14:11

  Kur galimagauti peršviečiamų maišelių pagal reikiamus išmatavimus kosmetikai vežti, ačiū?

 153. Atsakyti Miglė Vas 14, 2013 17:10

  Ar galima rankiniame bagaže vežtis šokoladą? ir kosmetiką?

  • Atsakyti Daiva Vas 15, 2013 10:23

   Taip, Migle, bagaže gali vežtis šokoladą. Kosmetiką vežtis galima, tačiau yra skysčių apribojimai, kurių reikėtų laikytis (tušas, kvepalai, šampūnas kt.) Ant visų priemonių pakuočių yra nurodytas tūris. Tad jų suma negali viršyti 1000 ml. Viena pakuotė negali viršyti 100 ml tūrio. Ir visos skysčiams priskiriamos priemonės turi būti sudėtos į sandariai užsegamą permatomą ne didesnį kaip 1 l talpos maišelį. Skysčių gabenimo rankiniame bagaže taisyklės visose aviakompanijose vienodos.
   p.s. Plaukų lako vežtis negalima.

 154. Atsakyti Laima Vas 3, 2013 11:58

  2013 birželį skrysiu į Londoną su Ryaniar.
  Ar galiu rankiniame bagaže vežtis 2 šaukštelius 22cm ilgio dobanai

 155. Atsakyti Oksana Sau 31, 2013 17:43

  O ar galima rankiniame bagaze vastis plauku dziovintuva?

 156. Atsakyti Zvejys Sau 29, 2013 21:33

  Ar galima rankiniame bagaze gabenti zvejybine iranga: rites su valu,kabliukus,kelionines meskeres (teleskopines),kurios pilnai telpa kuprineje.ACIU

  • Atsakyti Daiva Sau 30, 2013 10:26

   Jei tik telpa į kuprinę ir neviršija aviakompanijos nustatytų rankinio bagažo dydžio ir svorio apribojimų, žvejybinė įranga daugiau problemų neturėtų sukelti.

 157. Atsakyti Saulė Sau 18, 2013 12:18

  O tai nors kokias plaukams putas ar žele ?

  • Atsakyti Daiva Sau 18, 2013 12:23

   Saule, purškiamų priemonių į lėktuvo saloną neštis negalite. Želė plaukams galite pasiimti, jei ji yra nepurškiama, indelyje iki 100 ml tūrio.

 158. Atsakyti Saulė Sau 18, 2013 11:53

  Sakykite,o plaukų laką galima vežtis rankiniame bagaže,permatomame maišelyje?

 159. Atsakyti Jonas Spa 6, 2012 10:28

  Kaip dabar bus su tuo rankiniu bagažu WIZZAIR.Bilietus pirkau liepos mėnesio pabaigoje,skrisiu ten-atgal: spalio 20-spalio 27.Lagaminas 55x40x20,ar spalio 27d jau reikės papildomai sumokėt?

  • Atsakyti Anonymous Lap 6, 2012 3:22

   saunu ,kad paskaiciau jusu paaiskinima ,nes bilieta Wizzaire uzsisakiau Spalio 27 diena , o siandien gavau pranesima del skrydzio ir del bagazo : Baggage allowance

   Hand baggage: Each passenger can carry 1 piece of hand baggage free of charge, to maximum dimensions of 55x40x20cm and not exceeding 10kgs. In case you arrive at the boarding gate with more than 1 item of hand baggage or if it exceeds the authorised dimensions and/or weight a higher baggage fee will be collected and it will be carried as checked-in hold baggage.
   Vadinasi buciau ikliuvus su tokiais patarimais ? vadinasi buciau papildomai susimokejus ?

   • Atsakyti Daiva Lap 6, 2012 9:27

    Tikriausiai aviakompanija pamiršo padaryti pakeitimus savo informaciniuose pranešimuose. Tačiau tame pačiame laiške paspaudus nuorodą į svetainę, kur yra detalūs reikalavimai bagažui, rasite naujausią informaciją.

