Informacija keliaujantiems į Kretą 26

Patarimai keliaujantiems į Kretą

Kreta – puiki atostogų kryptis su gražiausiais paplūdimiais ir kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu. Kreta yra labiausiai saulės lepinama Graikijos sala su dangaus žydrumo jūra. Švelnus Viduržemio jūros klimatas ir 300 dienų per metus šviečianti saulė yra gerų atostogų garantas. Šviežių vaisių, daržovių, jūros gėrybių bei vynų pasirinkimas patenkins ir išrankiausią gurmaną, ir tradicinį skonį mėgstantį poilsiautoją.

Kretos žemėlapis >

Pigios kelionės į Kretą >

ORAI

Klimatas šioje saloje – švelnus, subtropinis. Kurortinis sezonas tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio. Lietus šiuo periodu – retenybė. Pats karščiausias mėnuo Kretoje yra rugpjūtis. Mėgstantiems kaitrią saulę tai yra pats geriausias mėnuo aplankyti salą. Tuomet dieną temperatūra pakyla iki 35 laipsnių šilumos. Vidutinė vandens temperatūra – 22 laipsniai šilumos. Pietinėse Kretos pakrantėse galima mėgautis saule ir maudytis jūroje netgi sausio mėnesį.

Vidutinė temperatūra Kretos saloje:

Mėnuo I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Oro temperatūra °C 16 16 17 20 24 28 28 28 27 24 21 17
Vandens temperatūra °C 16 16 16 17 19 22 24 24 24 23 20 17

KAIP ATVYKTI?

Kretoje veikia trys oro uostai:
- Nikos Kazantzakis oro uostas Heraklione. Vietiniai autobusai išvyksta kas kelias minutes nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro nuo pirmadienio iki šeštadienio, tik sekmadienį autobusai vyksta kiek rečiau.
- Naujasis Sitijos (Sitia) oro uostas šiuo metu vykdo skrydžius tik iš/į Atėnus.
- Daskalogiannis oro uostas Chanijoje (Chania). Vietiniai autobusai keliauja į Chanijos centrą pagal nustatytą grafiką kas 30 min. Į šį oro uostą atvyksite keliaudami tiesiogiai iš Vilniaus su skrydžių kompanija Ryanair. Taip pat Kretą pasieksite keliaudami su kelionių organizatoriais Tez Tour ir Novaturu.

Ieškoti skrydžių į Kretą >

TRANSPORTAS

Kretoje patogu keliauti autobusais arba taksi. Autobusų tvarkaraščiai iškabinti visose autobusų stotyse ir autobusų stotelėse. Kadangi jie dažnai keičiasi, rekomenduojame nuolatos pasitikslinti išvykimo laikus. Tarp miestelių kursuoja žalios – geltonos spalvos autobusai, miestuose – žydros spalvos. Savo patogumui galite išsinuomoti automobilį. Nuomos kaina 1 parai priklauso nuo automobilio tipo (35 – 170 EUR). Nuomotis automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 metų ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Prieš nuomodami automobilį gerai pagalvokite, nes šioje šalyje labai lengva įstrigti siaurų gatvelių labirintuose. Siaurose gatvelėse pamatysite daugybę zirzinčių motorolerių ar motociklų, kurie yra tikrai patogus pasirinkimas norint pajusti salos vėją ir pasižvalgyti po vietines gyvenvietes. Motorolerio nuomos kaina 1 parai kainuoja nuo 20 EUR. Keliautojai sako, kad asfaltas gan slidus, tad būkite atsargūs.

KURORTAI IR LANKYTINOS VIETOS

Heraklionas – didžiausias miestas Kretoje, ketvirtas miestas pagal dydį Graikijoje ir tuo pačiu salos sostinė. Čia rasite  XVI a. Venecijos žmonių statytą tvirtovę, kuri anksčiau buvo vadinama Rocca al Mare. Verta dėmesio ir Venizelou aikštė, puošta fontanu su liūtais. Heraklione yra daug muziejų, kadangi Kretoje slypi daug istorijos vingių. Vienas populiariausių būtent ir yra Istorinis Kretos muziejus. Kadangi Heraklionas – sostinė, čia gerokai daugiau veiksmo nei kituose kurortuose. Keltu iš Herakliono galite plaukti į Santorini,  Paros, Mikonos, Rodą.

