Nemokamai lankytinos vietos Berlyne 32

BerlynasBerlynas – miestas, kupinas istorijos ženklų ir pėdsakų. Joks kitas miestas Vokietijoje nėra toks turtingas paminklais ir muziejais, tad aplankyti Berlyną yra būtina!

Pigios kelionės į Berlyną >

Ne paslaptis, jog kone kiekvienas keliautojas visų pirma leidžiasi į vietas, kurias gali aplankyti nemokamai. Nutarėme pagelbėti tiems, kurie dar tik planuoja savo kelionę į Berlyną ir sudarėme nemokamų Vokietijos sostinės įžymybių sąrašiuką. Na, o tiems, kuriems jų negana, rekomenduojame Ilgąją Berlyno muziejų naktį.
Taigi, nemokamai lankytinos vietos Berlyne.

Berlyno katedra (Berliner Dom)Berlyno katedra (Berliner Dom)
Tai didžiausia protestantų bažnyčia Vokietijoje. Nors įėjimas mokamas, tačiau apsilankyti prie katedros būtina – tai vienas iš Berlyno simbolių. Na, o jei susigundysite užsukti vidun nenusivilsite: vienas iš įdomiausių katedros interjero elementų yra vargonai, kuriuos 1905 m. pagamino Wilhelm Sauer. 1905 metais, tai buvo didžiausi vargonai Vokietijoje, sudaryti iš 7269 vamzdžių ir 113 registrų. Iš kupolo atsiveria vaizdas į miesto centrą, Muziejų salą ir Lustgarten.
Am Lustgarten, Berlynas
Lustgarten, BerlynasLustgarten
Tai didžiulis sodas, esantis prie Berlyno katedros. Tai žymi sustikimų vieta.
Dominicusstraße 26, Berlynas
Reichstagas (Reichstag), BerlynasReichstagas (Reichstag)
Jei jau atkeliavote į Berlyną, aplankyti parlamentą – Reichstagą – yra būtina. Deja, tai vienintelė lankytina vieta Berlyne, į kurią norint patekti tenka atstovėti nemažą eilę (laukti reikia apie 2 val.). Galbūt atėjus anksti ryte eilės ir nebūtų, bet jau priešpiet ar vakare susirenka labai daug turistų. Įėjus į vidų pro saugos vartus, didžiulis liftas pakelia ant Reichstago stogo, nuo kurio atsiveria visa Berlyno panorama. Apsilankymas nemokamas.
Platz der Republik 1, Berlynas
Brandenburgo vartai (Brandenburger Tor), BerlynasBrandenburgo vartai (Brandenburger Tor)
Nuo 1791 m. šie didingi vartai tarnavo kaip muitinės postas. Anksčiau buvęs miesto padalinimo ir viso pasaulio susiskaldymo simboliu, dabar Brandenburgo vartai simbolizuoja vienybę. 1961 m., pastačius Berlyno sieną, vartai buvo uždaryti ir vėl atverti visuomenei tik 1989 m. nugriovus sieną. Na o kaimyninėje aikštėje rasite daugybę prekybos kioskelių, kuriuose neabejotinai išsirinksite smagių lauktuvių.
Pariser Platz, Unter den Linden/Strasse des 17 Juni, Berlynas
Unter den Linden, BerlynasUnter den Linden
Tai viena iš žymiausių gatvių Berlyne. Ji vesdavo į karališkuosius medžioklės plotus, o dabar – į Tiergarteno parką. Gatvėje yra daug kavinių, restoranų bei parduotuvių.
Unter den Linden, Berlynas
Tiergarten, BerlynasTiergarten
Tai bene didžiausias visuomeninis Berlyno parkas. Iki XVIII a. jis buvo skirtas karaliaus medžioklėms. Šiuo metu didingos gamtos apsuptyje galima džiaugtis aktyviu poilsiu, pasivaikščiojimais su šeima ir draugais. Čia galima pasižvalgyti į karo paminklus, pergalės statulas bei rūmus. Pagrindinėje gatvėje rasite Hitlerio šlovės žvaigždę. Parko teritorijoje yra Filharmonija, Berlyno filharmonijos orkestro namai bei Bauhaus muziejus.
Grosser Stern, Berlynas
Memorialas nužudytiems Europos žydams Berlyne (Holocaust-Mahnmal)Memorialas nužudytiems Europos žydams Berlyne (Holocaust-Mahnmal)
