Koso sala. Informacija keliaujantiems 72

KosasKoso sala – ramaus poilsio ir vandens pramogų mėgėjams.
Visai greta Turkijos krantų yra nedidukė puikiais smėlio paplūdimiais viliojanti Koso sala. Švelnus klimatas, gražūs smėlėti paplūdimiai, skaidri jūra, puikios sąlygos buriuoti bei energingas naktinis gyvenimas salą daro tarptautiniu turizmo centru. Koso sala – viena iš žaliausių Graikijos salų, todėl dažnai vadinama „plaukiojančiu sodu“.

Visame pasaulyje Kosas žinomas kaip Hipokrato, medicinos tėvo, gimtinė. Ir šiandien, praėjus beveik 2,5 tūkstančių metų po jo mirties, Kosas traukia turistus į kasmet vykstantį festivalį  „Hipokrato priesaika“.

Pagrindinis salos kultūrinis ir turistinis centras – miestas Kosas. Jame yra įsikūręs judrus ir gyvybingas uostas. Kosas – strategiškai patogi vieta apsistoti planuojantiems keliauti po Koso salą ar gretimas Graikijos salas, o gal net į Turkiją. Iš Koso patogu pasiekti Kalymnos, Pserimos, Nisiros salas. Į šias vietoves kasdien kursuoja keltai. Kelto bilieto kaina apie 10-15 EUR. Iš Koso galima nuplaukti į Bodrumą Turkijoje, tačiau atkreipkite dėmesį, kad būtina turėti pasą (su tapatybės kortele neprasisuksite). Kada reikalingas pasas, esame rašę anksčiau.

Koso žemėlapis >

ORAI

Saloje vyrauja švelnus Viduržemio jūros klimatas. Sezonas prasideda ankstyvą pavasarį ir tęsiasi iki vėlyvo rudens. Vasarą saulė kaitina ne daugiau kaip iki 35 C šilumos. Geriausias laikas poilsiauti saloje nuo balandžio pabaigos iki spalio.

Mėnuo I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Oro temperatūra °C 11 10 12 15 20 25 26 28 23 19 15 12
Vandens temperatūra °C 17 16 16 17 19 22 24 26 25 23 20 18

Pigios kelionės į Kosą >

KAIP ATVYKTI

Saloje veikia Koso oro uostas (27 km nuo Koso centro). Į šį oro uostą vasaros sezono metu galima nuvykti kelionių operatorių, pvz., „Novaturas“ , užsakomaisiais arba reguliariais reisais. Jau ne pirmą sezoną džiaugiamės „Ryanair“ tiesioginiais reisais ir iš Kauno oro uosto.
Norint tęsti kelionę iš oro uosto į kurortus yra galimybė užsisakyti pervežimą (privatų arba pervežimą shuttle autobusu).

Ieškoti skrydžių į Koso salą >

Koso salą keltu patogiai galite aplankyti ir atostogaudami Turkijos kurorte Bodrume (atstumas ~ 4 km).

TRANSPORTAS

Atvykote į Koso salą lėktuvu? Autobusas iš Koso tarptautinio oro uosto važiuoja į Mastihari, o tada – į Koso miestą. Kelionės kaina – 3,3 EUR. Iš Koso miesto patogiai galėsite autobusu vykti ir į kitus miestelius. Atminkite, kad autobusų tvarkaraščiai keičiami kas mėnesį. Tad jei Koso saloje būsite mėnesių sandūroje, iš anksto pasižiūrėję į tvarkaraštį neapsigaukite.

Kosas – nedidelė sala, kuri nuo vieno galo iki kito tęsiasi vos 40 km. Todėl kiekvieną įdomesnę Koso salos vietą galima nesudėtingai pasiekti dviračiu, autobusu, išnuomotu automobiliu ar motoroleriu. Taip galėsite pamatyti daugiau, nebūsite pririšti prie kartais sunkiai nuspėjamo vietinio transporto tvarkaraščio.

Iš Koso salos keltais galite nuvykti į beveik bet kurią aplink esančią salą.

Orientacinės kainos: dviračio nuomos kaina parai – apie 5 EUR, motorolerio nuoma  – 15-20 EUR parai, automobilio nuomos kaina – nuo 40 EUR parai. Autobuso bilietas mieste kainuoja apie 1 EUR (kaina didesnė perkant autobuse ir važiuojant naktį). Kelionė mini traukinuku į Asplepio (į abi puses) – 5 EUR.

PAPLŪDIMIAI IR KURORTAI

Koso paplūdimiai yra vieni gražiausių Dodekaneso salyne. Nemažai paplūdimių žavi smėliu, skaidriu vandeniu ir patraukliu kraštovaizdžiu. Nuostabios pakrantės skirtos tiek vandens sporto mėgėjams, tiek norintiems mėgautis saule. Pagrindiniai paplūdimiai Koso saloje:

Egzotiškas, minkšto, balto smėlio paplūdimys – Mastichari – yra to paties pavadinimo kaimelyje, 3 km į šiaurės vakarus nuo Antimachia kaimo. Čia renkasi burlenčių mėgėjai. Yra gultai, skėčiai nuo saulės, o gaivos jausmą suteiks netoliese esančių medžių sukurti pavėsiai.