Hersonissos. Kažkada į šią vietovę patekti buvo galima tik jūros keliu, tačiau dabar laisvai galima atvykti bet kokia važiuojančia transporto priemone. Kretos šiaurėje, vos už 25 km nuo Herakliono esantis miestas ribojasi net su dvejomis jūromis – Viduržemio ir Egėjo. Šis kurortas ypač populiarus tarp turistų iš Olandijos, Airijos, Serbijos ir Vokietijos, tad nenustebkite prie uosto išvydę daugybę olandiškų užkandinių bei airiškų barų. Vakarėlių mylėtojams Hersonissos yra puikiausias pasirinkimas Kretoje. Daugybė per naktį nenutylančių barų, klubų ir diskotekų paplūdimyje reikalauja nemažai sveikatos, tačiau niekam nė nekyla mintis iš vakarėlių išeiti anksčiau nei paryčiais, kadangi vakarėliai čia nepakartojami. Po tokių linksmybių atsigauti padeda poilsis paplūdimyje. Be tradicinių kurorto ypatybių ir daugybės vakarėlių, čia pramogų rasti gali ir aktyvūs keliautojai. Viena populiariausių – kartingų trasa. Į šį miestą palanku vykti šeimoms su vaikais, kadangi mažiesiems čia siūloma išties nemažai pramogų, o norint nuo jų pailsėti, rasite vaikų dienos centrą.

Stalida prisiglaudusi jaukios įlankos pakrantėje. Nuo Herakliono (28 km) į šį kaimelį veda kalnų kelias, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į jūrą, salą Dia ir tradicinius pakrantės kaimelius. Ideali vieta padaryti įstabių nuotraukų artimiesiems. Į tolį, per visą smėlėtą paplūdimį, išsimėčiusios daugybė tavernų, restoranėlių ir parduotuvėlių. Tai modernus turistinis kurortas visai prie pat „pramogų mekos“ Malijos. Stalida mėgstama dėl puikių ilgų smėlio paplūdimių. Iš Stalidos patogus susisiekimas su Heraklionu autobusais.

Malija. Šis kaimelis prasideda iškart už Stalidos. Jis plačiai žinomas savo nuostabiais paplūdimiais ir linksmu kurortiniu gyvenimu. Nutolęs 34 km nuo Herakliono. Jame yra viskas, ko reikia maloniam poilsiui: smėlėtas paplūdimys, daugybė viešbučių ir restoranų, suvenyrų parduotuvių. Nedidelėse, romantiškose gatvelėse atrasite graikiškų tavernų, kurios jums pasiūlys nacionalinių Kretos patiekalų. Malijos rajone yra vienas iš derlingiausių žemės plotų, kuriame veisiami obelų sodai, daržai, kuriuose augina daržoves ir specialios rūšies mažus, bet labai saldžius bananus. Rytinėje miesto dalyje už 3 km nuo Malijos įsikūręs archeologijos centras, kuriame saugomi Mino rūmų griuvėsiai. Čia archeologai rado Mino bičių atvaizdą, dabar tapusį Kretos talismanu. Juo ir šiandien vietos meistrai puošia juvelyrinius dirbinius.

Aghios Nikolaos. Turistai, aplankę keletą Kretos kurortų, pripažįsta, kad šis miestas skiriasi nuo visų kitų. Ant trijų kalvų įkurtas Aghios Nikolaos yra meniška, rami, tinkama poilsiui ir tuo pačiu nuolat veiksmo bei šurmulio pilna vieta. Šis kurortas įkurtas vietoje, kurioje kadaise gyveno graikų protėviai, todėl galima rasti senųjų namų žymių. Šiame miestelyje yra trys priėjimai prie vandens: ežeras ir uostas, Kitroplatios paplūdimys ir Marina. Viena mėgstamiausių Aghios Nikolaos vietų – Voulismeni ežeras, siaura įlankėle susijungęs su jūra. Pasakiško grožio telkinys apsuptas daugybė kavinukių bei restoranų – tai nuolatinė susitikimų vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams. Čia rasite viską, ką ir kituose tradiciniuose kurortuose – kavines ir restoranus, daugybę parduotuvių, paplūdimį ir nuostabų atsiveriantį pakrantės kraštovaizdį.

