Sardinija – naujos galimybės atostogoms 277

SardinijaKarštas, užburiantis savo natūraliais kontrastais, laukine gamta ir idiliška harmonija kraštas. Nuostabūs kraštovaizdžiai, įspūdingi kalnai ir dar įspūdingesni paplūdimiai, istorijų ir legendų dvelksmas, didelis viešbučių pasirinkimas ir dvasinė sielos ramybė – visa tai laukia Sardinijoje. Saloje populiarus plaukimas, burlenčių sportas, išvykos pėsčiomis, kopimas į kalnus bei kempingai. Čia saugu, jauku ir gera.

Sardinijos žemėlapis >

ORAI

Sardinijoje atostogauti geriausia nuo gegužės iki lapkričio mėn. Vasaros dažniausiai karštos (~ 35 °C) ir sausos, ruduo šiltas ir tęsiasi iki lapkričio (~ 20 ° C). Nuo rugsėjo iki balandžio šilta, tačiau labai vėjuota. Pavasariai lietingi, o žiemos nešaltos, tik kalnuose snieguota ir spaudžia šaltukas. Karščiausias mėnuo – rugpjūtis.

Mėnuo I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Oro temperatūra °C 10 11 12 14 17 21 24 28 26 18 13 11
Vandens temperatūra
°C
14 14 14 15 17 20 23 25 22 21 18 16

KAIP ATVYKTI?

Iš Lietuvos vykdomi skrydžiai į Kagliario (Cagliari) oro uostą. Oro uostas nuo miesto centro nutolęs apie ~ 6 km. Iš oro uosto į miesto centrą (iki traukinių stoties) kas pusvalandį (nuo 5.20 val. iki 23.30 val.) kursuoja autobusai. Autobuso bilieto kaina ~ 4 EUR į vieną pusę. Bilietą galima įsigyti oro uosto bilietų automatuose. Oficialias autobusų bilietų kainas galite rasti čia.
Iš Rygos galima skristi į Olbia-Costa Smeralda oro uostą. Oro uostas yra vos už 3 km nuo miesto centro. „Shuttle bus“ autobusai į miesto centrą vyksta kas 10 min. Tvarkaraščius galite rasti čia.
Norint tęsti kelionę iš oro uosto į kurortus yra galimybė užsisakyti pervežimą (privatų arba pervežimą shuttle autobusu).
Galima iš anksto išsinuomoti automobilį ir pasiimti jį oro uoste arba pasinaudoti taksi paslaugomis (15-20 EUR).

Pigios kelionės į Sardiniją >

TRANSPORTAS

Norėdami susipažinti su Sardinija galite išsinuomoti mašiną. Kad išsinuomotumėte automobilį Sardinijoje, turite būti bent 21 metų amžiaus (amžiaus apribojimas gali svyruoti priklausomai nuo automobilio kategorijos). Vairuotojams, jaunesniems nei 25 metų, gali būti taikomas papildomas mokestis. Vairuotojo pažymėjimas turi galioti bent 1 metus. Jeigu vairuotojo pažymėjimas yra seno pavyzdžio (laminuotas), automobilio nuomai užsienyje turite pasikeisti jį į naują. Pasiimant automobilį iš nuomos punkto Sardinijoje, kliento kreditinėje (debetinė netinka) kortelėje, be nuomos kainos, papildomai yra autorizuojamas užstatas. Dažniausiai – tai draudiminės frančizės suma, todėl prieš vykdami į kelionę, įsitikinkite, kad kreditinėje kortelėje būtų pakankamai lėšų ne tik automobilio nuomai apmokėti, bet ir užstatui užšaldyti. Užstatas rezervuojamas tik kreditinėje kortelėje. Jei nuomos metu neturėsite kreditinės kortelės, kurioje būtų pakankamai lėšų užstatui, automobilio negausite. Keliai Sardinijoje yra siauri, vietomis be šaligatvių ir daug kur įtaisyti greičio matuokliai. Vietiniai gerai pažįsta savo kelius, todėl nerekomenduojame su jais lenktyniauti. Ypač kaimo vietovėse saugokitės į gatvę išbėgančių naminių gyvūnų (karvių, ožkų, kiaulių ir kt.). Nuo rugsėjo iki balandžio vėjo gūsiai viršija 100 km./val. Šiuo laikotarpiu kalnuotose vietovėse vairuoti reikėtų ypač atsargiai.
Kitas keliavimo po Sardiniją būdas – traukiniai. Reguliarūs traukinių reisai vykdomi iš Algero į Sasarį ir iš Sasario į Kaljari. Norint pasiekti Nuoro miestą traukiniu ar autobusu, reikia perlipti Macomer miestelyje.
Vasarą du kartus per savaitę per vaizdingiausias Sardinijos vietas vyksta maži traukiniai (Trenino Verde). Maršrutai: Mandas – Arbatax (159 km), Isili – Sorgono (83 km), Macomer – Bosa Marina (46 km) bei Nulvi – Tempio – Palau (116 km). Jei tik turėsite progą, būtinai pakeliaukite šiuo traukiniu.
Po Sardinijos salą galima keliauti autobusais. Vienkartinio miesto bilieto kaina ~1-2 EUR. Cagliari mieste galima įsigyti dienos bilietą už 3 EUR. Su juo galima važinėti visą dieną CTM autobusais (t.y. maršrutai miesto ribose). Autobusų linijų tvarkaraštį galima nemokamai gauti turistų informacijos centre šalia traukinių stoties. ARST autobusų maršrutai kursuoja užmiestyje. Reguliarūs autobusų reisai vykdomi tarp pagrindinių miestų Cagliari, Sassari, Alghero, Nuoro ir t.t. Autobusų tvarkaraščiai > Bilietus patartina pirkti iškart pirmyn ir atgal automatuose, nes mažuose kaimeliuose bilieto įsigyti negalėsite, o autobuse bilietai neparduodami. Turisto bilieto kaina nuo 45 EUR.
Kiek sudėtingiau autobusu pasiekti kaimo vietoves, todėl rekomenduojame išsinuomoti dviratį. Dviračių nuoma ~9 EUR/24 val.
Keltu bei laivukais galite aplankyti ir kitas salas bei miestus. SNAV – jungia: Olbia/ Civitavecchia, Olbia/ Naples ir Cagliari/ Palermo. Grimaldi (Grandi Navi Veloci) – laivukai į/ iš Olbia ir Porto Torres į Genoa. Saremar – maži keltai (visus metus): Palau/ La Maddalena; Carloforte/ Portovesme; Santa Teresa/ Bonifacio. Enermar – maršrutas Palau/ La Maddalena ir Palau Genoa.
Ko gero, kiekvienam aktualiausias klausimas – kaip iš oro uosto nuvykti iki viešbučio? Taigi, yra kelios alternatyvos: užsisakyti pervežimą, vykti taksi arba viešuoju transportu. Pvz., privataus pervežimo kaina nuo Cagliari oro uosto iki „Califfo“ viešbučio (viešbutis nutolęs nuo oro uosto apie 11 km.) yra apie 367 Lt/ 4 asm., o pervežimas mikroautobusu į vieną pusę kainuos apie 235 Lt./4 asm.  Taksi kainų reikėtų teirautis vietoje. Atminkite ir tai, kad yra dienos ir nakties tarifai ir taksi tikrai nėra vienas iš pigiausių variantų. Na o vykdami viešuoju transportu 11 km atstumą įveiksite maždaug per 1 val. ar 1 val. 30 min. su 2 -3 persėdimais. Autobusai iš oro uosto kursuoja iki 23:30 val.

Žymiausių Sardinijos paplūdimių žemėlapis

Žymiausių Sardinijos paplūdimių žemėlapis

PAPLŪDIMIAI

Pasaulio geriausiųjų paplūdimių sąraše yra Sardinijos Cala Gonone (Nuoras), Li Coggi (šiaurės rytuose, netoli Porto) paplūdimys arba turistinis Costa Smeralda (šiaurinėje Sardinijos dalyje), 5 km ilgio Poetto Beach (Kaljaris). Įspūdingo grožio paplūdimys yra La Pelosa netoli Stintino (~ 50 km į šiaurę nuo Alghero oro uosto).
Cala Domestica (Cagliari ir Pietų regionas) – vienas iš paslaptingiausių paplūdimių. Jame yra Saracen gynybinis bokštas. Per II-ąjį pasaulinį karą ši vieta buvo vokiečių karinė bazė. Čia tikrai labai gražu, todėl rekomenduojame nuvykti ir pasivaikščioti. Villasimus – kurortinis miestelis 40 km nuo Cagliari– čia yra 4 laivų nuolaužos ir povandeniniai rifai.
Gražiausias kopas išvysite Piscinas Dunes (Cagliari ir pietų regionas) paplūdimyje. Čia kopos siekia iki 50 m aukštį ir tęsiasi apie 9 km. Labiausiai tropinis paplūdimys – Is Arutas (Vakarų regionas). Čia kojas maloniai kutena kvarcinis smėlis, o pušynai sukuria akiai smagų vaizdą. Švariausias vanduo yra Bosa Marina paplūdimyje (Vakarų regionas).
Geriausia vieta buriuoti – Porto Pollo (šiaurinis ir Costa Smeralda regionas). Kaituotojams rekomenduojamas Isola dei Gabbiani paplūdimys (šiaurės Sardinijoje netoli Palau). Geriausias koralinis paplūdimys – saloje Isola di Budelli (į šiaurę nuo Sardinijos krantų, La Maddalena salų archipelage ir nac. parke). Čia gausu kriauklių, koralų ir knibžda gausybė jūros gyventojų, žavus rožinis paplūdimys Spiaggia Rosa.
Jaunimo mėgstama vieta – La Cinta (šiaurinis ir Costa Smeralda regionas) paplūdimys. Tai puiki pramogų vieta, besitęsianti apie 1 km. Vieta tinka ir buriuotojams. Labiausiai nuošalus paplūdimys, tinkantis nudistams, – Berchida (Rytų regionas) balto smėlio ir raudonų uolų paplūdimys. Pėsčiomis arba valtimi pasiekiamas paplūdimys – Casa Luna (Rytų regionas). Balto smėlio paplūdimys, apsuptas gražia rožine augmenija ir įmantriais medžiais.

KURORTAI IR LANKYTINOS VIETOS

Kaljaris (Cagliari) yra didžiausias Sardinijos miestas, kurortas ir sostinė. Tai žaliausias ir aktyviausias turistinis miestas, turintis nuostabų senamiestį ir garsėjantis klubais bei barais. Pietinėje Kaljario pakrantėje ras ką veikti ir pasyvaus, ir aktyvaus poilsio mėgėjai. Čia yra vienas iš geriausių 5 m. ilgio paplūdimių „Poetto Beach“, turintis balto smėlio ruožą. Kaljaryje saulėta ir šilta ištisus metus.
Kaljaryje yra vienas iš žymesnių parkų Europoje – Bonaria kapinės.
Klubai ir barai susitelkę siauroje Corso Vittorio Emanuele II gatvelėje, Stampace rajone, Marina rajone netoli uosto bei Castello rajone Poetto paplūdimyje (vasarą) ir Viale Marconi gatvėje (žiemą).
Rekomenduojame nuvykti prie Bastione San Remy. Nuo šio bastiono apžvalgos aikštelės atsiveria miesto ir pakrantės panorama, o palipus į bastioną išvysite nepaprastai gražią Kaljario katedrą.
Šiek tiek pavažiavus nuo Kaljario (~60 km. į šiaurę, Barumini mieste) yra Nuraghi – į avilius panašūs akmens statiniai, siekiantys bronzos amžių. Jų yra tik Sardinijoje. Manoma, kad tai buvo religinės šventyklos ar karinės tvirtovės. Netoli Nuraghi įsikūręs Sardinijos miniatiūrų parkas, kuriame galima aplankyti visas žymiausias Sardinijos saloje esančias kultūrines, istorines ir gamtos įdomybes. Jei tingite vaikščioti pėsčiomis, galima sėsti į traukinuką ar laivelį.
Molentargius gamtos parkas įkurtas pelkingoje vietoje Kaljario mieste. Čia rasite tiek gėlo, tiek druskingo vandens telkinių, išsiskiriančių savo spalva, kuri kinta priklausomai nuo vandenyje esančių mineralų ir pačios druskos koncentracijos. Gilioje senovėje iš šių telkinių buvo išgaunama druska. Šis parkas vienintelis pasaulyje, kuriame gyvena tokios didelės raudonųjų flamingų kolonijos. Ypatingai geras laikas į salą vykti dėl nuostabaus reginio yra ruduo.
Istorinis karnavalas Sant’Efisio – Kaljario globėjo šventė, kuri vyksta gegužės 1-4 d.  Festivalio metu miesto centre galima stebėti spalvingas eitynes, susipažinti su tradiciniais sardų kostiumais.

Algeras (Alghero) - kitas populiarus ir turistų labai mėgstamas kurortas, esantis salos šiaurės vakaruose. Tai gana senas miestas su akmeninėmis gatvelėmis, daug restoranų ir puikių paplūdimių. Algero kurortas patiks visiems. Nuostabūs paplūdimiai, nepaprastai skanus maistas ir daug lankytinų objektų. Tai puikus kurortas norintiems poilsiauti su vaikais.
Algeras garsėja įspūdingais urvais po vandeniu ir virš vandens. Į šiaurės vakarus nuo Porto Conte Alghero įlankoje ir netoli Punta Giglio ir Capo Caccia iškyšulio yra daugiau nei 300 įspūdingų urvų po vandeniu ir virš vandens. Vienas iš ispūdingiausių urvų – Neptune’s Grotto. Didžiausias ir įspūdingiausias viduržemio jūros povandeninis urvas – Nereo Cave. Šią vietą ypatingai mėgsta nardytojai.

Olbija (Olbia) – dinamiškas, turistinis ir komercinis kurortas netoli Costa Smeralda turistinės zonos. Olbija garsi nuostabiais paplūdimiais ir kultūriniais objektais. Olbijos-Tempijaus provincijai priklauso istorinis Galuros regionas, šiaurės rytų Sardinijos pakrantė (Costa Smeralda) ir La Madalenos sala. Pagrindiniai objektai, kuriuos verta aplankyti: San Simplicio katedra (11-12 a.), Viduramžių apaštalo Pauliaus bažnyčia bei nacionalinis Arheologijos muziejus. Būtinai aplankykite La Maddalena nacionalinį parką. Giedrą dieną nuo šiauriausios La Maddalenos salos Isola Razzoli galima įžiūrėti Prancūzijai priklausančią Korsiką. La Maddalenoje jūsų laukia nuostabi gamta ir įspūdingi vaizdai, draugiški žmonės ir beveik viskas, ko reikia, kad jaustumėtės atsidūrę kitame pasaulyje. Vienintelis būdas patekti į daugelį šio salyno salų yra kelionė laivu nuo Palau arba iš Italijos. Dideli laivai ir keltai vyksta kas kelias minutes. Bilietai labai nebrangūs, o kelionė trunka neilgai. Piko metu gali būti didelės eilės ir kiek sudėtingiau įsigyti bilietus.

Nuoras – tai kurortas, garsėjantis Cala Gonone paplūdimiu. Paplūdimyje gražus baltas smėlis ir aukštos klinčių uolos. Nuoras taip pat yra žymių artistų, rašytojų, poetų, dailininkų, skulptorių gimtinė (kitaip dar vadinamas Sardinijos Atėnais (Atene sarda)). Netoli Nuoro miesto yra Dženardžentu (Parco Nazionale del Gennargentu) nacionalinis parkas. Poilsiautojai gali leistis nacionalinio parko takais ir visiškoje ramybėje mėgautis pasakiško Sardinijos kalnų masyvo kraštovaizdžiu. Čia nėra nuodingų gyvūnų, todėl salą tyrinėti galite be baimės!