Paradise paplūdimyje pastebimas krištolinio vandens ir balto smėlio derinys. Tai kone populiariausias paplūdimys Koso saloje, nutolęs nuo Koso miesto apie 30 km ir 7 km nuo Kefalos. Šį paplūdimį verta aplankyti ir vien dėl krante pasirodančių nuostabių oro burbuliukų, kuriuos sukuria kaimyninėje Nisyros saloje esantis vulkanas. Paplūdimyje galima išsinuomoti gultą, skėtį nuo saulės ar mėgautis vandens pramogomis. Šiame regione rasite aukštų standartų apgyvendinimą, o maisto racione – gausybę žuvies ir tradicinių graikų virtuvės patiekalų.

Thermos paplūdimyje garantuota kūno ir sielos terapija. Ypač rekomenduojama kenčiantiems raumenų skausmus. Tai smulkių vulkaninio tipo akmenukų paplūdimys. Dėl netoliese esančių mineralinio vandens šaltinių pakrantės vanduo yra šiltesnis nei kitur. Čia trykšta karštos mineralinio vandens srovės, pilnos kalcio, natrio, magnio, kalio ir sieros. Iš akmenų sudarytas nedidelis baseinas, kuriame ilgai išsėdėti sunku – vandens temperatūra siekia apie 45ºC.

Lambi – tai arčiausiai Koso miesto esantis paplūdimys, per trumpą laiką pasiekiamas pėščiomis. Kurortas nutolęs apie 1,5 km į vakarus nuo Koso miesto. Tai populiarus kurortas, kuriame kupina gultų, skėčių ir barų su vaizdu į jūrą.

Marmari - labai populiarus smėlėtas paplūdimys, žavintis nuostabiu kraštovaizdžiu ir žydra jūra. Čia galima išsinuomoti skėčius, gultus bei vandens sporto įrangą. Palei krantinę nemažai barų bei restoranų.

Tigaki  kurortas – tai labai graži vieta norintiems paplaukioti, pasimėgauti vandens sportu ar pasikaitinti saulės spinduliuose. Ilgas balto smėlio paplūdimys tęsiasi apie 10 km. Palei pakrantę išsidėstę spalvingi gultai ir skėčiai, o sielą keri žalumos, gėlių ir smėlio kraštovaizdis.

Kefalos palūdimys yra to paties pavadinimo kaime, kuris nutolęs nuo Koso miesto apie 40 km. Paplūdimyje yra nedidelė minkšto smėlio įlankėlė. Vanduo šaltas. Palei krantinę rasite daug barų, siūlančių šviežios žuvies, bei kavinių su puikiu vaizdu į jūrą. Na o visai netoliese yra įsikūręs Agios Nikolaos vienuolynas.

Kardamena – tai viena iš geriausių vietų maudytis ir degintis. Paplūdimys prasideda nuo Kardamena kurorto ir driekiasi apie 3 km. iki uosto. Dėl patrauklios turistams infrastruktūros, Kardamena yra judriausias ir labiausiai lankomas kurortas.

Agios Fokas – didžioji paplūdimio dalis padengta juodu smėliu ir akmenukais, nedidelė dalis yra smėlis. Tai kur kas ramesnis paplūdimys nei kiti Kose. Ši vieta ypač mėgiama nudistų. Iš Agios Fokas paplūdimio atsiveria nuostabus vaizdas į Egėjo jūrą, ypač per pietus ar naktį. Nuo Koso miesto lengvai pasiekiamas automobiliu, taksi ar viešuoju transportu.

Polemi Golden (arba Magic) – šis paplūdimys žinomas savo egzotiškų kraštų atmosfera, esantis 32 km į pietvakarius nuo Koso miesto. Tai nudistų mėgiama vieta. Skėčiai nuo saulės yra šiaudiniai. Paplūdimys platus, ilgas, o vanduo labai švarus.

Psalidi – tai mielas ilgas smėlio ir žvyro paplūdimys, labiau skirtas nuotykių ieškantiems turistams. Romantikams siūlome pasivaikščioti paplūdimiu ir pasimėgauti nuostabiu saulėlydžio sukuriamu vaizdu. Paplūdimyje yra gultai, skėčiai, daug vandens sporto centrų. Galėsite mėgautis graikų virtuvės ir šviežios žuvies patiekalais. Netoli paplūdimio galima rasti prabangius viešbučius. Paplūdimys lengvai pasiekiamas taksi, automobiliu ar viešuoju transportu.

