Apie keliavimą nėštumo metu 51

Keliauja nėščiosiosKai tik būsima mamytė sužino džiugias naujienas apie užsimezgusią gyvybę po širdimi, iškart pradeda galvoti ir apie atostogas prieš prasidedančius motinystės džiaugsmus. Tada ir kyla klausimai „Ar galiu keliauti?“, „Kada ir kaip galiu keliauti?“ ir t.t.

Dažniausiai nuspręsti, keliauti nėštumo metu, ar ne, turi pati nėščioji, atsižvelgdama į savo savijautą, poreikį ir galimybes.

O mes savo ruožtu pateiksime patarimų, kurie pravers besiruošiant kelionei ar jau keliaujant.PATARIMAI NĖŠČIOSIOMS

Mąstykite už du. Rinkdamasi skrydžio datą ir planuodama atostogas, būtinai pasitarkite su gydytoju. Gavusi jo pritarimą, neatidėliokite kelionės lėktuvu, o pasinaudokite geriausiai kelionėms tinkamu antruoju nėštumo trimestru (12-24 savaitė). Jei nėštumo metu jaučiatės gerai – galite drąsiai planuoti atostogas užsienyje. Prieš vykstant vertėtų pasidomėti, kokios yra šalies higieninės sąlygos, o nuvykus būti kiek budresnei – gerti ne čiaupo, o vandenį tik iš butelio, vaišintis tik aiškiais maisto produktais (vengti žalio, termiškai neapdoroto maisto, gatvėje plautų ir parduodamų vaisių). Kelionėje vertėtų nepervargti, apskaičiuoti fizinį krūvį, atidžiai rinktis ekskursijas.

Sumaniai pasirinkite kelionės ar atostogų šalį.
- Juk nebūtina vidurvasarį išsiruošti į pačius karščiausius kraštus. Prieš vykdama į svečią šalį pasidomėkite, kokia yra to mėnesio vidutinė temperatūra, ar viešbučio kambaryje yra oro kondicionierius.
- Nėščiosioms patariama nevykti į tas šalis, kurios įsikūrę aukštai virš jūros lygio, ypač, jei nėštumas yra perkopęs į trečiąjį trimestrą – aukštesnėse vietovėse gali būti sudėtinga prisitaikyti prie sumažėjusio deguonies kiekio atmosferoje.
- Geriausia keliauti į netolimus kraštus – čia nepatirsite didelių klimato ar kultūrinių pokyčių. Paprastai nerekomenduojama vykti į egzotiškas atogrąžų šalis, mat ten keliaujant dažniausiai reikalingi skiepai, didesnė tikimybė pasigauti infekciją. Nėščiosioms ypatingai pavojingos tos šalys, kuriose yra rizika užsikrėsti maliarija. Prieš leisdamasi į kelionę, pasirūpinkite būtiniausių vaistų vaistinėle: tam geriausia pasikonsultuoti su jus prižiūrinčiu gydytoju.

Pasirinkite tinkamą kelionės draudimą. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų sveikatos draudimas apima nėščiųjų priežiūros paslaugas, nes apsilankymas medicinos įstaigoje užsienyje gali brangiai kainuoti. Reikėtų atidžiai paskaityti kelionės medicininių išlaidų ir sveikatos draudimo arba Valstybinės ligonių kasos išduodamos kortelės taisykles. Gimdymas svečioje šalyje dažniausiu atveju nėra laikomas draudiminiu įvykiu ir už ligoninės suteiktą paslaugą gali tekti susimokėti patiems.

Įvertinkite savo jėgas. Stop super nėščiosios įvaizdžiui! Nereikia persistengti su ekstremaliomis ekskursijomis, fizinės ištvermės reikalaujančiomis išvykomis. Nieko neatsitiks, jei vienas kitas atostogas praleisite ramiau. Geriau mažiau, tačiau kokybiškai.

Nekompleksuokite. Nieko gėdingo prisipažinti, kad pavargote, kad norite gerti, kad karšta būti saulėje. Nereikia kompleksuoti dėl drabužių, avalynės, galvos apdangalų. Kelionėje dėvėkite tai, kas nevaržo laisvės patogiai jaustis ir laisvai judėti.