Villasimus (pietryčių Sardinijoje) – kurortas, garsėjantis auksinio smėlio paplūdimiais, akį traukiančiomis suvenyrų parduotuvėlėmis, puikiais restoranais ir triukšmingu naktiniu gyvenimu.

Šeimoms su mažais vaikais tinkami kurortai: Costa Rei ir Olia Speciosa (pietryčių Sardinijoje). Costa Rei paplūdimys pateko į geriausių pasaulio paplūdimių dešimtuką. Krištolinio skaidrumo vanduo, aukso spalvos kopos ir ilgi paplūdimiai. Olia Speciosa – mažas kaimelis, esantis už 5 min. kelio (važiuojant) iki Costa Rei paplūdimio. Paplūdimys saugus, patogus maudytis su mažais vaikais.

Portobello (Sardinijos šiaurėje) – ilgi, romantiški, nuostabūs balto smėlio paplūdimiai. Kurortas tinkamas poilsiui su vaikais. Šį kurortą taip pat mėgsta plaukikai.

Chia (pietvakarių Sardinija) rekomenduojamas vandens sporto mėgėjams. Čia nuostabūs, geram poilsiui pritaikyti paplūdimiai.

Stintino (šiaurės vakarų Sardinija) – senas žvejų kaimelis, atgyjantis vasaromis. Čia puikūs restoranai ir gražūs smėlėti paplūdimiai.

San Teodoro (šiaurės rytų Sardinija) – labai populiarus Sardinijos kurortas, pasižymintis labai gerais ir švariais paplūdimiais.

Isola Rossa (šiaurės Sardinija) – tai nedidelis kurortas su romantiška prieplauka ir gražiais paplūdimiais.

Sasaris – vienas iš seniausių Sardinijos salos miestų, esančių Sardinijos šiaurės vakaruose, turtingas menu, kultūra ir istorija. Sasaryje gausu muziejų bei istorinių vietų.

Tristanas (vidurio vakarų Sardinijos miestas) patiks visiems, kas domisi kultūra. Čia gausu neoklasikinių, prancūzų gotikos stiliaus, baroko rococo stiliaus bažnyčių.

Iki Karbonijos yra apie valanda kelio mašina arba traukiniu nuo Kaljario. Čia išvysite senovės semitų ir kartaginiečių imperijos centro 3000 metų senumo griuvėsius, laumių arba raganų namus (Domus de Janas) bei romaninę bažnyčią Santa Maria di Flumentepido.

Jei domina archeologiniai radiniai, keliaukite į Tharros miestą, esantį Sardinijos vakaruose netoli Oristano. Iš Tharros – VIII a.pr.Kr. pastatyto miesto – liko tik griuvėsiai. Tačiau tai puikus muziejus po atviru dangumi. Išlikę daug: nuo korintinių kolonų iki vonios kambarių elementų.

Keliautojai ir kultūros mylėtojai, kurie stengiasi išvengi masinio turizmo, renkasi Sardinijos kasyklas. Vieni svarbiausių Sardinijos kasybos regionų iki praėjusio amžiaus vidurio buvo Ingurtosu ir Montevecchio kaimeliai, kurie dabar įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Daug senų kasyklų objektų buvo renovuoti, atnaujinti, paversti į viešbučius.

Sardinijos saloje aikčioti verčia ir įspūdingos grotos. „Grotte Is Zuddas“ grota Santadžio miestelio apylinkėse pietinėje salos dalyje vadinama vienu įspūdingiausių stalaktikų ir stalagmitų kūrinių Europoje. „Grotta del Bue Marino“ Dorgalio kurorte rytinėje salos pakrantėje pasiekiami tik laivu. Prieš kelis dešimtmečius, kai šiuos urvus kalkakmenio kalvose aplankydavo tik vietiniai aviganiai, juose gyveno jūrų ruoniai. Milžinais tikintys salos gyventojai mano, kad šiose grotose po Trojos karo namo grįžtantį Odisėją kalino vienaakis milžinas Polifemas. „Grotta di Nettuno“ Kačijos kyšulyje šiaurės vakarų pakrantės įlankoje yra netoli Algero miesto. Beveik 1500 m ilgio vingiuotas urvas su daugybe besijungiančių erdvių laikomas gražiausiu saloje. Grotą galima pasiekti laivu arba iš sausumos uoloje iškaltais 654 laiptais.

KAINOS

Maisto ir gėrimų kainos Sardinijoje. Kuo arčiau Porto Cervo ir Costa Smeralda vykstate, tuo kainos didesnės. Pigiausia, žinoma, prekybos centruose.
Orientacinės kainos: 12 EUR pica, 4,5 EUR vynas supermarkete, 7 EUR grafinas namų vyno, 4 EUR alaus butelis, 65-85 EUR sotūs pietūs su konjaku 2 asmenims, 7 EUR kokteilis, 1,5 EUR kava.

APIE VIRTUVĘ

Sardinijoje virtuvė balansuoja tarp Italijos, Ispanijos ir Tuniso kultūrų. Maisto racionas skiriasi ir priklausomai nuo regionų. Populiarios jūros gėrybės, šviežiai kepta duona, žirnių formos makaronai (iš manų kruopų ir vandens), alyvuogės, sūris, ledai. Mėsos gaminimas Sardinijoje – vyrų darbas. Populiariausi sūriai iš avies pieno. Daugelis vietinių duoną gaminasi namie. Geidžiamiausia naujovė šalyje – sūdyti džiovinti kefalės ikrai bottarga di muggine. Saldumynų pagrindas – medus, migdolai ir apelsinai.

FOTOGALERIJOS

SARDINIJA. Draugų kompanijos įspūdžiai iš kelionės po Sardinijos salą >

SARDINIJA. Kelios Jurgos nuotraukos iš kelionės į Sardiniją >

277 thoughts on “Sardinija – naujos galimybės atostogoms

 1. Atsakyti edita Rgs 5, 2015 18:34

  Laba diena, gal galetumete patarti, kaip Sardinijoje is Cagliari, Via Matteo Bandello gatves pasiekti oro uosta viesuoju transportu?

 2. Atsakyti Karina Rgp 19, 2015 9:13

  Sveiki,

  po truputį pradedame planuotis kelionę į Sardiniją, pats aktualiausias klausimas – ar yra galimybė išsinuomoti motorolerį/motociklą? Tyrinėti salas automobiliu per daug nuobodu :)

  • Atsakyti Daiva Rgp 19, 2015 10:29

   Karina, išsinuomoti motorolerį/motociklą Sardinijoje tikrai yra galimybė. Tiesa, toks keliavimo būdas tikrai smagus ;) Tačiau daugiau informacijos teirautis reikėtų konkrečiuose nuomos punktuose.

 3. Atsakyti saanaa Lie 30, 2015 9:58

  Sveiki, planuojame rugsejo pabaigoje vykti i Sardinija. Ar is Kaljario i Alghero miesta galima nuvykti viesuoju transportu? Kokie autobusai ar traukiniai vaziuoja? Per kiek laiko galima butu nuvykti?

  • Atsakyti Daiva Lie 30, 2015 10:11

   Kelionė tarp Kaljario ir Alghero netrumpa – beveik 5 valandos. Patogiausia ko gero būtų iš Kaljario vykti autobusu Nr. 9343 iki Sasario ir iš čia tęsti kelionę traukiniu iki Alghero.

   • Atsakyti saanaa Lie 30, 2015 17:14

    O sakykite kokios kainos autobuso ir traukiniu bilietu? Tie patys bilietai galioja? Kiek cia galetu kainuoti ta kelione is Kaljaro iki Alghero?

    • Atsakyti Daiva Lie 31, 2015 9:57

     Traukinio bilietas tarp Alghero ir Sasario gali kainuoti ~2,20 EUR, autobuso bilieto tarp Sasario ir Kaljario kaina gali svyruoti nuo 15 iki 20 EUR, priklausomai nuo autobuso ar kur perkamas bilietas. Tikslių kainų reikėtų teirautis vietoje.

     • Atsakyti saanaa Rgp 1, 2015 6:48

      O sekmadieniais Sardinijoje viskas dirba?vjesasis transportas vaziuoja normaliai,parduotuvytes,kavines taip pat?

     • Atsakyti Daiva Rgp 3, 2015 10:21

      Viešasis transportas Sardinijoje sekmadieniais važiuoja pagal sekmadienio tvarkaraščius. Tai priklauso nuo vežėjų. Tvarkaraščius galite pasitikrinti internete. Parduotuvės ir kavinės daugiausiai yra privačios, todėl darbo laikas irgi priklauso nuo savininkų. Bet tikrai rasite dirbančių :)

 4. Atsakyti Edita Lie 29, 2015 7:45

  Laba diena, keliaujame į Sardiniją rugsėjo pradžioje. Būtų įdomu sužinoti, kiek apytiksliai kainuotų mašinos nuoma 7 – 8 dienoms ir ar būtų galimybė paimti mašiną Kaljaryje ir palikti oro uoste?

  • Atsakyti Daiva Lie 29, 2015 10:22

   Edita, automobilio nuomos kaina priklauso nuo daugybės dalykų: automobilio klasės, papildomų paslaugų, užsakomo draudimo ir t.t. Todėl rekomenduojame paskaityti apie automobilio nuomos subtilybes plačiau – „Automobilio nuoma. Ką svarbu žinoti?“ ir tuomet pasižvalgyti autonuomos variantų čia http://nuoma.zigzag.lt/. Yra galimybė pasiimti automobilį vienoje vietoje, o grąžinti kitoje, tačiau už tai dažniausiai imamas papildomas mokestis.

 5. Atsakyti Saulius Lie 22, 2015 23:57

  Milda, ar pavyko kažką sužinoti dėl transporto? Mes tuo pačiu reisu skrendam, tai Jūsų sumedžiota informacija praverstų:)

 6. Atsakyti Milda Lie 13, 2015 9:39

  Labas rytas, mums taip pat reikia pasiekti Quartu Sant’Elena :) Paskutinis 19 autobusas išvažiuoja, jei gerai supratau, 23. 23 val. iš Elmo, tai greičiausiai nespėsim nulėkt iš oro uosto iki stotelės (leidžiamės 22.50)? Kiek kainuotų užsisakyt pervežimą iki Via Pitz’E Serra Quartu Sant’Elena?
  Paskui kelsimės į Kaljario senamiestį, kvailai padarėm, kad iš pradžių užsisakėm atseit arčiau paplūdimio…

 7. Atsakyti Egidijus Lie 10, 2015 14:27

  Labas,
  čia jau daug prirašyta, bet nepastebėjau to , ko man reikia. Gal pasakytumėte maršrutą nuo oro uosto iki Via Panzini 67, Quartu St.Elena ? Kurioje stotelėje išlipti jei spėtume važiuoti su autobusu. ?

  • Atsakyti Daiva Lie 10, 2015 15:12

   Egidijau, iš Kaljario oro uosto iki nurodytos vietovės galite keliauti autobusu Linea 19. Išlipti turėtumėte „Quartu V.le Colombo-ex Municipio“ stotelėje.
   Paprastesnis ir patogesnis būdas pasiekti viešbutį – užsisakyti pervežimą. Parašykite Audronei el.paštu audrone@zigzag.lt ir suteiks jums daugiau informacijos.

 8. Atsakyti Vilma Lie 8, 2015 15:31

  Sveiki, Jūsų forumas labai šanus planuojant kelionę į Sardiniją :) Tad norėčiau Jūsų įžvalgų dėl vėlyvo skrydžio ir apgyvendinimo.
  Mūsų planas keliauti rugsėjo gale ir savarankiškai nuomotis auto, tik iškilo dvejonių dėl vėlyvo atvykimo kas sąlygoja viešbučio pasirinkimą. Kaip optimaliau daryti, ar apsistoti bent pirmą naktį Kaljaryje ar nuomotu automobiliu iš karto lėkti į pasirinktą viešbutį atokiau saloje. Tik kaip dėl apgyvendinimo naktį geriau daryti? Kaip dauguma turistų elgiasi, kai iš Kauno skrydžiai labai vėlyvi? Dėkoju!

  • Atsakyti Daiva Lie 8, 2015 16:31

   Vilma, dėkoju už komplimentus :) Jūsų pasirinkimas atostogauti Sardinijoje irgi labai šaunus :)
   Na o kaip pradėti kelionę šioje saloje, priklauso nuo jūsų pačių pasiryžimo, galimybių ir aplinkybių. Jei nenorite naktį važiuoti ilgą atstumą nepažįstamose vietovėse, pasirinkite pirmą naktį Kaljaryje ar kitoje vietoje arčiau oro uosto. Ryte apžiūrėsite vietovę ir leisitės į kelionę toliau, besimėgaudami vaizdais už lango, sustodami kur patinka, pailsėję.
   Jei naktinės kelionės automobiliu negąsdina, galite vykti iškart į pasirinktą viešbutį. Vėlyvo atvykimo toleravimas priklauso nuo viešbučio „politikos“. Kai kuriuose viešbučiuose vėlyvas atvykimas galimas (tik apie tai reikėtų iš anksto informuoti viešbutį), kai kuriuose tokios galimybės nėra.
   Gero pasirinkimo ir įspūdingos kelionės ;)

 9. Atsakyti Vytautė Bir 17, 2015 23:01

  Laba diena,
  norėčiau Jūsų paklausti kaip nuvykti su autobusu nuo oro uosto iki Via Giuseppe Garibaldi 120, (09125 Kaljaris) viešbučio? kokie autobusai važiuoja ir kokioj stotelėj reikėtų išlipti? Ar yra tiesioginis autobusas, kuris nuveštų į šį viešbutį arba arti jo?

  • Atsakyti Daiva Bir 18, 2015 12:37

   Vytaute, iš oro uosto galite vykti Linea 9 autobusu, stotelėje „Trieste“ persėsti į Linea 10 autobusą ir išlipti „Manno“ stotelėje. Iki viešbučio teks dar šiek tiek paėjėti. Taip pat galite užsisakyti pervežimą, bus patogu ir greita :) Dėl pervežimo galite pasikonsultuoti su Audrone, parašykite jai el.paštu audrone@zigzag.lt.

 10. Atsakyti Gitta Geg 3, 2015 20:52

  Keliausime po Sardinija automobiliu….manau, tikrai reikalingas zemelapis. Kazin ar LT rasime toki. Kazkur skaiciau, kad viesbuciuose SR buna lankytinu vietu zemelapiai, o visos SR, sako, kad jie brangoki????

  • Atsakyti Daiva Geg 4, 2015 17:19

   Viešbučiuose žemėlapiai dažniausiai būna aplinkinių regionų, lankytinų vietų. Galų gale, visos Sardinijos žemėlapį galėsite įsigyti turistų informacijos centre ar kitoje vietoje. Taip pat galite paieškoti internete, jei turite galimybę, galite paieškoti ir parsisiųsti mobiliąją programėlę, kurioje rasite visą salos žemėlapį.

   • Atsakyti Zidrunas Bir 16, 2015 22:25

    Sveiki busim Sardinijoje, jei užeitu noras pažvejoti ar reikia kokio žvejo bilieto?
    ačiu

    • Atsakyti Daiva Bir 17, 2015 12:37

     Židrūnai, kiekvienas Italijos regionas turi savas taisykles, kur ir kaip galima žvejoti. Italijoje, kaip ir Lietuvoje, taip pat yra žvejų bilietai, kelių tipų licencijos, kurios suteikia teisę pažvejoti :) Daugiau informacijos galite pasiteirauti informacijos centre nuvykus į Sardiniją.