Agios Stefanos – tai paplūdimys, ypač tinkantis šeimų poilsiui. 40 km į pietvakarius nuo Koso miesto ir 3 km į šiaurės rytus nuo Kefalos. Uolėtas regionas su gražiomis gėlėmis ir vešlia augmenija. Paplūdimys – smėlio ir akmenukų mišinys. Netoliese esančios senos krikščioniškos šventyklos kurortui suteikia išskirtinį vaizdą, tačiau įspūdingiausia – Kastris, maža salelė, atrodanti lyg apleista pilis jūros viduryje. Pakrantės seklios, o švelnių spalvų skėčiai sukuria darnų vaizdą.

Jei Koso mieste esate labai trumpai, puiki alternatyva – Zouroudi (arba Koso miesto paplūdimys). Pakrantės akmenuotos, gana gilios. Čia yra gultų ir skėčių nuo saulės.

Patarimas: Šeimos poilsiui labiausiai tinkamas Agios Stefanos paplūdimys. Reabilitacijai rekomenduojamas – Thermos paplūdimys. Jei norisi triukšmingesnių atostogų – jūsų laukia Kardamena. Nudistams siūlomi Agios Fokas ir Polemi Golden paplūdimiai. Na, o visi likę tiks ir patiks kiekvienam.

LANKYTINI OBJEKTAI

Nors ši Graikijai priklausanti sala turistus vilioja smėlio paplūdimiais, tačiau čia yra ką veikti ir be pasyvaus drybsojimo pliaže.

Asklepionas – žymiausia salos vieta, kurios vaizdai puikuojasi ant daugybės suvenyrų iš Koso. Asklepioną sudaro trys terasos: žemutinėje rasite romėnų pirčių griuvėsius, vidurinėje – Asklepijaus altoriaus, jo šventyklos, Apolono šventyklos liekanas, o viršutinėje – taip pat Asklepijui skirtos šventyklos griuvėsius bei gražų panoraminį vaizdą į Koso miestą, jūrą bei Turkijos krantus.

Hipokrato muziejus. Manoma, kad Koso saloje gimė garsiausias Antikinės Graikijos gydytojas Hipokratas, todėl jam Koso saloje yra skiriama gana daug dėmesio. Hipokratas paliko gilų pėdsaką medicinos istorijoje, pavyzdžiui, visiems gerai žinomą Hipokrato priesaiką. Apsilankius Kose tiesiog privaloma aplankyti Hipokrato muziejų. Įėjimas į muziejų nemokamas, todėl ši įdomi pažintis su istorija nieko nekainuos. Žinoma, jei norite sužinoti daugiau istorijos detalių, jums reikia gido, už kurio paslaugas jau teks sumokėti. 

Hipokrato medis. Koso sala yra Hipokrato gimtinė, todėl nenuostabu, jog daug objektų Kose yra susiję būtent su šiuo žmogumi. Hipokrato medžiu yra laikomas senas platanas. Sakoma, kad jam daugiau nei tūkstantis metų. Nenuostabu, jog jis yra apipintas įvairiausiomis legendomis ir mitais. Yra sakoma, kad pats apaštalas Paulius po juo dėstė ankstyvąsias krikščionybės tiesas.

Hipokrato botanikos sodas - dar viena duoklė Hipokratui. Čia yra daugiau nei 240 skirtingų rūšių augalų. Čia galima pasigrožėti kraštovaizdžiu ir pasimėgauti ramybe. Sode sklando levandų, eukaliptų ir šalavijų kvapas. Čia dažnai vyksta įvairūs spektakliai ir kultūriniai renginiai.

Neratzia (Koso) pilis, kadaise gynusi nuo otomanų, stūkso pačiame uoste, kur ją pastatė Šv. Jono riteriai. Pilyje, kaip ir daugelyje kitų lankytinų Koso vietų, antikinės Graikijos ir Romos imperijos griuvėsiai susilieja su tvirtais viduramžiškais statinių akmenimis. Nuo išorinių pilies sienų atsiveria puikūs vaizdai į miestą ir į jūrą. Įėjimas į pilį kainuoja 3 EUR.

Odeonas - tai vieta, skirta muzikiniams ir teatro renginiams. Vėliau Odeoną iš graikų perėmė romėnai ir ją naudojo gladiatorių kautynėms. Galima aplankyti ir požemius.

Hamamas – arabiška pirtis. Šios pirties tradicija siekia Osmanų imperijos laikus. Koso mieste yra gražiai restauruotas hamamas, kurį rasite visai šalia policijos nuovados. Jį aplankyti nemokamai gali visi norintys turistai.

Senovinėje agoroje yra išlikusių Afroditės ir Heraklio šventyklos pėdsakų, Šv. Jono riterių fortų dalių bei senojo uosto griuvėsių.

