Kreta. Informacija ir naudingi patarimai 117

Patarimai keliaujantiems į Kretą

Kreta – puiki atostogų kryptis su gražiais paplūdimiais ir kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu. Kreta yra labiausiai saulės lepinama Graikijos sala su dangaus žydrumo jūra. Švelnus Viduržemio jūros klimatas ir 300 dienų per metus šviečianti saulė yra gerų atostogų garantas. Šviežių vaisių, daržovių, jūros gėrybių bei vynų pasirinkimas patenkins ir išrankiausią gurmaną, ir tradicinį skonį mėgstantį poilsiautoją.

Kretos žemėlapis >

Pigios kelionės į Kretą >

ORAI

Kreta gali pasigirti švelniu, subtropiniu klimatu. Kurortinis sezonas tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio. Lietus šiuo periodu – retenybė. Pats karščiausias mėnuo Kretoje yra rugpjūtis. Mėgstantiems kaitrią saulę tai yra pats geriausias mėnuo aplankyti salą. Tuomet dieną temperatūra pakyla iki 35 laipsnių šilumos. Vidutinė vandens temperatūra – 22 laipsniai šilumos. Pietinėse Kretos pakrantėse galima mėgautis saule ir maudytis jūroje netgi sausio mėnesį.

Vidutinė temperatūra Kretos saloje:

Mėnuo I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Oro temperatūra °C 16 16 17 20 24 28 28 28 27 24 21 17
Vandens temperatūra °C 16 16 16 17 19 22 24 24 24 23 20 17

KAIP ATVYKTI?

Kreta turi tris oro uostus:
- Nikos Kazantzakis oro uostas Heraklione. Vietiniai autobusai išvyksta kas kelias minutes nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro nuo pirmadienio iki šeštadienio, tik sekmadienį autobusai vyksta kiek rečiau. Į Herakliono oro uostą atskrisite keliaudami su kelionių organizatoriais Tez Tour ir Novaturu.
- Naujasis Sitijos (Sitia) oro uostas šiuo metu vykdo skrydžius tik iš/į Atėnus.
- Daskalogiannis oro uostas Chanijoje (Chania). Vietiniai autobusai keliauja į Chanijos centrą pagal nustatytą grafiką kas 30 min. Į šį oro uostą atvyksite keliaudami tiesiogiai iš Vilniaus su skrydžių kompanija Ryanair.
Norint tęsti kelionę iš oro uosto į kurortus yra galimybė užsisakyti pervežimą (privatų arba pervežimą shuttle autobusu).

Ieškoti skrydžių į Kretą >

TRANSPORTAS

Kretoje patogu keliauti autobusais. Autobusų tvarkaraščiai iškabinti visose autobusų stotyse ir autobusų stotelėse. Kadangi jie dažnai keičiasi, rekomenduojame nuolatos pasitikslinti išvykimo laikus. Tarp miestelių kursuoja žalios – geltonos spalvos autobusai, miestuose – žydros spalvos.
Taksi paslaugos gana brangios, tačiau dėl kainos reikia derėtis. Taksi lengviausia surasti jų stotelėse, kurios visuomet būna kurortų centruose. Tarifai ~0,4 EUR už kilometrą mieste ir 0,6 EUR už miesto.
Savo patogumui galite išsinuomoti automobilį. Nuomos kaina 1 parai priklauso nuo automobilio tipo (35 – 170 EUR). Nuomotis automobilį gali asmuo, sulaukęs 21 metų ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Prieš nuomodami automobilį gerai pagalvokite, nes šioje šalyje labai lengva įstrigti siaurų gatvelių labirintuose.
Siaurose gatvelėse pamatysite daugybę zirzinčių motorolerių ar motociklų, kurie yra tikrai patogus pasirinkimas norint pajusti salos vėją ir pasižvalgyti po vietines gyvenvietes. Motorolerio nuomos kaina 1 parai kainuoja nuo 20 EUR. Keliautojai sako, kad asfaltas gan slidus, tad būkite atsargūs.

KURORTAI IR LANKYTINOS VIETOS

Kreta skirstoma į keturias prefektūras (nomus): Heraklionas (centre), Lasitis – rytuose, Retimnas ir Chanija – vakaruose.

CHANIJOS REGIONAS, KRETA

Lankytinos vietos:

Chanija (Chania). Labiausiai į vakarus nutolęs miestas, pastatytas vietoje Antikos gyvenvietės Kidonijos. Pirmas dalykas, kurį išgirstate apie Chaniją – tai Venecijos uostas, siauros gatvelės su mažomis suvenyrų parduotuvėlėmis ir pakrantės restoranai. Nuostabus miestas su senais pastatais, muziejais, bažnyčiomis ir amatų parduotuvėmis. Atmosfera turi lengvą Florencijos ir Venecijos atspalvį. Chanijos miestas gali būti suskirstytas į dvi dalis: senamiestį, kuris išsidėstęs toliau nuo senojo uosto, ir naujamiestį. Daugybė parkų, harmoninga senovės architektūra, viešbučiai ir nedidelis vandens parkas „Limnoupolis“ – būtent taip turi atrodyti ideali poilsio vieta.

Elafonisas (Elafonisi) vilioja savo vaizdais. Nors kartą reikia ten nuvykti. Nebūtina užsisakyti atskiros ekskursijos, nes į Elafonisą vyksta ir vietiniai autobusai. Jau vien leidžiantis nuo kalno į garsų Elafoniso paplūdimį atsiveria įspūdingas vaizdas. Kiek tik akys aprėpia – turkio spalvos Libijos jūra ir šviesaus smėlio paplūdimys. Nuo pakrantės, keliaujant sekluma, galima pereiti į Elafoniso salą, kurios mažame paplūdimyje, imituojant rojaus kampelį, buvo nufilmuotas šokoladinio batonėlio „Bounty“ klipas.

Agios Georgios Galatas – tai mažytė XIV a. bažnyčia, kuri yra visai šalia Miros miesto. Jos sienas puošia senos išblukusios šventųjų freskos.

Samarijos tarpeklis. Tik apsilankius viename ilgiausių Europos tarpeklių galima pamatyti visą Kretos kalnų grožį. Tarpeklis tęsiasi apie 18 km per Baltuosius kalnus. Siauriausia tarpeklio vieta yra ties Geležiniais vartais, kurių aukštis – apie 500 m. Yra apžvalgos aikštelių, nuo kurių atsiveria gražus vaizdas. Tai tikrai vertas dėmesio natūralus gamtos objektas. Nors kelionė per tarpeklį pėsčiomis trunka apie 5 valandas, kelias neprailgsta, nes vaizdai tokie, kad jų ilgai nepamiršite. Samarijos tarpeklis susiformavo maždaug prieš 14 mln. metų, kai kalnų upė išsigraužė vagą uolose. Pasigrožėsite Samarijos kiparisų miškais, pereisite išdžiūvusią upę, atsigaivinsite iš švariausių kalnų šaltinių, akmenuotu taku nusileisite prie pat Libijos jūros kranto.

Imbros tarpeklis yra puiki alternatyva Samarijos tarpekliui – čia mažiau turistų, galima eiti ir be gido, trasa tęsiasi maždaug 8 km, tačiau ekskursijos čia nepopuliarios, todėl reiktų atvykti automobiliu.

Baltieji kalnai, dar vadinami Lefka Ori, yra didžiausias kalnų masyvas Kretoje. Čia yra apie 30 perėjų didesniame nei 2000 m aukštyje ir apie pusšimtį tarpeklių. Vakarinėje Kretos dalyje išsidėstę kalnai tikrai paliks įspūdį.

Kourno ežeras yra tikra egzotika atvykėliams, nes ežero vanduo yra gėlas! Tai vienintelis toks ežeras visoje Kretoje. Baltųjų kalnų papėdėje esančio ežero kraštovaizdis labiau primena Šveicariją nei Kretą, o skaidrus ežero vanduo, priklausomai nuo oro sąlygų ir laiko, keičia savo spalvą.

Gramvousa pusiasalis yra Kretos šiaurės vakaruose. Jį skalauja net trys jūros – Egėjo, Libijos ir Jonijos. Čia itin švarus vanduo, kuris saulėtą dieną įgyja daug atspalvių – nuo smaragdinio iki tamsiai mėlyno. Bala – tai viena gražiausių Kretos salos lagūnų. Sakoma, kad čia jūra tarsi vaivorykštė mirguliuoja daugybe atspalvių. Ne veltui medaus mėnesį čia praleido princas Čarlzas ir princesė Diana. Lankydamiesi atrasite ir pilies liekanas, kur anksčiau buvo venecijiečių fortas. Dabar tvirtovė apleista, į ją galima pakilti stačiais laipteliais. Akis patrauks ir vienintelė Kretos saloje esanti cerkvė.

Kurortai:

Populiariausi kurortiniai kaimeliai šalia Chanijos – Georgopulis, Platanas, Saudo įlankos sritis. Čia yra žymiausias rusvas paplūdimys – Elafonisi.

Agia Marina – vienas didžiausių kurortų šiame regione – įsikūręs šalia vaizdingo smėlio paplūdimio ir pagrindinio pakrantės kelio. Čia gausu restoranų, barų, tradicinių tavernų, naktinių klubų. Kurorte nestinga aktyvaus naktinio gyvenimo.

Kolimbaris (Kolymbari). Tai nedidelis kurortas šalia smėlio ir žvyro paplūdimio. Čia gana ramus poilsis, galima mėgautis gražia gamta, gerais restoranais, barais, tradicinėmis tavernomis.

Platanijas (Platanias) – vienas didesnių kurortų Chanijos regione – įsikūręs šalia smėlio paplūdimio. Čia galima rasti itin daug restoranų, barų, tavernų, klubų, kur galima pasilinksminti ir naktį. Tai puiki vieta tiems, kurie nori pasimėgauti turistinėmis paslaugomis ir įvairių rūšių vandens sportu.