 11. Atsakyti Gediminas Bal 22, 2015 12:40

  Sveiki, noreciau suzinoti, kokia suma reikia tureti uzstatui norint issinuomuoti automobiliui.? dekoju uz atsakyma.

  • Atsakyti Daiva Bal 22, 2015 12:42

   Gediminai, tai priklauso nuo pasirinktos autonuomos kompanijos, automobilių klasės ir kitų faktorių. Reikėtų teirautis pasirinktoje automobilių nuomos paslaugų kompanijoje.

 12. Atsakyti Egidijus Bal 21, 2015 9:50

  Sveiki,

  Dėl autonuomos. Ar tiesa, kad jei nori nuomotis automobilį, ir jei nenori palikti didelio užstato yra excess waiver mokestis ? Kokio dydžio jis?

  • Atsakyti Daiva Bal 21, 2015 10:30

   Egidijau, kiekviena automobilius nuomojančių kompanijų turi savo tvarką, savus reikalavimus. Tad pasidomėkite dominančios kompanijos taisyklėmis.

 13. Atsakyti Antanas Kov 28, 2015 13:12

  Sveiki,
  Žadu ilgesnį laiką pabūti Cagliari, norėjau pasiteirauti kokios kainos galėtų būti studentams vienam mėnesiui viešojo transporto bilieto, kur jį galima būtų įsigyti? Taip pat kokia priimtina kaina turėtų būti vieno kambario buto/dviejų kambarių buto netoli miesto centro ar net pačiame centre (įrengto)
  Ačiū už atsakyma

  • Atsakyti Daiva Kov 30, 2015 14:24

   Antanai, transporto, butų nuomos kainas Kaljaryje galima palyginti internete. Žinoma, tai tik orientacinės kainos, tad jos gali svyruoti.
   Dažniausiai studentiškos viešojo transporto nuolaidos suteikiamos tik tos šalies studentams. Tačiau galima rinktis ir turisto bilietą, kainuojantį nuo 45 EUR. Viešojo transporto bilietus galite įsigyti autobuse, bilietų automatuose ar internetu.
   Butų, kambarių nuomos kainų reikėtų ieškoti specialiuose nuomos portaluose. Dėl apgyvendinimo paieškos jums gali padėti ir Lina. Parašykite jai el.paštu linak@zigzag.lt.

   • Atsakyti Raimis Bal 15, 2015 15:43

    Laba diena,
    Norėčiau paklausti dėl Kaljario oro uosto darbo. Skrendu balandžio 20d. iš Kauno. Kaljaryje lėktuvas nusileidžia apie 23 val. Ar įmanoma naktį praleisti oro uoste, o anksti ryte su pirmu autobusu nuvykti į Kaljarį. Žiūrėjau oro uosto schema – tai yra baras-restoranas. Ar jis naktį dirba? Ir ar yra išvykimo laukiamoji salė, ar ji atidaryta naktį?

    • Atsakyti Daiva Bal 15, 2015 16:17

     Raimi, Kaljario oro uostas atidarytas visą parą. Dėl kavinių darbo laiko reikėtų žiūrėti vietoje. Tačiau naktį oro uoste tikrai galėsite praleisti, rasite tam tinkamą vietelę ;)

 14. Atsakyti Eglė Kov 27, 2015 11:53

  Laba diena,
  gal žinote ar yra kokių pramogų balandžio mėn. laivu iš Kaljario? Iš kur plaukiama į Koso salą? Ar su visuomeniniu transportu galima nuvykti, kad pamatyti nuragus? Ačiū

  • Atsakyti Daiva Kov 27, 2015 16:01

   Egle, žiūrint, kokių pramogų pageidaujate. Ar trumpų išvykų laiveliu, ar tolimesnių kelionių ir pan. Įvairių pramogų reikėtų ieškoti nuvykus į Sardiniją.
   Gal turėjote omeny Korsikos salą? Nes iki Koso salos pakankamai tolimas kelias :) Keltų maršrutus galite pasitikslinti internete. Nuraghi yra Barumini, Marmilla apylinkėse. Iki čia galima nuvykti autobusu. Autobusų maršrutus taip pat galima rasti internete.

 15. Atsakyti Alina Kov 14, 2015 21:33

  Sveiki, Daiva ,

  atskrisime rugpjūčio mėn. į Kaljarį ir lėktuvas leisis gana vėlai 22.50.
  Kaip patartumėte visuomeniniu transportu nubvykti į viešbutį esantį adresu: Via Lanusei 3, 09010 Kaljaris ? Koks maršrutas ir ar spėsime iki 23.30? Kokios alternatyvos be taxi varianto? Ir ar tokiu metu galima pasiimti automobilio raktelius jei rezervaciją atlikome LT?
  Ačiū

  • Atsakyti Daiva Kov 16, 2015 13:40

   Alina, jei lėktuvas nusileidžia 22:50 val., vargu ar spėsite pasiekti viešbutį iki 23:30 val. Autobusai iš oro uosto kursuoja iki 23:30 val. kas 30 min. Tiesioginio autobuso iki jūsų viešbučio nėra, tad reikėtų persėsti į kitą. Taigi, viešuoju transportu keliausite gana ilgai. Kitu atveju, patogiausia vykti taksi arba užsisakyti pervežimą nuo oro uosto iki viešbučio. Dėl pervežimo paslaugos užpildykite užklausos formą. Ir paskutinis variantas – nuomotis automobilį. Rezervuojant automobilį galima pasirinkti bet kurį norimą laiką, kada atvyksite jį atsiimti.

   • Atsakyti Giedre Kov 16, 2015 19:56

    Sveiki,
    labai norime aplankyti Sardiniją. Gal patartumėte kada geriau keliauti gegužės 1-11, ar gegužės 29- birželio 5? Ar nebus per vėsu gegužės pradžioje? Norisi ir pakeliauti ir pasimaudyti nuostabiuose paplūdimuose. Ačiū.

    • Atsakyti Daiva Kov 17, 2015 11:01

     Giedre, gegužės mėnesį Sardinijoje oro temperatūra gali siekti apie 22°C laipsnius, vidurkis apie 17°C laipsnių. Tačiau gegužės mėnuo tikrai geras metas atostogoms Sardinijoje, nei per daug karšta, nei šalta. Žinoma, kuo arčiau vasaros, tuo šilčiau :) Tad ar norėsis maudytis vienu ar kitu laikotarpiu, priklausys tik nuo jūsų pačių.
     Beje, galbūt sudomins kasmetinis Sant’Efisio karnavalas, vykstantis gegužės 1-4 dienomis.
     Galite parašyti Dianai el.paštu diana@zigzag.lt savo poreikius ir jums pasiūlys įvairių kelionės variantų, kurie padės apsispręsti.

 16. Atsakyti Zana Kov 3, 2015 19:27

  Laba diena,

  O kur reikia pirkti bilietą į 160 autobusą iš oro uosto? Ir kur pirkti bilietus į kitus autobusus (pvz., Linea), jei jau yra vėlu (apie 23 val.). Ar galima bilietus įsigyti pačiame autobuse (oro uoste ir paskui centre persėdant į kitus autobusus)? Kokia yra taksi kaina iš oro uosto – po 23 val.? Kaina priklauso tik nuo kilometražo ar ir vežamų asmenų skaičius?

  Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Kov 4, 2015 13:39

   Žana, bilietus galite įsigyti bilietų automatuose oro uoste. Jei reikės pagalbos, pasiteiraukite darbuotojų. Pasidomėkite, ar nusileidus dar kursuos jums tinkami autobusai. Taksi kainų taip pat reikėtų teirautis vietoje. Gali būti ir dienos, ir nakties tarifai.

 17. Atsakyti Tomas Vas 10, 2015 20:04

  Sveiki,

  Kadangi Sardinija priklauso Italijai, tačiau turi autonomiją, tad norėjau paklausti, ar tik su ID kortele galima skristi?

 18. Atsakyti bloger55 Sau 21, 2015 22:51

  As visad tikrinu oru prognozes http://orelis.info/ tiek Lietuvos tiek ir uzsienio orus.

 19. Atsakyti Sigita Spa 13, 2014 10:36

  Laba, ryt 22val. atskrendam i Kaljario oro uostą . Kaip patartumet nusigauti iki viešbučio via sardegna 31, Kaljaryje – du vaikai (3,5m), du lagaminai, vaikiškas vežimėlis. Ar nuo autobusu stoties vėž taksi iki viešbučio (nedidelis atstumas) ? Ar geriau tiesiai is oro uosto užsisakyti pervežima? Ar saugu ta atstumą iki viešbučio eiti peskom?
  Ir dar bilietus autobusu iš Kaljario i Vilasimius ar galima nusipirkti internetu?
  Aciu

  • Atsakyti Daiva Spa 13, 2014 12:02

   Sigita, autobusas iš oro uosto važiuoja iki 23.30 val. Jums tiktų 160 arba Linea 9 autobusai. Tačiau nuo stotelės dar reikėtų paėjėti. Žinoma, naktį su vaikais ir bagažais patogiau vykti su taksi iš oro uosto. Kaina priklauso nuo kilometražo.
   Jei norėtumėte užsisakyti pervežimą nuo oro uosto iki viešbučio, užpildykite užklausos formą.
   Autobuso bilietus internetu pirkti galima.

 20. Atsakyti Daiva Rgs 20, 2014 22:34

  Sveiki,
  gal patartumėt kaip nuvažiuoti viešuoju transportu iki La sella del diavolo viešbučio adresu Via dei Villini 12,Cagliari? Ar oro uoste pirkti talonėliai tinka ir autobusui Nr. 160 ir Linea PF? turiu omenyje ar reikia pirkti pvz dviems asmenims 4 tos pačios rūšies talonėlius? :)

  • Atsakyti Daiva Rgs 22, 2014 15:21

   Daiva, iš oro uosto vyksite 160 autobusu iki Piazza Matteotti (autobusai kursuoja kas 30 min., o bilieto kaina į vieną pusę 0,67 EUR). Tuomet reikės pirkti naują bilietą ir iki viešbučio važiuosite su Linea PF arba PQ. Važiuojant viešuoju CTM (Linea) transportu galima nusipirkti bilietus, galiojančius 90 min. (1,20 EUR) arba 24 val. (3 EUR).

 21. Atsakyti Laurencija Rgs 18, 2014 21:44

  Sveiki, kur galima Kaljaryje pigiai pasistatyti automobilį, kad galėtume pasivaikščioti? Kokios auto stovėjimo kainos?
  Ačiū:)

  • Atsakyti Daiva Rgs 19, 2014 10:51

   Laurencija, Kaljaryje rasite ir nemokamų automobilių stovėjimo aikštelių.
   Mieste baltos linijos reiškia nemokamas stovėjimo vietas (tačiau jų labai nedaug). Mėlynos linijos reiškia mokamas stovėjimo vietas. Kaina priklauso nuo stovėjimo zonos. Centre mokėsite maždaug nuo 1 EUR/1 val. Automatiniuose pinigų automatuose galima susimokėti ir grynaisiais pinigais, ir kreditine kortele.

 22. Atsakyti Egle Rgs 15, 2014 16:22

  Sveiki,

  Ryt skrendame į Sardiniją. Oro uoste leidžiamės tik 22 val. kaip nuvažiuoti viešuoju transportu į QT hotel (Via S’oru E Mari 13, 09045 South Sardinia Quartu Sant’elena)? Žinau, kad iš oro uosto važiuoja 160 autobusas iki Cagliari autobusų stoties, bet į kokį autobusą reiktų ten persėsti?
  Ir dar norėjau paklausti kokiu viešuoju transportu geriausiai iš Cagliari nuvykti į Alghero? Ar važiuoja kas tiesiogiai?

  Ačiū, labai lauksiu patarimo :)

  • Atsakyti Daiva Rgs 15, 2014 16:30

   Egle, vėliau jums reiktų persėsti į Linea PF autobusą ir važiuoti iki L. da Vinci stotelės. Nuo ten pėstute šiek tiek teks paėjėti iki viešbučio. Jei tokiu metu autobusai jau nevažiuos, rekomenduojame užsisakyti pervežimą. Dėl pervežimo paslaugos užpildykite užklausos formą.
   Iš Cagliari iki Alghero trumpiausia kelionė būtų važiuojant iki Sassari ir ten persėsti į autobusą, važiuojantį iki Alghero.
   Tvarkaraščius galite rasti čia >

 23. Atsakyti Vidas Rgp 24, 2014 12:51

  Sveiki,rugsejo pradzioje skrendu i Sardinija,Kaljari,noreciau issinuomoti automobili,kokia nuomos kompanija rekomenduojat? atskrendam 22.00 ar tokiu laiku dirba nuomos punktai? ar patariat vaziuoti nakties metu? viesbutis netoli Olbia miesto
  Aciu

 24. Atsakyti Tomas Rgp 22, 2014 0:07

  Sveiki,

  Domina vietines turgavietes Algero ir Palau regionuose.
  Ar yra tokios, jeigu taip tai kur jas galima surasti?

  Tomas

  • Atsakyti Daiva Rgp 22, 2014 10:21

   Tomai, Algero mieste yra ne viena turgavietė, kurioje galite rasti įvairių produktų (žuvies, mėsos, vaisių, daržovių ir kt.). Daugiau informacijos >
   Palau taip pat turėtų būti, pasiklauskite vietinių gyventojų daugiau informacijos.

 25. Atsakyti viktorija Rgp 11, 2014 10:28

  Laba diena,
  Norejau pasidometi nuo keliu metu vaikams reikia pirkti autobusu bilietus Sardinijoje?vykstame su vaiku 1,5 metu, ar jam reikia pirkti autobuso bilieta?ar autobusu svetaineje ARTS nera kalbos pasirinkimo galimybes?viskas pateikiama italu kalba, tai nelabai galiu paskaityt apie autobusu tvarkarascius bei kainas. Dekoju uz informacija.

  • Atsakyti Daiva Rgp 11, 2014 11:47

   Viktorija, kaip nurodoma ARST tinklalapyje, Sardinijoje vienas suaugęs gali vežtis vieną vaiką nemokamai, jeigu vaikas yra iki 1 metro ūgio. Deja, tinklalapyje nėra kalbos pasirinkimo galimybių. Tačiau galite pasinaudoti Google Translate paslaugomis.

 26. Atsakyti Laurynas Lie 29, 2014 11:43

  Sveiki,
  rugsėjo pradžioje planuojam atostogas Sardinijoje. Atskrisime 22.00h. Apsistosime Best Western Hotel Italia, Via Panzini, 67, 09045 Quartu Sant’Elena Cagliari. Kaip greičiausiai iki viešbučio nuvykti autobusu? Kokių orų galime tikėtis tokiu metu – nebus labai vėjuota? Galbūt galite parekomenduot autonuomos brokerius? :)

  labai Jums Dėkui!
  Laurynas

  • Atsakyti Daiva Lie 29, 2014 15:35

   Laurynai, iš Kaljario oro uosto važiuokite autobusu Nr. 160 iki Kaljario autobusų stoties, persėskite į autobusą Linea PF ir išlipę San Bendetto stotelėje paėjėsite iki viešbučio pėsčiomis. Tačiau reikėtų paskubėti į paskutinį autobusą iš oro uosto. Kitu atveju teks imti taksi.