  • Atsakyti Daiva Spa 8, 2012 10:46

   Jonai, ačiū už aktualų klausimą. Nuo 2012.10.12 įsigaliojo nauja WizzAir bagažo politika. Tačiau didesnio rankinio bagažo mokestis skaičiuojamas tik bilietams, įsigytiems nuo spalio 4 d. Taigi, visi įsigiję bilietus anksčiau gali gabenti rankinį bagažą pagal senąsias taisykles – nemokamai.

 160. Atsakyti Aura Vas 2, 2012 11:23

  Vilniaus oro uoste nepraleido rankiniame bagaže manikiūro žirklučių, nors jų ašmenys buvo tik 2 cm.

  • Atsakyti Loreta Kov 27, 2013 23:47

   Vilniaus oro uoste nepatiko nerimo vaselis nedidelis,bet praleido.Paaiskinau,kad laukia naktis traukiniu stoty…

 161. Atsakyti Inga Gru 27, 2011 16:30

  Iš manęs Bolonės (Italija) oro uoste atėmė sulankstomą Šveicarišką peiliuką ir jokie aiškinimai, kad jis mažas ir nepavojingas nepadėjo … Labai gaila, buvo labai patogus peiliukas. Matomai italai labai rimtai žiūri į saugumą.

  • Atsakyti Daiva Gru 28, 2011 14:45

   Na taip, čia dažnai veikia žmogiškasis faktorius – vieni reaguoja atlaidžiau, kiti būna tiesiog nepalaužiami. Tad geriausia tiesiog laikytis bagažo reikalavimų. Tuomet bent jau galėsite pateikti svarius argumentus ir apginti savo bagažą :)

 162. Atsakyti Vilma Gru 12, 2011 22:29

  Netiesa,kad negalima veztis sulankstomo peiliuko.Galima veztis ir zirkles ,ir peili,ir sulankstoma peili,ir yla,ir kamsciu trauktuva-jei jo ilgis nera didesnis,nei 6 cm.As turiu toki peiliuka,kuris uzkliuvo tik Vilniaus apsaugai-patare veztis registruojamam bagaze.Vokietijoje i ji ne demesio neatkreipe,graikai pamatave praleido nieko neklausdami. Tokios yra taisykles.

  • Atsakyti Daiva Gru 14, 2011 18:08

   Vilma, esate beveik teisi :)

   Keliaujant iš Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostų orlaivio keleivių salone draudžiama vežtis smailius arba aštriabriaunius daiktus, kuriais galima sužeisti, tarp jų peilius, kurių ašmenys ilgesni nei 6 cm; atvirus skustuvus; žirkles, kurių ašmenys ilgesni nei 6 cm; kišeninius peiliukus; atsuktuvus ir kita.

   Ryanair ir Wizzair aviakompanijos rankiniame bagaže neleidžia vežtis nei žirklučių, nei peiliukų (išskyrus neatvirus skutimosi peiliukus) ar bet kokio daikto, kuris aviakompanijos manymu gali būti panaudotas kaip ginklas.

   Rekomenduojame apie pavojingų daiktų (žirklių, peilių, ginklų ar kt.) gabenimą savo bagaže (ypač rankiniame bagaže) iš anksto informuoti aviacinio saugumo tarnybos pareigūnus.

   Informaciją apie bagažo taisykles visuomet galite pasitikrinti oro uostų puslapiuose:
   - http://www.vilnius-airport.lt/lt/informacija-keleiviams/taisykles/bagazo-gabenimas/index.php
   - http://www.palanga-airport.lt/lt/saugumo-taisykles
   - http://www.kaunasair.lt/images/pdf/draudziamu_daiktu_sarasas.pdf

   Tačiau tai yra taisyklės, kurių vieni paiso daugiau, kiti – mažiau :) Ne paslaptis, kad kai kurių oro uostų darbuotojai atlaidžiau žiūri į taisyklių pažeidimus. Patirtis byloja, kad Lietuvos oro uostų darbuotojai – labai uolūs ir stropūs :)

Klauskite mūsų