Falasarna (Falassarna). Vakarinėje salos dalyje įsikūręs kurortas pritraukia poilsiautojus puikiais balto smėlio paplūdimiais ir skaidriu vandeniu. Falasarna paplūdimys ne kartą yra laimėjęs gražiausio paplūdimio Kretoje apdovanojimą. Ši salos dalis gana vėjuota, todėl puikiai tinka vandens pramogų mylėtojams. Ši vieta tinka tiems, kurie nori gana ramiai praleisti atostogas, pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Beje, saulę palydėti čia susirenka daugybė romantikų.

RETIMNO REGIONAS, KRETA

Lankytinos vietos:

Retimnas (Rethymnos). Tai miestas, kuriame gyvena apie 40 000 gyventojų. Retimnas išsaugojo savo senovinį įvaizdį: išliko senovinės cerkvės, venecijietiški namai, turkų mečetės, o miestą tarsi kepurė vainikuoja XVI a. ant kalvos pastatyta tvirtovė. Srityje yra daugybė įdomių vietų, pavyzdžiui, mažame kaimelyje Spili, centrinėje aikštėje yra fontanas, kur vanduo išteka iš 25 liūtų galvų, ir stovi žymiausias Kretos vienuolynas Monis Preveli. Miestas pasižymi gera poilsio infrastruktūra: čia daug restoranų, kavinių, parduotuvių, disko barų. Retimnas garsėja ir plačia, ilgiausia smėlėta pakrante (ilgesnė nei 15 km). Retimno miestas rekomenduojamas norintiems suderinti poilsį, pramogas ir kultūrinį pažinimą.

Džordžopolis (Georgioupolis). Miestelis, pavadintas princo Georgijaus vardu, įsikūręs salos vakarinėje dalyje, 38 km nuo Chanijos. Eukaliptų alėja – vienas pagrindinių miesto akcentų. Alėja tęsiasi iki miesto centro. Centrinėje miesto aikštėje yra lauko kavinių, kur galima prisėsti, pasigrožėti vaizdais. Miestelis nėra didelis, tinkamas ramesniam poilsiui, kur ramybe ir saulės spinduliais galima mėgautis iki soties grožintis nenusibostančiais kalnų peizažais bei supančia žaluma.

Kurortai:

Čia įsikūrė daugybė kurortinių vietelių su šiuolaikiškais viešbučiais. Populiariausi Adelė, Panormo ir Bali kurortai.

HERAKLIONO REGIONAS, KRETA

Lankytinos vietos:

Heraklionas (Heraklion) – didžiausias miestas Kretoje, ketvirtas miestas pagal dydį Graikijoje ir tuo pačiu salos sostinė. Čia rasite  XVI a. Venecijos žmonių statytą tvirtovę, kuri anksčiau buvo vadinama Rocca al Mare. Verta dėmesio ir Venizelou aikštė, puošta fontanu su liūtais. Heraklione yra daug muziejų, kadangi Kretoje slypi daug istorijos vingių. Vienas populiariausių būtent ir yra Istorinis Kretos muziejus. Kadangi Heraklionas – sostinė, čia gerokai daugiau veiksmo nei kituose kurortuose. Keltu iš Herakliono galite plaukti į Santorini,  Paros, Mikonos, Rodą.

Knoso rūmai. Vos už 5 km nuo Herakliono centro rasite senovės miesto Knoso liekanas. Tai Mino civilizacijos sostinė, kuri susikūrė prieš keturis tūkstančius metų ir tapo europinės civilizacijos lopšiu. Liekanas maždaug prieš 100 m. atrado britų archeologas Arturas Evansas. Tai neabejotinai vienas svarbiausių objektų saloje, kuris yra gyvas Kretos istorijos simbolis ir kurį kasdien aplanko tūkstančiai turistų.

Archeologijos centras. Už 3 km į rytus nuo Malijos įsikūręs archeologijos centras, kuriame saugomi Mino rūmų griuvėsiai. Čia archeologai rado Mino bičių atvaizdą, dabar tapusį Kretos talismanu. Juo ir šiandien vietos meistrai puošia juvelyrinius dirbinius.

Festas (Phaistos) įsikūręs maždaug už 60 km nuo Herakliono. Tai antras pagal archeologijos svarbą miestas, kažkada buvęs garsus Mino civilizacijos prekybos ir religijos centras. Jame esantis rūmų kompleksas, daugelio nuomone, yra dar įstabesnis Mino civilizacijos laikotarpio architektūros pavyzdys nei Knoso rūmai. Čia buvo rastas Festo diskas, kuris kartais laikomas šiuolaikinio kalendoriaus prototipas. Šiame mieste įdomu aplankyti įvairius griuvėsius.

Matala. Pietuose esantis miestelis 1970 m. buvo vadinamas hipių judėjimų centru. Turistai sako, kad iki šiol yra išlikusi toji dvasia. Miestelyje sutiksite garbaus amžiaus hipių, kurie spinduliuoja gera energija ir yra draugiški atvykėliams. Pagrindinis Matala paplūdimys su „skylėtomis“ uolomis, po kurias galima pasikarstyti, atrodo išties įspūdingai.

Santorino sala – tai vulkaninės kilmės sala Egėjo jūroje, priklausanti Graikijai. Ji garsėja savo išskirtiniais baltais nameliais su mėlynais stogais, nuostabiais saulėlydžiais ir nuostabiu vynu. Salos pakrantę skalauja skaidrus, žydras jūros vanduo. Salos istorija siekia 1645 m. prieš mūsų erą. Manoma, kad Santorino ugnikalnis sukėlė cunamį, kuris sugriovė legendinę Mino civilizaciją. Dabar čia kasdien verda gyvenimas. Saloje nuolat galite įsigyti šviežios, ką tik pagautos žuvies. Čia pat daug puikių restoranų ir barų. Į salą patartina keliauti tik tada, jeigu nuspręsite ten pasilikti bent vienai nakčiai, nes kelionės kaina – apie 60 EUR, o trukmė apie 3,5 val. į vieną pusę. Keltai plaukia iš Herakliono.

Kurortai:

Amadura (Amoudara). Šalia Herokliono esantis miestelis tapo itin populiarus poilsiautojų tarpe. Juos vilioja ilgas, net 7 km besitęsiantis paplūdimys. Daugybė viešbučių, graikiškos tavernos, gausybė įvairių parduotuvių, barų ir restoranų, platus vandens pramogų pasirinkimas – tai viskas, ko reikia atostogoms Kretoje.

Agija Pelagija (Agia Pelagia). Mažas, jaukus miestelis šiauriniame Kretos krante, 22 km nutolęs nuo Herakliono. Dar neprivažiavus kurorto pasitinka nuostabus peizažas. Balti pastatai, žalsva Viduržemio jūra ir rusvas krantas – visa tai susilieja į nepaprasto grožio kraštovaizdį. Čia rasite daug tavernų ir kavinių, prekybos centrą, turizmo centrą ir įvairias parduotuves. Naktinis gyvenimas čia neintensyvus, todėl tai gera vieta norintiems ramiai pailsėti prie jūros.

Chersonisas (Hersonissos). Kažkada į šią vietovę patekti buvo galima tik jūros keliu, tačiau dabar laisvai galima atvykti bet kokia važiuojančia transporto priemone. Kretos šiaurėje, vos už 25 km nuo Herakliono esantis miestas ribojasi net su dvejomis jūromis – Viduržemio ir Egėjo. Šis kurortas ypač populiarus tarp turistų iš Olandijos, Airijos, Serbijos ir Vokietijos, tad nenustebkite prie uosto išvydę daugybę olandiškų užkandinių bei airiškų barų. Vakarėlių mylėtojams Hersonissos yra puikus pasirinkimas Kretoje. Daugybė per naktį nenutylančių barų, klubų ir diskotekų paplūdimyje reikalauja nemažai sveikatos, tačiau niekam nė nekyla mintis iš vakarėlių išeiti anksčiau nei paryčiais, kadangi vakarėliai čia nepakartojami. Po tokių linksmybių atsigauti padeda poilsis paplūdimyje. Be tradicinių kurorto ypatybių ir daugybės vakarėlių, čia pramogų rasti gali ir aktyvūs keliautojai. Viena populiariausių – kartingų trasa. Į Chersonisą palanku vykti ir šeimoms su vaikais, kadangi mažiesiems čia siūloma išties nemažai pramogų, veikia vaikų dienos centras.

Stalida prisiglaudusi jaukios įlankos pakrantėje. Nuo Herakliono (28 km) į šį kaimelį veda kalnų kelias, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į jūrą, salą Dia ir tradicinius pakrantės kaimelius. Ideali vieta padaryti įstabių nuotraukų. Į tolį, per visą smėlėtą paplūdimį, išsimėtę daugybė tavernų, restoranėlių ir parduotuvėlių. Tai modernus turistinis kurortas visai prie pat „pramogų mekos“ Malijos. Stalida mėgstama dėl puikių ilgų smėlio paplūdimių. Iš Stalidos patogus susisiekimas su Heraklionu autobusais.

Malija (Malia). Šis kaimelis prasideda iškart už Stalidos, 34 km nuo Herakliono. Jis plačiai žinomas dėl savo paplūdimių, aktyvaus ir linksmo kurortinio gyvenimo. Ypač pamėgta vieta jaunimo tarpe. Jame yra viskas, ko reikia maloniam poilsiui: smėlėtas paplūdimys, daugybė viešbučių ir restoranų, suvenyrų parduotuvių. Nedidelėse, romantiškose gatvelėse yra graikiškos tavernos, kurios pasiūlys nacionalinių Kretos patiekalų. Malijos rajone yra vienas iš derlingiausių žemės plotų, kuriame veisiami obelų sodai, daržai, kuriuose augina daržoves ir specialios rūšies mažus, bet labai saldžius bananus.