 27. Atsakyti Norim i Sardinija Bir 28, 2014 16:50

  Sveiki, ar rekomenduojat liepos men. su vaikais (3 m. amziaus) i Sardinija, ar ne per karsta? Kokie viesbuciai geriausiai tinka su vaikais, gal turit konkreciu pasiulymu, 3 vaikai ir 2/3 suauge. Dekui.

  • Atsakyti Daiva Bir 30, 2014 11:08

   Dėl orų sunku prognozuoti, nes jie labai permainingi. Matote, kokia dabar vasara už lango :) Statistiškai labai karšta liepą neturėtų būti. Juolab, kad prie jūros visuomet pučia gaivinantis vėjelis. Tad rekomenduoju pasitikrinti orų prognozes prieš kelionę.
   Dėl viešbučio jus gali pakonsultuoti Lina el.paštu linak@zigzag.lt. Parašykite jai savo pageidavimus dėl vietos, laiko ir kt. ir ji pateiks jums pasiūlymų.

 28. Atsakyti Lina Bir 26, 2014 10:23

  Laba diena, miela Daiva.Mes planuojam kelione y Sardinija.Prasysim Jusu patarimu(norim issinomuoti auto ir pakeliauti daugiau po sala).Pirmiausia aisku reikia bilietu:) sakykit prasau, kada buna palankiausios kainos?(vykti noretumem rugsejo men).Ir dar vienas kl. kazkur girdejau, kad yvaziavimas y Porto Cerva kainuoja.Ar tai tiesa?(noretusi nors paziureti, sake lb grazu ten).
  Aciu Jums, kad esat.

  • Atsakyti Daiva Bir 26, 2014 11:01

   Sveiki ;) Bilietų kainos nuolat kinta, todėl galime pasakyti tik šiuo metu galiojančias bilietų kainas. Įprastai, kuo arčiau skrydis, tuo kaina būna brangesnė. Bilietus geriausiai pirkti tada, kai jų kaina jums atrodo prieinama. Dėl bilietų jums gali padėti Jolanta el. paštu sjolanta@zigzag.lt.
   Porto Cerva automobilių stovėjimo aikštelės yra mokamos. Informaciją dėl įvažiavimo į miestą mokesčio reikėtų pasitikslinti vietoje.

 29. Atsakyti martynas Bir 23, 2014 11:33

  Sveiki, norejau paklausti del masinos.ar as teisingai supratau, kad turi buti 1 metu stazas ar teises turi galioti dar bent 1 metus? ir trumpas klausimas susisiekimas tarp miestu sardininjoje patogus, ar tik tarp didziuju miestu?

  • Atsakyti Daiva Bir 23, 2014 11:38

   Martynai, kad išsinuomotumėte automobilį Sardinijoje, turite būti bent 21 metų amžiaus (amžiaus apribojimas gali svyruoti priklausomai nuo automobilio kategorijos). Vairuotojams, jaunesniems nei 25 metų, gali būti taikomas papildomas mokestis. Išsinuomoti automobilį galite, jei turite vairuotojo pažymėjimą, galiojantį bent 1 metus. Jeigu vairuotojo pažymėjimas yra seno pavyzdžio (laminuotas), automobilio nuomai užsienyje turite pasikeisti jį į naują.
   Susisiekimas viešuoju transportu priklauso nuo pasirinktų vietovių. Tvarkaraščius ir maršrutus galite rastie čia http://arst.sardegna.it/index.html.

 30. Atsakyti Neringa Bir 22, 2014 19:44

  Laba diena,

  Norėjau paklausti, kiek kainuoja bilietas iš Cagliari oro uosto iki Cagliari autobusų stoties. Ar galima įsigyti bilietus autobuse? Ar 3 metų vaikui reikalingas bilietas?

  • Atsakyti Daiva Bir 23, 2014 10:11

   Neringa, bilietų kainos priklauso nuo pasirinktos autobusų kompanijos. Jos gali svyruoti nuo 1,2 EUR iki 4 EUR. Bilietus galite įsigyti autobuse, bilietų automatuose ar internetu – pirkimo būdas taip pat priklauso nuo autobusų tipo.

 31. Atsakyti Inc Bir 5, 2014 16:40

  Sveiki, į Cagliario oro uostą atskrisiu 22:00 val, kaip tokiu metu nuvykti į miesto centrą?

 32. Atsakyti Dainius Bal 24, 2014 23:23

  Kaip nuvykti į Isola di Budelli papludimį?

  • Atsakyti Daiva Bal 28, 2014 10:47

   Dainiau, iš kur ir kokiu būdu ketinate keliauti? Ar Google’as nepadeda? :)

   • Atsakyti Toma Bal 29, 2014 21:24

    Sveiki,

    Planuojame dviejų savaičių atostogas Sardinijoje. Ką patartumėte dėl automobilio nuomos? Geriau tai padaryti iš anksto internetu ar nuvykus į Kaljarį ieškoti vietinių kompanijų? Gal galėtumėte rekomenduoti kažką?
    Informacijos internete daug ir ne visada geros apie didžiąsias nuomos kompanijas. Kaip pasirinkti? Beje, ar tiesa, kad užstatas kreditinėje kortelėje nuomojant automobilį gali būti 1500 eurų?

    Labai Jums ačiū už informaciją.

    • Atsakyti Daiva Bal 30, 2014 10:28

     Toma, sezono metu rekomenduojame išsinuomoti automobilį iš anksto. Tuomet būsite tikri, kad gausite pasirinktos klasės automobilį ar papildomų pageidaujamų priemonių (kėdutę vaikui, navigacijos prietaisą ir kt.). Be to, atskridę oro uoste galėsite iš karto pasiimti automobilį ir nereikės laukti eilėse. O gal net ne visi autonuomos biurai dirbs, jei skrydis yra labai vėlyvas ar ankstyvas.
     Nuomojant automobilį užstatas kreditinėje kortelėje gali būti 1500 EUR ir daugiau. Tai priklauso nuo kompanijos, automobilių klasės ir kt.

 33. Atsakyti Augustė Bal 23, 2014 10:17

  labai ačiū už naudingą info!
  dar vienas klausimėlis – iš Cagliari oro uosto važiuojant į centrą, kur reiktų perlipti į autobusą Nr. 129?

 34. Atsakyti Augustė Bal 22, 2014 15:40

  sveiki?
  norėjau pasitikslinti dėl pervežimo: ar iš Cagliari į už 35 km esantį viešbutį (ties Pula) yra įmanoma nuvykti pigiau, nei 120EUR (4 asmenų šeimai)? Gal žinot taksi tarifus dieną užmiesty? ačiū

  • Atsakyti Daiva Bal 22, 2014 16:14

   Auguste, važiuodami viešuoju transportu, turėtumėte išleisti mažiau. Nuo Cagliario miesto iki Pulos kursuoja autobusas Nr. 129. Autobuso bilieto kaina yra apie 3 EUR/asm. Žinoma, autobusai kursuoja dienomis, autobusas nepaleis prie pat viešbučio, taip pat turėsite iš oro uosto nuvykti iki Cagliario centro. Todėl, priklausomai nuo to, kada atskrisite, ir kiek toli nuo stotelės yra jūsų viešbutis, gali tekti važiuoti taksi. Taksi tarifus turite tikrintis vietoje.

 35. Atsakyti Rasa Bal 11, 2014 16:35

  Sveiki,
  Perskaičiau, kad Jūs siūlote apsistojimą viešbutyje „Best Western Hotel Residence Italia.
  Labai įdomu būtų išgirsti Jūsų nuomonę apie viešbutį „Best Western Hotel Residence Italia, palyginimui su QT Hotel.Apie jų geografinę padėtį,susisiekimą su miestu ir pliažu, autobusų kursavimu pro juos, pramogos viešbutyje ir pan. Ten tiek daug viešbučių, kad labai sunku išsirinkti.
  Didžiausias ačiū už pagalbą

 36. Atsakyti Rasa Bal 9, 2014 20:34

  Ačiū už atsakymą.Dar domina ar nuo viešbučio QT hotel kursuoja autobusai į kitus miestelius,pvz.Vilasimius,Pula ir pan., ar būtinai reikia pasiekti Kaljario autobusų stotį.

  • Atsakyti Daiva Bal 10, 2014 9:24

   Rasa, nuo Hotel Setar (12 min. kelio nuo jūsų viešbučio QT hotel) autobusu nr. 101 nuvyksite į Villasimius. Pulą pasieksite autobusais 101 ir 129 arba Linea PF (nuo L. da Vinci) ir 101 autobusu.
   Daugiau apie viešbutį ir jo galimybes sužinosite iš viešbučio darbuotojų.

 37. Atsakyti Rasa Bal 9, 2014 17:14

  Sveiki, skrendame gegužės mėnesį į Kagliarį, apsistosime QT viešbutyje Via S’Oru e Mari 13, 09045 Kvartu Sant’Elena. Dar yra laiko pakeisti viešbutį, gal galite ką nors pasakyti apie mūsų pasirinktą viešbutį, nerandu atsiliepimų apie jį.Daug kas renkasi Califfo viešbutį,gal jis kažkuom ypatingesnis? Ačiū už bet kokią informaciją.
  Jūsų patarimai šiame puslapyje labai naudingi,ačiū Jums

  • Atsakyti Daiva Bal 9, 2014 17:46

   Rasa, viešbutį geriausiai galite įvertinti tik jūs patys pagal savo poreikius ir pomėgius. Jūsų pasirinktas viešbutis Qt Hotel kitų vertinamas gana gerai (7,6 iš 10). Pasak atsiliepimų, draugiškas personalas, skanus maistas. Švaru ir jauku. Už 15 minučių kelio automobiliu yra Poetto paplūdimys ir už 13 km – Kaljario centras. Hotel Califfo vertinamas 6,9 balo (iš 10). Viešbutis taip pat tvarkingas, draugiškas personalas. Artimiausias paplūdimys yra už 1,5 km.
   Manau, kad jūsų pasirinkimas yra geras, ypač jei jūsų kelionės tikslas – pažintis su sala. Nebesiblaškykite ir ramiai ruoškitės kelionei :)

 38. Atsakyti Palmyra Bal 4, 2014 14:15

  Laba diena, norėtume atostogauti Sardinijos šiaurėje Isola Rosa miestelyje. Norėtume vykti iš Kaljario autobusu (sekmadienį). ARST tinklalapyje randu vieną reisą per dieną į sasarį. Sasaryje būna 18 val ir mums per vėlu.Gal Sardinijoje yra kitų autobusų kompanijų. Susisiekimas Sasari – izola Rossa atrodo labai problematiškas. Spalio 13 d. norėtume vykti iš Izola Rosa į Fertilija oro uostą.Skrydis 8 val ryto kaip nuvykti iki Sasario. Duokit patarimą, gal iš vis atsisakyti šios atostogų idėjos.

 39. Atsakyti Deimante Kov 27, 2014 14:18

  Sveiki, planuojame vykti i cagliari, kiek toli (km) yra nutoles artimiausias papludimys maudynems.

 40. Atsakyti Monika Kov 25, 2014 10:06

  Laba diena,

  Birzelio pradzioje planuojames medaus menesi Sardinijoje savaites trukmes. Skrendame I Cagliari. Norime issinuomoti automobili ir apkeliauti sala, pamatyti gamta, papludimius, taip pat skaniai pavalgyti. Turime ideja susirasti jachta, kaip viesbuti, kad galetume pernakvoti keleta naktu. Taip pat noretume zinoti, kur butu galima rasti zmoniu nepaliestu kampeliu, papludimiu, kad atsiskirti nuo turistu mases.

  Ka galetumete patarti ? Kokios butu pagrindines lankytinos vietos ?

  Aciu labai uz atsakyma.

  • Atsakyti Daiva Kov 26, 2014 10:46

   Monika, šiame straipsnyje pateikėme nemažai ir lankytinų vietų, ir paplūdimių aprašymų. Tikrai rasite, ką išsirinkti. Juolab, kad keliausite nuomotu automobiliu :) Dėl turistų srautų sunku pasakyti, kaip bus jūsų pasirinktu metu.

 41. Atsakyti Raminta Kov 24, 2014 13:55

  Labas.

  Balandžio pirma atskrendame į Kaljarį. Lėktuvas nusileis 22h.
  Klausimas: Kaip su viešuoju transportu nusigauti arčiausiai iki Via Pietro Bembo, 25 – 09131, Cagliari, Italy
  Taip pat, kur pirkti bilietukus? Galima autobusuose ar reikia prieš?
  Koks šiuo metu oras? Reikia susiplanuoti ką įsidėti :)
  Ir dar, paskutinis, kokia maždaug kuro kaina litro Sardinijoje?
  Ačiū!

  • Atsakyti Daiva Kov 24, 2014 17:57

   Raminta, jūsų atveju rekomenduočiau važiuoti taksi, nes viešuoju transportu nusigavimas būtų labai komplikuotas tokiu metu. Nors galite pasibandyti pasidėlioti maršrutą štai čia http://arst.sardegna.it/index.html. Bilietus galite įsigyti automate oro uoste atvykimo salėje.
   Orų prognozes prieš kelionę galite pasitikrinti internetu.
   Benzino kaina maždaug 1,70 EUR už litrą, tačiau ši informacija vis kinta, todėl reikėtų žiūrėti vietoje.

 42. Atsakyti JS Kov 19, 2014 16:00

  Laba diena,
  gal galėtumėte patarti kaip viešuoju transportu nusigauti iki
  Holiday Inn Cagliari
  Viale Umberto Ticca
  23,Cagliari,Italy,09122.
  Ir kaip patogiausia būtų pasiekti Olbia?
  kokią automobilių nuomos kompaniją rekomenduotumėte?

  • Atsakyti Daiva Kov 19, 2014 16:42

   Neparašėte, iš kur norite važiuoti iki viešbučio. Taip pat neaišku, iš kur važiuosite iki Olbijos. Olbiją pasiekti galite automobiliu, taksi arba viešuoju transportu.
   Dėl automobilių nuomos susisiekite el. paštu sjolanta@zigzag.lt.

   • Atsakyti JS Kov 19, 2014 16:45

    Iš Cagliari oro uosto, ir į OLbia taip pat iš Cagliari.

    • Atsakyti Daiva Kov 19, 2014 17:09

     Jums tinka šis viešasis transportas: Linea 19, Linea 9, nr. 9342 ir Linea 20, 160 ir Linea 9.
     Olbia patogiausia pasiekti važiuojant mašina arba taksi. Tiesioginio autobuso iki Olbijos nuo Cagliari oro uosto nėra. Jums tinka šis viešasis transportas: 9342 ir 514, 9343 ir 612 ir 514, 160 ir 103 ir 521 ir 514.

 43. Atsakyti Aušrinė Kov 16, 2014 10:24

  Laba diena , norėčiau paklausti kiek kilomtru yra apvaziuoti visa Sardinijos salą. Mes atskrisime i Cagliari ir planuojame issinuomuoti automobiliir apvaziuoti visa salą, apsistojant vis kituose miesteliuose.ar užteks savaites ar geriau dešmčiai dienu?

  • Atsakyti Daiva Kov 17, 2014 10:26

   Aušrine, negaliu pasakyti, kiek kilometrų aplink salą sudarytų važiuojant keliais. Tačiau Sardinijos krantų bendras ilgis yra 1849 km. Manau, kad savaitei daugoka. Siūlau pasirinkti dominančius regionus ir juos išsamiau patyrinėti. Neskubėkite, pailsėkite, mėgaukitės. Juk čia Sardinija ;)

 44. Atsakyti INGA Vas 21, 2014 20:02

  Sveiki ar rekomenduoutumet Sardinijoje praleisti po vestuvine kelione? Kelionė planuojam 2014-06. Kuriuose kuriame kurorte patartumet apsistoti?