Elounda. Čia rasite daugybę puikaus dizaino viešbučių ir baseinų, parkų pasivaikščiojimams ir sportui bei įstabiai gražių sodų. Čia taip pat aptiksite jaukių restoranų ir kavinių bei įprastą krantinę. Svarbu paminėti, kad vykstant į šį kurortą sutaupyti turbūt nepavyks, nes tai yra vienas iš brangiausių miestelių Kretoje, kuris tviska prabanga ir elegancija. Jei norite pamatyti kažką ypatingo ir šiek tiek atsiriboti nuo tradicinių kurorto malonumų, verta apsilankyti šalia esančioje istorinėje Spinalogos saloje, kurioje stovi kadaise venecijiečių statyto senovinio akropolio griuvėsiai.

Spinalonga – tai šiaurės vakarų Elundos įlankos dalyje esanti sala-uola, ant kurios stovi tvirtovė. Į salą persikelti galima iš nedidelio žvejų kaimelio šali Elundos. Už tvirtovės aplankymą reikia mokėti 6 EUR.

Vai paplūdimys – turbūt garsiausias paplūdimys Kretoje. Tai palmėmis apaugęs smėlio paplūdimys natūralioje įlankoje, nuo jūros apsuptas uolų. Čia auga palmių rūšis, kurios niekur daugiau nerasite. Iki Vai važiuojama vaizdinga ir kalnuota pakrante, o atvykusieji linkę praleisti visą dieną nepaprasto grožio oazėje. Prieš paplūdimį yra autobusų aikštelė, joje tikrai galite palikti automobilį ir paeiti 200 m pėsčiomis. Šalia rasite barų, restoranų ir vietinės reikšmės kioskelių.

Rytinėje Kretoje esantis Lasičio plokščiakalnis garsus tuo, kad jo oloje, kaip byloja legendos, gimė vyriausiasis graikų dievas Dzeusas. Pėsčiomis ar ant asiliukų pasiekus aukštai kalnuose esančią „Dikti“ olą, galima nusileisti į jos vidų ir pasižvalgyti į stalaktitus ir stalagmitus. Čia vinguriuoja ir požeminė upė. Slėnis vadinamas tūkstančio malūnų slėniu, nes kažkada čia buvo gausu malūnų.

Matala. Pietuose esantis miestelis 1970 m. buvo vadinamas hipių judėjimų centru. Turistai sako, kad iki šiol yra išlikusi toji dvasia. Miestelyje sutiksite garbaus amžiaus hipių, kurie spinduliuoja gera energija ir yra draugiški atvykėliams. Pagrindinis Matala paplūdimys su „skylėtomis“ uolomis, po kurias galima pasikarstyti, pasidaryti įspūdingų nuotraukų, atrodo išties įspūdingai.

Elafonisas. Savo vaizdais vilioja, vos pamačius kataloguose. Bet nors kartą reikia ten nuvykti. Nebūtina užsisakyti atskiros ekskursijos, nes į Elafonisą vyksta ir vietiniai autobusai. Jau vien leidžiantis nuo kalno į garsų Elafoniso paplūdimį, atsiveria įspūdingas vaizdas. Kiek tik akys aprėpia – turkio spalvos Libijos jūra ir šviesaus smėlio paplūdimys. Nuo pakrantės, keliaujant sekluma, galima pareiti į Elafoniso salą, kurios mažame paplūdimyje, imituojant rojaus kampelį, buvo nufilmuotas šokoladinio batonėlio „Bounty“ klipas.

Festas yra įsikūręs maždaug 60 km nuo Herakliono. Tai antras pagal archeologijos svarbą miestas, kažkada buvęs garsus Mino civilizacijos prekybos ir religijos centras. Čia buvo rastas Festo diskas, kuris kartais laikomas šiuolaikinio kalendoriaus prototipas.

Knoso rūmai. Vos už 5 km nuo Herakliono centro rasite senovės miesto Knoso liekanas. Tai Mino civilizacijos sostinė, kuri susikūrė prieš keturis tūkstančius metų ir tapo europinės civilizacijos lopšiu. Liekanas atrado maždaug prieš 100 m. britų archeologas Arturas Evansas. Tai neabejotinai vienas svarbiausių objektų saloje, kuris yra gyvas Kretos istorijos simbolis ir kurį kasdien aplanko tūkstančiai turistų. Sakoma, kad jei bandysite išvykti iš Kretos, nepamatę Knoso rūmų, jūsų paprasčiausiai neišleis.