Pyli - tai nedidelis tradicinis kaimelis Koso salos viduryje. Čia yra daugybė akmeninių namų, bažnyčių. Miestelyje daug vasaros metu šurmuliuojančių vietinių tavernų ir kavinių. Pyli garsėja natūraliais šaltiniais, kurie teka iš šešių fontanų. Netoli centrinės aikštės stovi „Pyliotiko Spiti“ – tradicinis graikų kaimelio vietinių gyventojų namelis. Jame yra trys maži kambarėliai, apstatyti senais, tradiciškai puoštais originaliais baldais ir namų apyvokos daiktais. Iš Pyli galima parsivežti įvairių meno kūrinių ir dirbinių. Pyli garsėja vietiniu karnavalu, kuriame šėlsta visas kaimelis.

Kardamenos folkloro muziejus. Kardamena yra senas žvejų kaimelis, tad muziejuje netrūksta senų žvejybos laivų nuotraukų, senovinės žvejybos įrangos, tinklų. Šiame muziejuje gausu tautosakos ir kultūros paveldo eksponatų. Čia sukaupta didžiulė ankstesnių kartų, gyvenusių Kardamenoje, indų, įrankių ir nuotraukų. Apsilankius šiame muziejuje galima pajusti tikrąjį Kardamenos grožį. Daugelį eksponatų muziejui padovanojo vietiniai gyventojai.

Solio meno galerija (Marmaris) atidaryta meno pasaulyje gerai žinomo dailininko Solio garbei. Jis gyveno Koso saloje daugelį metų. Solio meno galerijoje saugoma išskirtinė paveikslų bei rankų darbo juvelyrinių dirbinių kolekcija, kurią gali apžiūrėti visi norintys. Galerija jums pristato visą spektrą meno dirbinių iš sidabro ir bronzos, kuriuos pagamino garsiausi Graikijos menininkai. Galerijoje dažnai vyksta džiazo vakarai, kuriuose dalyvauja vietiniai muzikantai. Kartais rengiami ir svečių pasirodymai.

Zia parkas. Iš parko atsiveria nepakartojamas kraštovaizdis. Šiame parke galima apžiūrėti vietinius gyvūnus. Čia rasite žaidimų aikštelę vaikams, poilsio zoną, kurioje galėsite užkąsti, todėl parkas yra puiki pramoga keliaujantiems su vaikais. Zia parke auga daugybė augalų, kurie šimtmečiais buvo naudojami netradicinėje medicinoje. Įėjimas į parką kainuoja 3 EUR suaugusiam žmogui ir 1,5 EUR vaikams nuo 6 metų. Vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai.

Lido vandens pramogų parkas – puiki pramoga visai šeimai. Į parką nemokamai veža vandens parko autobusas. Įėjimas kainuoja 17 EUR. Parke yra nemažai čiuožyklų, tunelių, dirbtinių bangų baseinas, tinginių upė, vaikų pramogų zona, kavinės, keli gyvų elnių aptvarai.

Antimachia gyvenvietė įsikūrusi pačiame Koso salos viduryje. Gyvenvietėje galima pamatyti išlikusius senovinius namus. Čia aptiksite ir senuosius vėjo malūnus; vienas jų išlikęs nepažeistas ir nuolatos pritraukia būrius turistų. Įspūdingiausias gyvenvietės paminklas – Venecijos tvirtovė, kurios statybos buvo baigtos XV a. Iš pilies atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

Nisyros sala - viena salų, kurias būtina pamatyti (vadinasi „Nissyros“). Tai vulkaninės kilmės sala juodomis pakrantės uolomis, laukine gamta ir gražia prieplauka. Pietuose nuo Koso esančioje 41 km pločio saloje dar ventiliuojasi ir vis šnypšteli trigubą kraterį turintis ugnikalnis. Lankytojai kraterį gali apžiūrėti iš vidaus – nusileidę į jo dugną. Nepamirškite tinkamos avalynės: ugnikalnio paviršius yra labai karštas ir batai guminiais padais gali tiesiog išsilydyti. Tiesiai iš vulkano trykšta karštosios Loutra versmės.

Kalymnos sala laikoma nardytojų, kurie iš jūros dugno traukia populiarias Pietų šalyse kempines, sala. Kiekvieną pavasarį žvejai iškilmingai išlydimi į jūrą, o po penkių mėnesių jie sugrįžta – tuomet saloje vėl surengiama šventė. Savo kempinėmis Kalymnos sala garsėja jau 500 metų, tad lauktuvėms būtina bent vieną įsigyti.

Pserimos sala. Pabuvojus Kalymnos saloje, verta pamatyti ir netoliese esančią nedidukę, 16 kv. km ploto, Pserimos salą. Tai viena iš mažiausiai apgyvendintų salų Dodekaneso salyne; vienintelė gyvenvietė – uostas. Viešint Pserimos saloje malonu pasilepinti maudynėmis ramumoje arba pasivaikščioti stebint besiganančias avis ir ožkas, iš kurių verčiasi vietos gyventojai.