  • Atsakyti Virginija Rgs 13, 2015 17:55

   Sveiki, noreciau suzinoti kaip nuvykti is oro uosto iKvartu Sant Elena Via Neapolis 5, ar dar galima suspeti visuomeniniu transportu?
   Dekoju Virginija

  • Atsakyti Daiva Vas 24, 2014 11:07

   Sardiniją, kaip ir daugelį kitų salų ar šalių, tikrai rekomenduočiau aplankyti. Viskas priklauso tik nuo jūsų pačių lūkesčių ir poreikių. Ko tikitės iš kelionės, kokio savo medaus mėnesio norite. Jei jau svarstote apie Sardiniją, ji jus sudomino „iš pirmo žvilgsnio“, tai ir nedvejokite – vykite ;) Jei patinka aktyvus poilsis, norite daug ką pamatyti, aplankyti, Sardinijoje ką veikti tikrai rasite. Taip pat puikios sąlygos ir ramaus poilsio mėgėjams. Pateikėme geriausių paplūdimių sąrašą, taip pat aprašėme, ką kiekviename kurorte galima nuveikti. Sunku net išskirti kažkurį kurortą, visi jie savotiškai žavūs. Taigi, rekomenduojame arba išsinuomoti mašiną ir pakeliauti po keletą kurortų, arba apsistoti labiausiai pagal aprašymą jūsų poreikius atitinkančiame kurorte ;) Smagaus medaus mėnesio ;)
   P.S. jei reikia skrydžio bilietų, pagalbos užsakant viešbutį, pervežimą ar nuomojant automobilį, galite kreiptis į Jolantą el. paštu sjolanta@zigzag.lt arba tel. 860026764

   • Atsakyti Jurate Kov 6, 2014 13:52

    Sveiki, noreciau paklaust gal galetumet rekomenduoti automobiliu nuomos agenturas. Mes atskrendam i Alghera, apsistojam Stintino gal galetumet patarti ka aplankyti , kad butu idomu vaikams. Gal yra kokiu aplinkui parku su gyvuneliais?

    • Atsakyti Daiva Kov 6, 2014 14:59

     Jūrate, dėl automobilio nuomos susisiekite tel. 8 600 26764 arba el. paštu sjolanta@zigzag.lt.
     Stintino mieste daugiausiai yra gražios vietovės, puikūs paplūdimiai, nuostabūs panoraminiai pasivaikščiojimo takai. Tikrai rasite, kur skaniai pavalgyti. O vaikai įprastai pramogauja paplūdimiuose. Apie 20 km nuo Stintino yra Anghelu Ruju griuvėsiai, o apie 10 km nuo Stintino yra Turritano Antiquarium, kur smagiai su visa šeima galėsite pasivaikščioti. Alghere yra Mare Nostrum Aquarium, o Sasaryje yra Acqua ZOO di Saba Sandro. Yra ir daugiau lankytinų vietų, tačiau jos gana toli nuo jūsų apsistojimo vietos. Dar rekomenduojame pasižvalgyti viešbutyje informacijos apie tai, ką nuveikti ir ką aplankyti aplinkinėse vietovėse. Smagių įspūdžių ;)

 45. Atsakyti Neriba Vas 21, 2014 13:17

  Kovo pradžioje skrendame į Cagliari. Turėsime 3 dienas. 2 dienas norėtume pavažinėti nuomota mašina, trečią dieną skirti sostinei. Ką patartumėte apvažiuoti per 2 dienas, neskubant ir nemažai pamatant. Kurią pusę rinkis: rytinę? vakarinę? Gal turite kokį maršrutėlį 2 dienoms? Ačiū labai

  • Atsakyti Daiva Vas 21, 2014 16:17

   Lankomi objektai ir vietovės priklauso nuo kiekvieno žmogaus pomėgių, laiko ir nuotaikos. Kurortų, bei lankytinų objektų aprašymus tam ir pateikėme, kad kiekvienas turistas susipažintų su Sardinija ir pats nuspręstų, kokiu maršrutu jam važiuoti, kokias lankytinas vietas aplankyti, kur pabuvoti ir pan. Taigi, rekomenduojame visiems, kas keliausite, susėsti ir patiems susidėlioti jums labiausiai mielus kelionės taškelius ;) Juk tuo ir žavi savarankiškos kelionės, kad pats gali nuspręsti, kada kokioje vietoje atsidurti ;)

 46. Atsakyti Dovilė Vas 14, 2014 10:21

  Laba diena,

  Balandžio mėnesį skrendame su draugėmis į Caljarį. Nusileisime 22 val. ir mums reikia nusigauti iki Loc Porto Corallo,Vilapucu,09040,Italija. Norėtume keliauti su viešuoju transportu, todėl būtų naudingi Jūsų patarimai. Ačiū ;)

  • Atsakyti Daiva Vas 14, 2014 10:43

   Na tai sėskite į viešąjį transportą, vežantį jums reikiama linkme ir už 2-3 val. būsite vietoje ;) Tiesa, gana vėlyvu laiku atvykstate, todėl kur kas saugiau būtų užsisakyti pervežimą arba važiuoti taksi. Arba turėsite laukti stotelėje iki ryto (anksčiausias autobusas 5 val. ryte). Tiesioginio autobuso nėra, o iki viešbučio dar turėsite paeiti apie 5 km. Jums tinka: Linea 9 ir persėdimas į 103 arba 160 ir 103. Sėkmės ;)

 47. Atsakyti Karolis Vas 14, 2014 9:22

  Sveiki, norėčiau paklausti, kiek Cagliari kainuoja viešojo transporto dienos bilietas?

  • Atsakyti Daiva Vas 14, 2014 10:55

   Karoli, tokio kaip dienos bilieto nėra. Yra vienkartiniai bilietai, kurie galioja viename autobuse iki galutinės stotelės ar sekančio persėdimo. Persėdant į kitą autobusą turėsite turėti naują bilietą. Jei planuojate keliauti daug, pigiau įsigyti turisto bilietą. 7 dienų turisto bilietas kainuoja 45 EUR. Daugiau informacijos apie kainas rasite čia>

   • Atsakyti Kristina Kov 8, 2014 16:28

    Ką tik grįžau iš Kalijario ir galiu patikinti, kad dienos bilietas yra ir iš tikro kainuoja 3 eurus. Juo galima važinėti visą dieną CTM (t.y. maršrutai miesto ribose). Autobusų linijų tvarkaraštį galima nemokamai gauti turistų info, kuris yra šalia traukinių stoties. ARST autobusų maršrutai kursuoja užmiestyje. Bilietus patartina pirkti iškart pirmyn ir atgal automatuose, nes mažuose kaimeliuose bilieto įsigyti negalėsite, o autobuse bilietai neparduodami.

   • Atsakyti Karolis Vas 14, 2014 12:20

    Bet kaip suprantu iš čia http://www.ctmcagliari.it/biglietto.php?categoria=Biglietti, dienos bilietas yra ir kainuoja tris eurus? Ar ne?

    • Atsakyti Daiva Vas 14, 2014 12:50

     Jei teisingai supratau, šitos kainos galioja važiuojant tik CTM autobusams (Linea), tačiau daugelis maršrutų yra sujungti su ARST autobusais. Pasižvalgykite, gal dar kokių naujovių rasite :)

 48. Atsakyti Simonas Vas 5, 2014 2:25

  Sveiki. I Sardinija vykstame sio menesio 24 diena. Noreciau paklausti kokius drabuzius deretu pasiimti?

  • Atsakyti Daiva Vas 5, 2014 10:29

   Sardinijoje apie 15°C šilumos, vandens temperatūra apie +14°C. Įsimeskite šiltesnį megztuką ir lietpaltį, nepamaišys ;)

 49. Atsakyti Eglė Vas 1, 2014 23:27

  Ar dabar lankytina Grotta del Bue Marino? Ir iš kur plaukia laivas? Ar žiemą lankytini kurie nors urvai ir ar įmanoma pasiekti visuomeniniu transportu iš Cagliario? Ačiū

  • Atsakyti Daiva Vas 3, 2014 12:38

   Sardinijoje dienomis dabar yra apie +12° – +14°C šilumos, kitaip sakant, yra malonus pavasaris. Ar toks oras ir sąlygos tinkamos urvams lankyti, negalime tiksliai pasakyti. Susisiekite su vietiniu turizmo informacijos centru arba agentūromis, organizuojančiomis išvykas į urvus.
   Nuo Caljario iki Nuoro centrinės stoties jums tinka šie autobusai: 9342 ir 520; 9343 ir 9341 ir 520; 433 ir 520. Iki Grotta del Bue Marino urvų pėstute turėsite paeiti dar apie 500 m.

 50. Atsakyti Vaiva Sau 30, 2014 14:50

  Sveiki,vasario 24-27 skrendame i sardinija ,gal zinote kaip nusigauti is Kaljario oro uosto iki Viale Francesco Ciusa 46,Cagliari :)? viesuoju transportu :)i rkiek mazdaug kainuoja viesasis ,keliaujam dviese :) ir kaip mazdaug oras tokiu metu .labai aciu uz atsakyma :)

 51. Atsakyti Olga Sau 26, 2014 14:50

  noreciau suzinoti,kur kaljarije galima nusipirkti kalnu lazdas(arciau aerouosto)Aciu.

 52. Atsakyti Brigita Sau 23, 2014 21:31

  Laba diena, vasario pradžioje apsistosime Kaljaryje, bet norėtųsi aplankyti miestus esančius netoliese, ką patartumėte važiuojant autobusais? Galvojam apie Iglesias, ar verta? Kaip nusigauti? Ar visgi rinktis kažką arčiau, tarkim Pula?
  Ačiū už atsakymus.

  • Atsakyti Daiva Sau 24, 2014 9:04

   Brigita, pasirinkimas, ką aplankyti, – labai individualus reikalas :) Tai priklauso nuo jūsų interesų, kas jus domina. Lankytinų vietų pavardinome šiame straipsnyje. Na o viešasis transportas saloje išvystytas gana neblogai, tad pasitikrinkite dominančius maršrutus bei tvarkaraščius ir pirmyn ;)

 53. Atsakyti Evaldas Sau 23, 2014 14:55

  Laba diena, noriu pasiteirauti kaip galima nusigauti is Cagliari oro uosto iki Via Lanusei 47 Cagliari, 09125 nurodyto adreso viesuoju transport arba traukiniu ? ir kokia butu kaina ? Dekui

 54. Atsakyti Lina Sau 22, 2014 17:24

  Laba diena, labai puiku, kad Jus esat, labai dekingi esame uz jusu patarimus. Gal galetumet suteikti informacijos apie kambariu nuoma ne viezbutyje.Mus domina nuoma Kaljaryje.Is anksto dekoju uz ats.

  • Atsakyti Daiva Sau 22, 2014 17:32

   Lina, dėkui už gražius žodžius – tai įkvepia :)
   Išsinuomoti kambarį Kaljaryje, žinoma, galima. Jų reiktų paieškoti internete. Jei nenorite gyventi viešbutyje, savo ruožtu galime pasiūlyti apartamentus, rezidencijas. Pasiūlymų teiraukitės Jolantos tel. 8 600 26764 arba el.p. sjolanta@zigzag.lt.

 55. Atsakyti valda Sau 17, 2014 10:43

  Dar noreciau paklausti, kad gal geriau nusileidus lektuvui is Cagliari vykti I Alghero. O veliau atgal I Cagliari busime 4 dienas.
  Nuomuosime masina. kaip ir minejau skrendam vasario 24d. – 27d.
  Dekoju

  • Atsakyti Daiva Sau 17, 2014 10:56

   Valda, viskas priklauso nuo jūsų poreikių, pomėgių, oro sąlygų jūsų kelionės metu ir kt. Aplankyti Sardinijoje tikrai yra ką. Jei norite aktyvesnio poilsio, galite visas dienas važiuoti per salą, nakvodami vis kitoje vietoje. Jei norite pasyviau ilsėtis, neskubėkite, apsistokite vienoje vietoje ir mėgaukitės ramiu tempu ir gražiomis apylinkėmis :)

 56. Atsakyti valda Sau 17, 2014 9:35

  vasario 24 d. skrendam Cagliari iki vasario 27d.
  jei apsistosime tiktai siame mieste ar galima ka pamatyti ir pavazineti isnuomota masina.

 57. Atsakyti Inga Sau 12, 2014 20:35

  sveiki, noriu suzinoti kiek kilometru yra nuo Cagliari oro uosto iki Villabeachcity viesbucio? kokiu viesuoju transportu ten nuvykti?Via dei Villini 70, 09126 Kaljaris. kiek galetu kainuoti?

  • Atsakyti Daiva Sau 13, 2014 10:20

   Inga, iš Cagliari oro uosto važiuokite autobusu iki Cagliari centro (4 EUR/asm). Ten persėskite į kitą autobusą Linea PF ir važiuokite iki Poetto stotelės. Nuo čia reikės paėjėti pėstute iki jūsų pasirinkto viešbučio. Jei jūsų keliauja daugiau, galite vykti taksi, tik iškart susitarkite dėl kainos (iš oro uosto į centrą kelionės kaina gali būti ~10 EUR).

   • Atsakyti ignas Sau 14, 2014 23:31

    Sveiki norėjau paklausti ar turite kokios info apie Grotte is zuddas, ar mes dviese galėtumėm aplankyti šią vietą kovo pradžioje.

    • Atsakyti Daiva Sau 15, 2014 9:59

     Ignai, į šią grotą priimamos ne mažesnės kaip 15 žmonių grupės. Kovo mėnesį lankytojai priimami kiekvieną dieną 12.00 ir 16.00 (laikas gali keistis).

 58. Atsakyti Marija Sau 12, 2014 12:32

  Laba diena, važiuojame vasarį Kaljarį, kompanija siekia 8-10 žmonių, apsistosime Buena Vista Apartments Via Lamarmora 118, 09124 Cagliari. Kaip geriau visiems nuvykti į nakvynės vietą? Ir koks keliavimo būdas tokiu oru tinkamiausiais Sardinijoje, busime 5 dienas ir norime kuo daugiau pamatyti, keliausime grupelėmis? Kokios sąlygos išsinuomojant automobilį?

  • Atsakyti Daiva Sau 13, 2014 10:32

   Marija, jūsų kompanija visai nemaža, todėl iš oro uosto rekomenduojame vykti taksi, tik iškart susitarkite dėl kainos (iš oro uosto į centrą kelionės kaina gali būti ~10 EUR).
   Kelionėms po salą galite išsinuomoti automobilį. Kad išsinuomotumėte automobilį Sardinijoje, turite būti bent 21 metų amžiaus (amžiaus apribojimas gali svyruoti priklausomai nuo automobilio kategorijos). Vairuotojams, jaunesniems nei 25 metų, gali būti taikomas papildomas mokestis. Vairuotojo pažymėjimas turi galioti bent 1 metus. Jeigu vairuotojo pažymėjimas yra seno pavyzdžio (laminuotas), automobilio nuomai užsienyje turite pasikeisti jį į naują. Pasiimant automobilį iš nuomos punkto Sardinijoje, kliento kreditinėje (debetinė netinka) kortelėje, be nuomos kainos, papildomai yra autorizuojamas užstatas. Dažniausiai – tai draudiminės frančizės suma, todėl prieš vykdami į kelionę, įsitikinkite, kad kreditinėje kortelėje būtų pakankamai lėšų ne tik automobilio nuomai apmokėti, bet ir užstatui užšaldyti. Užstatas rezervuojamas tik kreditinėje kortelėje. Jei nuomos metu neturėsite kreditinės kortelės, kurioje būtų pakankamai lėšų užstatui, automobilio negausite.