Retimnas (Rethymnos). Tai miestas, kuriame gyvena apie 40000 gyventojų. Retimnas išsaugojo savo senovinį įvaizdį: išliko senovinės cerkvės, venecijietiški namai, turkų mečetės, o miestą tarsi kepurė vainikuoja XVI a. ant kalvos pastatyta tvirtovė. Srityje yra daugybė įdomių vietų, pavyzdžiui mažame kaimelyje Spili, centrinėje aikštėje yra fontanas, kur vanduo išteka iš 25 liūtų galvų, ir stovi žymiausias Kretos vienuolynas Monis Preveli. Miestas pasižymi gera poilsio infrastruktūra: čia daug restoranų, kavinių, parduotuvių, disko barų. Retimnas taip pat garsėja plačia ir ilgiausia smėlėta pakrante (ilgesnė nei 15 km). Čia įsikūrė daugybė kurortinių vietelių su šiuolaikiškais viešbučiais. Populiariausi Adelė, Panormo ir Bali kurortai.

Chanija. Labiausiai į vakarus nutolęs miestas, pastatytas vietoje Antikos gyvenvietės Kidonijos. Pirmas dalykas, kurį išgirstate apie Chaniją – tai Venecijos uostas, siauros gatvelės su mažomis suvenyrų parduotuvėlėmis ir pakrantės restoranai. Nuostabus miestas su senais pastatais, muziejais, bažnyčiomis ir amatų parduotuvėmis. Atmosfera turi lengvą Florencijos ir Venecijos atspalvį. Chanijos miestas gali būti suskirstytas į dvi dalis: senamiestį, kuris išsidėstęs toliau nuo senojo uosto ir naujamiestį. Daugybė parkų, harmoninga senovės architektūra, viešbučiai ir nedidelis vandens parkas „Limnoupolis“ – daugelio turistų nuomone, būtent taip turi atrodyti ideali poilsio vieta. Populiariausi kurortiniai kaimeliai – Georgopulis, Platanas, Saudo įlankos sritis. Čia yra žymiausias rusvas paplūdimys – Elafonisi.

Agios Georgios Galatas – tai mažytė XIV a. bažnyčia, kuri yra visai šalia Miros miesto. Jos sienas puošia senos išblukusios šventųjų freskos. Nors ir maža, tačiau dėmesio sulaukia gana daug. Jeigu būsite netoliese, būtinai pažymėkite savo kelionės plane ir šią bažnyčią.

Samarijos tarpeklis. Tik apsilankius viename ilgiausių Europos tarpeklių galima pamatyti visą Kretos kalnų grožį. Tarpeklis tęsiasi apie 18 km per Baltuosius kalnus. Siauriausia tarpeklio vieta yra ties Geležiniais vartais, kurių aukštis – apie 500 metrų. Yra apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria gražus vaizdas. Tai tikrai vertas dėmesio natūralus gamtos objektas. Nors kelionė per tarpeklį pėsčiomis trunka apie 5 valandas, kelias neprailgsta, nes vaizdai tokie, kad jų ilgai nepamiršite. Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Pasigrožėsite Samarijos kiparisų miškais, pereisite išdžiūvusią upę, atsigaivinsite iš švariausių kalnų šaltinių, akmenuotu taku nusileisite prie pat Libijos jūros kranto.

Imbros tarpeklis yra puiki alternatyva Samarijos tarpekliui – čia mažiau turistų, galima eiti ir be gido, trasa tęsiasi maždaug 8 km, tačiau ekskursijos čia nepopuliarios, todėl reiktų atvykti automobiliu.

Baltieji kalnai dar vadinami Lefka Ori, yra didžiausias kalnų masyvas Kretoje. Čia yra apie 30 perėjų didesniame nei 2000 m aukštyje ir apie pusšimtį tarpeklių. Vakarinėje Kretos dalyje išsidėstę kalnai tikrai paliks įspūdį.