TRADICINĖ VIRTUVĖ

Graikiškai virtuvei būdingas riebokas ir daug prieskonių turintis maistas. Daug nacionalinių patiekalų gaminama iš avienos ir veršienos. Vištienos ir kiaulienos nacionalinėje virtuvėje nedaug. Kepimui beveik visada vartojamas vien tik alyvuogių aliejus.
Populiariausi graikiškos virtuvės patiekalai – ryžių sriuba su kiaušiniu ir citrina (avgolemono), upės žuvis barbuni, daržovių salotos su sūriu, kepti ir ryžiais bei mėsa farširuoti pomidorai (domates gemistes), krevetės, omarai, kepti baklažanai (melitsanes), pudingas arba suflė iš makaronų (pastisijo), žuvų ikrų salotos (taramosalata). Graikijoje populiarūs ir į lietuviškus balandėlius panašūs patiekalai, tik mėsa sukama ne į kopūsto, bet į vynuogių lapus. Graikai mėgsta ir įvairius šašlykus, keptus kalmarus, šaltą kavą (frappe). Iš alkoholinių gėrimų populiari anyžinė degtinė (ouzas), jaunas vynas (retsina). Nepakartojami saldumynai – graikiški pyragėliai su migdolais, sirupu ir medumi.

SUVENYRAI

Lauktuvėms rekomenduojami įvairūs graikų skanumynai, natūrali kosmetika, prieskoniai, aliejus, rankų darbo suvenyrai iš keramikos. Prieskonių rinkinių kainos 2-5 EUR, alyvų muilo gabalėlį įsigyti galima ir nuo 1 EUR.

FOTOGALERIJOS

KOSO SALA. Keliautojos Kristinos nuotraukos iš kelionės po Koso ir Nissyros salas >

KOSO SALA. Keliautojos Neringos nuotraukos iš atostogų Koso saloje >

72 thoughts on “Koso sala. Informacija keliaujantiems

 1. Atsakyti Indre Rgs 6, 2016 14:01

  Sveiki,
  Kaip is Koso , tiksliau Mastichari nusigauti I Santorini? Kokia kaina, koks transportas Ir Kiek uztruktu?

  • Atsakyti Justė Rgs 6, 2016 15:45

   Indre, iš Mastichari keltai į Santorinį neplaukia. Keltai į Santorinį plaukai iš pagrindinio Koso uosto. Kelionės trukmė 4-5 val. Bilietų ieškokite čia >. Arba parašykite el.paštu info@zigzag.lt ir padėsime įsigyti keltų bilietus.

 2. Atsakyti Rita Bir 8, 2016 10:25

  Laba diena,
  Norejome paklausti ar Graikijos salose iskaitant koso sala yra priimta(galima) bendruose papludimiuose moterims maudytis be virsutines bikinio dalies? Ar yra daug tokiu moteru? Ar tam turi buti skirtos specialios vietos?
  Dekojame

 3. Atsakyti Solveiga Bal 17, 2016 17:26

  Sveiki, vyksim į Kosą 05.01 norėjau paklausti kokių orų galima tikėtis. ar galima iš Koso salos patekti į Santorini salą? :) Girdėjau, kad yra vykdoma ekskursija po 3 salas, kaip manote ar apsimoka vykti į šią ekskursiją? ko galima tikėtis iš jos ir kokia jos kaina? dėkui už atsakymus :)

  • Atsakyti Justė Bal 18, 2016 11:33

   Solveiga, oras bus geras :) Šiltesnis nei Lietuvoje. Iš Koso į Santorinį kursuoja keltai.
   Daugiau informacijos apie norimas ekskursijas gali suteikti ekskursijų organizatoriai. Tačiau turėtumėte apsvarstyti, ar norite daugiau laiko praleisti susipažinimui su Koso sala, ar nemažai laiko praleisti keliaujant po 3 salas :)

 4. Atsakyti Vilma Kov 23, 2016 12:42

  laba diena, ar saugu siuo metu skristi atostogu i Graikija Koso sala.

 5. Atsakyti mum Kov 2, 2016 1:37

  koks autobusu tvarkaraštis balandžio 10d. y kosa vakare? ir iš kefalo 14d? y oro uosta

 6. Atsakyti Gabija Spa 15, 2015 14:42

  Laba diena, norėjau pasidomėti ar šiuo metu saugu vykti į Koso salą? Nes internete mačiau daug straipsnių apie ten apsistojančius pabėgėlius.. Ar atvykus lapkričio 1d. 18:25 į oro uostą, nebus problemų ieškant autobuso, kuris nuvežtų į Koso miestą? Bei norėčiau sužinoti apie keltus ar katamaranus, kurie kelia į Bodrumo miestą, ar jie plaukia ištisus metus bei ar reikia rezervuoti bilietus iš anksto ar galima nusipirkti ir vietoje? Ačiū!