LASIČIO REGIONAS, KRETA

Lankytinos vietos:

Spinalonga – tai šiaurės vakarų Elundos įlankos dalyje esanti sala-uola, ant kurios stovi tvirtovė, vienas ryškiausių Kretos istorijos paminklų. Ji padėjo saugoti senovinį Olundos miestą – dabartinę Elundą – nuo priešų. Saracėnų laikais krikščionys čia slapstėsi nuo persekiotojų. Nuo seno raupsuotiesiems nebuvo leidžiama gyventi miestuose, juos visi vydavo šalin, laikydavo nešvariais ir nuodėmingais, todėl maždaug iki 1955 m. čia buvo paskutinė Europoje raupsuotųjų kolonija. Į salą persikelti galima iš nedidelio žvejų kaimelio šalia Elundos. Už tvirtovės aplankymą reikia mokėti 6 EUR.

Vai paplūdimys – turbūt garsiausias paplūdimys Kretoje. Tai palmėmis apaugęs smėlio paplūdimys natūralioje įlankoje, nuo jūros apsuptas uolų. Čia auga palmių rūšis, kurios niekur daugiau nėra. Iki Vai važiuojama vaizdinga ir kalnuota pakrante, o atvykusieji linkę praleisti visą dieną prie jūros. Prieš paplūdimį yra autobusų aikštelė, joje galima palikti automobilį ir paeiti 200 m pėsčiomis. Šalia yra barų, restoranų ir vietinės reikšmės kioskelių.

Lasičio plokščiakalnis, esantis rytinėje Kretoje, garsus tuo, kad jo oloje, kaip byloja legendos, gimė vyriausiasis graikų dievas Dzeusas. Pėsčiomis ar ant asiliukų pasiekus aukštai kalnuose esančią „Dikti“ olą, galima nusileisti į jos vidų ir pasižvalgyti į stalaktitus ir stalagmitus. Čia vinguriuoja ir požeminė upė. Slėnis vadinamas tūkstančio malūnų slėniu, nes kažkada čia buvo gausu malūnų.

Kurortai:

Sisis (Sisi). Šiame jaukiame žvejų miestelyje dvelkia ramybe ir poilsiu. Čia nerasite naktinių klubų, minios žmonių, kavinių. Kurorte yra keli geri restoranai, kuriuose galima pasilepinti šviežia žuvimi bei kitais graikų virtuvės patiekalais. Šiauriniame Kretos krante įsikūręs kurortas puikiai pritaikytas maudynėms Egėjo jūroje. Nors paplūdimiai ir nedideli, vietos atsiras kiekvienam. Čia trumpam pamiršite civilizacijos rūpesčius, klausysitės jūros ošimo, grožėsitės plūduriuojančiais laiveliais krantinėje. Iš čia galima lengvai pasiekti Malijos kurortą, kuris garsėja linksmu kurortiniu gyvenimu.

Agios Nikolajas (Aghios Nikolaos). Turistai, aplankę keletą Kretos kurortų, pripažįsta, kad šis miestas skiriasi nuo visų kitų. Ant trijų kalvų įkurtas Aghios Nikolaos yra meniška, rami, tinkama poilsiui ir tuo pačiu nuolat veiksmo bei šurmulio pilna vieta. Šis kurortas įkurtas vietoje, kurioje kadaise gyveno graikų protėviai, todėl galima rasti senųjų namų žymių. Šiame miestelyje yra trys priėjimai prie vandens: ežeras ir uostas, Kitroplatios paplūdimys ir Marina. Viena mėgstamiausių Aghios Nikolaos vietų – Voulismeni ežeras, siaura įlankėle susijungęs su jūra. Pasakiško grožio telkinys apsuptas daugybės kavinukių bei restoranų – tai nuolatinė susitikimų vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams. Čia rasite viską, ką ir kituose tradiciniuose kurortuose – kavines ir restoranus, daugybę parduotuvių, paplūdimį ir nuostabų atsiveriantį pakrantės kraštovaizdį.

Elunda (Elounda). Čia galima rasti daugybę puikaus dizaino viešbučių ir baseinų, parkų pasivaikščiojimams ir sportui bei įstabiai gražių sodų, jaukių restoranų ir kavinių bei įprastą krantinę. Svarbu paminėti, kad vykstant į Elundą sutaupyti turbūt nepavyks, nes tai vienas brangiausių miestelių Kretoje, tviskantis prabanga ir elegancija. Jei norite pamatyti kažką ypatingo ir šiek tiek atsiriboti nuo tradicinių kurorto malonumų, verta apsilankyti šalia esančioje istorinėje Spinalogos saloje, kurioje stovi kadaise venecijiečių statyto senovinio akropolio griuvėsiai.

Kreta itin gražių paplūdimių labai daug neturi. Pakrantės daug kur uolėtos. Rytinėje salos dalyje smėliuko galima rasti tik geresnių viešbučių paplūdimiuose, į kuriuos šiaip nepateksi. Smėlio paplūdimių daugiau yra aplink Retimno.

VIRTUVĖ

Kreta išskirtinės virtuvės neturi, todėl saloje karaliauja graikų virtuvė – tai visų pirma tradicijos, o po to alyvuogės, fetos sūris, vynas, daug vaisių, jūros gėrybių ir mėsa. Valgymas graikų gyvenime užima labai svarbią vietą. Jiems tai poilsis ir bendravimas. Pietūs – tai šventas laikas, kai dažniausiai susirenka visa šeima. Jei norite nebrangiai ir skaniai pavalgyti, rinkitės taverną, kuri siūlo platų patiekalų iš mėsos, žuvies ir daržovių pasirinkimą: musaka (muosak) – baklažanas, bulvės, mėsos faršas ir bešamelio padažas; stiffado – guliašas su svogūnais; arni psito – ant grilio kepta aviena. Būtinai paragaukite graikiškų salotų, pagamintų iš agurkų, pomidorų, svogūnų, fetos sūrio ir alyvuogių.
Graikų alkoholiniai gėrimai: ouzo – graikiška anyžinė dagtinė, praskiesta vandeniu, nuo kurio gėrimas tampa baltos spalvos, rakė – vynuogių degtinė (labai stipri), baltasis Restina vynas, turintis sakų prieskonį – puikiai tiks prie žuvies arba mėsos patiekalų, saldus muskatinis arba muskatinis nepamirštamo aromato vynas – puikiai tiks prie saldumynų ar vaisių. Gal kažkas patiks ir parvešite lauktuvių artimiesiems.

NAUDINGA INFORMACIJA

Valiuta. Kretoje piniginis vienetas – euras. Bankų darbo laikas: pirmadienį-ketvirtadienį nuo 8 iki 14 val., penktadienį ir šeštadienį – nuo 8 iki 13.30 val.

Arbatpinigiai. Jei arbatpinigiai nėra įtraukti į sąskaitą, pakanka palikti 10% nuo visos sumos. Įprasta smulkių pinigų palikti ir kambarinėms.

Kalba. Kretos gyventojai kalba graikų kalba. Egzistuoja dvi jos formos: oficiali literatūrinė (kafarevusa) bei šnekamoji (dimotika). Dauguma vietinių gyventojų (ypač dirbančių turizmo srityje) gerai kalba ir kitomis kalbomis: anglų, vokiečių, prancūzų, italų.

Sveikata. Patariama negerti vandens iš krano. Geriau jį pirkite buteliukuose, kurių galima įsigyti kiekviename bare, restorane ar parduotuvėje. Pirmosiomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes galite perkaisti. Nepamirškite galvos apdangalo, akinių nuo saulės ir apsauginio kremo. Privalomų skiepų keliaujantiems į Kretą nėra. Pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje.

FOTOGALERIJOS

KRETA. Linos šeimos nuotraukos iš atostogų Kretos saloje >

KRETA. Rasos, Daivos ir Ingos fotografijos iš kelionės po Kretos salą >

117 thoughts on “Kreta. Informacija ir naudingi patarimai

 1. Atsakyti kristina Rgp 21, 2016 13:05

  sveiki ar yra lankytinu vietu kretoje ag.pelagio miestelyje?

 2. Atsakyti Emilija Lie 30, 2016 1:52

  O sakykit ar nuomojantis masina reikia tureti kreditine kortele? debetine netinka? Dekoju!

 3. Atsakyti Jūratė Geg 20, 2016 13:28

  Ką daryti jeigu nemokų nei anglų, vokiečių, prancūzų, italų, ar graikų kalbų.

 4. Atsakyti Jurate Geg 18, 2016 21:27

  Kokiomis kalbomis imanoma susisneketi kretoje? Kaip su rusu?

  • Atsakyti Gintarė Geg 19, 2016 10:54

   Jūrate, dauguma vietinių gyventojų Kretoje (ypač dirbančių turizmo srityje) gerai kalba anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbomis.

 5. Atsakyti Indre Kov 6, 2016 14:46

  Sveiki. Geguzes men gale planuojame kelione i Kreta. Kaip patikimiau ir ekonomiskiau isigyti kelione – pigiu kelioniu svetaineje ar tiesiai susisiekiant su viesbuciais ir derinantis bei lektuvo bilietus isigyjant tiesiai is oro liniju? Ieskome 5* viesbucio

  • Atsakyti Justė Kov 7, 2016 16:28

   Indre, priklauso nuo kiekvieno poreikių. Jei mėgstate savarankiškai, galite kelionę planuotis savarankiškai. Jei norite, kad kelionių agentai padėtų rasti tinkamiausią kelionės variantą, galite parašyti el.paštu sjolanta@zigzag.lt ir pateiks jums gerų kelionės pasiūlymų.

 6. Atsakyti Helena Rgs 28, 2015 17:37

  Sveiki,

  Noreciau pagyventi metus ar pusmeti kur butu silta. Kalbos – rusu, lietuviu, lenku. Pajamos i menesi 400 euru.Gal patartumet i kokia sali vaziuot su tokiais pinigais?