Apgalvokite visas situacijas. Jei tenka keliauti trečiajame nėštumo trimestre, rekomenduojama pasidomėti, kur yra artimiausia įstaiga, kuri galėtų suteikti reikiamą pagalbą prasidėjus priešlaikiniam gimdymui ar pablogėjus sveikatai. Kelionės metu turėkite nėštumo įrašų kopijas bei duomenis apie kraujo grupę.

KELIAVIMAS LĖKTUVU

Nėščiųjų skraidinimas lėktuvu yra reglamentuojamas tarptautinių teisės aktų. Privalu žinoti, kad dažniausiai prieš skrydį nėščioji privalo turėti gydytojo pažymą anglų kalba, kurioje turi būti nurodytas keleivės nėštumo laikas, galimos rizikos ir gydytojo leidimas skristi lėktuvu.

Kai kurios aviakompanijos leidžia skristi moterims tik iki 34 nėštumo savaitės, kitos – iki 38 nėštumo savaitės. Keliaujančios moterys, kurių nėštumas siekia 34 savaites, keliauja savo rizika, ir aviakompanijos neprisiima atsakomybės už motinos ir būsimo kūdikio sveikatą.

Skrydžio metu reiktų imtis kai kurių atsargumo priemonių: visų pirma, rekomenduojama gerti daug skysčių. Skrendant lėktuvu organizmas greičiau netenka skysčių, dėl to gali iškilti pavojus kūdikiui.

Ilgo skrydžio metu pravartu atsistoti, pavaikščioti – taip gerinama kraujotaka ir galima išvengti venų trombozės. Pravartu pasiimti kelioninę „apykaklę“ – specialią pripučiamą pagalvėlę, kuri patogiai prilaiko kaklą, arba tiesiog paprastą pagalvėlę.

Jei yra galimybė, paprašykite vietos šalia tako – taip bus patogiau, jei panorėsite pavaikštinėti ar dažniau apsilankyti tualete. Segdamasi saugos diržą stenkitės segti taip, kad jis eitų po pilvuku, o ne virš jo.

Lėktuvu keliaujančiai nėščiajai būtina žinoti:
- Priklausomai nuo aviakompanijos, dažniausiai keliaujant nuo 28 iki 32 nėštumo savaitės privaloma pateikti gydytojo pažymą.
- Gydytojo pažyma turi būti galiojanti (apie tai jus informuos pažymą išduodanti gydymo įstaiga).
- Nepateikus gydytojo pažymos nėščioji į lėktuvą gali būti nesodinama.
- Kelionės lėktuvu pasekmės yra besilaukiančios keleivės atsakomybė.
- Kai kurios aviakompanijos atsisako skraidinti moteris jau nuo 32 nėštumo savaitės.
- Oro transportu keliaujanti nėščioji prisiima visą riziką ir atsakomybę už galimus jos ir kūdikio sveikatos sutrikimus.
- Visos kelionės metu nėščioji privalo turėti nėščiosios “pasą”, kuriame matyti nėštumo trukmė ir planuojamo gimdymo data.

Verta nepamiršti, kad medicininė gydytojo pažyma apie nėštumą:
- turi būta išduota anglų kalba;
- yra tikrinama registruojant keleivę skrydžiui tiek išskrendant iš Lietuvos, tiek grįžtant iš svečios šalies;
- turi būti išduota ne vėliau nei nurodoma konkrečios aviakompanijos taisyklėse.

Informacija apie medikamentus lėktuve.
- Kartu su vaistais rankiniame bagaže turėkite receptą arba jo kopiją. Vaistų negalima vežtis daugiau, negu nurodyta recepte (arba jo kopijoje). Galioja tik jūsų vardu išrašytas receptas.
- Be gydytojo recepto (arba jo kopijos) negalima per sieną vežtis vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių arba psichotropinių medžiagų.