  • Atsakyti Daiva Spa 15, 2015 15:37

   Gabija, pasak LR Užsienio reikalų ministerijos pateiktą informaciją, pastaruoju metu tam tikrose Graikijos salose, įskaitant Kosą, išaugo atvykstančių pabėgėlių srautai. Informacijos, kad jose besilankančių Lietuvos Respublikos piliečių saugumui dėl to grėstų koks nors pavojus, nėra. Beje, šiomis dienomis Graikijoje galimi sutrikimai atsiskaitant banko kortelėmis arba naudojantis bankomatais.
   Kadangi lapkričio 1 d. bus sekmadienis, paskutinis atobusas iš Koso oro uosto išvyksta 19:10 val. Galite pagalvoti ir apie pervežimo paslaugos užsakymą.
   Iš Koso į Bodrumą šie keltai ir katamaranai plaukia iki 2015.10.31.

   • Atsakyti Gabija Spa 15, 2015 18:59

    Po spalio 31d. persikelti į Bodrumą nebebus galimybės? Nes mums būtina persikelti iš Koso į Bodrumą, galbūt tuomet galite pasiūlyti kokią alternatyvą?

 7. Atsakyti laura Rgs 28, 2015 12:46

  Sveiki,ar spalio men is koso oro uosto daznai kursuoja autobusai i Kardamena ir kelinta paskutinis?Aciu

 8. Atsakyti Aurelija Rgs 15, 2015 20:32

  Laba diena. Planuojame kelione i Kosa nuo spalio 1d. 7 dienoms. Labai bijau del oro… Jei tik 19laipsniu oro temperatura- tai Lietuvoj jau salta… Ar i Kosa nerekomenduojame vykti nuo spalio del neper labai silto oro?

  • Atsakyti Daiva Rgs 16, 2015 10:01

   Aurelija, šiuo metu Koso saloje 24°C laipsniai. O artimiausioms savaitėms prognozuojama temperatūra ne mažesnė nei 20°C laipsnių. Tad spalio pradžia tikrai dar bus gana šilta ir puikiai tiks jūsų atostogoms :)

 9. Atsakyti Irina Rgs 8, 2015 16:50

  Laba diena
  Noriu paklausti ar be anglu kalbos Koso saloja imanoma susikalbeti?

  • Atsakyti Daiva Rgs 8, 2015 17:20

   Irina, Koso saloje be anglų kalbos kitomis kalbomis susikalbėti galima. Gal mažiau, bet tikrai atsiras ir vokiškai kalbančių, ir rusakalbių. Tiesiog teks bandyti. Vienaip ar kitaip, vis vien susikalbėsite :)

 10. Atsakyti Gintare Rgp 26, 2015 22:22

  Sveiki,

  Noreciau paklausti as pacioje Kardamenoje be vandens atrakcionu, nardymo, kelioniu i kitas salas ar folkloro muziejaus yra daugiau butinai aplankytinu idomesniu vietu? Noreciau suplanuoti savo pirmaja diena Kardamenoje, kur turetume vietini popietini uzsiemima, bet nebutinai but susitarus is anksto del laiko.

 11. Atsakyti Unreal Rgp 24, 2015 12:55

  Gal kam teko keliauti nuo spalio vidurio? kokie orai budingi tuo metu oro ir vandens?

  • Atsakyti Daiva Rgp 24, 2015 14:08

   Vasaros sezonas Koso saloje trunka maždaug iki spalio mėnesio. Spalį oro temperatūra svyruoja apie 19 °C laipsnių, o vandens temperatūra – apie 23 °C laipsnius. Orai tikrai neblogi ;)

 12. Atsakyti Unreal Rgp 24, 2015 12:47

  Sceiki, kaip suprantu plaukiant I Turkija reikalinga Turkijos viza?

 13. Atsakyti Jovita Rgp 17, 2015 19:15

  08 27 vykstame i kosa kur galima suzinoti kelioniu pasiulymus po koso sala.ir antras klausimas ar ten dabar saugu?

 14. Atsakyti Birutė Rgp 11, 2015 23:48

  Ar autobusas, važiuojantis iš oro uosto į Kosą, užsuks į Tigaki? Mūsų viešbutis- Oasis Tigaki.

  • Atsakyti Daiva Rgp 12, 2015 9:17

   Birute, autobusas, važiuojantis iš oro uosto į Kosą, į Tigaki neužsuka. Tačiau iš Koso į Tigaki galima vykti kitu autobusu.
   Galite rinktis patogesnį ir greitesnį variantą – pervežimą iki pat viešbučio ;) Parašykite kelionės detales Audronei el.paštu audrone@zigzag.lt ir suteiks jums išsamesnės informacijos.

 15. Atsakyti Giedre Lie 20, 2015 14:41

  Laba diena,

  noreciau suzinoti kur galima rasti kelto laikus is Koso i Bodruma? Nuo Tigakio iki Koso uosto ar toli keliauti? Kiek laiko plaukia keltas? Ar daznai plaukia?