Kourno ežeras yra tikra egzotika atvykėliams, nes ežero vanduo yra saldus! Tai vienintelis toks ežeras visoje Kretoje. Baltųjų kalnų papėdėje esančio ežero kraštovaizdis labiau primena Šveicariją nei Kretą, o skaidrus ežero vanduo, priklausomai nuo oro sąlygų ir laiko, keičia savo spalvą. Tikrai skamba įspūdingai, o jei dar pabuvojus tenai!

Gramvousa pusiasalis yra Kretos šiaurės vakaruose. Jį skalauja net trys jūros – Egėjo, Libijos ir Jonijos. Čia itin švarus vanduo, kuris saulėtą dieną įgyja daug atspalvių – nuo smaragdinio iki tamsiai mėlyno. Lankydamiesi atrasite ir venecijietiškos pilies liekanas. Akis patrauks ir vienintelė Kretos saloje esanti cerkvė.

Santorino sala – tai vulkaninės kilmės sala Egėjo jūroje, priklausanti Graikijai. Ji garsėja savo išskirtiniais baltais nameliais su mėlynais stogais, nuostabiais saulėlydžiais ir nuostabiu vynu. Salos pakrantę skalauja skaidrus, žydras jūros vanduo. Salos istorija siekia 1645 m. prieš mūsų erą. Manoma, kad Santorino ugnikalnis sukėlė cunamį, kuris sugriovė legendinę Mino civilizaciją. Dabar čia kasdien verda gyvenimas. Saloje nuolat galite įsigyti šviežios, ką tik pagautos žuvies. Čia pat daug puikių restoranų ir barų. Į salą patartina keliauti tik tada, jeigu nuspręsite ten pasilikti bent vienai nakčiai, nes kelionės kaina – apie 60 EUR, o trukmė apie 3,5 val. į vieną pusę.

VALIUTA

Graikijos piniginis vienetas – euras. Cirkuliuoja 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų nominalų banknotai bei 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų, 1 ir 2 eurų vertės monetos. Bankų darbo laikas: pirmadienį-ketvirtadienį nuo 8 iki 14 val., penktadienį ir šeštadienį – nuo 8 iki 13.30 val.

KALBA

Kretos gyventojai kalba graikų kalba. Egzistuoja dvi jos formos: oficiali literatūrinė (kafarevusa) bei šnekamoji (dimotika). Dauguma vietinių gyventojų (ypač dirbančių turizmo srityje) gerai kalba ir kitomis kalbomis: anglų, vokiečių, prancūzų, italų.

VIRTUVĖ

Graikų virtuvė – tai visų pirma tradicijos, o po to alyvuogės, fetos sūris, vynas, daug vaisių, jūros gėrybių ir mėsa. Valgymas graikų gyvenime užima labai svarbią vietą. Jiems tai poilsis ir bendravimas. Pietūs – tai šventas laikas, kai dažniausiai susirenka visa šeima. Jei norite nebrangiai ir skaniai pavalgyti, rinkitės taverną, kuri siūlo platų patiekalų iš mėsos, žuvies ir daržovių pasirinkimą: musaka (muosak) – baklažanas, bulvės, mėsos faršas ir bešamelio padažas; stiffado – guliašas su svogūnais; arni psito – ant grilio kepta aviena. Būtinai paragaukite graikiškų salotų, pagamintų iš agurkų, pomidorų, svogūnų, fetos sūrio ir alyvuogių. Graikų alkoholiniai gėrimai: ouzo – graikiška anyžinė dagtinė, praskiesta vandeniu, nuo kurio gėrimas tampa baltos spalvos, rakė – vynuogių degtinė (labai stipri), baltasis Restina vynas, turintis sakų prieskonį – puikiai tiks prie žuvies arba mėsos patiekalų, saldus muskatinis arba muskatinis nepamirštamo aromato vynas – puikiai tiks prie saldumynų ar vaisių. Gal kažkas patiks ir parvešite lauktuvių artimiesiems.

PATARIMAI VYKSTANTIEMS

Arbatpinigiai. Jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, pakanka palikti 10% nuo visos sumos. Įprasta smulkių pinigų palikti ir kambarinėms.
Sveikata. Patariama negerti vandens iš krano. Geriau jį pirkite buteliukuose, kurių galima įsigyti kiekviename bare, restorane ar parduotuvėje. Pirmosiomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes galite perkaisti. Nepamirškite galvos apdangalo, akinių nuo saulės ir apsauginio kremo. Privalomų skiepų keliaujantiems į Graikiją nėra. Pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje.