  • Atsakyti Daiva Rgs 28, 2015 18:01

   Helena, na čia labai nuo daug ko priklauso :) Žinoma, šilčiausia būtų pietinėse šalyse. Kalbant apie Europą – Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Kipre… Galite susidaryti planuojamų išlaidų sąrašą ir internete paieškoti preliminarių kainų kiekvienoje šalyje.

 7. Atsakyti Ausra Rgs 15, 2015 17:05

  Laba diena, planuoju atostogas i Chanija.Busiu 3 savaites nuo rugsejo 23d.Galvoju apsistoti pacioje Chanijoj.Kadangi busiu viena, noreciau jaukaus viesbucio.Patinka dideli viesbucia, bet internete neradau.Gal galite rekomenduoti kur geriausiai butu apsistoti.Busiu be masinos.Noreciau arciau juros uz priimtina kaina, ne daugiau 700 euru(uz 3 savaites).Dekoju uz pasiulymus.

 8. Atsakyti rima Rgp 12, 2015 13:26

  Laba diena, rugsėjo 13d išskrendame poilsiauti į Retimną, Labai noriu aplankyti Santorinį salą. Kaip geriau keliauti iš Retimno.Ir kur galima susirasti lankytinas vietas Retimne ir jo apylinkėse.Ačiū
  Su pagarba,

  • Atsakyti Daiva Rgp 12, 2015 14:05

   Rima, keltai į Santorinį plaukia iš Herakliono. Tad iš Retimno pirmiausiai turėtumėte keliauti į Heraklioną. Tarpmiestinių autobusų tvarkaraščius rasite internete.
   Ką aplankyti Retimne, priklausys nuo jūsų norų :) Lankytini objektai: Kourtaliotiko tarpeklis, Idos kalnas, Retimno senamiestis ir uostas, Faisto archeologinė vietovė, Neracės mečetė, Kankinių cerkvė, Arkadžio vienuolynas ir Monis Preveli vienuolynai ir kt. Galite išsinuomoti automobilį ir ramiai pakeliauti po apylinkes ;)

 9. Atsakyti Agata Bir 30, 2015 12:11

  Laba diena,
  norėčiau pasiteirauti apie atostogas Kretoje spalį.
  Ar nebus šalta?
  Vandens temperatūra bus vis dar šilta?
  Mano dukra labai mėgsta nardyti ir šiltą vandenį.Todėl maždaug norėčiau žinoti apie temperatūras:)
  Dėkoju iš anksto:)
  Geros dienos;)

  • Atsakyti Daiva Bir 30, 2015 13:28

   Agata, kurortinis sezonas Kretoje tęsiasi iki spalio mėnesio. Tad spalio mėnuo vis dar šiltas ir tinkamas atostogoms. Vidutinė oro temperatūra svyruoja apie 20°C laipsnių. Vandens temperatūra puiki – vidutiniškai apie 23°C laipsnius. Orų prognozę tinkamiausia tikrinti prieš pat kelionę :)

 10. Atsakyti Kamilė Bir 16, 2015 23:05

  Sveiki, Liepos 19d. vykstame į Kretą , Rethymno miestą, gal galite pasakyti kaip geriausiai galima nusigauti iki Herakliono? Mes be mašinos, o ir išsinomuoti negalime, nes nebus kam vairuoti. Gal yra kažkokie tarpmiestiniai autobusai ar kažkas panašaus? Beje, būtų įdomu sužinoti kokia maždaug tokiu metu yra vandens temperatūra :) Ačiū :)

  • Atsakyti Daiva Bir 17, 2015 11:28

   Kamile, Kretos autobusų tvarkaraščius galite rasti internete. Susisiekimas autobusais yra itin patogus, tad be automobilio neprapulsite :)
   Liepos mėnesį vidutinė vandens temperatūra Kretoje apie 24°C laipsnius.

 11. Atsakyti valdas Bir 14, 2015 20:35

  vystu i kreta rugsejo 12/19 d. Viesbutis Panorama,noreciau inf. kokiame mieste randasi. aciu

  • Atsakyti Daiva Bir 15, 2015 12:28

   Valdai, jūsų viešbutis yra Kato Galatas (Kalamaki) kurorte Chanijos regione. Pasitikslinti tikslią viešbučio lokaciją galite ten, kur užsakinėjote apgyvendinimo paslaugas.

 12. Atsakyti Inga Bir 4, 2015 18:43

  Sveiki, Birzelio pabaigoje zadu vykti i Kreta, bet taip ir neapsisprendziu i kuri a vieta vaziuoti ir kur uzsisakyti viezbuti. Gal galetume patarti kuri vieta yra pati graziausia, kur butu galima ir pailseti ir pasideginti?
  Nes automobilio neturesim ir nenorim labai daug vazineti. Tai tiktu vieta ir kur daug butu galima pamatyti ir pailseti.
  Aciu uz atsakyma.
  Inga

  • Atsakyti Daiva Bir 5, 2015 11:38

   Inga, šiame įraše galima rasti tikrai naudingos informacijos apie Kretos salą, apie kurortus. O Kretoje visur gražu :)
   Jei reikia pagalbos renkantis kurortą bei viešbučius, parašykite Jolantai el.paštu sjolanta@zigzag.lt ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą jūsų atostogoms.

 13. Atsakyti regina Geg 6, 2015 8:27

  paskutines minutes pasiulymu pasinaudojom rytoj vykstam įKretos Chersonisas,Anisaras i sun Connect Zorbas Villagegal ka galit patarti( ruošemes i turkija :),o graikuose pirma karta,ka galetume pamatyti iš šio kurorto,0 ir dar del asmeniniu daiktų radau atsiliepimą kad šiame viešbutyje apvogė,kaip saugoti daiktus,AČIŪ,gal galima ir autobusais kažką aplankyti…

  • Atsakyti Daiva Geg 6, 2015 16:10

   Regina, Kreta taip pat puikus pasirinkimas atostogoms ;) Chersonisas buvęs žvejų kaimelis dabar tapęs itin populiariu ir judriu atostogų centru. Iš čia patogu nuvykti į Heraklioną – didžiausią Kretos miestą, kur daugiausia veiksmo, į Agios Nikolają, laikomu madingiausiu salos kurortu, į Maliją (netoliese įsikūręs archeologijos centras, kuriame saugomi Malijos rūmų griuvėsiai) bei kitus miestelius. Keliauti galite autobusu. Internete rasite autobusų maršrutus ir tvarkaraščius.
   Šiame mūsų įraše galima rasti pagrindinių lankytinų vietų aprašymus, tad pasiskaitykite ir nuspręsite, kas jus domina labiausiai. Dar daugiau informacijos apie lankytinas vietas, muziejus, kavines ir kt. galite rasti Chersoniso regiono informaciniame tinklapyje.
   Kalbant apie saugumą, visuomet svetimoje šalyje reikia būti atidesniems. Patartina kartu su savimi nešiotis asmens dokumentus, pinigus. Jei kambaryje yra seifas, svarbiausius daiktus laikykite ten. Visur visko pasitaiko. Išeinant iš viešbučio, patikrinkite ar kambarys liko užrakintas ;)
   Gerų ir šiltų atostogų!

 14. Atsakyti Elena Bal 27, 2015 15:07

  Sveiki, ruošiuosi vykti vasarą į Kretą, todėl noriu pasiteirauti, ar ten yra kokių nuostabių slaptų vietelių? Slaptų paplūdimių? Jei taip, tai kur? :)

  • Atsakyti Daiva Bal 27, 2015 15:10

   Elena, viskas, kas paskelbta internete, jau nebėra slapta :) Vasara yra aktyvesnis atostogų sezonas, todėl turistų yra daugiau tiek kurortuose, tiek lankytinose vietose, tiek slaptose vietelėse :) Rinkitės sunkiau pasiekiamas vietas su mažiau išvystyta infrastruktūra, pasivaikščiokite ir patys atrasite puikių vietelių ;)

 15. Atsakyti Donata Bal 13, 2015 23:09

  Laba diena, liepos mėn. keliaumame į Kretą. Renkamės tarp dviejų viešbučių: Atrium viešbučio Rethymno mieste ir Nefeli Hotel, kuris yra 5 km iki Rethymno. Ar patartumėte apsistoti pačiame mieste, ar geriau šiek tiek atokiau, kaimelyje?

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2015 10:26

   Donata, reikėtų palyginti tiek vienos, tiek kitos vietos privalumus. Taip pat turite atsižvelgti ir į savo kelionės tikslus. Ar planuojate didžiąją laiko dalį praleisti viešbutyje, ar bus tinkamas susisiekimas, jei norėsite keliauti, vakarais apsilankyti miesto centre, o galbūt nuomositės automobilį. Yra nemažai niuansų :) Išsirinkti tinkamesnį variantą galėtų padėti Lina, parašykite jai el.paštu linak@zigzag.lt.

 16. Atsakyti Edita Kov 29, 2015 15:15

  Laba diena,balandzio 8d planuojame lekti i Nireas viesbuti Kretoje, kiek suprantu jis yra Kato Daratso meistelyje. Gal butu galima suzinoti kaip nuo oro uosto ten nuvykti? Ir kurie objektai, kuriuos Jus isvardinote, yra arciausi? Tarpeklis, sala?

  • Atsakyti Daiva Kov 30, 2015 16:29

   Edita, taip, jūsų viešbutis yra Kato Daratso miestelyje. Iš Chanijos oro uosto galima vykti autobusu iki Chanijos centrinės autobusų stoties. Stotyje reikėtų susirasti kitą autobusą, kuris veža iki miestelio. Arba galite užsisakyti tiesioginį pervežimą iš oro uosto į viešbutį. Dėl pervežimo galite pabendrauti su mūsų konsultante Audrone, parašykite jai el. paštu audrone@zigzag.lt.
   Chanijos regione tikrai nemažai vaizdingų vietų. Aplankykite Samarijos tarpeklį, Gramvousa pusiasalį, Balos lagūną…
   Geros kelionės ir smagių įspūdžių!