Nuo pat atidarymo 2005 m. gegužės mėnesį memorialas nužudytiems Europos žydams tapo vienu iš turistu traukos objektu Berlyne. Tai didžiulis objektas, užimantis 19 tūkst. kvadratinių metrų, plyti ant milžiniškos vertės sklypo tarp Potsdamo aikštės, JAV ambasados ir įvairių ministerijų. JAV architekto Peterio Eisenmano sukurtas trimatis paminklas iš esmės yra tarsi nedidelis betono stačiakampių parkas, sudarytas iš 2711 įvairių dydžių ir kampų dirbtinio akmens figūrų.
Cora-Berliner-Strasse 1, Berlynas
Berlyno siena / EastSide’o galerija (The Berlin Wall East Side Gallery)Berlyno siena / EastSide’o galerija (The Berlin Wall East Side Gallery)
Dar prieš 20 metų Berlyno siena buvo perpus perskrodusi visą Berlyną. Dabar liko tik atskiros sienos-skerdikės sekcijos, o likusios nuotrupos pardavinėjamos kaip suvenyrai prie atvirukų – panašiai kaip Paryžiaus kvapas buteliuke arba Karibų jūros vanduo stiklainyje. Geriausiai Berlyno siena matosi East Side Gallery zonoje, kur savo kūrinius tiesiai ant sienos užtepė maždaug 106 menininkai iš viso pasaulio. East Side galerijos priekyje stovi lauko kompiuteris; paspaudus mygtuką galima išklausyti visą Šaltojo karo istoriją. Tai didžiausia tokio tipo galerija po atviru dangumi pasaulyje.
Mühlenstraße 1, Berlynas
Hamburger Bahnhof šiuolaikinio meno muziejus (Hamburger Bahnhof - Museum für Gegenwart), BerlynasHamburger Bahnhof šiuolaikinio meno muziejus (Hamburger Bahnhof – Museum für Gegenwart)
Muziejus įsikūręs renovuotoje geležinkelio stotyje („Hamburger Bahnhof“). Nors įėjimas į muziejų mokamas, apsilankyti vakare čia būtina – įspūdį paliks ypatingas fluoriscencinių lempų apšvietimas.
Invalidenstraße 50, Berlynas
Checkpoint Charlie, BerlynasCheckpoint Charlie
Tai buvo vienintelis patikros punktas tarp Rytų ir Vakarų Berlyno keliaujantiems pareigūnams ir užsieniečiams. „Čarlis“ ilgą laiką simbolizavo trapią Šaltojo karo laikų atmosferą. Šiuo metu „Čarlio“ kontrolės punkto vietoje yra įrengta reprodukcija, atkurianti prabėgusių dienų realijas. Tai įspūdinga pabėgimų ir pabėgėlių iš Rytų į Vakarų Berlyną istorijų kolekcija. Ar galėjote įsivaizduoti, kad žmogų galima užsiūti automobilio sėdynėje? Ne? Tuomet būtina čia apsilankyti!
Friedrichstraße 43-45, Kreuzberg, Berlynas
Frederiko Didžiojo skulptūra (Statue of Frederick the Great), BerlynasFrederiko Didžiojo skulptūra (Statue of Frederick the Great)
Raito Frederiko Didžiojo statula stovi legendiniame Unter den Linden bulvare. Atrodo, kad garsusis prūsų karalius jodamas žvalgosi po aikštę. Jis iškilęs virš simetriškai augančių medžių, Humboldt Universiteto pastatų ir neoklasikinių rūmų.
Unter den Linden, Berlynas
Aleksandro aikštė (Alexanderplatz), BerlynasAleksandro aikštė (Alexanderplatz)
Aleksandro aikštėje per dieną apsilanko apie pusė milijono žmonių. Aikštės pavadinimas kilo nuo rusų caro Aleksandro I vardo. 1970 m. Aleksandro aikštė tapo Rytų Berlyno senamiesčio centru, čia pastatytas naujas viešbutis su 123 metrų aukščio bokštu, Mokytojų namai, Centrinė universalinė parduotuvė, netoliese pastatytas Televizijos bokštas.
Alexanderplatz, Berlynas
Pergalės kolona (Siegessäule), BerlynasPergalės kolona (Siegessäule)