FOTOGALERIJOS

Linos šeimos nuotraukos iš atostogų Kretos saloje >

Rasos, Daivos ir Ingos fotografijos iš kelionės po Kretos salą >

Jei turite daugiau patarimų apie keliavimą po Kretą, parašykite el.p. daiva@zigzag.lt.

26 thoughts on “Informacija keliaujantiems į Kretą

 1. Atsakyti ieva Bal 16, 2014 23:16

  sveiki, geguzes 6 diena atskrisime i chania. musu viesbutis: Crete, Kalami, Apokoronas, Crete 73003, Greece cia,kaip iki jo nuvykti vieasuoju transportu?aciu

 2. Atsakyti Kristina Bal 14, 2014 13:20

  Sveiki, vykstame į Kretą, Chanią balandžio 16-23 d. Kokios galim tikėtis vandens temperatūros? Kaip su darbo laiku šventinėmis Velykų dienomis? Ar dirba restoranai, kavinės?

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2014 14:15

   Kristina, Kretoje oro temperatūra balandžio mėn. yra vidutiniškai apie +17°C – +20°C, vandens temperatūra apie +17 °C. Dauguma turistams skirtų parduotuvėlių ir kavinių dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis.

 3. Atsakyti Tomas Bal 12, 2014 22:07

  Sveiki,as su dukra Ema Balandzio 16 d. skrisiu i Kreta Chanijos miesta
  ka galetume pasiuliti keturiolikmetei mano dukrai?

  Aciu,laukiu atsakymo

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2014 9:22

   Tomai, jūs savo dukrą geriau pažįstate nei mes :) Pasiūlymai priklauso nuo mergaitės pomėgių ir interesų. Jei patinka aktyvus poilsis, leiskitės į žygį į Samarijos tarpeklį. Įspūdžių paliks išvyka keltu į Santorini salą. Išsinuomokite automobilį, pasivažinėkite po apylinkes, kalnus, plantacijas, pažindami salos gamtą. Jei įdomus kultūrinis palikimas, apsilankykite „Kretos naktyje“ – čia susipažinsite su tradiciniais šokiais, dainomis, drabužiais, virtuve. Nuvykę vietoje pasižiūrinėkite, ką siūlo vietinės agentūros ir nuspręsite, ar pasinaudoti jų pasiūlymais, ar keliauti savarankiškai.
   Jūs keliaujate sezono pradžioje, tad dar daugelis objektų gali neveikti, pvz., vandens pramogų parkas Chanijoje. Tačiau viską pamatysite vietoje.
   Daugiau apie galimybes Chanijoje skaitykite čia http://www.chaniatourism.com/

 4. Atsakyti Arvydas Bal 4, 2014 14:09

  Laba diena.

  Balandzio 16d.su dukra skrendam į Kreta,CHANIJOS MIESTĄ.
  Ką galėtumėt parekomenduoti pamatyti su 9 metu dukra?

  • Atsakyti Daiva Bal 4, 2014 15:16

   Arvydai, turėtumėte atsižvelgti į savo dukters pomėgius bei interesus. Siūlyčiau pasirinkti viešbutį su baseinais, animacine programa vaikams. Šalia yra vandens parkas „Limnoupolis“, tačiau jis sezoną pradės tik gegužės viduryje. Išsinuomokite automobilį, pasivažinėkite po apylinkes, pažinkite įspūdingą Kretos gamtą. Galite paplaukioti laiveliu ar net leistis į išvyką keltu į Santorinio salą.

 5. Atsakyti Vaidas Kov 26, 2014 16:59

  Sveiki.busime prie Chanijos turesim auto ka reiktu butinai aplankyti.Aciu

  • Atsakyti Daiva Kov 27, 2014 11:05

   Vaidai, ką verta pamatyti, labai priklauso nuo jūsų pomėgių. Šiame įraše pateikėme nemažai įdomių vietų. Kadangi būsite su automobiliu, susisiekimas jums bus ne problema. Sala nėra labai didelė, tačiau keliavimo tempą sulėtina kalnai.