 17. Atsakyti inga Kov 18, 2015 18:15

  Kodel agenturose siuloma privatus pervezimas, ir dar labai brangus ? kaip tuomet patekti i chrispy world 4 viesbuty, Rapaniana miestelyje, tokio net miestelio nerandu autobusu garfikuose, ech pasimetusi, padekite :(beje is Chania oro uosto

  • Atsakyti Alisa Kov 19, 2015 15:09

   Inga kada vaziuojate i si viesbuti? mes irgi vaziuojame ten 04.08.Susisiekime alicija83 eta yahoo.com

  • Atsakyti Daiva Kov 19, 2015 10:38

   Inga, pervežimas gali kainuoti daugiau nei viešojo transporto paslaugos, kadangi veža tiesiogiai iš taško A į tašką B :) Dėl pervežimo galite pabendrauti su mūsų konsultante Audrone, parašykite jai el. paštu audrone@zigzag.lt.
   Jei norite vykti viešuoju transportu, iš Chanijos oro uosto galima vykti autobusu iki Chanijos centrinės autobusų stoties, iš čia – kursuoja autobusai į Skoutelonas. Tuomet iki viešbučio turėtumėte eiti pėsčiomis. Maršrutą galite pasitikslinti google.lt/maps.

 18. Atsakyti Violeta Vas 23, 2015 20:14

  Laba diena,balandžio 1-15 ruošiamės į Kretą. Kelionę lyg ir susiplanavome- 1-9 d. keliausime po Kretą, 9-14 d. aplankysime Santorinį. Tik kol kas dar neramu, nes nerandu informacijos šiuo metu apie transportą. Atskrisime į Chanijos oro uostą 16 val. 35 min. Ar įmanoma nuvažiuoti iki Chanijos senamiesčio autobusu ? Ta pati informacijos stoka kelia nerimą ir vykstant į Santorini. Kaip iš uosto nusigauti iki Firos miestelio ( ten rezervavomės viešbutį)? Iš Santorini grįšime apie 20 val. vakaro. Ar yra galimybė nuvažiuoti iki Chanijos autobusu?
  Gal galite patarti, kur ieškoti tikslios informacijos.

  • Atsakyti Daiva Vas 24, 2015 11:49

   Violeta, iš oro uosto iki Chanijos galite vykti autobusu, kuris kursuoja kas 30 min.
   Keltai į Santorinį plaukia iš Herakliono. Tarpmiestinių autobusų tvarkaraščius rasite internete. Plačiau apie transportą nuo uosto skaitykite Santorinio tinklapyje.
   Sėkmingos kelionės! ;)

 19. Atsakyti bloger55 Sau 21, 2015 22:52

  Patogu pasitikrint orus http://orelis.info/ nes cia yra ilgalaike oru prognoze.

 20. Atsakyti Artūras Sau 11, 2015 18:09

  Sveiki :)

  Zadam vaziuoti i Kreta Brizelio pradzioje, tuo metu kaip supratau jau bus karsta?

  Mastom issinuomoti masina, kelione planuojam 7 – 10 dienu. Imanoma visa sala apkeliauti per sitas dienas? Iskaitant ir Santorini? Esame aktyvus, tad keliauti nebijome. Santorini imanoma pabuti viena diena? ar ten jau jeigu nuplaukiam, tai butinai tik kita diena galima griziti, kaina kiek zinau 60 euru plaukimas i viena puse 3,5 val?

  Aciu

  • Atsakyti Daiva Sau 12, 2015 12:59

   Artūrai, Kretos sala yra nemaža. Tad pagalvokit, ar norit visas atostogas praleisti automobilyje. Pasidomėkite šiek tiek daugiau apie regionus, lankomas vietas ir pasidėliokite maršrutą. Juk norėtųsi skirti laiko ir aktyvioms pramogoms, jei tokias mėgstate – žygiui Samarijos ar kt., tarpeklyje, vandens pramogoms ir kt. Turėkite omenyje, kad jei apsistosite vienoje vietoje, teks kasdien grįžti į viešbutį, o tai atims nemažai laiko. Eismas Kretoje vyksta kur kas lėčiau nei Lietuvoje, nes keliai vingiuoti, daug kalnuotų vietovių, todėl 100 km įveikiama lėčiau nei pas mus.
   Jei rinktumėtės skirtingas nakvynės vietas sustojant pakeliui, galimybės aplankyti kuo daugiau vietų būtų didesnės. Tad gerai pasvarstykite.
   Į Santorinio salą galima keltis ir vienai dienai, be nakvynės. Tačiau tai būtų labai trumpa pažintis su šia sala. Didelę laiko dalį vėl praleisite kelionėje, skaičiuojant kelionę keltu pirmyn ir atgal. Tektų išplaukti iš Kretos labai anksti ir grįžtumėte atgal labai vėlai. Jei leidžia laiko ir finansų galimybės (Santorinyje kainos aukštesnės), siūlyčiau likti bent vienai nakvynei ir neskubant pasimėgauti Santorinio ramybe, puikiais peizažais ir nuostabiu saulėlydžiu.

 21. Atsakyti Asta Rgs 17, 2014 0:18

  Ar Kretoje patartumėte praleisti kalėdines atostogas su vaikais-pradinukais? Ir kur reikėtų ieškoti privačiai išnuomojamų apartamentų ar namukų? Gal turite kokią nuorodą?

 22. Atsakyti Rolandas Rgs 9, 2014 22:17

  Laba diena.vykstame rugsejo 14 i kreta(herakliona). Ka jus patartumet mums aplankyt ? Planuojam nuomoti auto.Aciu

  • Atsakyti Daiva Rgs 10, 2014 9:37

   Rolandai, gana daug pasiūlymų, ką aplankyti Kretoje, pateikta šiam įraše aukščiau. Kurias vietas pasirinkti, labai priklauso nuo jūsų interesų bei pomėgių.

 23. Atsakyti Vilma Rgs 6, 2014 19:47

  Sveiki, vykstame i Kabros – Chania uz savaites , ir mazokai randuinformacijos apie si miesteli. Koks butu pasiekiamumas Chanijos, Retimno, ar kursuoja pro ji autobusai, ar yra nuoma auto. Ka butu siame regione verta pamatyti?
  Dekui uz informacija

  • Atsakyti Daiva Rgs 9, 2014 12:33

   Vilma, Kavros yra labai mažas, ramus, poilsiui skirtas kurortas. Tačiau pakeliauti galima ir po apylinkes, į kitus miestus. Pavyzdžiui, šalia Kavros yra nedidelis miestelis Georgioupolis. Šiose apylinkėse galima aplankyti žymiausią Kretos Kournas ežerą ir kt. Autobusų tvarkaraščius rasite internete >

 24. Atsakyti darius Rgs 3, 2014 10:18

  Nuo spalio 5d. vykstame i Gouves Park Holiday Resort viesbutį. Viešbučio info radau „Lauko baseinas (sezoninis)“.Ar spalio mėnuo dar sezonas, ar veiks vandens kalneliai(nes butent del ju su vaikais pasirinkome si viesbuti).

  • Atsakyti Daiva Rgs 3, 2014 10:22

   Dariau, šios informacijos pasiteiraukite viešbutyje. Vis tiek bus reaguojama ir į orų prognozes tuo metu, ne tik kalendorių.

   • Atsakyti gabriele Rgp 9, 2016 22:16

    Sveikų, o Kretoje automobilius galima išsinomuoti tik nuo 21meto nors ir turi stažą.? ;) o kaip dėl motorolerių? Gal juos galima be amžiaus cenzo..?

 25. Atsakyti Danute Rgp 31, 2014 22:12

  Sveiki, rugsėjo 10d. vykstam į Bali,Retimno regione.Planuojam paimti automobilį 2/3d. Kokios pagrindinės lankytinos vietos iš šio miestelio, nes visų rekomenduojamų nepamatysi.
  ačiū

  • Atsakyti Daiva Rgs 1, 2014 11:48

   Danute, rekomendacijos, ką aplankyti Retimno regione, priklauso nuo jūsų pomėgių ir interesų. Bet gal ką pasirinksite iš šių objektų: Kourtaliotiko tarpeklis, Idos kalnas, Retimno senamiestis ir uostas, Faisto archeologinė vietovė, Neracės mečetė, Kankinių cerkvė, Arkadžio vienuolynas ir Monis Preveli vienuolynai ir kt. Lauksime jūsų įspūdžių ir patarimų grįžus iš kelionės ;) Smagių atostogų!

   • Atsakyti birutė Kov 24, 2015 16:41

    laba, gegužės vidury svaitei vykstame į Retimnoną. Noriu paklausti, ar sudėtingos vairavimo sąlygos – išsinuompjus automobilį. Norime daug pamatyti. Kiek atsieitų, naudojantis viešomis paslaugomis?

    • Atsakyti Daiva Kov 25, 2015 10:02

     Birute, Kretoje eismas vyksta mums įprasta dešiniąja puse, tad vairuoti neturėtų būti sudėtinga :) Žinoma, nepažįstamos gatvės ir gatvelės, tereikia būti atsargesniems. Išsinuomoti automobilį – gera idėja. Patogiau ir paprasčiau aplankyti daugelį norimų lankytinų vietų. Galite pasinaudoti autonuomos brokerio rezervacine sistema ir pasirinkti tinkamiausią pasiūlymą. Internete galite palyginti tiek degalų, tiek viešojo transporto kainas.