AVIAKOMPANIJŲ TAISYKLĖS

SMALL PLANET AIRLINES. Iki 27 nėštumo savaitės jokie keliavimo apribojimai netaikomi. Kai nėštumas yra 28–35 savaitės (imtinai), būtina pateikti gydytojo pažymą, kurios data turi būti ne ankstesnė nei 2 savaitės iki skrydžio dienos. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir aviakompanija neprisiima jokios atsakomybės už nėščios moters ir kūdikio sveikatą. Po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos. Dėl nėščios moters kelionės būtina susitarti su bendrove iš anksto, prieš perkant bilietą.
AER LINGUS. Pateikus reikiamą pažymą leidžiama skristi iki 28 nėštumo savaitės. 28-33 nėštumo savaitę būtina speciali pažyma iš gydytojo ir patvirtinta aviakompanijos. Neleidžiama skristi nuo 34 nėštumo savaitės.
AEROFLOT. Nuo 36 nėštumo savaitės būtina medicininė pažyma iš gydytojo. Pažyma negali būti senesnė nei 7 dienos iki planuojamo skrydžio dienos.
AIRBALTIC. Nėra apribojimų keliaujant iki 27 nėštumo savaitės. Medicininė pažyma yra būtina keliaujant 28-35 nėštumo savaitę. Pažyma negali būti senesnė nei 14 dienų iki planuojamo skrydžio dienos. Skristi draudžiama nuo 36 nėštumo savaitės (laukiantis daugiau nei 2 ir daugiau vaikų – nuo 34 nėštumo savaitės).
AIR FRANCE/KLM. Leidžiama skristi iki 36 nėštumo savaitės, laukiantis vieno vaiko; iki 34 nėštumo savaitės, laukiantis 2 ir daugiau vaikų. Nuo 36 nėštumo savaitės yra būtina medicininė pažyma.
AUSTRIAN AIRLINES. Leidžiama skristi iki 38 nėštumo savaitės.
BRITISH AIRWAYS. Nėra apribojimų keliaujančioms nėščiosioms iki 36 savaičių (išskyrus laukiantis 2 ir daugiau vaikų – tuomet keliavimas leidžiamas iki 32 nėštumo savaitės). Nuo 28 nėštumo savaitės reikalinga gydytojo pažyma.
BRUSSELS AIRLINES. Pateikus reikiamą pažymą leidžiama skristi iki 34 nėštumo savaitės. Nuo 34 nėštumo savaitės privalomas patvirtinimas iš Brussels Airlines aviakompanijos.
CZECH AIRLINES. Neturint nusiskundimų sveikata, be pažymos galima skristi iki 34 nėštumo savaitės. Laukiantis 2 ar daugiau vaikų, nuo 34 nėštumo savaitės, arba turint sveikatos problemų būtina pateikti medicininę pažymą (ne senesnę nei 6 dienos iki skrydžio dienos).
EASYJET. Nėra apribojimų keliaujančioms nėščiosioms iki 27 nėštumo savaitėms. Medicininė pažyma yra būtina keliaujant 28-35 nėštumo savaitę. Pažyma negali būti senesnė nei 5 dienos iki planuojamo skrydžio dienos. Neleidžiama skristi nuo 36 nėštumo savaitės.
ESTONIAN AIR. Perkant bilietą būtina pateikti nėščiosios „pasą“ arba pažymą iš gydytojo, patvirtinančią nėštumą. Keliaujant 34-35 nėštumo savaitę būtina medicininė pažyma, nerekomenduojami ilgesni nei 4 val. trukmės skrydžiai. Pažyma negali būti senesnė nei 10 dienų iki numatomo skrydžio dienos. Nuo 36 nėštumo savaitės moterys gali būti neleidžiamos į lėktuvą.
ETIHAD AIRWAYS. Nuo 28 nėštumo savaitės būtina medicininė pažyma iš gydytojo (ne senesnė nei 7 dienos iki skrydžio dienos). Leidžiama skristi iki 36 nėštumo savaitės, laukiantis vieno vaiko, ir iki 32 nėštumo savaitės, laukiantis 2 ir daugiau vaikų.
FINNAIR. Leidžiama skristi iki 36 nėštumo savaitės, tačiau jau nuo 28 nėštumo savaitės yra privaloma pažyma iš gydytojo.
LOT. Leidžiama skristi tik pateikus specialią pažymą iš gydytojo.
LUFTHANSA. Nėra apribojimų keliaujančioms nėščiosioms iki 36 savaičių. Nuo 36 nėštumo savaitės yra būtina medicininė pažyma, patvirtinta „Lufthansa“ aviakompanijos.
NORWEGIAN AIR. Be apribojimų leidžiama skristi iki 36 nėštumo savaitės. Į skrydžius, ne ilgesnius kaip 4 val., priimamos nėščiosios iki 38 nėštumo savaitės. Nuo 36 iki 38 savaitės reikalinga gydytojo pažyma.
RYANAIR. Nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Pažymos formą rasite čia.  Jei moteris, kurios nėštumas yra virš 28 savaičių, nepateikia reikiamos pažymos, „Ryanair“ aviakompanija turi teisę atsisakyti keleivę skraidinti. Pateikus reikiamą pažymą, dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 32 nėštumo savaitės, o besilaukiančioms vieno vaiko – iki 36 nėštumo savaitės.
SAS. Nėra apribojimų pirmiems 8 nėštumo mėnesiams. Likus 2-4 savaitėms iki gimdymo, privaloma medicininė pažyma, kurią turi papildomai patvirtinti ir „SAS“ aviakompanija. Likus 2 savaitėms iki gimdymo skristi draudžiama.
SMALL PLANET AIRLINES. Ši aviakompanija vykdo užsakomuosius Novaturo ir Tez Tour reisus, tad keliaujančioms nėščiosioms į šių kelionių organizatorių keliones galioja šios aviakompanijos taisyklės. Nėščios moterys turėtų pasitarti dėl skrydžio su gydytojais. Iki 27 nėštumo savaitės jokie keliavimo apribojimai netaikomi. Kai nėštumas yra 28–35 savaitės (imtinai), būtina pateikti gydytojo pažymą. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir „Small Planet Airlines“ bendrovė neprisiima jokios atsakomybės už nėščios moters ir kūdikio sveikatą. Po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos. Dėl nėščios moters kelionės būtina susitarti su „Small Planet Airlines“ bendrove iš anksto, prieš perkant bilietą, tad informuokite savo kelionės agentą. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 7 dienos prieš kiekvieną skrydį (t.y. tiek pirminį, tiek atgalinį). Gydytojo pažyma turi būti išversta į anglų kalbą ir galioti visos kelionės metu.
VIRGIN ATLANTIC. Be apribojimų leidžiama skristi iki 28 nėštumo savaitės. Medicininė pažyma yra būtina keliaujant 28-36 nėštumo savaitę (laukiantis daugiau nei 2 ir daugiau vaikų – 28-32 nėštumo savaitę). Nuo 36 nėštumo savaitės leidžiama skristi tik dėl privalomų priežasčių (medicininių ir pan.) lydint medicinos personalui.
WIZZ AIR. Nėščios moterys, kurių nėštumo trukmė didesnė nei 34 savaitės, negali keliauti „Wizz Air“ lėktuvais. Moterys, kurių nėštumo trukmė didesnė nei 28 savaitės, gali keliauti „Wizz Air“ lėktuvais tik turėdamos gydytojo pažymą, patvirtinančią, jog jos gali keliauti oru. Pagal bendrąsias gabenimo taisykles „Wizz Air“ prisiima atsakomybę už nėščių moterų ir (arba) jų negimusių vaikų sveikatos sutrikimus, galinčius kilti dėl kelionės oru arba jos metu.

