Kas labiau apsimoka: traukinių pasai ar atskiri bilietai 20

Keliavimas traukiniais: traukinių bilietai bei atskiri bilietaiKaskart, rengiantis keliauti traukiniais, iškyla tas pats klausimas: ar labiau apsimoka pirkti traukinių pasą, pvz., InterRail Pass, Balkan Pass, European East Pass ar kt., ar įsigyti atskirus bilietus iš taško A į tašką B. Kadangi siūlomos traukinių pasų keliavimo sąlygos gana patrauklios, dažnai keliautojai teiraujasi, kuris kelionės būdas yra taupesnis ir patogesnis. Todėl šįsyk norime plačiau aptarti kiekvieno iš šių būdų ypatumus.

TRAUKINIŲ PASAI

I VARIANTAS. Keliavimas su traukinių pasu

Kam siūloma? Keliauti su traukinių pasu patogu tada, kai ketinate keliauti laisvai, be griežtų laiko suvaržymų ir jei derindami kelionės maršrutą planuojate keliauti su keliais traukiniais. Taip pat traukinių pasai rekomenduojami, kuomet keliaujama per kelias šalis. Toks kelionės būdas ypač tinka jaunimui iki 26 m., nes traukinių pasai jiems yra gerokai pigesni nei suaugusiems ir tai žymiai taupiau nei perkant tų pačių maršrutų atskirus bilietus.

Kaip tai veikia? Traukinių pasai yra 2 tipų; pasirinkimas priklauso nuo geografinių užmojų. Galima įsigyti įvairios trukmės traukinių pasą (pvz., „Global“), apimantį didžiąją Europos dalį, arba galiojantį tik vienoje pasirinktoje šalyje („One Country“). „Continuous“ pasai leidžia keliauti neribotai pasirinktą dienų iš eilės skaičių ir yra tinkami ketinantiems daugiau keliauti nei būti vienoje vietoje. „Flexi“ pasai leidžia keliauti neribotai pasirinktu laikotarpiu ir labiau apsimoka ketinantiems kelias dienas apsistoti vienoje vietoje.

Patarimas. Jei ketinate pirkti traukinių pasą, nepamirškite, kad gali būti papildomų mokesčių. Kadangi traukiniuose vietų skaičius yra ribotas, Prancūzijoje, Italijoje ir Ispanijoje daugumoje traukinių yra būtinos vietos rezervacijos, kainuojančios nuo 3 iki 10 EUR vienai kelionei. Thalys traukiniai iš Paryžiaus į Briuselį ir Amsterdamą taiko 39 EUR mokestį. O Šveicarijoje, Vokietijoje ir Austrijoje vietos rezervacijos beveik niekur neprivalomos.
Kad išvengtumėte rezervacijų, paieškokite alternatyvaus maršruto – vietinio susisiekimo traukiniams dažniausiai rezervacijos negalioja. Tokiu būdu kelionė bus šiek tiek ilgesnė, nes reikėtų keletą kartų perlipti, tačiau sutaupysite pinigų, pamatysite naujų vietų, kurias tiesiog pravažiuotumėte be sustojimo, bei pajusite tikrąją keliavimo traukiniais dvasią.
Kone kiekvienoje InterRail tinklui priklausančioje šalyje gausu privilegijų – „saldainiukų“ – keliaujantiems su šiuo bilietu. Jos taikomos keltuose, kitose transporto priemonėse, viešbučiuose, lankytinuose objektuose ir kt. Taigi, galite sutaupyti kirsdami dalį kelio vandeniu, keliaudami iki geležinkelio stoties ar oro uosto, ieškodami pigesnės nakvynės ar tiesiog apžiūrinėdami miestą.

Svarbu, kad traukinių pasai negalioja Eurostar traukiniuose tarp Londono ir Paryžiaus – kelionė šiuo traukiniu kainuoja apie 123 EUR, tačiau perkant iš anksto bilietus galima įsigyti pradedant 60 EUR.

ATSKIRI TRAUKINIŲ BILIETAI

II VARIANTAS. Keliavimas perkant atskirus traukinių bilietus

Kam siūloma? Šis būdas tinka tiems, kurie ketina keliauti trumpais maršrutais, iš vieno miesto į kitą. Tai ypač aktualu Rytų Europoje, kur bilietai išties pigūs.

Kaip tai veikia? Pavyzdžiui, kelionė iš Florencijos į Pizą kainuoja 6 EUR vienam asmeniui, o Rytų Europoje, iš Liublijanos net į Zagrebą kelionė kainuoja nuo 20,20 EUR, iš Prahos į Krokuvą – apie 55,60 EUR. Traukinių maršrutus ir tvarkraščius galima tikrinti internete, o bilietus įsigyti galima ir Lietuvoje. Norėdami sužinoti tikslias kainas, susisiekite su Zigzag.lt konsultantais.