 6. Atsakyti Marytė Vas 11, 2014 19:13

  Laba diena. Dar noriu paklausti.Kažkur skaičiau( odabar jau nerandu) keliautojų pasakojimą kaip jie pėščiomis vaikščiojo kažkokiais pažymėtais takais-keliais,skirtais tik pėstiesiems.Ir pamatė labai nerealių vaizdų. Vat man įdomu-kur galima būtų taip pasivaikščioti? Ar netoli Malijos yra tokių takų? O gal kur pavažiuoti galima autobusu ir rasti tokių takų? Gal juokingai paklausiau,bet mane labai sudomino. Ačiū,jei atsakysite.

  • Atsakyti Daiva Vas 12, 2014 10:38

   Maryte, noriu pasitikslinti, ar jums aktualūs tokie vaizdiniai takai būnant Kretoje? Ar kalbėjote abstrakčiai, bet kurioje šalyje?

   • Atsakyti Marytė Vas 12, 2014 18:33

    Laba diena. Taip aš dabar domiuosi tais takais-keliais Kretoje.
    Štai taip radau parašyta ir susidomėjau:
    (Kalimera Crete – iki Elafonisi kitaip – E-4 taku. Prieš kelionę vartydami apdriskusį nuo 2008m išsaugotą Kretos žemėlapį tyrinėjom per visą salą punktyrine linija pažymėtą pėsčiųjų E-4 taką. Mūsų sena svajonė – apkeliauti salą šiuo maršrutu. )
    Vat ir mano tokia svajonė-pavaikščioti pėščiomis.
    Tik niekaip nesuprantu ar tokie takai yra rytinėje Kretos dalyje,kadangi mes ten -MALIJOJE apsistosime.

    • Atsakyti Daiva Vas 13, 2014 10:55

     Tas kelias, apie kurį jus kalbate (E4), yra vienas iš Europos tarpmiestinių kelių. Nuo Ispanijos vakarinio taško per Prancūziją, Šveicariją, Vokietiją, Austriją, Vengriją, Rumuniją ir Bulgariją, o baigiasi Graikijoje. Kretoje ir Kipre, taip pat tęsiasi šis kelias. Kelio ilgis yra daugiau nei 10 000 km. Kretoje kelias prasideda nuo Kato Čakros, kuris nuo Malijos yra maždaug už 140 km. Daugiau apie E4 kelią galite pasiskaityti čia >
     Kretoje pažintiniai pėsčiųjų takai yra „Samaria Gorge – Long Way“. Tikrai vaizdingas, bet ir ilgas, varginantis kelias, kurį pradėję negalėsite apsisukti ir grįžti. Taip pat galite rinktis ir sutrumpintą kelią „Samaria Gorge – Easy Way“. Iki šių tarpeklių yra apie 200 km nuo Malijos (iki lengvojo kelio, kuris prasideda nuo Chora Sfakion, – 180 km, iki ilgojo kelio, kuris prasideda nuo Omalos, – 200 km). Bet gi jūs turistai ;) Sėskite į autobusą ir pirmyn į nuotykius.

 7. Atsakyti Marytė Gru 15, 2013 8:58

  Laba diena. Vasarą planuoju su dukra į Graikiją-Malijos miestelį,Phaedra Beach viešbutį.Gal galite parašyti ar iš to miestelio kursuoja transportas į kitus miestus?Mane domina ar galima be išsinuomuoto automobilio kažką aplankyti savistoviai,t.y.autobusais nuvažiuoti.
  Ar yra vietinių agentūrų kurios organizuotų aplankyti Elafonisą,Vai paplūdimį,Balos paplūdimį? Kokios lankytinos vietos yra arčiausiai Malijos miestelio,kokie atstumai iki kitų miestų ir kaip pasiekti? Mes automobilio nuomuotis neišdrįsime.Jeigu galite,parašykite į el.paštą. Dėkoju.Marytė