Kartu su viršuje esančia auksine Viktorijos statula – tai bene įspūdingiausia miesto įžymybė. Bendras kolonos aukštis 67 metrai. Pastatyta 1864-1873 m. prūsų-danų karo pergalei atminti. Po tolesnių pergalių prieš Austriją bei Prancūziją viršuje pastatyta auksinė 8,3 metrų Viktorijos statula.
1 Grosser Stern, Berlynas
Potsdamo aikštė (Potsdamer Platz), BerlynasPotsdamo aikštė (Potsdamer Platz)
Aikštę išskiria moderni architektūra ir išskirtiniai pastatai Berlyne, kuriuos statė žymūs architektai. Tai visai nebloga vieta pradėti pažintį su Vokietijos sostine. Čia viskas šalia – ir Berlyno sienos likučiai, ir naujos architektūros dangoraižiai, ir Branderburgo vartai.
Potsdamer Platz, Berlynas
Hohenšionhauzeno memorialinis muziejus (Berlin-Hohenschönhausen Memorial), BerlynasHohenšionhauzeno memorialinis muziejus (Berlin-Hohenschönhausen Memorial)
Tai buvęs „Stasi“ kalėjimas, paverstas novatorišku muziejumi. Lankytojams vaizdingai pateikiama, kaip dirbo kalėjimas, kokiomis sąlygomis gyveno kaliniai. Čia nuolat keičiasi įvairios istorinės parodos.
Pirmadieniais muziejaus lankymas nemokamas. Parodas nemokamai galite aplankyti visada.
Genslerstraße 66, Berlynas
Kaizerio Vilhelmo bažnyčia (Kaiser Wilhelm Gedächtnis Kirche), BerlynasKaizerio Vilhelmo bažnyčia (Kaiser Wilhelm Gedächtnis Kirche)
1895 m. pastatyta bažnyčia buvo nugriauta per miesto bombardavimą 1943 m., liko tik vienas varpinės bokštas su stoge žiojėjančia skyle, vadinamas „tuščiaviduriu dantimi“. Tai įspūdinga, suniokota, tačiau neatstatyta bažnyčia miesto centre, simbolizuojanti, kad karo atminimas yra svarbus, bet šalis prisikėlė ir toliau juda pirmyn.
Breitscheidplatz, Berlynas
Kreuzbergas (Kreuzberg), BerlynasKreuzbergas (Kreuzberg)
Tai vienas kontrastingiausių Berlyno rajonų. Iki II-ojo pasaulinio karo tai buvo tankiai apgyvendintas vargšų getas, kur žmonių tankumas buvo didžiausias, o gyvenimo kokybė prasčiausia. Po sienos griūties Kreuzbergas ir vėl atsidūrė miesto centre, vyriausybė ėmė reguliuoti nuomos kainas, o tai skatino ten apsistoti ne tik neturtingus turkus imigrantus, bet ir visokio plauko menininkus ir jaunus profesionalus. Tokiu būdu čia susibūrė spalvingi šio rajono gyventojai, puoselėjantys savo kultūrą bei tradicijas.
Šarlotenburgo rūmai (Charlottenburg Palace), BerlynasŠarlotenburgo rūmų parkas (Charlottenburg Palace) Tai pati didžiausia išlikusi karališkoji rezidencija Berlyne. Didingas rūmų kompleksas yra apsuptas išskirtiniais baroko stiliaus sodais. Šie rūmai buvo pastatyti 1699 m. kaip vasaros rezidencija Prūsijos karalienei Sofijai Šarlotei, o vėliau, valdant kitiems valdovams, buvo rūmai bei teritorija buvo dar labiau išplėsti. Nors apžiūrėti rūmus iš vidaus yra mokama, jūs galite ramiai pasivaikščioti po garsiuosius sodus.
Spandauer Damm 20-24, Berlynas
Sanssouci parkas (Schloss Sanssouci park, PotsdamasSanssouci parkas (Schloss Sanssouci park) Nuvykę į Potsdamą, aplankykite didyjį Sanssouci parką. Šiame milžiniškame didingų ir svaiginančių rokoko stiliaus rūmų parke yra daugybė fontanų, dirbtinių griuvėsių ir įvairiausių klasikinių skulptūrų. Šie rūmai buvo prūsų karaliaus Fredericho Didžiojo vasaros rezidencija, kurioje karalius ieškodavo ramybės ir tylos.