     • Atsakyti Arvydas Geg 12, 2016 16:09

      Laba diena,
      keliaujam i Malia regiona su mazais vaikais. Noretumem poros eskursiju.
      Gal galetumete rekomenduoti pora ispudingiausiu objektu siame regione. Kelionei (t.p. vaziavimui i viena puse) noretumem uztrukti iki valandos laiko.
      labai aciu..

     • Atsakyti Justė Geg 13, 2016 14:15

      Galite aplankyti archeologijos centrą, kuris yra maždaug už 3 km į rytus nuo Malijos, kuriame saugomi Mino rūmų griuvėsiai. Tai įdomi archeologinė vieta. Galite pasivaikščioti pajūriu ir nueiti iki šalia esančio ramesnio kurorto Stalida. Taip pat už 7 km galite rasti Selinari tarpeklį.

 26. Atsakyti Sigita Rgp 25, 2014 8:39

  Sveiki,
  Norėjau paklausti ar Kretos saloje galima susikalbėti rusų kalba? Esame vyresni, ir nelabai kalbame angliškai.
  Ačiū

  • Atsakyti Daiva Rgp 25, 2014 10:17

   Sigita, rusų kalba Kretoje nėra paplitusi. Gali būti rusiškai kalbančio personalo tam tikruose viešbučiuose ar restoranuose, kur lankosi daugiau rusų turistų. Jei reikėtų pagalbos renkantis viešbutį, jums gali padėti Cvetana el. paštu cvetana@zigzag.lt.

 27. Atsakyti Roberta Rgp 15, 2014 3:56

  Labas vakaras , vykstu su vyru i Kretą uz dviejų savaičių , apsistosime Elounda kurorte, truputi nugazdino pasakymas, kad ten labai brangu, kiek tas brangu? Žymiai skiriasi kainos nuo kitu kurortu ? Kaip reikalai šiame kurorte su naktiniu gyvenimu ? Gyvas miestas ar apmiręs ?planuojame keliauti, bet vistiek svarbu koks tas kurortas , kuriame gyvensim. Gal galite daugiau papasakoti apie si kurortą ? Būčiau labai dekinga.

  • Atsakyti Daiva Rgp 18, 2014 12:04

   Roberta, Elundos kurortas nėra apmiręs – čia galima rasti įvairių kavinių, barų, kur galėsite puikiai praleisti laiką, pasiklausyti vietinės muzikos ir kt. Tačiau tiems, kurie ieško naktinių klubų, šokių iki paryčių, vertėtų apsilankyti kituose miesteliuose. Bet ir čia bus ką veikti. Geriausia išsinuomoti automobilį ir pakeliauti po apylinkes, pasigrožėti nuostabiais vaizdais. Nuplaukite į Spinalongos salą. Patarimai, kur apsilankyti >
   Dėl kainų: taip, čia yra šiek tiek brangiau nei kituose kurortuose :) Kai kur papietauti dviese galite už 25-30 EUR, gėrimai virš 5 EUR ir pan.

 28. Atsakyti Marytė Rgp 14, 2014 9:45

  Dar noriu paprašyti gal galite įdėti nuorodą kaip pasižiurėtikokio vietinio turo operatoriaus (Kreta-Malija) organizuojamas ekskursijas ir kainas.
  Man kažkaip norisi išvykstant turėti maždaug susiplanavus ką aplankyti.

 29. Atsakyti Marytė Rgp 14, 2014 9:31

  Laba diena. Jau artėja mūsų kelionės į Kretą laikas (08.28),o aš vis nerimauju ,kad nežinau aš ten konkretumo.Prisiskaičiau visko ,galva susisuko o nieko negaliu nuspręsti .Gal galite ką pasakyti apie tai:
  http://www.mouzenidis-travel.ru/excursion/…-santorini-avia
  Mane labai sudomino,tik niekaip negaliu surasti kainų ,datų-laiko(kokiomis dienomis ir val>)ir išsamesnės info.Pvz,iš Herakliono į Santorini nuskridus,ten pasitinka agenturos žmonės ir vykdo kaip ekskursiją ir vėl atgal į orouostą atveža?
  O kaip iš Malijos pasiekti Heraklioną o poto vėl grįžti? Ar autobusai anksti ir vėlai kursuoja? O kaip taxi-labai brangu ten?
  Ačiū. Marytė

  • Atsakyti Daiva Rgp 14, 2014 10:38

   Maryte, dėl ekskursijų į Santorinį lėktuvu pasiteiraukite informacijos organizatoriaus, kurio pasiūlymą radote.
   Iš Malijos į Heraklioną galite vykti autobusu nuo pagrindinio kelio. Autobusų tvarkaraščius rasite štai čia >
   Taksi paslaugos gana brangios, tačiau dėl kainos reikia derėtis, taksi lengviausia surasti jų stotelėse, kurios visuomet būna kurortų centruose. Tarifai ~0,4 EUR už kilometrą mieste ir 0,6 EUR už miesto.

 30. Atsakyti Marytė Lie 16, 2014 9:33

  Vis atsiranda dar klausimų.Kaži kur galėčiau surasti info kokiomis dienomis vyksta ekskursijos ir į kur,o taippat ir kainą. Domina Novaturo o taippat ir vietinių. Nes kiek suprantu ne į visur Novaturas organizuoja.Pvz. iš Malijos ar yra į Balos lagūną organizuojama ar į Krisi salą.
  Pagal mane kažkur turėtų būti,aš kai į Turkiją ruošiausi tai buvau radusi labai gerą informaciją,o apie Kretoje ekskursijas-nerandu. Norisi maždaug pasiplanuoti ir dienas ir pinigėlius.
  O kaži kaip Malijoje viešbutis PHAEDRA BEACH 3* pervardintas įCarolina Mare ? Nes mūsų sutartyje parašytas PHAEDRA BEACH .
  Ačiū už atsakymus.

  • Atsakyti Daiva Lie 16, 2014 9:48

   Maryte, ekskursijų sąrašą galite rasti Novaturo arba pasirinkto vietinio turų operatoriaus internetinėje svetainėje. Tikslių kainų ir datų reikėtų teirautis vietoje.
   Atsiliepimai apie jūsų pasirinktą viešbutį yra labai įvairūs. Kiek žmonių, tiek nuomonių. Todėl rekomenduoju pasiskaityti atsiliepimus internete ir pasidaryti išvadas pagal savo poreikius bei lūkesčius.

   • Atsakyti Marytė Lie 16, 2014 10:05

    Dėl viešbučio-reikalavimai mūsų minimalūs…..Tik aš dabar tuo pavadinimu suabejojau ar tas mūsų PHAEDRA BEACH dabar vadinasi Carolina Mare?
    Ačiū Jums. Geros dienos

 31. Atsakyti Monika Bir 27, 2014 8:29

  Laba diena. Rugpjūtį vyksime į Cherssonisos kurortą Kretoje. Norėčiau paklausti kiek galėtų kainuoti ekskursija į Balos lagūną (Gramvousa).

  Ačiū iš anksto.

  • Atsakyti Daiva Bir 27, 2014 9:12

   Monika, kainos priklauso nuo turo operatoriaus, išvykimo vietos, ekskursijos pobūdžio ir kt. Jas reikėtų tikslintis vietoje.

 32. Atsakyti dajana Bir 21, 2014 18:53

  Sveiki gal galite pasakyti ar yra kokiu auti nuomu Mires miesteli aciu

  • Atsakyti Marytė Bir 26, 2014 2:07

   Sveiki. Senokai jau čia buvau.Dar norėčiau paklausti,gal galite plačiau papasakoti dėl kelionės į Santorini su nakvyne,t.y.2 dienoms.Kai mes gyvensime Malijoje,tai iš kur mus kels į Santorini salą?Mes lyg planuojame kad gal geriau su nakvyne ,daugiau pamatytum.Bet neįsivaizduoju,ar ta agentūra iš kur pirktum pasirūpina nakvyne ar ne.Ar tik mus nuplukdo ir parplukdo-o kur mums nakvoti ir ką ten veikti- mūsų bėdos….Gal aš ir juokingai klausiu,bet kad aktualu.Ar kiekvieną dieną plukdo į Santorini ar tik kai kuriomis dienomis?
   O aplink Malijos miestelį ar yra kokių vietų gražių,kur galima nueiti pasivaikštant?

   • Atsakyti Daiva Bir 26, 2014 10:04

    Maryte, labai gerai, kad planuojate bent poros dienų kelionę į Santorinį. Galėsite neskubant pasigrožėti sala bei nuostabiais saulėlydžiais. Perkant kelionę į Santorinį salą pasidomėkite, kas įskaičiuota į kainą. Jei pirksite pilną kelionės paketą, turėtų būti įskaičiuotas ir apgyvendinimas, ir pervežimai. Jei pirksite tik kelto bilietus, reikės įsigyti kitas paslaugas atskirai. Tvarkaraštį taip pat jums pateiks agentūra. Keltas plaukia kasdien, tačiau organizuotos kelionės gali vykti ir ne kiekvieną dieną – priklauso nuo operatorių.
    Malija yra kurortinis ir gana triukšmingas miestelis su daugybe klubų, barų ir čia šėlti atvykstančio jaunimo. Toliau nuo jūros kranto yra ramesnė kurorto dalis. Šalia rasite Mino rūmų liekanas – tai įdomi archeologinė vieta. Pajūriu galite pasivaikščioti ir nueiti iki šalia esančio ramesnio kurorto Stalida.

  • Atsakyti Daiva Bir 23, 2014 9:55

   Didžiųjų autonuomos kompanijų atstovybių Mires miestelyje nėra. Nebent gali būti vietinių agentūrėlių, nuomojančių automobilius. Tačiau labiau tikėtina, kad jų rasite artimiausiuose turistiniuose/kurortiniuose miesteliuose.