PIGŪS ATSKIRI BILIETAI

III VARIANTAS. Pirkite pigesnius atskirus bilietus iš anksto

Kam siūloma? Per keletą pastarųjų metų dauguma Vakarų Europos traukinių operatorių įvedė lanksčią kainų sistemą, primenančią pigių aviabilietų medžioklę. Kelionės dieną siūlomi brangūs traukinių bilietai, kurie yra gerokai pigesni perkant iš anksto. Tai labai patogu planuojantiems kelionę anksčiau.

Kaip tai veikia? Pigiausi bilietai negrąžinami ir nekeičiami, tačiau jei esate susiplanavę savo kelionę ir žinote, kada pradėsite ir kur keliausite, jau prieš 3-4 mėnesius, tuomet bilietams išleisite mažiau nei traukinių pasui.
Pavyzdžiui, bilietai iš Paryžiaus į Amsterdamą kainuoja 35 EUR, t.y. 4 EUR mažiau nei 39 EUR, kuriuos reikia mokėti net ir turint traukinių pasą už privalomą vietos rezervaciją. Be to, nėra papildomų mokesčių, vietos rezervacija dažniausiai jau įskaičiuota, tad tereikia tik įsigyti bilietą. Norint keliauti iš Amsterdamo į Prahą naktiniu traukiniu, galima įsigyti bilietus už 49 EUR.

DERINKITE VISUS KELIAVIMO BŪDUS

IV VARIANTAS. Derinkite visus keliavimo būdus

Žinoma, kodėl gi iš anksto neįsigijus pigių traukinių, autobusų, keltų ar lėktuvų bilietų kelionės pradžiai ar pabaigai, traukinių pasą pasivažinėjimams kelionės viduryje ir įprastą bilietą stotyje trumpai kelionei, kuri neverta išnaudoti visą traukinio paso galiojimo dieną.
Be to, dalį kelio visuomet galite įveikti kitomis transporto priemonėmis, kurios keliaujantiems su InterRail Pass gali būti gerokai pigesnės. Sudarydami maršrutą pasidomėkite galiojančiais pasiūlymais „saldainiukais“ InterRail Pass turėtojams.

20 thoughts on “Kas labiau apsimoka: traukinių pasai ar atskiri bilietai

 1. Atsakyti Aidas Geg 5, 2016 19:42

  Laba diena,

  Sūnus norėtu su traukiniu pakeliauti po europos sostines.
  Varšuva-Berlynas-Miunchenas-Salszburgas-Viena- Bratislava-Varšuva.
  Gal galėtumėte pasiūlyti traukinių pasą.
  Sūnui šešioliką metų.

  Iki malonaus Aidas

 2. Atsakyti Regina Sau 17, 2016 9:30

  Sveiki,
  Kiek kainuotų traukinio bilietas iš Madrido į Lisaboną?

 3. Atsakyti Danute Lie 27, 2015 10:27

  Kaip būtų pigiau nuvykti iš Miuncheno centro iki Badgastein traukiniu? Kokį bilietą ekonomiškiau rinktis? Ar iš karto galima nusipirkti bilietą atgal Badgastein -Munich?
  Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Lie 27, 2015 11:43

   Danute, galite įsigyti traukinio bilietą į tiesioginį reisą maršrutu Miunchenas – Badgastein. Kaina asmeniui 2 klase į vieną pusę ~ 69 EUR. Rezervacija neprivaloma, bet galima už ~ 11 EUR. Traukiniai vyksta kas 2 val., kelionės trukmė 3 val. 23 min). Galite įsigyti bilietą iškart ir atgal. Daugiau pakonsultuoti dėl traukinių bilietų gali Lina el.paštu linak@zigzag.lt arba tel. 8 600 26762. Ji padės ir bilietą įsigyti.

 4. Atsakyti Sarune Lie 21, 2015 10:05

  Iš Lietuvos iki Korokuvos norime vykti traukiniu ar traukiniais, koks pigiausias variantas butu???
  Aciu

  • Atsakyti Daiva Lie 21, 2015 10:50

   Šarūne, tiesiogiai iš Lietuvos į Krokuvą traukiniu nenuvyksite. Krokuvą galite pasiekti autobusu arba rinktis dar greitesnį variantą – skrydį. Kita galimybė – autobusu keliauti iki Varšuvos, o nuo ten – traukiniu iki Krokuvos.
   Parašykite Linai el.paštu linak@zigzag.lt ir padės surasti tinkamiausią variantą jūsų kelionei.