Metro maršrutas U1, BerlynasMetro maršrutas U1 Jei nusipirkote visuomeninio transporto bilietą, būtinai bent kartą pravažiuokite vaizdingu U1 mašrutu, kuris yra 8.8 km ilgio ir jungia 13 stočių. Rytinė linijos dalis yra pati seniausia Berlyno metro sritis, nors didžioji jos dalis yra ne po žeme, o virš jos.
Turkiški turgūs, BerlynasTurkiški turgūs
Antradieniais ir penktadieniais pietinėje Landwehr kanalo pusėje vyksta turkiškas turgus (kelios minutės kelio pėsčiomis nuo Kottbuser Tor). Ant prekystalių puikuojasi įvairiausios gėrybės: milžiniški kiekiai prieskonių, įvairiausių sūrių, puikių daržovių, turkiškos duonos bei mūsuose niekuomet nesutinkamo humuso ir baklavos.
Maybachufer, Berlynas
Dokumentacijos centras „Teroro topografija“ (Topography of Terror Documentation Center), BerlynasDokumentacijos centras „Teroro topografija“ (Topography of Terror Documentation Center)
Tai viena iš labiausiai lankomų atmintinų Vokietijos sostinės vietų. Tai „Trečiojo reicho“ Slaptosios valstybinės policijos, SS ir Reicho saugumo būstinė. Čia įrengta biblioteka, kurioje saugoma 27 000 informacinių bylų, archyvų. Teritorijoje yra gestapo kalėjimo, slėptuvės nuo aviacinių bombų ir valgyklos barako pamatai, seminarų patalpos bei didesnė renginių salė. Be nuolatinės ekspozicijos, centro teritorijoje rengiamos ir laikinos parodos.
Niederkirchnerstraße, Berlynas
Turas po BerlynąNemokami turai po Berlyną
3,5 valandų turo metu susipažinsite ne tik su lankomiausiomis vietomis, bet ir su Berlyno istorija, nuo pačių tamsiausių laikų iki šviesiausių akimirkų. Turas pradedamas nuo Brandenburgo vartų, tapusių miesto simboliu, toliau tęsiasi ties Berlyno sienos linija. Turistai bus supažindinti su muziejų sala, Lugarteno karališkaisiais sodais ir kitomis įžymiomis Berlyno vietomis. Tikrai verta leistis į tokį turą, norint geriau pažinti šį miestą.
Sachsenhausen koncentracijos stovyklaPamatykite Sachsenhausen koncentracijos lagerį
Į nemokamą turą, kurį ves profesionalus gidas, įeina apsilankymas vienoje iš pagrindinių Vokietijos nacių koncentracijos stovyklų, Sachsenhausen. Čia išgirsite, kas iš tikrųjų vykdavo tokiose stovyklose, pamatysite šokiruojančius, bet istoriškai svarbius vaizdus, kur vyko egzekucijos, dujų kambarius ir barakus.
"Blusturgiai" BerlynePaieškokite „blusturgių“
Savaitgaliais Berlyne šurmuliuoja ne vienas „blusturgis“, jei tik pavyks vieną iš jų atrasti, būtinai pasidairykite, kokius daiktus čia galima įsigyti. Tokiuose turgeliuose rasite daug vintažinių gėrybių. Arkonaplats turguje rasite daug prašmatnių senovinių gėrybių, bet jos kiek brangesnės, nei Nowkoelln turguje, kuriame galite įsigyti meno dirbinių arba Mauerpark, garsėjančiame dėl savo dydžio ir daiktų pasirinkimo gausos.
Berlynas Treptow parkasMemorialas Sovietų Sąjungos kariams
Treptower parke pamatyasite architekto Yakov Belopolsky klūpinčių karių statulą. Ši statula pastatyta 5000 Sovietų sąjungos karių, žuvusių paskutinėje Berlyno kovoje, atminti. Statula vaizduoja 12 m aukščio Sovietų karį, laikantį vokietį vaiką.
TeufelsbergSusipažinkite su kitokiu Berlynu
Jei norite geriau pažinti Berlyno istoriją, aplankykite apleistus miesto pastatus, tokius kaip Teufelsberg NSA šnipinėjimo stotį, kuri buvo naudojama Šaltojo karo metu. Verta pamatyti ir apleistus bunkerius, buvusias karines stovyklas. Daugiau informacijos apie šiuos objektus >>