 59. Atsakyti karo Sau 2, 2014 21:48

  sveiki,
  gal galite patarti kaip nuvykti nuo Kaljario(cagliari) oro uosto iki „Villabeachcity“ viesbucio adresu: Via dei Villini 70 Cagliari, 09126
  Is anksto didelis dekui.

  • Atsakyti Daiva Sau 3, 2014 9:30

   Patogiausia užsisakyti pervežimą (šiuo klausimu jums gali padėti Jolanta el.p. sjolanta@zigzag.lt arba tel. 8 600 26764) arba važiuoti taksi (jei patys mašinos nesinuomosite). Jūs taip pat galite važiuoti viešuoju transportu. Tinka Linea 9 ir turėsite persėsti į Linea PF arba Linea PQ. Taip pat galite vykti Linea 19 ir persėsti į Linea QS.

 60. Atsakyti Raminta Gru 30, 2013 14:33

  Sveiki, kaip nuvykti is Kaljario oro uosto iki via Libeccio 10, Vignolo?

  • Atsakyti Daiva Gru 30, 2013 15:20

   Raminta, galite vykti viešuoju transportu, taksi, nuomota mašina arba užsisakyti pervežimą. Jūsų nurodytas adresas nėra tikslus, todėl negalime patarti, kokiais autobusais važiuoti.

 61. Atsakyti Sigita Gru 22, 2013 18:55

  Laba diena,

  gal ponia Daiva galetu padeti – kaip nuvykti iki Cudo rooms viesbucio Via Roma 173 gatvej? Koks vaziuoja autobusas nuo oro uosto iki viesbucio ir ar bilietai parduodami ilipus i autobusa ar reikia kazkur pirkti atskirai? Is anskto labai aciu

  • Atsakyti Daiva Gru 23, 2013 10:23

   Sigita, galite vykti ARST autobusu iš oro uosto iki Piazza Matteotti ir nuo ten paėjėti iki jūsų pasirinkto viešbučio pėsčiomis. Jis visai šalia. Bilietą galite įsigyti oro uosto bilietų automatuose arba iš autobuso vairuotojo.

 62. Atsakyti Ligita Gru 21, 2013 19:14

  Turiu klausima, kaip nuo Cagliari oro uosto nuvaziuoti autobusu i Sa Domu Cheta viesbuti? Arba kokia mazdaug butu taxi kaina iki jo?

  • Atsakyti Daiva Gru 23, 2013 10:18

   Ligita, galite vykti ARST autobusu iš oro uosto iki Piazza Matteotti ir nuo ten paėjėti iki jūsų pasirinkto viešbučio pėsčiomis.
   Taksi kainų reikėtų teirautis vietoje. Atminkite ir tai, kad yra dienos ir nakties tarifai ir taksi tikrai nėra vienas iš pigiausių variantų.
   Galima užsisakyti ir individualų pervežimą. Kainų ir detalių teiraukitės Jolantos tel. 8 600 26764 arba el.p. bjolanta@zigzag.lt.

 63. Atsakyti Ligita Gru 20, 2013 13:29

  Sveiki, sausio 27-30 su vaikinu skrendame i Cagliari, kokia vietas patartumet aplankyti ir paciame mieste, ir uz jo ribu? Aciu

  • Atsakyti Daiva Gru 20, 2013 15:02

   Ligita, kiekvieno poreikiai yra skirtingi, todėl lankytinus objektus pateikėme šiame straipsnyje ir čia http://www.zigzag.lt/keliones/salys/sardinija. Sardinija išskirtinė savo paplūdimiais ir gamta, todėl neturint daug laiko rekomenduojame tiesiog pasivaikščioti paplūdimiu bei miesto gatvelėmis, atokiomis vietelėmis. Pasivaikščiokite Kaljario senamiesčiu, apsižvalgykite ir neskubėdami pamėginkite pajusti šio miesto autentišką atmosferą. Jei turėsite daugiau laiko, aplankykite La Maddalena nacionalinį parką, nuvykite prie Bastione San Remy ar Nuraxi avilių ar į Sardinijos kasyklas.

  • Atsakyti Ligita Gru 20, 2013 13:30

   Atsizvelgiant ir trumpa keliones trukme

 64. Atsakyti arturas Gru 17, 2013 14:19

  ir dar vienas klausimėlis… kiek teko domėtis viešuoju transportu, tai su Kaljario miesto autobusais viskas aišku, bet niekaip nesusigaudau jų tarpmiestinių autobusų sistemoje ir bilietų kainose. jei gerai supratau, tai stotyje reikia pirkti bilieta pries tai pasiskaiciavus kiek kilometru vaziuosi (bent jau taip supratau pagal šitą lentelę http://arst.sardegna.it/media/0/12907619188510/a_bordo.pdf) ?

  • Atsakyti Daiva Gru 17, 2013 16:28

   Artūrai, bilietų kainos priklauso nuo kilometražo. Kelionių kainos iš vieno miesto į kitą jau įvertintos, todėl papildomai jums nieko skaičiuoti nereikės. Kainas galite rasti ARST tinklapyje. Jei daug keliausite, rekomenduojame įsigyti turisto bilietą. Viešojo transporto bilietėlius galite įsigyti spaudos kioskuose, viešbutyje arba mažose parduotuvėlėse.

   • Atsakyti arturas Gru 19, 2013 17:30

    ačiū, kad stengėtėe padėti, bet dėl bilietų kainų klystate. pavyko išsiaiškinti, kad tarpmiestiniuose autobusuose šie bilietukai negalioja. centrinėje stotyje arba autobuse Kaljaryje galima nusipirkti bilieta į tarpmiestinius maršrutus. Pvz. mano atveju bilietas iš Kaljario į Pula kainuoja 3 eurus, o bilietas pirmyn-atgal 5,5 euro.

 65. Atsakyti Renata Gru 17, 2013 13:18

  Sveiki, sausio mėn. keletui dienų vykstame į Sardiniją, ar yra galimybė pasiekti Capo Testa dėl oro sąlygų, kelių būklės. Labai įdomu būtų nuvykti, nežinau ar įtraukti į lankytinus objektus.
  Ačiū

  • Atsakyti Daiva Gru 17, 2013 13:48

   Renata, uolos sukuria nuostabų reginį, todėl rekomenduojame įtraukti Capo Testa į lankytinų objektų sąrašą. Kita vertus, sausio mėnesį Sardinijoje oras gana šiltas, panašus į mums įprastą pavasarį (apie +10 °C), tačiau galima sulaukti ir lietaus ir stipresnių vėjų. Todėl rekomenduojame turėti atsarginį lankytino objekto variantą.

 66. Atsakyti arturas Gru 10, 2013 16:58

  Sveiki. Vasario pabaigoje planuojame apsilankyti Kaljaryje. Gal galite parekomenduoti koki nedideli jaukų restoranėlį, kuriame galima būtų paragauti vietinio vyno ir tradicinių patiekalų? Taip pat kažkur skaičiau, kad galima užsisakyti vyno darykloje vynų degustaciją su vietiniais užkandžiais, bet niekur neberandu info.

 67. Atsakyti el Gru 8, 2013 23:11

  Sveiki, norėčiau paklausti. Jei keliausiu i Sardinija sausio pabaigoje, kur geriausia apsistoti, tai yra kuriame regione, kad būtų šilčiau?;)

  • Atsakyti Daiva Gru 9, 2013 10:15

   Oro temperatūra pagal regionus skiriasi neženkliai. Mažiausiai vėjuota turėtų būti šiaurės Sardinijoje (Olbijoje), kiek vėsiau ir labiau vėjuota įprastai būna Rytų Sardinijoje.

 68. Atsakyti Vaclovas Gru 6, 2013 16:52

  Sausio mėn.poilsiausiu Sardinijoje ir gryžtant norėtusi parsivežti lauktuvių vyno iš regiono,betbe registruoto bagažo tai įmanoma tik Duty free…Ar Kaljario oro uoste yra tokia parduotuvė,nes trapani tai nebuvo

  • Atsakyti Daiva Gru 6, 2013 17:29

   Vaclovai, Cagliari oro uoste yra nedidelė Duty Free parduotuvė. Vyno pasirinkimo didelio nebus, bet lauktuvėms tikrai ką nors išsirinksite. Gerų atostogų ;)

 69. Atsakyti Dalia Gru 4, 2013 21:56

  Sveiki, vykstame trumpam į Sardiniją,gal patartumėte kaip iš Cagliari oro uosto nuvykti iki B&B Affittacamere Le Tre Stelle(Via Crispi 19).Google rodo 160 autobusą ir tik vieną sustojimą.Ar tiesa?Ir ar perkant vietinio transporto bilietą jo kaina priklauso iki kurios stotelės važiuosi(mieste).Ar yra dienos bilietas.
  Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Gru 5, 2013 9:44

   Dalia, vykstant nuo oro uosto iki (Via Crispi 19) jums tinka autobusai: 160, 9342 ir persėdimas į 111 arba 160, 747 ir persėdimas į 122.
   Vienkartinis miesto bilietas galioja viename autobuse iki galutinės stotelės ar sekančio persėdimo. Persėdant į kitą autobusą turėsite turėti naują bilietą. Jei planuojate keliauti daug, pigiau įsigyti turisto bilietą.

 70. Atsakyti Monika Lap 21, 2013 0:27

  Sveiki,
  gal galėtumėte pasakyti, ar gruoždio pradžioje bus veiklos, veiks turizmas ir panašiai po šių dienų įvykių – t. y. potvynio, kuris padarė tiek žalos šiai salai?

  • Atsakyti Daiva Lap 21, 2013 15:09

   Monika, sunku pasakyti, kaip greitai spės atsigauti turizmas po gamtos stichijos. Viskas priklauso nuo vietos valdžios ir gyventojų. Reikia tikėtis geriausio :)

 71. Atsakyti Marius Lap 20, 2013 14:28

  Sveiki,

  Norėjau paklausti, o jei vykti į Cagliarį sausio-vasario mėnesį, ar dauguma lankytinų vietų nebus užsidarę?
  Kaip su kavinėmis, barais, ar nebus dauguma uždaryti? :)

  Dėkui.

 72. Atsakyti Keliones draudimas Lap 19, 2013 14:53

  Skamba viliojančiai, ypač artėjant lietuviškai žiemai :)

 73. Atsakyti Gintare Lap 19, 2013 10:16

  Sveiki,
  Noreciau paklausti kaip nuvykti nuo Cagliaro oro uosto iki hostel Marina?

 74. Atsakyti Vaclovas Lap 19, 2013 0:36

  Sausio 13-16 vykstu įCagliarį,kur geriau ieškoti nebrangaus viešbučio ir išsinuomoti kokį Smartą mašiną be užstato,juk čia sala,tad nepabėgsi su mašina…Nei Kretoj,nei Maltoj,nei Kose nereikėjo užstato,o Trapanyje paprašė 1200 eurų,tad vos nežlugo kelionė[pilnai buvau apdraudęs mašiną]
  Iš anksto dėkoju už patarimus

  • Atsakyti Mindaugas Gru 21, 2013 22:32

   Sveiki, sausio 13-16 vykstame aplankyti Kaljario, kolkas dviese, gal kas norėtu pasikoperuoti, apsistojimui vietą ir automobili jau užsibukinom, o jei ka tai galėtume iš oro uosto kažka ir pametėti jei pakeliui bus :)

  • Atsakyti Daiva Lap 19, 2013 10:07

   Vaclovai, norint iš anksto užsisakyti mašiną, visur bus reikalinga kreditinė kortelė, kurioje bus užšaldoma tam tikra pinigų suma (priklausomai nuo mašinos tipo, draudimo ir pan.). Dėl viešbučio ir mašinos nuomos jums padės Jolanta tel. 8 600 26764 arba el. p. sjolanta@zigzag.lt.

 75. Atsakyti Inga Lap 5, 2013 23:09

  Sveiki. Planuoju seimos atostogas Sardinijoje 2014 liepos men., keliaus 3 suauge ir 1 vaikas. Domina apartamentai miestelyje, kad netoliese butu smelio papludimys. Ka galetumet pasiulyti? Kokios automobilio nuomos kainos?
  Pagarbiai, Inga

 76. Atsakyti Calvin Spa 30, 2013 0:08

  Sveiki,

  Jau pasitvirtinom kelionę į Cagliari lapkričio 11-18, vykstam su savo 3 metų sūnumi, tad būsim dėkingi už rekomendacijas ką tokiu metu tokiai kompanijai ten verta pamatyti, kur palankiausia automobilio nuoma arba kaip pasiekti viešbutį Santa Lucia Capoterra (Via Ustica 13)? Dėkui už pagalbą.

  • Atsakyti Daiva Spa 30, 2013 10:50

   Puikus pasirinkimas! Šioje šalyje tikrai puikios sąlygos poilsiui su vaikais. Saugu, smėlėti paplūdimiai, švarus jūros vanduo. Jūsų kelionės metu oras bus ne per karštas, gali pūsti šiek tiek stipresnis nei įprastai vėjas, todėl metas tinkamas ekskursijoms. Apie lankytinas vietas rašėme aukščiau. Jei sunku bus susitaikyti su maloniai šiltu oru, ir akys norės sniego, nuvykite į Is Arutas paplūdimį, kur pakrantės padengtos smulkiais baltais it sniegas akmenukais. Vaikas smagiai laiką gali leisti „Vaikų mieste“.
   Keliaujant su šeima patogiausia salą pažinti nuomojantis automobilį. Dėl mašinos nuomos jums padės Jolanta tel. 8 600 26764 arba el. p. sjolanta@zigzag.lt.
   Nuo oro uosto iki jūsų viešbučio važiuoja autobusas Linea 19 (tiesioginis) arba dalį maršruto vykite autobusais nr. 9343, nr. 9342, nr. 160 ir persėskite į Linea 9.

 77. Atsakyti Gaivi Spa 24, 2013 14:01

  Laba diena noriu paklausti gal galite nurodyti kaip atvažiuoti nuo oro uosto iki viešbučio Castello B&B kuris randasi Via Lamarmora 13, Kaljaris?
  Gal turite miesto žemėlapį ?Dėkui

  • Atsakyti Daiva Spa 24, 2013 14:55

   Atstumas nuo oro uosto iki jūsų viešbučio yra apie 12 km. Iki viešbučio galite užsisakyti pervežimą (šiuo klausimu jums padės Jolanta el.p. sjolanta@zigzag.lt arba tel. 8 600 26764), važiuoti taksi arba viešuoju transportu (tinkami autobusai Nr. 160 ir persėdimas į Linea 8 arba Linea 1).
   Cagliari žemėlapį galite rasti internete per paiešką.

 78. Atsakyti Kristina Spa 22, 2013 11:44

  Ar yra kokie lietingesni mėnesiai Sardinijoj? Ar dabar dar verta ten keliauti? Ar jau orai subjurę?