 33. Atsakyti Meida Bir 5, 2014 21:50

  Sveiki,
  apsistosime Heraklione, Klio apartaments, jei noresime vazineti vietiniu transporto, ar toli nuo sio viesbucio autobusu stotis, ar eiti i stoteles? kaip rasti artimiausia prie viesbucio? Aciu. Jei noresime iki autobusu stoties nusigauti, kaip zinoti, kas veza? :)aciu.

  • Atsakyti Eglė Bal 10, 2016 16:42

   Laba diena
   Gegužės gale su drauge būsime Kretoje. Skrendame i Heraklioną, tada isninuomojame masina ir 4 dienas būsime Mochlos ir 3 dienas Makry Gialos. Kiek domiuosi ir skaitau visos idomybes vakarineje Kretos dalyje:( Abi nusiteike pereiti per turistu nelankomus tarpeklius, aplankyti ir panardyti kuo uolietesniuose papludimiuose, bet sioje dalyje nieko nerandu.Ka patartumete?
   Busiu labai dekinga

   • Atsakyti Gintarė Bal 11, 2016 11:29

    Egle, o gal vertėtų pakeisti kelionės kryptį? ;) O šiaip pabandykite pasieškoti informacijos apie šiuos miestelius, arba jau nuvykusios į ten, pasiteirauti vietinių gyventojų apie galimas pramogas. :)

  • Atsakyti Daiva Bir 6, 2014 10:50

   Viešbutis įsikūręs ~17 km nuo Herakliono centro, tad į Kretos sostinę galite vykti autobusu. Autobusų stotelę rasite iš viešbučio išėję į pagrindinį kelią. Ji visai netoli. Apie vietinį susisiekimą ir galimybes jus geriausiai pakonsultuos viešbučio personalas.

 34. Atsakyti Rita Geg 31, 2014 18:00

  Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti ar yra Kretoje, Chania mieste, prekybos centras ?:)

  • Atsakyti Daiva Bir 2, 2014 10:58

   Rita, tiek daug ir tokių didelių prekybos centrų kaip pas mus Kretoje nerasite :) Tačiau didesnių ar mažesnių parduotuvėlių Chanijoje tikrai bus. Miestas ne toks jau ir mažas.

 35. Atsakyti Aušra Geg 26, 2014 21:54

  Laba diena,galbūt galite patarti… :) Automobilį turėsime tris dienas ir vieną dieną planuojame skirti kelionei po vingiuotus kalnų keliukus, tik nežinome, kurią Kretos dalį būtų geriausia pasirinkti, kur galėtume pamatyti gražiausias kalnų vietas..

  • Atsakyti Daiva Geg 27, 2014 9:38

   Aušra, kalnų Kretoje netrūksta :) Šiek tiek žalesni kalnuoti plotai yra rytinėje salos dalyje, plikesni kalnai – vakarinėje. Nuo visų jų atsiveria nuostabios panoramos į jūrą. Aikčiosit ne vieną kartą :)

 36. Atsakyti Indre Geg 10, 2014 17:32

  Sveiki,

  Dvi seimos su mazais vaikais (dviems vaikams beveik po 2 ir vienam 4) planuojam geguzes pabaigoje i Kreta, gal galetumete patarti normalu viesbuti su gerais baseinais ir smeletu papludimiu?

  Indre

  • Atsakyti Daiva Geg 12, 2014 9:57

   Indre, dėl viešbučio pasirinkimo jums galėtų padėti Diana. Parašykite jai visus savo pageidavimus (kelionės datos, trukmė, keliautojų skaičius, pageidaujamas viešbučio lygis, vieta ir maitinimo tipas, kt.) el.paštu diana@zigzag.lt.

 37. Atsakyti Marytė Bal 26, 2014 20:18

  Štai ir iškilo dar klausimėlis….Skaitinėju forumus ir taip visokiuose portaluose ir neaišku man:
  Preverli Palm beach ir VAI paplūdimys-ar čia tas pats ar skirtingi? Jeigu skirtingi-tada kur kuris randasi?
  Į Chrissi salą iš Malijos galima patekti-plukdo ekskursijos?
  Forume radau:
  Dar netoli Malijos yra Selinari tarpeklis.
  Tačiau apie jį niekur nieko nerandu jokios informacijos.Ar tikrai jis netoli Malijos,kaip galima patekti? Gal savarankiškai galima juo eiti?
  Ačiū už atsakymus.

  • Atsakyti Daiva Bal 28, 2014 16:08

   Maryte, Preveli Palm paplūdimys ir Vai paplūdimys yra skirtingose vietose. Vai paplūdimys yra rytinėje salos dalyje, 25 km nuo Sitia miesto, netoli Toplou vienuolyno. O Preveli Palm paplūdimys yra pietinėje Kretos pakrantėje, pasiekiamas tik pėsčiomis ar plaukiant valtimi. Yra du pėsčiųjų takai, vedantys link šio paplūdimio: vienas nuo Preveli vienuolyno, kitas iš Drimiskiano Ammoudi. Abu jie vos kelios minutės kelio.
   Iš Malijos į Chrissi salą vyksta ekskursiniai laivai. Apie tai daugiau reikėtų pasidomėti atvykus į vietą.
   Selinari tarpeklis yra apie 7 km nuo Malijos. Todėl galite pasinaudoti viešuoju transportu.

 38. Atsakyti Marytė Bal 23, 2014 23:21

  „Džiovinu“ galvą su visokiomis mintimis apie kelionę į Kretą.Jau aš čia klausiau,bet dar noriu pasidomėti.Mums apsistojus Malijoje,ar galima įsigyti pramogą-nardymo? Nes mano dukra labai apie tai svajoja.
  Pasikartosiu-mes negalėsime nuomuotis automobilio.Todėl neįsivaizduoju kaip kur reikės ką pasiekti.
  Naršydama interneta radau tokią įdomią vietą- TRIO PETRA.( Trio Petra yra nežinoma rojus įsikūręs tarp Agia Galini ir Preveli srityje) Ar ši vieta toli nuo Malijos ir kaip ją galima būtų pasiekti-ar yra ekskursijos organizuojamos?
  Planuojame į Samarijos tarpeklį,gal į Santorini,Lasičio plokščiakalnį-Dikti olą,gal VAI paplūdimį…..Labai būtų gerai jeigu galima būtų su vietiniu transportu-autobusu kur nuvažiuoti ir pasivaikščioti,kažką įdomaus pamatyti. Ar netoli Malijos yra kokių uolų?

  • Atsakyti Daiva Bal 24, 2014 12:01

   Maryte, Malijoje yra daugybė centrų, siūlančių nardymą, tad rasite, iš ko pasirinkti.
   Po salą drąsiai galite keliauti autobusais. Yra tiesioginiai autobusai iš Herakliono į Malia, Agios Nikolaos, Stalis, Hersonissos. Autobusų grafikus ir kainas sužinosite vietoje.
   Iki TRIO PETRA (Rethymno) nuo Malijos yra apie 112 km. Šią ir kitas jūsų vardintas vietas galite pasiekti autobusu. Žinoma, iki norimų vietų gali tekti šiek tiek paeiti. Milatos urvai (Milatos Caves) yra įsikūrę kalnuose palei siaurą vingiuotą keliuką virš mažo kaimelio. Iki urvų yra apie 20 min. kelio nuo Malia.
   Miestelyje rasite daugybę kelionių agentūrėlių, siūlančių ekskursijas. Tikrai ką nors pasirinksite ir gausite išsamių konsultacijų iš vietos žinovų.

   • Atsakyti Marytė Bal 24, 2014 22:45

    Labai ačiū už atsakymą su puikia informacija.Na kąnors visvien pamatysime…..Dar kartą ačiū. Jeigu koks atsiras klausimas-parašysiu. Laiko dar yra iki mūsų kelionės.

 39. Atsakyti ieva Bal 16, 2014 23:16

  sveiki, geguzes 6 diena atskrisime i chania. musu viesbutis: Crete, Kalami, Apokoronas, Crete 73003, Greece cia,kaip iki jo nuvykti vieasuoju transportu?aciu

 40. Atsakyti Kristina Bal 14, 2014 13:20

  Sveiki, vykstame į Kretą, Chanią balandžio 16-23 d. Kokios galim tikėtis vandens temperatūros? Kaip su darbo laiku šventinėmis Velykų dienomis? Ar dirba restoranai, kavinės?

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2014 14:15

   Kristina, Kretoje oro temperatūra balandžio mėn. yra vidutiniškai apie +17°C – +20°C, vandens temperatūra apie +17 °C. Dauguma turistams skirtų parduotuvėlių ir kavinių dirba savaitgaliais ir švenčių dienomis.

 41. Atsakyti Tomas Bal 12, 2014 22:07

  Sveiki,as su dukra Ema Balandzio 16 d. skrisiu i Kreta Chanijos miesta
  ka galetume pasiuliti keturiolikmetei mano dukrai?

  Aciu,laukiu atsakymo

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2014 9:22

   Tomai, jūs savo dukrą geriau pažįstate nei mes :) Pasiūlymai priklauso nuo mergaitės pomėgių ir interesų. Jei patinka aktyvus poilsis, leiskitės į žygį į Samarijos tarpeklį. Įspūdžių paliks išvyka keltu į Santorini salą. Išsinuomokite automobilį, pasivažinėkite po apylinkes, kalnus, plantacijas, pažindami salos gamtą. Jei įdomus kultūrinis palikimas, apsilankykite „Kretos naktyje“ – čia susipažinsite su tradiciniais šokiais, dainomis, drabužiais, virtuve. Nuvykę vietoje pasižiūrinėkite, ką siūlo vietinės agentūros ir nuspręsite, ar pasinaudoti jų pasiūlymais, ar keliauti savarankiškai.
   Jūs keliaujate sezono pradžioje, tad dar daugelis objektų gali neveikti, pvz., vandens pramogų parkas Chanijoje. Tačiau viską pamatysite vietoje.
   Daugiau apie galimybes Chanijoje skaitykite čia http://www.chaniatourism.com/

 42. Atsakyti Arvydas Bal 4, 2014 14:09

  Laba diena.