Šio turo metu būsite patys atsakingi dėl rizikos. Jei norėsite saugesnio turo, galite rinktis „Alternative Berlin“ turus su gidu po menininkų skvotus ir kitas apleistas vietas.
Hackescher HöfePasivaikščiokite po Hackesher Höfe kvartalą
Tai rajonas, sudarytas iš aštuonių gražiai atnaujintų kiemų, esančių miesto centre. Ši vieta puikiai tinka poipietės arbatai, apsipirkinėjimui nedidelėse, unikalaus dizaino krautuvėlėse ir pasivaikščiojimui galerijose.
"Open air gallery" BerlyneMeno dirbinių mainai „Open Air Gallery“
Daugiau kaip šimtas meninnkų kiekvieną vasarą sukuria „Open Air“ galeriją, išsidėliodami savo meno dirbinius ant Oberbaun tilto. Šios galerijos esmė yra kultūriniai mainai. Čia galite įsigyti įdomiausių suvenyrų.
Ilgoji Berlyno muziejų naktisSusiruošusių į Berlyną rugpjūčio pabaigoje laukia Ilgoji Berlyno muziejų naktis
Nuo 1997 m. du kartus per metus Berlynas atveria 180 miestų muziejų ir memorialų duris. Renginio tikslas – pakviesti kuo daugiau lankytojų sugrįžti į kultūros įstaigas, pažinti meną, jo istoriją, išgirsti bei patirti kažką naujo.
Kasmet Berlynas kviečia į tradicinę „Ilgąją muziejų naktį“. Renginio tikslas – pakviesti kuo daugiau lankytojų sugrįžti į kultūros įstaigas, pažinti meną, jo istoriją, išgirsti bei patirti kažką naujo. Lankytojai kviečiami leistis į kelionę geriau pažinti Berlyną, aplankant svarbiausius miesto simbolius, bei per muziejus susipažįstant su beveik 800 metų siekiančia Vokietijos sostinės istorija. Muziejų šventė apims beveik 400 km2, kur daugiau nei 100 muziejų, rūmų, bažnyčių, galerijų, netradicinių koncertų salių, parodų centrų, planetariumų, lėlių teatrų lauks lankytojų. Programoje dalyvaus tiek didieji muziejai („Deutches Historisches Museum“, „Akademie der Kunste“, „Altes Museum“, „Gemäldegalerie“, „Bode-Museum“, „Deutche Guggenheim Berlin“), tiek mažesni (Kenedžio, muzikos instrumentų, kompiuterinių žaidimų, aklųjų, cukraus, skrydžio stimuliatoriaus ir daugelis kitų)! Lankytojų laukia koncertai, ekskursijos, teatralizuoti pasirodymai, išskirtinės parodos, unikalios ekspozicijos, specialūs renginiai.
Norintys dalyvauti muziejų naktyje turi įsigyti ilgosios nakties bilietą. Rugpjūčio 31 d. naktį projekte dalyvaujantys muziejai atveria duris nuo 18:00 iki 02:00 val. Kai kurie muziejai skiria lankymo laiką šeimoms su vaikais, atsidarydami nuo 15 val. Drauge su bilietu gaunama renginio programa, kurioje abėcėlės tvarka pateikiamos visos dalyvaujančios kultūrinės institucijos bei nuoroda į autobusų maršrutus, jungiančius juos su renginių centru. Kadangi šventės teritorija išties didžiulė, bilietas ne tik atveria muziejų duris, bet ir leidžia naudotis viešuoju transportu (A, B, C zonose), kad dalyviai galėtų laisvai aplankyti norimus objektus.
Jei visada svajojote apsilankyti Berlyno muziejuose, tai puiki proga. Ilgosios muziejų nakties programa anglų kalba ČIA.
Po Vokietiją traukiniuJei skrendate į Berlyną lėktuvu ir ketinate keliauti po miestą viešuoju transportu, jums pravers informacija apie Berlyno viešąjį transportą.Jei nutarėte pakeliauti po Vokietiją plačiau, siūlome rinktis keliones traukiniais su InterRail Pass – šalis garsėja puikiai išplėtotu geležinkelių tinklu ir daugybe vertų aplankyti didelių vakarietiškų ir mažų miestų.