  Aciu.

  • Atsakyti Daiva Lie 20, 2015 15:03

   Giedre, iš Koso į Bodrumą plaukia ir keltai, ir katamaranai. Priklausomai nuo to, ką pasirinksite, kelionė truks apie 20-45 min. Iš Koso į Bodrumą keltai ir katamaranai plaukia 2 kartus per dieną.
   Nuo Tigakio iki Koso yra apie 10 km, tad keliauti galite autobusu.

 16. Atsakyti Gelmina Geg 2, 2015 10:48

  Sveiki, planuojame kelione, tačiau nežinome kur… Skaiteme apie Koso sala, na bent aprašyta tai tikrai viliojančiai… Norėtumem skrysti Birželio mėnesi. Pasiūlykite kur geriausiai ir pigiausiai be persedimu pirkti bilietus, ir kas buvote Koso saloje pasakykite įspudžius, kaip ten ar gražu, ar linksma…. Kaip papludimiai ar jūra tikrai krištalo spalvos? Ar Birželio mėnesi bus šilta kad ir mauditis galėtumeme ir kad vaiksčiuoti su maikutemis ir šortukais? Ačiū iš anksto :*

  • Atsakyti Daiva Geg 4, 2015 15:02

   Gelmina, Koso sala nėra didelė, bet labai graži. Jei pakeliausite po salą, po įvairius paplūdimius, pamatysite skirtingus kraštovaizdžius, nuo smėliuko iki uolienų ir pan. Vanduo žydras, skaidrus :) Koso sala labiau tinkama ramesniam poilsiui, lengvoms pramogoms.
   Birželio mėnuo tikrai šiltas ir tinkamas maudynėms. Vidutinė oro temperatūra apie 23°C laipsnius. Dėl aviabilietų galite kreipti į Dianą, parašykite jai savo pageidavimus el.paštu diana@zigzag.lt ir jums pasiūlys puikių kelionės variantų.

 17. Atsakyti monika Bal 28, 2015 15:28

  sveiki,geguzes gale vykstame i kosa,kelione planuojame patys,viskas kaip ir aisku,tik liko vienas klausimas,kaip nusigauti nuo aerouosto iki kefaloje esancio viesbutuko?automobilio nelabai galime nuomotis,todel kad vairuotojo pazymejima turiu tik as ir neturiu nei metu vairavimo stazo,o kur tik paziuriu reikalauja bent metu,o del transferio abejojam nes keliausime su vaikais is kuriu vienam bus metukai ir 4 menesiai,noreciau suzinoti kokios mazdaug\ taxi kainos ir ar ju ten pakankamai buna vietoje,kad paskui nelikti isvis be nieko?

  • Atsakyti Daiva Bal 28, 2015 16:58

   Monika, taksi paslaugos nuo Koso oro uosto iki Kefalos gali kainuoti 30-50 EUR į vieną pusę. Būtina sutarti dėl kainos iš anksto. Taksi automobilių oro uoste turėtų netrūkti.

 18. Atsakyti Sandra Bal 28, 2015 8:44

  Laba diena. Norėjau pasiteirauti, kiek kainuoja persikelti keltu pirmyn atgal iš Bodrumo į Kosą. Vienoj svetainėj radau 24 Eur. Ar čia visur tokios kainos? Mes planuojame atostogauti nuo 05.01 uiki 05.08, tame tarpe norime pamatyti ir Kosą.

  • Atsakyti Daiva Bal 28, 2015 9:07

   Sandra, daugmaž panašias kainas skelbia visos keltų kompanijos, vykdančios reisus tarp Koso ir Bodrumo. Kuomet pirksite bilietą, atidžiai žiūrėkite, kas įskaičiuota, kad netektų vėliau primokėti papildomai uosto mokesčių ar kt.

 19. Atsakyti Dajana Bal 4, 2015 9:08

  Laba dien, norejau pasiteirauti,kada temsta Koso saloje balandzio pabaigoje nuo 04.26? Atvaziuojam 19 val.

  • Atsakyti Daiva Bal 7, 2015 11:04

   Dajana, balandžio mėnesio pabaigoje Koso saloje saulė leidžiasi šiek tiek prieš 20 val. vakaro. Kai atvyksite, dar turi būti šviesu ;)

 20. Atsakyti Gitana Kov 29, 2015 18:41

  Sveiki, balandzio gale planuojame i Kardameno miesteli Koso saloj, sako , kad buna salta dar tokiu metu. Ar jau bus pliazinis sezonas?