  • Atsakyti Daiva Gru 16, 2013 16:38

   Maryte, puikus pasirinkimas jūsų atostogoms :) Gaila, kad negalite nuomotis automobilio, tačiau gal sutiksite kitų keliautojų, kurie nuomosis automobilį ir ieškos bendrakeleivių – taip pasidalinsite nuomos bei kuro išlaidas ir sutaupysite. Jei pasirinksite keliauti autobusu, iš Malijos miestelio galėsite nuvykti į Hersonissos, Heraklioną, Neapoli, Agios Nikolaos ir kt. Tvarkaraščius galite rasti čia >.
   Vietinių kelionių agentūrų, siūlančių ekskursijas po salą, rasite visame kurorte, informacijos pateiks ir viešbutis, kuriame apsistosite. Nuoširdžiai rekomenduoju pasirinkti išvyką į Santorinio salą – ekskursija nepigi, bet verta kiekvieno lito. Jei patinka aktyvus poilsis, leiskitės į žygį po Samarijos tarpeklį. Jei patinka linksmybės – pasilinksminkite „Graikiškoje naktyje“. Ekskursijų pasirinkimas tikrai didelis. Viskas priklauso nuo laiko ir pinigų.
   Iki Heraliono apie 37 km, todėl šį miestą galite tikrai aplankyti. Arčiausiai Malijos rekomenduojame aplankyti Krassi kaimelį su nuostabiu kraštovaizdžiu ir tradicine virtuve, tradicinius kaimelius Koutouloufari, Piskopiano. Agios Nikolaos – nuostabus miestelis su puikiu kraštovaizdžiu ir tradicine virtuve. Iš čia keltu galite nuvykti į Spinalonga salelę.

 8. Atsakyti Renata Rgs 23, 2013 23:43

  Noreciau suzinoti ar galima vietiniu autobusu nuvykti iki Balos papludimio, vai papludimio ir Kurno ezero.
  Ačių

  • Atsakyti Daiva Rgs 24, 2013 11:26

   Renata, Balos paplūdimį pasiekti yra du būdai. Pirmasis – atplaukti laivu organizuojamais maršrutais arba atvykti automobiliu. Dėl kelionės vietiniu autobusu reikėtų teirautis viešbutyje arba autobusų stotyje. Iki Vai paplūdimio vyksta vietiniai autobusai, nuo paplūdimio apie 200 m yra autobusų stovėjimo aikštelė. Kurno ežeras yra netoli greitkelio, vedančio link Retimno miesto. Vietos autobusai pravažiuoja.

 9. Atsakyti Deivis Rgp 13, 2013 15:43

  mes atvykstame i Chanija 23,50val. Hotel Address: Bali Rethymno, 74057, Rethymno-Bali.Kiek tai galetų kainuoti nuvažiuoti taxi ir ar jų bus tokiu laiku.o gal galima išsikviesti?koks dar yra variantas?

  • Atsakyti Daiva Rgp 13, 2013 16:16

   Galime pasiūlyti pervežimo paslaugą, kuri tikrai veiks Jūsų atvykimo laiku. Pervežimas iki Bali kainuoja 84 Lt/asm. į vieną pusę.
   Taksi galite susistabdyti ir oro uoste, bet jų paslaugų kainos yra gerokai didesnės. 1 km kaina naktiniu tarifu prasideda nuo 1,34 EUR.
   Pervežimą galite užsisakyti susisiekę su Simona tel. 8 600 26766 arba el.p. simona@zigzag.lt.

 10. Atsakyti Deivis Rgp 13, 2013 13:04

  Sveiki,
  kaip mums patartumete nusi gauti iki viesbucio (4asm.)taxi ar uzsisakineti autobusa?

 11. Atsakyti Saule Lie 21, 2013 21:22

  Sveiki,
  Kaip patartumėte nusigauti į viešbutį, esantį aplink Chania, iš Chania oro uorto. Mūsų atvykimo laikas yra 23:50, tad autobusų šiuo laiku, kaip suprantu, jau nėra.

  Dekoju už atsakymą,
  S.

 12. Atsakyti Valentinas Matulevičius Geg 2, 2013 22:30

  Kaip patartumėte keliauti (nenuomuojant automobilio) iš Herkaliono ar Hersonessos į Chaniją. Liepos 3d turime išskristi į Vilnių iš Chanijos 16,50.

  Dėkoju,

  VM

  • Atsakyti Daiva Geg 3, 2013 9:49

   Valentinai, iš Herakliono autobusų stoties A vyksta autobusai į Chaniją. Kelionės trukmė maždaug 2.45 val. Bilieto kaina ~14 EUR. Reisai vykdomi kas valandą, sekmadieniais rečiau.

Klauskite mūsų