FOTOGALERIJOS

Kristinos nuotraukos iš rudeninio Berlyno >

Jei žinai dar vietų Berlyne, kuriose apsilankyti galima nemokamai, parašyk juste@zigzag.lt.

32 thoughts on “Nemokamai lankytinos vietos Berlyne

 1. Atsakyti Skrydžiai į Berlyną Sau 13, 2016 9:41

  Šios pateiktos lankytinos Berlyno vietos mums labai pravers, kaip tik rupšiamės keliauti į Berlyną.

 2. Atsakyti Labas Geg 24, 2015 12:13

  Naudinga info :)

 3. Atsakyti Neringa Bal 23, 2015 11:29

  Berlyno katedra ir Pergalės kolona tikrai nėra nemokami objektai :) Nebent pastovėt prie jų norėtumėt :))

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2015 11:32

   Galima ne tik pastovėt, bet apžiūrėti iš išorės įspūdingus statinius, papiknikauti :)

   • Atsakyti Neringa Bal 23, 2015 12:27

    Iš išorės visus Berlyno (ir ne tik) objektus apžiūrėt galima ;) Taip kad šitą jūsų sąrašą tuomet galima tęsti iki begalybės :))) O tiek katedra tiek Pergalės kolona tikrai verti tų keletos eurų, kad šalia jų ne tik pabūti, bet ir iš vidaus pasigrožėt ;) Pergalės kolona dar ir jūsų fizinį pasiruošimą parodys :D :D

 4. Atsakyti Rasa Vas 27, 2015 9:52

  Sveiki,o ką galėtume su 8-10 metų vaikais įdomaus nuveikti Berlyne per 4-5 dienas ? Orientuoti į vaikus.Dėkoju

 5. Atsakyti Inga Vas 15, 2015 13:37

  Sveiki, kažkur radau informaciją, kad Berlyne nuo Brandenburgo vartų vyksta nemokamos apžvalginės ekskursijos, trunkančios 3,5 val. Gal kažką žinote apie tai?

 6. Atsakyti Vasarė Rgs 18, 2014 12:57

  Sveiki,

  O kaip su parkingu Berlyne? Vykstame automobiliu ir įdomu ar nebus problemų kažkur pasilikti automobilį?

 7. Atsakyti Vita Rgs 2, 2014 17:50

  Sveiki, gal žinote kaip rasti gidą
  kalbantį lietuviškai, ar bent rusiškai?

 8. Atsakyti Zee Bal 25, 2014 12:13

  Uz savaites skrendu i berlyna, tai net nezinau nuo ko pradeti planuoti savo kelione. Gerai, kad yra tokiu straipsniu kaip sis.

 9. Atsakyti Kastytis Bal 9, 2014 12:42

  Laba diena vėl,
  Norintiems aplankyti Teufelsberg objektus reikia žinoti, kad dabar ten patekti galima tik nuo 11:00 už 7 EUR/2val. ir lydimiems gido (teritorija privati, apjuosta tvoromis). Nuo artimiausios S-stotelės eiti reikia toli, tad taupantiems laiką ir pinigėlius nepatarčiau.
  O apsilankyti berods Kreuzberge greta esančiose aikštėse Michaelkirchplatz ir Mariannenplatz verta. Ten šv. Tomo bažnyčioje nemokamai galima apžiūrėti nedidelę pokario Berlyno nuotraukų ekspziciją ir paveikslus.

 10. Atsakyti Linas Bal 2, 2014 21:52

  O ar yra Berlyne koks apžvalgos ratas (veikiantis)? :) norėčiau pasikelti apsivžalgyti. Kiek ieškojau google, tai lygtais kažkokį apleistą randa..