  Balandzio 16d.su dukra skrendam į Kreta,CHANIJOS MIESTĄ.
  Ką galėtumėt parekomenduoti pamatyti su 9 metu dukra?

  • Atsakyti Daiva Bal 4, 2014 15:16

   Arvydai, turėtumėte atsižvelgti į savo dukters pomėgius bei interesus. Siūlyčiau pasirinkti viešbutį su baseinais, animacine programa vaikams. Šalia yra vandens parkas „Limnoupolis“, tačiau jis sezoną pradės tik gegužės viduryje. Išsinuomokite automobilį, pasivažinėkite po apylinkes, pažinkite įspūdingą Kretos gamtą. Galite paplaukioti laiveliu ar net leistis į išvyką keltu į Santorinio salą.

 43. Atsakyti Vaidas Kov 26, 2014 16:59

  Sveiki.busime prie Chanijos turesim auto ka reiktu butinai aplankyti.Aciu

  • Atsakyti Daiva Kov 27, 2014 11:05

   Vaidai, ką verta pamatyti, labai priklauso nuo jūsų pomėgių. Šiame įraše pateikėme nemažai įdomių vietų. Kadangi būsite su automobiliu, susisiekimas jums bus ne problema. Sala nėra labai didelė, tačiau keliavimo tempą sulėtina kalnai.

 44. Atsakyti Marytė Vas 11, 2014 19:13

  Laba diena. Dar noriu paklausti.Kažkur skaičiau( odabar jau nerandu) keliautojų pasakojimą kaip jie pėščiomis vaikščiojo kažkokiais pažymėtais takais-keliais,skirtais tik pėstiesiems.Ir pamatė labai nerealių vaizdų. Vat man įdomu-kur galima būtų taip pasivaikščioti? Ar netoli Malijos yra tokių takų? O gal kur pavažiuoti galima autobusu ir rasti tokių takų? Gal juokingai paklausiau,bet mane labai sudomino. Ačiū,jei atsakysite.

  • Atsakyti Daiva Vas 12, 2014 10:38

   Maryte, noriu pasitikslinti, ar jums aktualūs tokie vaizdiniai takai būnant Kretoje? Ar kalbėjote abstrakčiai, bet kurioje šalyje?

   • Atsakyti Marytė Vas 12, 2014 18:33

    Laba diena. Taip aš dabar domiuosi tais takais-keliais Kretoje.
    Štai taip radau parašyta ir susidomėjau:
    (Kalimera Crete – iki Elafonisi kitaip – E-4 taku. Prieš kelionę vartydami apdriskusį nuo 2008m išsaugotą Kretos žemėlapį tyrinėjom per visą salą punktyrine linija pažymėtą pėsčiųjų E-4 taką. Mūsų sena svajonė – apkeliauti salą šiuo maršrutu. )
    Vat ir mano tokia svajonė-pavaikščioti pėščiomis.
    Tik niekaip nesuprantu ar tokie takai yra rytinėje Kretos dalyje,kadangi mes ten -MALIJOJE apsistosime.

    • Atsakyti Daiva Vas 13, 2014 10:55

     Tas kelias, apie kurį jus kalbate (E4), yra vienas iš Europos tarpmiestinių kelių. Nuo Ispanijos vakarinio taško per Prancūziją, Šveicariją, Vokietiją, Austriją, Vengriją, Rumuniją ir Bulgariją, o baigiasi Graikijoje. Kretoje ir Kipre, taip pat tęsiasi šis kelias. Kelio ilgis yra daugiau nei 10 000 km. Kretoje kelias prasideda nuo Kato Čakros, kuris nuo Malijos yra maždaug už 140 km. Daugiau apie E4 kelią galite pasiskaityti čia >
     Kretoje pažintiniai pėsčiųjų takai yra „Samaria Gorge – Long Way“. Tikrai vaizdingas, bet ir ilgas, varginantis kelias, kurį pradėję negalėsite apsisukti ir grįžti. Taip pat galite rinktis ir sutrumpintą kelią „Samaria Gorge – Easy Way“. Iki šių tarpeklių yra apie 200 km nuo Malijos (iki lengvojo kelio, kuris prasideda nuo Chora Sfakion, – 180 km, iki ilgojo kelio, kuris prasideda nuo Omalos, – 200 km). Bet gi jūs turistai ;) Sėskite į autobusą ir pirmyn į nuotykius.

 45. Atsakyti Marytė Gru 15, 2013 8:58

  Laba diena. Vasarą planuoju su dukra į Graikiją-Malijos miestelį,Phaedra Beach viešbutį.Gal galite parašyti ar iš to miestelio kursuoja transportas į kitus miestus?Mane domina ar galima be išsinuomuoto automobilio kažką aplankyti savistoviai,t.y.autobusais nuvažiuoti.
  Ar yra vietinių agentūrų kurios organizuotų aplankyti Elafonisą,Vai paplūdimį,Balos paplūdimį? Kokios lankytinos vietos yra arčiausiai Malijos miestelio,kokie atstumai iki kitų miestų ir kaip pasiekti? Mes automobilio nuomuotis neišdrįsime.Jeigu galite,parašykite į el.paštą. Dėkoju.Marytė

  • Atsakyti Daiva Gru 16, 2013 16:38

   Maryte, puikus pasirinkimas jūsų atostogoms :) Gaila, kad negalite nuomotis automobilio, tačiau gal sutiksite kitų keliautojų, kurie nuomosis automobilį ir ieškos bendrakeleivių – taip pasidalinsite nuomos bei kuro išlaidas ir sutaupysite. Jei pasirinksite keliauti autobusu, iš Malijos miestelio galėsite nuvykti į Hersonissos, Heraklioną, Neapoli, Agios Nikolaos ir kt. Tvarkaraščius galite rasti čia >.
   Vietinių kelionių agentūrų, siūlančių ekskursijas po salą, rasite visame kurorte, informacijos pateiks ir viešbutis, kuriame apsistosite. Nuoširdžiai rekomenduoju pasirinkti išvyką į Santorinio salą – ekskursija nepigi, bet verta kiekvieno lito. Jei patinka aktyvus poilsis, leiskitės į žygį po Samarijos tarpeklį. Jei patinka linksmybės – pasilinksminkite „Graikiškoje naktyje“. Ekskursijų pasirinkimas tikrai didelis. Viskas priklauso nuo laiko ir pinigų.
   Iki Heraliono apie 37 km, todėl šį miestą galite tikrai aplankyti. Arčiausiai Malijos rekomenduojame aplankyti Krassi kaimelį su nuostabiu kraštovaizdžiu ir tradicine virtuve, tradicinius kaimelius Koutouloufari, Piskopiano. Agios Nikolaos – nuostabus miestelis su puikiu kraštovaizdžiu ir tradicine virtuve. Iš čia keltu galite nuvykti į Spinalonga salelę.

 46. Atsakyti Renata Rgs 23, 2013 23:43

  Noreciau suzinoti ar galima vietiniu autobusu nuvykti iki Balos papludimio, vai papludimio ir Kurno ezero.
  Ačių

  • Atsakyti Daiva Rgs 24, 2013 11:26

   Renata, Balos paplūdimį pasiekti yra du būdai. Pirmasis – atplaukti laivu organizuojamais maršrutais arba atvykti automobiliu. Dėl kelionės vietiniu autobusu reikėtų teirautis viešbutyje arba autobusų stotyje. Iki Vai paplūdimio vyksta vietiniai autobusai, nuo paplūdimio apie 200 m yra autobusų stovėjimo aikštelė. Kurno ežeras yra netoli greitkelio, vedančio link Retimno miesto. Vietos autobusai pravažiuoja.

 47. Atsakyti Deivis Rgp 13, 2013 15:43

  mes atvykstame i Chanija 23,50val. Hotel Address: Bali Rethymno, 74057, Rethymno-Bali.Kiek tai galetų kainuoti nuvažiuoti taxi ir ar jų bus tokiu laiku.o gal galima išsikviesti?koks dar yra variantas?

  • Atsakyti Daiva Rgp 13, 2013 16:16

   Galime pasiūlyti pervežimo paslaugą, kuri tikrai veiks Jūsų atvykimo laiku. Pervežimas iki Bali kainuoja 84 Lt/asm. į vieną pusę.
   Taksi galite susistabdyti ir oro uoste, bet jų paslaugų kainos yra gerokai didesnės. 1 km kaina naktiniu tarifu prasideda nuo 1,34 EUR.
   Pervežimą galite užsisakyti susisiekę su Simona tel. 8 600 26766 arba el.p. simona@zigzag.lt.

 48. Atsakyti Deivis Rgp 13, 2013 13:04

  Sveiki,
  kaip mums patartumete nusi gauti iki viesbucio (4asm.)taxi ar uzsisakineti autobusa?

 49. Atsakyti Saule Lie 21, 2013 21:22

  Sveiki,
  Kaip patartumėte nusigauti į viešbutį, esantį aplink Chania, iš Chania oro uorto. Mūsų atvykimo laikas yra 23:50, tad autobusų šiuo laiku, kaip suprantu, jau nėra.

  Dekoju už atsakymą,
  S.

 50. Atsakyti Valentinas Matulevičius Geg 2, 2013 22:30

  Kaip patartumėte keliauti (nenuomuojant automobilio) iš Herkaliono ar Hersonessos į Chaniją. Liepos 3d turime išskristi į Vilnių iš Chanijos 16,50.

  Dėkoju,

  VM

  • Atsakyti Daiva Geg 3, 2013 9:49

   Valentinai, iš Herakliono autobusų stoties A vyksta autobusai į Chaniją. Kelionės trukmė maždaug 2.45 val. Bilieto kaina ~14 EUR. Reisai vykdomi kas valandą, sekmadieniais rečiau.

Klauskite mūsų