 5. Atsakyti Miglė Bir 9, 2015 20:42

  Laba diena.

  Planuojam atostogas rugsėjo menesy į Ispaniją – Valenciją. Ar įmonoma iki Valencijos iš Lietuvos nuvykti traukiniu? Gal galėtumėte ką nors patarti?

  • Atsakyti Daiva Bir 10, 2015 11:49

   Migle, iš Lietuvos į Valenciją traukiniu nenuvyksite. Vakarų Europą traukiniu pasiekti kol kas labai kėbloka. Tektų autobusu keliauti iki Lenkijos, tuomet traukiniu su keliais persėdimais pasiektumėte Ispaniją. Paprasčiausias ir greičiausias variantas būtų skristi. Parašykite Audronei el.paštu audrone@zigzag.lt ir padės surasti tinkamą variantą jūsų kelionei.

 6. Atsakyti Egle Geg 31, 2015 23:47

  Patarkite kaip greit nuvykti trims asmenims is Bergamo aerouosto i Venecija .
  Aciu . Egle

  • Atsakyti Daiva Bir 1, 2015 13:02

   Egle, iš Bergamo oro uosto kas 30 min. kursuoja 1 autobusas, kuris veža iki Bergamo autobusų/traukinių stoties. Iš ten traukiniu galima vykti į Veneciją su persėdimu Brescia. Kitas variantas – iš oro uosto shuttle autobusu vykti į Milaną, o iš ten – į Veneciją. Trečias variantas – iš Bergamo oro uosto autobusu važiuoti į Brescia ir iš ten – traukiniu iki Venecijos.
   Traukinių klausimais galite kreiptis į Liną el.paštu linak@zigzag.lt.

 7. Atsakyti Irina Bal 13, 2015 20:50

  Laba diena,
  Norėčiau patarimo kaip nusigauti iš Milano (planuojamaas skyris i Bergamo) į Nicą ar Kanus? Kaip ir matau kad nėra brangūs traukinių bilietai..Ar reikia pirkti iš anksto internetu, kad būtų pigesni?
  Na iki Nicos pigiausią varijantą įžvelgiu: skrydis iki Milano(Bergamo) ir iš Milano traukiniu iki Nicos..O gal turite dar ką pasiūlyti :)

  Ačiū, Irina

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2015 13:36

   Irina, jūsų variantas tikrai neblogas. Tiesioginiu reisu skristi į Bergamo oro uostą, tuomet keliauti iki Nicos ar Kanų traukiniu. Tačiau tiesioginio traukinio nebus, bus su persėdimu. Gali būti, kad perkant bilietus iš anksto pavyks sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Tinkamiausią kelionės variantą jums gali pasiūlyti Lina. Parašykite jai el.paštu linak@zigzag.lt.

 8. Atsakyti raimis Vas 19, 2015 15:04

  is milano i roma kaip nuvykti pigiau?
  Gal yra kazkoki negreitieji traukiniai?
  Aciu

 9. Atsakyti Gina Padrieziene Gru 26, 2014 23:45

  Labadiena
  Atskrendu dviese i Zuricha ir turim apsistoti Grindelwald, 5 dienom.
  Mes neslidinesime, bet noretumem pamatyti grazias vietas,uzsikelti i virsunes,
  tai noreciau paklausti koki bilieta geriau ir pigiau butu pirkti,
  Dekoju is anksto
  Gina

  • Atsakyti Daiva Gru 30, 2014 9:38

   Gina, jei abu keliausite visą laiką kartu, siūlytume įsigyti Swiss Saver Flexi Pass, galiojantį 3, 4 arba 5 dienas per mėnesį, priklausomai nuo to, ar keliausite ištisai visas 5 dienas. Jei planuojate keliauti kiek mažiau, tada tiktų Swiss card. Kelionių agentė Jolanta jus išsamiai pakonsultuos dėl kelionių traukinių po Šveicariją ir padės pasirinkti tinkamiausią bilietą. Parašykite jai el.paštu sjolanta@zigzag.lt.

 10. Atsakyti skrydziai Lap 18, 2013 2:16

  paprasciausiai mazos bendroves kurios tarpusavy konkuruoja platindamos bilietos smarkiai konkuruoja tarpusavy. dideles ir senos turi savo platinimo kanalus, ir antkainiai ju didesni.

 11. Pingback: Traukiniu po Prancūziją. Su France Rail Pass ar InterRail France Pass? ← Zigzag.lt kelionių blogas

Klauskite mūsų