  • Atsakyti Daiva Spa 24, 2013 14:37

   Kristina, Sardinijoje gausaus lietaus ir stiprių vėjų tikimybė labai nedidelė. Spalis ir lapkritis dar tikrai tinkami poilsiui Sardinijoje. Spalio dienomis apie +24 °C bei +27°C, o vakarais apie +20°C , +16 °C, nedidelė lietaus tikimybė. Lapkritį šilta (dienomis oras sušyla iki +20°C), tačiau pūs šiek tiek stipresnis ir gaivesnis vėjas. Gruodį, sausį, vasarį ir kovą dienomis oro temperatūra apie +16 °C, todėl oras labiau tinkamas ekskursijoms. O aplankyti tikrai yra ką ;)

 79. Atsakyti Daiva Spa 20, 2013 21:14

  Sveiki,

  Planuojam vykti i Sardinija sausio-vasario men. Tinklapyje rasot, kad oro temperatura apie +11 ir labai vejuota. Ar taip vejuota kaip Lietuvoje rudeni? Salta? Ar toks oras yra tinkamas keliauti po sala?
  Ar viesojo transporto sistema panasi i Grand Canarios (ten gera) r imanoma keliauti autobusais po sala? Mat vaziuojam tik dviese ir masina nuomotis butu per brangu.
  Kokios daugmaz pietus kainos? Kur patartumet maitintis? Ar vietiniai draugiski ir paslaugus ar linke pasinaudoti turistais?
  Aciu uz atsakyma

  • Atsakyti Daiva Spa 21, 2013 14:35

   Daiva, orą labai sunku prognozuoti. Gali būti ir labai šilta, tačiau gali būti ir šlapia bei vėjuota, kaip ir Lietuvoje rudenį. Kita vertus, nėra blogo oro, tik reikia rinkamai apsirengti, todėl įsidėkite šiltesnį megztuką ir pasiimkite lietpaltį.
   Nuo vieno miesto iki kito miesto vykdami autobusu turėsite mažiausiai vieną persėdimą, todėl kelionė gali šiek tiek užsitęsti. Jei po salą ketinate keliauti autobusu, patariame nusipirkti turisto bilietą. Autobusų tvarkaraščius galite rasti http://arst.sardegna.it/index.html. O gal jums pigiau bus užsisakyti ekskursiją? Apie ekskursijas Sardinijoje jau rašėme.
   Maisto ir gėrimų kainos Sardinijoje. Kuo arčiau Porto Cervo ir Costa Smeralda vykstate, tuo kainos didesnės. Vakarienė (patenkinama) apie 10 EUR, o už 20 EUR pavakarieniausite puikiai. Pigiausia, žinoma, maistą pirkti prekybos centruose. Maitintis patartumėme mažuose restoranėliuose, kur šurmuliuoja vietiniai, o ne turistai.
   Vietiniai nekalba angliškai, susikalbėti galėsite nebent mokėdami italų kalbą arba gestais, tačiau viešbutyje darbuotojai kalba angliškai. Sardinija kol kas dar nėra stipriai turizmo okupuota sala, turistų kol kas nėra baisiai daug, tad ir italai svetingi.

 80. Atsakyti janina Spa 16, 2013 23:50

  Sveiki.Gal pasakysite,per kiek laiko automobiliu pakrante galima nuvažiiuoti nuo Kagliario iki San Teodoro.Ačiū.

 81. Atsakyti Aušra Spa 16, 2013 18:25

  Sveiki, skrendu į renginį Cagliari. Turėsime vieną visai laisvą dieną, per kurią tikiuosi kuo daugiau pamatyti Sardinijos įžymybių ne Cagliari (tam liks laiko kitomis dienomis). Gal yra kokie vienos dienos turistiniai turai (tai bus trečiadienis)?
  Ačiū už patarimus.

 82. Atsakyti Ruslanas Spa 11, 2013 17:51

  sveiki gal zinot kaip autobusu nuvaziuoti is Elmas Kaljari oro uosto i viesbuti ,,Carte Cristina“ Via Nazionale 115 ? aciu.

  • Atsakyti Daiva Spa 14, 2013 10:11

   Ruslanai, nuo oro uosto iki jūsų viešbučio yra apie 15 km kelio, todėl galite vykti taksi, užsisakyti pervežimą arba vykti viešuoju transportu. Iki jūsų viešbučio vyksta tiesioginis autobusas Linea 19. Važiuojant su persėdimais jums tinka autobusai: nr. 160 (išlipkite Kaljario centrinėje stotyje ARST ir persėskite į Linea 30); Linea 31 (vairuotojo paprašykite, kad sustotų ten, iš kur vyksta Linea QSA ir toliau tęskite kelionę Linea QSA autobusu).

 83. Atsakyti Inga Rgs 30, 2013 15:55

  Sveiki,

  Planuojame kitiems metams birzelio pradzioje ispudinga kelione po Sardinijos sala.Nezinau I kuri miesta tikslaii skrisime. Idomi man automobiliu nuoma,kiek ziurejau per Avis kaina 4 dienoms virsija 250 euru. Ar tokia brangi nuoma sioje saloje?
  Ar verta is anksto uzsisakyti ar nuskridus? patarkite prasau

  • Atsakyti Daiva Spa 1, 2013 10:45

   Inga, automobilį Sardinijoje galima išsinuomoti ir už mažesnę kainą. Pvz., 4 dienoms galima rasti automobilį ir už 110 EUR. Kaina priklauso nuo kelionės datų, pasiėmimo ir grąžinimo vietos, automobilio tipo ir kt. Rekomenduojame susisiekti su mūsų kelionių konsultante Jolanta tel. 8 600 26764 arba el.paštu sjolanta@zigzag.lt, ir ji padės jums išsinuomoti automobilį, atsirenkant pasiūlymus iš daugelio autonuomos kompanijų.
   Automobilį užsisakyti siūlytume iš anksto – taip būsite garantuoti, kad gausite pageidaujamo tipo automobilį, nes vasarą turistų daug ir daugelis jų taip pat nori pasinaudoti nuomos paslaugomis :)

 84. Atsakyti Gitana Rgs 29, 2013 12:49

  Vykstame i Sardinija spalio 16d. Gal galite patarti kaip nuvykti is Alghero oro uosto i San Teodoro. Lektuvas ryte apie 9 val.Dekoju.

  • Atsakyti Daiva Rgs 30, 2013 10:38

   Gitana, atstumas nuo Alghero oro uosto iki San Teodoro (Olbija) yra apie 151 km (važiuojant mašina) ir apie 6 val. kelio autobusu (su 3 arba 5 persėdimais). Jums tinkantys autobusai: nr. 760, nr. 9341, nr. 514 bei nr. 529, nr. 521.
   Patogiausia, žinoma, užsisakyti pervežimą. Dėl pervežimo teiraukitės tel. 8 600 26764.

 85. Atsakyti janina Rgs 9, 2013 9:17

  Gal parašytumėte,kur tikslai yra Biderossa paplūdymys.

  • Atsakyti Daiva Rgs 9, 2013 10:34

   Janina, Oasis Bidderosa yra Orosei apylinkėse (Nuoro provincija). Koordinatės: SS125, 08028 Orosei NU, Italy. Paplūdimys privatus, todėl turite iš anksto susitarti dėl vizito su Orosei Guiso muziejuje dirbančiu darbuotoju.

 86. Atsakyti Rimas Rgp 26, 2013 20:58

  Laba diena.
  Noriu suzinoti kakia oro ir vandens temperatura antroje rugsejo men.puseje. Koks temperaturos skirtumas tarp dienos ir nakties.

  Aciu.

  • Atsakyti Daiva Rgp 27, 2013 10:03

   Rimai, tiksliai prognozuoti orą tikrai sunku, tačiau rugsėjo mėnesį Sardinijoje turėtų būti apie +26°C dieną ir apie +17°C naktį. Vandens tenperatūra apie +21°C – +23°C. Lietaus galimybė nedidelė.

 87. Atsakyti Asta Rgp 6, 2013 21:28

  Sveiki,

  į Sardiniją vykstu 08.10. noriu pasiteirauti, kiek kainuoja keltu nusikelti ar tiesiog apiplaukti La Madelenos salą? ir iš kur išplaukia keltai? Gyvensime Costa Paradiso.

  • Atsakyti simona Rgp 9, 2013 1:09

   Sveiki,
   Gal galėtumėte parašyti, kokiu transportu reikėtų važiuoti iš Idea Hotel Cagliari Santa Maria iki Matteotti (fronte ARST) šeštadienį apie 5 ryto, kad paskui būtų galima iki oro uosto nuvažiuoti (būti reikia prieš 06.00 ryte). Ar yra kokių variantų? Ar reikės ryte su taxi važiuoti nuo viešbučio iki oro uosto? Ačiū.

   • Atsakyti Daiva Rgp 12, 2013 11:47

    Simona, patariame iki oro uosto vykti taksi. Žinoma, galite nuo viešbučio apie 500 m. paeiti iki Legnano ir vykti autobusu Matteotti link. Autobusai vyksta tik nuo 04.09, todėl į oro uostą galite nespėti nuvykti.

  • Atsakyti Daiva Rgp 7, 2013 9:56

   Asta, iš Palau į La Madelenos salą vyksta maži keltai Saremar ir Enermar. Grafikus galite rasti paspaudę ant nuorodų, o kainas reikėtų tikslintis vietoje.

 88. Atsakyti Raimondas Lie 31, 2013 14:11

  Sveiki, ar Sardinijoje imanoma issinuomoti motoroleri, kokios butu preliminarios kainos ir ar pagal galiojancius istatymus butinas vairuotojo pazymejimas ar yra kokie kiti apribojimai vairuojant motorolerius? Aciu

 89. Atsakyti Justina Lie 24, 2013 16:00

  laba diena:)
  Norėjau paklausti kokie autobusai tiktų iš Elmas oro uosto į viešbutį Idea Hotel Cagliari Santa Maria? Gal, jei žinote, galėtumėte parašyti, kaip vadinasi šių vietų autobusų stotelių pavadinimai? Nuoširdžiai dėkoju :)

  • Atsakyti Daiva Lie 24, 2013 16:11

   Justina, yra keli variantai, kaip nuvykti iki jūsų viešbučio:
   - taksi,
   - užsisakyti pervežimą,
   - iš oro uosto autobusu arba taksi nuvykti iki Cagliari stoties ir iš ten autobusu Nr. 8 vykti iki viešbučio. Stotelė yra netoli viešbučio. Pasakykit vairuotojui ir jis pasakys, kur išlipti.

 90. Atsakyti italija doc Lie 20, 2013 17:00

  Nesuprantu, kaip siame straipsnyje neisskirtas tarp lankytinų vietų Porto Cervo, kuris apskritai sardiniją padarė žinomą tarp pasaulio bilijonierių? Neseniai grįžau iš atostogų costa smeralda galite naudingų patarimų rasti italijadoc.wordpress.com

 91. Atsakyti Aušra Lie 10, 2013 22:24

  Sveiki. Už savaitės vykstame į Sardiniją. Automobilį ketiname nuomoti nuvykus į Kagliarį, ar labai rizikuojame, tai yra, ar gali būti, kad automobilį gauti bus sudėtinga? Taip pat ar labai skiriasi kainos automobilį nuomojantis internetu ir vietoje? Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Lie 11, 2013 9:21

   Aušra, vasara – atostogų metas, kuomet poilsiauja ne tik lietuvaičiai, bet ir kiti europiečiai. Tad visko gali būti, kad nebus laisvų norimos klasės automobilių nuomos punkte. O gal ir bus. Rekomenduojame užsisakyti automobilį iš anksto – taip ramiau lauksite savo kelionės. Be to, internetu galite rasti dar mažesnių kainų nei vietoje ;) Jei reikės pagalbos, paskambinkite tel. 8 600 26763 Monikai.

 92. Atsakyti Deimante Bir 30, 2013 14:00

  Sveiki,
  noriu pasiteirauti del turistinio viesojo transporto bilieto. Ar nusipirkus 7 dienu bilieta uz 45 eur galima keliauti ARST autobusais 7 dienas neribotai?
  Dekui.

 93. Atsakyti Giedrė Bir 28, 2013 10:04

  Sveiki,
  Rytoj (birželio 29 d.) išskrendam į Sardiniją. Apsistosime Cagliario centre. Norėjau pasiteirauti, ar viešuoju transportu įmanoma nuvažiuoti iki Poetto ar kito paplūdymio, kurie yra šalia Cagliario? Ar galima laivu aplankyti kitus paplūdimius ar uolas? Kokia dabar maždaug vandens temperatūra galetų būti? Ar vakarai ir naktys šalti (kažkaip sunku orientuotis pagal Lietuvą, nes įdomu ar reikia imtis šiltesnių rūbelių kaip megztukas, džinsai ir pan.))? Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Bir 28, 2013 11:22

   Giedre, viešuoju transportu galite vykti iki Poetto paplūdimio. Nuo Pastoli stotelės vykite „Linea 3“. Iki Poetto paplūdimio yra apie 20-30 min. kelio autobusu.
   Keltu bei laivukais galite aplankyti ir kitas salas bei miestus. SNAV – jungia: Olbia/ Civitavecchia, Olbia/ Naples ir Cagliari/ Palermo. Grimaldi (Grandi Navi Veloci) – laivukai į/ iš Olbia ir Porto Torres į Genoa. Saremar – maži keltai (visus metus): Palau/ La Maddalena; Carloforte/ Portovesme; Santa Teresa/ Bonifacio. Enermar – maršrutas Palau/ La Maddalena ir Palau Genoa.
   Vandens temperatūra apie 23 laipsniai. Oro temperatūra yra apie 24-30 laipsnių šilumos. Nors žinote, kaip kartais su mumis šmaikštauja oras, todėl tikrai nepamaišys, jei į lagaminą įsimesite megztuką.

 94. Atsakyti Edita Bir 28, 2013 3:04

  Sveiki, kur patartumete apsistoti Cagliari su mazhu vaiku:
  norai netoli papludimio ir kokios nedideles parduotuves arba turgaus (norisi kasdien pirkti vaikui vaisius)

 95. Atsakyti Kriste Bir 24, 2013 16:59

  Sveiki, norėčiau išgirsti jūsų nuomone, keliaujame į Sardija , bet neišsirenkame viešbučio. Kuriame patartumėte apsistoti „Califfo“ ar „Panorama hotel“ bei kaip butų patogiausia nusileidus i Cagliari oro uostą (22:30h) į juos nuvykti? Ačiū :)

 96. Atsakyti Daiva Bir 17, 2013 9:52

  Laba diena,
  06.22 vykstame i Cagliari. Gyvensime viesbutyje „Califfo“,tai 11 km. nuo misto centro. Ar zinote kiek kainuoja taxi paslaugos. Vykstame keturiese, su lagamimais manau viesuoju transportu sudetinga nuvykti i vieta.

  Aciu

  • Atsakyti Daiva Bir 17, 2013 11:57

   Daiva, taksi kainų reikėtų teirautis vietoje. Privataus pervežimo kaina apie 367 Lt/ 4 asm., o pervežimas mikroautobusu į vieną pusę kainuos apie 235 Lt./4 asm. Dėl privataus pervežimo galite susisiekti tel. 8 600 26764.

 97. Atsakyti Daiva Bir 12, 2013 9:59

  Laba diena ,
  birželio 22 d. vykstame į Cagliari.Viešbutis už 11 km. nuo miesto. Kaip patogiausia atvykti nuo oro uosto iki“Califfo“viešbučio adresu Via Leonardo da Vinci 118.

  Ačiū

  • Atsakyti Daiva Bir 12, 2013 11:37

   Daiva, patogiausia, žinoma, vykti taksi arba užsisakyti privatų pervežimą. Taksi rasite vos išėjus iš oro uosto. Dėl pervežimo kreipkitės tel. 8 600 26764.

 98. Atsakyti Virginija Bir 10, 2013 11:24

  Sveiki.Klausimelis.Norime nuomotis masina visoms 7 dienoms,taciau skrydis atgal is Kagliari 7 ryto.Ar galesime atiduoti masina labai anksti oro uoste prie skrydi?Faro orouoste imeteme raktelius i autonomos kompanijos dezute.Ar tokia pati sistema ir Kagliari?