 11. Atsakyti Jurate Bal 2, 2014 6:36

  Sveiki, norejau paklausti kaip galima suzinoti apie stovejimo aiksteles automobiliui prie lankytinu vietu . Aciu

 12. Atsakyti Linas Kov 23, 2014 22:06

  Sveiki, žemiau Kastytis rašė jog į akvaparką solenizantai įleidžiami nemokamai. Gal galit kas plačiau paaiškinti ar ten turi būti rimtas jubiliejus ar tiesiog eilinis gimtadienis kad būtų galima nemokamai pasimėgauti akvaparku? :)

 13. Atsakyti Laura Sau 6, 2014 20:26

  Sveiki,vasario 15d. 2d. skrendam su vyru i Berlyna. Mane domina kur isigyti bilietus viesajam trsnsportui keletai paru? Gal kas gali atsakyti i si klausimuka. Aciu.

 14. Atsakyti Kastytis Spa 19, 2013 16:03

  Laba diena,
  Kadangi Jūsų nurodytos nemokamai lankytinos vietos man labai padėjo susidaryti lankymosi Berlyne planą, pasidalinsiu su Jumis dar šiomis nieko nekainuojančiomis, bet gražiomis vietomis. Ką sudomino Jūsų aprašyta pergalės kolona, tas gali aplankyti panašų nuostabų monumentą Viktorijos parke, palyginus netoli nuo istorinio (Vakarų Berlyno blokada) Tempelhofo aerouosto. https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1090090.JPG .Verta užlipti palei krioklį ant kalno viršaus pasigrožėti tiek monumentu, tiek Berlyno panorama: https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1090083.JPG . Įdomus paminklas stovi ir Špre upėje į pietryčius nuo gražiojo Oberbaum tilto: https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1090010.JPG . Važiuojant S-traukiniu verta išlipti ir apsidairyti nuo stoties platformos Berlin-Friedrishstr. stotelėje: https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1090036.JPG , https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1090037.JPG Nuo čia istorijos mėgėjai, kuriems nepakaktų sienos vaizdo East-side galerijoje prie jau minėto Oberbaum tilto, pavažiavę dvi stoteles į šiaurę ir išlipę Nordbanfof stotelėje pamatys kitą Berlyno sienos fragmentą: https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1090039.JPG .Na o turintiems laisvo laiko karštą dieną rekomenduoju S-traukiniu pasiekti Schlachtensee stotelę. Prie pat jos vienoje geležinkelio pusėje yra pora parduotuvių, o kitoje gaivus ežėrelis su parku pakrantėje. Pėsčiomis eiti beveik nereikia, o galima nemokamai išsimaudyti skaidriame vandenyje: /home/name/Dropbox/Public/P1080975.JPG .O švenčiantys gimtadienį ir norintys pasimėgauti komfortiškomis vandens pramogomis, maždaug už 8 eurus gali pavažiuoti iki Brand (Niederlausitz) miestelio, ten nuo stoties visi nemokamai vežami į „Tropikų salas“, o solenizantai nemokamai įleidžiami ir vidun mėgautis vandens parko malonumais visai dienai: https://dl.dropboxusercontent.com/u/95965689/P1080770.JPG Tik patariu turėti gimtadienį įrodantį dokumentą ir atgalinį bilietą įsigyti iškart, nes Brand stotyje nėra nei kasos, nei bilietų automato.
  Pagarbiai,
  Kastytis

  • Atsakyti Daiva Spa 21, 2013 9:39

   Kastyti, jūs tiesiog Berlyno fanas bei žinovas :) Ačiū už šią naudingą informaciją. Ji tikrai pravers kitiems keliautojams.

 15. Atsakyti anonimas Lie 16, 2013 19:58

  super ritoi isbandysim visa tai poto pranesim

 16. Atsakyti Daiva Sau 14, 2013 16:44

  Dėkojame Kastyčiui už atsiliepimus ir patarimus, atsiųstus el.paštu. Pagal juos papildome šį įrašą naujais objektais.

 17. Atsakyti Anonymous Rgs 7, 2012 18:17

  super straipsniukas! labai naudinga!:))

 18. Atsakyti Anonymous Lie 8, 2012 10:06

  Labai naudinga informacija, ačiū:)

Atsakyti į Rasa Nutraukti