  • Atsakyti Daiva Kov 30, 2015 14:45

   Gitana, balandžio mėnesį Koso saloje vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo 12°C iki 18°C laipsnių, vidurkis – apie 15°C laipsnių. Vandens temperatūra apie 17°C laipsnių. Tad ar norėsite maudytis, priklausys tik nuo jūsų ;)

 21. Atsakyti GALINA Kov 4, 2015 21:50

  LABAS DONINA KELIONE I KOSO BALANDZIO MEN PATARKIT I SILTESNI REGIONA KAD GALIMA BUTU MAUDITIS VAIKAM KAINA VISO PAKETO

 22. Atsakyti mirele Vas 24, 2015 13:48

  Laba diena! Norejau pasiteiraut kaip patartumet nusigaut is oro uosto i Kefalos miesteli. Skrendam balandzio menesi, koso oro uoste busim apie 19.00. Ar vaziuoja autobusai, ar taxi geriau? Ir kur geriausia issinuomot masina?

 23. Atsakyti Egle Vas 17, 2015 16:44

  Laba diena, noreciau pasidometi, ar vykstant i Koso sala tikrai uztenka tureti tik asmens tapatybes kortele? Aciu.

  • Atsakyti Daiva Vas 17, 2015 16:51

   Egle, Lietuvos Respublikos piliečiai į Koso salą gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Jeigu norėsite vykti į Bodrumą, būtinai turėsite turėti ir pasą.

 24. Atsakyti Ramunė Gru 10, 2014 14:10

  Ar man tik taip atrodo ar ištikrųjų ir taip pigūs skrydžiai į Kosą dabar yra dar pigesni? :O

 25. Atsakyti Kristina Rgs 25, 2014 14:17

  Laba diena,

  Noriu paklausti koks yra sezono laikotarpis Koso saloje.
  Raso, kad ne sezono met buna isleistas vanduo is baseinu prie viesbuciu.
  Mes skrisime i Koso sala Spalio 4 diena. Ar tai jau viskas, sezonas pasibaiges,

  Vuesbutis kapriotis hipokrates

  Aciu uz atsakyma

  • Atsakyti Daiva Rgs 25, 2014 15:03

   Kristina, sezonas Koso saloje tęsiasi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Rudenį oras labai malonus, nealina karščiai. Vandens temperatūra retai kada nukrenta žemiau nei 20 laipsnių. Oro temperatūra taip pat svyruoja apie 20 laipsnių šilumos.
   Spalio 4 diena tikrai ne sezono pabaiga, būkite rami :) O dėl viešbučio paslaugų pasiteiraukite pačiame viešbutyje.

 26. Atsakyti Kristina Rgs 4, 2014 16:43

  Sveiki, mane domina paskutinės minutės pasiūlymai į Europos šiltuosius kurortus. Vyktų 2 arba 3 asmenys.

 27. Atsakyti Lena Rgs 3, 2014 15:28

  Sveiki, ar plaukiant is Koso i Bodruma reikalinga isankstine registracija? Ar tuesiog galima atvykus i vieta viska susitvarkyti ir nusipirkti bilieta prie kelto?

  • Atsakyti Daiva Rgs 3, 2014 17:32

   Lena, tai priklauso nuo pasirinktos kompanijos taisyklių. Tačiau sezono metu visuomet rekomenduojama bilietus įsigyti iš anksto. Tik nepamirškite, kad vykstant į Bodrumą būtina turėti pasą (asmens tapatybės kortelė netinka).

 28. Atsakyti Devon Rgs 3, 2014 15:13

  Sveiki, i kitas salas is Koso galima pakliuti keltais, tik nesupratau, kaip toliau keliauti po tas salas, pesciomis? Ar reikia keltis is Koso su issinuomota masina, ar nuomotis kitose salose?

  • Atsakyti Daiva Rgs 3, 2014 17:33

   Tai priklauso nuo salos, į kurią norite persikelti, ir į ją vykdomų keltų, gabenančių ir automobilius, reisų. Galite išsinuomoti automobilį Koso saloje ir keltis keltu plukdančiu automobilius. Arba automobilį nuomotis toje saloje, kurioje norėsite toliau keliauti.

 29. Atsakyti Jurgita Miškinienė Rgp 18, 2014 15:45

  Laba diena, norėjau pasidomėti, gal žinote maždaug kas kiek minučių keltas iš Kos salos plaukia į Bodrumą ir kokiomis valandomis atgal.
  Gal kartais galite pateikti maršuto valandų grafiką. Labai svarbu sužinoti rytinius keltų maršrutus tiek iš Kos salos tiek iš Bodrumo.

  Iš anksto dėkui, laukiu atsakymo, pagarbiai Jurgita.

 30. Atsakyti Jolanta Karale Bir 18, 2014 7:19

  Ar yra galimybė 2014 06 20-2014 06 30 dienomis pailsėti Koso saloje 6- 7 dienas kad arčiau būtų Polemi Golden(magic) arba Agios fekas paplūdimiai .Kokia būtų kaina 1 asmeniui?

 31. Atsakyti Jonas Bir 12, 2013 12:03

  Susipažinkim su Kosu

Klauskite mūsų