  • Atsakyti Daiva Bir 10, 2013 13:41

   Virginija, automobilį tiek atsiimti, tiek grąžinti galite kada tik jums reikia. Tik apie viską sutariate su automobilių nuomos kompanija dar nuomojantis automobilį.

 99. Atsakyti Eglė Bir 7, 2013 9:06

  Sveiki, į Sardiniją mes keliausime liepos viduryje. Mes atskrendame į Cagliari, tačiau planuojame didžiausią dalį atostogų praleidti Alghero, jame gyventi, todėl tą pačią dieną, kai atskrisime (atskrisime dienos metu), norėtume iš karto važiuoti iš Cagliari į Alghero. Kokiu būdu tai padaryti būtų patogiausia, turint omenyje viešąjį transportą?

  • Atsakyti Daiva Bir 10, 2013 14:46

   Egle, iš Kaljario (Cagliari) oro uosto galite vykti autobusu iki Macomer, o ten persėskite į autobusą, vykstantį iki Alghero. Kelionės trukmė apie 5 val.

 100. Atsakyti Gintas Geg 21, 2013 23:24

  Laba diena, noriu paklausti kiek kainuotu iš Cagliari oro uosto nuvykti iki nakvynes namu, esanciu 10 km nuo oro uosto. Mes atskrendame 22.10 ir galime nespeti issinuomoti automobilio. O gal Cagliaris oro uoste yra viesbutis, kur galime pernakvoti?

  • Atsakyti Daiva Geg 22, 2013 11:58

   Gintai, nakvynės vietą nuo oro uosto galima pasiekti vykstant taksi. Įprastai taksi galima pasigauti tik išėjus iš oro uosto. Taksi kaina sutartinė. Jei viešbutis yra už Cagliario centro, tai iki centro galite vykti autobusu (autobusai kursuoja iki 23:30), o toliau kelionę tęsti taksi. Taip šiek tiek sutaupysite. Kelionė autobusu iki miesto centro jums kainuos 0.67 Eur/asm. į vieną pusę. Taip pat galima užsisakyti pervežimą – kaina priklauso nuo kelionės datos. Dėl pervežimo bei viešbučio šalia Cagliario oro uosto teiraukitės tel. 8 600 26764. Na o automobilį užsisakyti rekomenduojame iš anksto. Tokiu atveju jis lauks jūsų, kuomet atskrisite.

 101. Atsakyti Giedre Geg 3, 2013 14:28

  sveiki,
  arteja kelione i Cagliari, isvykstame geguzes 14d. Kokia apranga pasirupint?daugiau megstuku ar sukneliu? :)

  • Atsakyti Daiva Geg 3, 2013 14:31

   Giedre, priklauso nuo to, kokia oro temperatūra jums patinka. Bet megztukas vakarais dar nepamaišys, nes nuo jūros vėjelis gali papūsti. O gražių suknelių būna bet kokiam orui ;) Prieš kelionę dar pasidomėkite orų prognozėmis.

 102. Atsakyti laima dovydeniene Bal 23, 2013 10:18

  Sardinijoje busime geguzes14 norime i kempinga ar tureti palapine,kiek kainuoja parai ,ar is anksto uzsakyti vieta.

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2013 10:23

   Laima, reikia žiūrėti situaciją konkrečiame kempinge, kurį išsirinkote. Skirtingos kainos, skirtingas populiarumas ir užimtumas.

 103. Atsakyti Raminta Bal 19, 2013 1:13

  Sveiki,

  Ieskome poilsines medaus menesio keliones..ar sardinijos sala tiktu ir jei tiktu koki kurorta rekomenduotumet?vyktume rugpjucio 22d desimciai dienu..ar butu labai karsta?dekoju

  • Atsakyti Daiva Bal 19, 2013 11:14

   Raminta, Sardinijoje, kaip ir daugelyje Europos vietų, rugpjūtis yra karščiausias mėnuo. Tačiau saloje pernelyg karšta neturėtų būti, nes vėjukas maloniai prapučia. Kita vertus, kiekvienas kitaip suvokia karštį, tad labai subjektyvus mūsų vertinimas.
   Dėl tinkamiausio kurorto vėlgi sunku kategoriškai patarti, nes pasirinkimas priklauso nuo jūsų pomėgių, poreikių ir t.t. Parašykite el.p. klaipeda@zigzag.lt ir detaliau aptarsite visus kriterijus bei priimsite tinkamiausią sprendimą.

 104. Atsakyti Nida Bal 14, 2013 6:01

  Sveiki, planuoju skristi i Sardiniją Spalio 26. Ar verta jau dabar rezervuoti viešbutį? Kokia spalio pabaigoj vandens temperatūra?

  • Atsakyti Daiva Bal 15, 2013 9:25

   Nida, kuo anksčiau užsisakysite viešbutį, tuo daugiau garantijų, kad gausite pageidaujamą kambarį, nes dar turėsite iš ko rinktis. Jei nesate prisirišusi prie tam tikrų reikalavimų, galite laukti ir paskutinės minutės pasiūlymų, bet jie pateikiami tik tuo atveju, jei lieka laisvų vietų (bet ne visada). Tačiau išlieka rizika, kad nebeliks laisvų vietų. Tad rekomenduojame užsisakyti iš anksto.
   Spalio pabaigoje vidutinė vandens temperatūra būna apie 20 C šilumos.

 105. Atsakyti joana Bal 7, 2013 13:37

  Sveiki, norėčiau sužinoti kiek kainuotų tarpmiestinio autobuso bilietas Cagliari-Villasimus? Ir ar bilieto kaina priklauso nuo to iki kokio miestelio važiuotume, tarkime jeigu tik iki Solanas miestelio?

 106. Atsakyti Jolanta Bal 5, 2013 20:21

  sveiki
  nerandu autobuso tvarkarascio kaip nuvykti is Cagliari oro uosto i Pula miesteli,kokia bilieto kaina Caglairi-Pula. Kadangi keliaujame astuoniese,idomu,kaip pigiau: autobusu ar uzsisakyti is anksto „transfer“.
  \aciu

 107. Atsakyti Ginte Bal 4, 2013 21:15

  sveiki,
  Balandzio pabaigoje vykstu i Sardinija (Cagliari). Apsistosiu Villasimus kurorte. Noreciau patarimo kaip nuvyktii iki jo. Ar yra koks viesasis transportas tarp Cagliari-Villasimus?

  • Atsakyti Daiva Bal 5, 2013 11:55

   Ginte, iš Cagliari oro uosto į Villasimus patogiausia būtų nuvykti taksi, užsisakyti pervežimą. Iš Cagliari autobusų stoties galite vykti 101 arba 135 autobusu. Tvarkaraščius galite rasti čia http://www.arstspa.info/a.html

   • Atsakyti Susidomėjusi Lie 1, 2013 19:11

    Sveiki, liepos mėn keliaujame į Sardiniją. Gal galite parašyti kaip iš Kaljario uosto viešuoju transportu nuvykti iki Califfo viešbučio? Ačiū.

    • Atsakyti Daiva Lie 2, 2013 11:26

     Iki „Califfo“viešbučio galima nuvykti viešuoju transportu su 2 ar 3 persėdimais. Kelionės trukmė apie 1 val. – 1 val. 30 min. Galite vykti autobusais nr. 160, nr. 135, nr. 106, nr. 116.
     Taip pat galima vykti taksi. Taksi kainų reikėtų teirautis vietoje.
     Privataus pervežimo kaina yra apie 367 Lt/ 4 asm., o pervežimas mikroautobusu į vieną pusę kainuos apie 235 Lt./4 asm. Dėl privataus pervežimo galite susisiekti tel. 8 600 26764.

 108. Atsakyti Alina Bal 3, 2013 14:27

  Vykstame i Sardinija balandzio 9-16d.Patarkit del aprangos.Aciu

  • Atsakyti Gintarė Bal 24, 2013 16:44

   Sveiki,
   Norėjau sužinoti ar su studento pažymėjimu yra taikomos kokios nuolaidos viešajam transportui Sardinijos saloje ir lankytiniems objektams? :)Ačiū

   • Atsakyti Daiva Bal 24, 2013 23:06

    Gintare, Erasmus studentams turėtų būti taikomos nuolaidos viešajame Sardinijos transporte.
    Nemažai nuolaidų Sardinijoje taikoma pateikus Europos jaunimo kortelę. Nuolaidų sąrašą galite rasti http://www.jaunimas.lt (filtruokite valstybę įvedę Italiją, o miestą Nuorą, Sasarį ir pan.). O pateikus Europos jaunimo nuolaidų kortelę Zigzag Travel biuruose kelionių draudimą galite įsigyti iki 35 % pigiau.

  • Atsakyti Daiva Bal 3, 2013 14:33

   Alina, balandžio mėnesį dar nėra labai šilta, tad labai neišsirenkite. Kadangi Sardinija yra sala, supama jūrų, bus vėjuota. Pavasaris dar lietingas. Tad turėkite vėjo neperpučiamų, lietui atsparių ir šiltesnių drabužių. Dienos metu saulutei išlindus gali ir pašildyti, tačiau paplūdimio malonumais mėgautis dar negalėsite. Būtina pasirinkti patogią avalynę, nes, tikriausiai, daug vaikščiosit. Na ir prieš kelionę dar pasidomėkite orų prognozėmis. Kaip sakoma, blogo oro nėra, yra tik bloga apranga ;) Gerų įspūdžių!

 109. Atsakyti Giedre Kov 23, 2013 20:24

  planuojam skristi i sardinija ( Cagliari ) geguzes 14-21d. Kokia tuo metu buna oro ir vandens temperatura?ar tinkama maudynems? ka vert pamatyti is lankytinu vietu?Aciu

  • Atsakyti Daiva Kov 25, 2013 12:26

   Giedre, gegužės mėnesį tiek vandens, tiek oro temperatūra būna apie 17 C šilumos. Tačiau paprastai būna temperatūros svyravimai, lyginant su nurodoma vidutine. Dažniausiai būna šilčiau. Bet gamtos nenuspėsi. Matot, koks pavasaris šiuo metu už lango, nors ir kovo mėnuo :)
   Dėl maudynių subjektyvus klausimas. Jei jums nebus šaltas vanduo, galėsit maudytis. Lietuviai užsigrūdinę :)
   Dėl lankytinų vietų taip pat sunku ką ir patarti, nežinant jūsų pomėgių bei interesų. Daugiau informacijos rasite čia http://www.zigzag.lt/keliones/salys/sardinija. Gal ką pasirinksit.

 110. Atsakyti Raminta Kov 23, 2013 14:29

  Sveiki.
  Vykstame į Sardiniją gegužės vidury. Labai norėjome pakeliauti „žaliuoju“ traukiniu – trenino Verde, tačiau jų tinklapyje paskaitėme, kad Verde traukinys lyg važiuoja tik nuo birželio 11 d. : (
  Gal žinote, ar tikrai taip?
  Tuo pačiu dar norime pasitikslinti: palyginimui, kokios autobusų ir traukinių kainos? labai svarstome, ar nuomotis automoblį, ar rinktis traukinį/autobusą, kuris tikėtina, būtų pigesnis..?
  Labai ačiū.

  • Atsakyti Daiva Kov 25, 2013 14:04

   Raminta, traukinukai „Trenino verde“ važiuoja nuo balandžio 1 d. Traukinuko reisai vykdomi gegužės 4 d., 5 d., 18 d., 19 d. maršrutu Arbatax – Sadali (pirmyn ir atgal); gegužės 11 d., 12 d., 25 d. ir 26 d. maršrutu Mandas – Gairo (pirmyn ir atgal). Traukinio bilietus reikia užsisakyti iš anksto.
   Išsinuomojus automobilį, salą pažinti kur kas patogiau. Autobusai paprastai Sardinijoje vyksta greičiau nei traukiniai. Vienkartinio miesto bilieto kaina ~1-2 EUR (priklausomai nuo vykstamo atstumo), turisto bilieto kaina nuo 45 EUR. Traukinio iš Cagliario į Sasarį bilietas kainuos apie 16 EUR, iš Cagliario į Olbiją apie 17 EUR.

 111. Atsakyti monika Kov 8, 2013 9:06

  Sveiki,
  Mane domina apzvalgines ir poilsines keliones su komfortiskais viesbuciais ir gerais pliazais.Ar Sardinijoje galiu tai rasti?Noreciau keliauti birzelio-liepos menesiais.Aciu

 112. Atsakyti Rasa Vas 7, 2013 15:57

  laba diena,

  skrendam į Sardiniją gegužės 28 10 dienų, išsinuomojom automobilį, keliausim su vaikais. Ar per tiek laiko įmanoma nesiverčiant per galvą apkeliauti salą, užsukt į Korsiką?:) kur patartumės apsistoti ilgiau, gal turite kokių gerų agrotourism’o nuorodų, standartinį maršrutą nuo Cagliari. Ar vanduo tuo laiku jau bus tinkamas maudymuisi?

  labai ačiū, Rasa

  • Atsakyti Daiva Vas 7, 2013 17:56

   Rasa, atostogų maršrutai – labai subjektyvus dalykas. Laiko planavimas priklauso nuo to, kuo domitės, kokiems užsiėmimams norėsite daugiau skirti laiko, todėl sunku pasakyti, ar spėsite apkeliauti visą salą ir užsukti į Korsiką :) Ilgiau apsistoti rekomenduočiau Sardinijos šiaurėje, pvz., Alghere, kur nuostabūs paplūdimiai, romantiškos miesto gatvelės, labai skanus maistas ir daug lankytinų objektų. Jei dar neturite susiradę nakvynės, užpildykite formą http://www.zigzag.lt/viesbuciu-uzsakymas-internetu ir mūsų agentai parinks labiausiai jūsų lūkesčius atitinkantį variantą.
   Gegužės pabaigoje vanduo tikrai bus tinkamas maudytis ;)

 113. Atsakyti Zydre Sau 28, 2013 14:44

  Sveiki, balandzio viduryje ruosiames skristi i sardinija.Skrendame i kagliari,taciau apsistoti noretumeme algeria.atskrendame sestadieni apie 14 val.Kaip patartumete nuvykti valstybiniu transportu,nes masina nuomuotis bijome del vairavimo kalnuose igudziu:)dar nelabai pavyko rasti viesbucio kuris galetu pasiulyti pusrycius ir vakariene.Lauksime Jusu patarimu.Aciu.

  • Atsakyti Daiva Sau 28, 2013 16:35

   Žydre, iš Cagliari oro uosto jums reikėtų autobusu (ARST) nuvykti iki Cagliari miesto centro. Tai truks apie 10-15 min. Bilietą galite įsigyti prieš lipant į autobusą arba spaudos kioske. Iš Cagliari į Alghero miestą tiesiogiai vyksta autobusas. Bilieto kaina apie 12,5 EUR. Kelionė trunka apie 3,5 val.
   Taip pat galite užsisakyti pervežimą iš Cagliari iki Alghero miesto centro. Pervežimo kaina kiek brangesnė – maždaug nuo 330 Lt už automobilį (telpa 4 keleiviai).
   Dėl viešbučio, p. Zydre, galite užpildyti užklausos formą http://www.zigzag.lt/viesbuciu-uzsakymas-internetu arba susisiekite tel. 8 600 26764. Tikrai rasime geriausią variantą :)

   • Atsakyti Evelina Lap 9, 2013 19:39

    Sveiki, Daiva, ar yra galimybė persikelti iš Sardinijos į Korsiką gruodžio mėnesį? Kokia kaina?
    Ačiū

Klauskite mūsų