Pagal bendrąsias gabenimo taisykles, išvardintas aukščiau, aviakompanijos prisiima atsakomybę už nėščių moterų ir (arba) jų negimusių vaikų sveikatos sutrikimus, galinčius kilti dėl kelionės oru arba jos metu.
DĖMESIO! Rekomenduojame visada informaciją pasitikslinti prieš perkant bilietą ir prieš skrydį.

KELIAVIMAS TRAUKINIU

Specialių apribojimų nėra, tačiau, kaip ir prieš bet kokią kelionę, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

Keliavimas traukiniu (tiek besilaukiančioms, tiek ne) yra vienas saugiausių ir patogiausių keliavimo būdų. Jei yra galimybė, patariama rinktis erdvesnę ir patogesnę vietą traukinyje, kurioje būtų galima ištiesti kojas, dažniau keisti sėdėjimo padėtį.

Bene vienintelis trūkumas, keliaujant traukiniu, gali būti kelionės trukmė. Lėktuvu pasiekti kelionės tikslą paprastai galima per kelias valandas. Kelionė traukiniu, priešingai, gali užtrukti ir iki kelių dienų.

KELIAVIMAS AUTOMOBILIU

Nėščiosioms keliauti automobiliu nėra pavojinga, tačiau reiktų vengti ilgų kelionių. Keliaujant automobiliu rekomenduojama kas 2-3 valandas daryti pertraukas, šiek tiek pasivaikščioti.

Saugos diržus, be abejo, reikia užsisegti, tačiau atkreipkite dėmesį, kad apatinė diržo dalis turėtų eiti po pilvu ir jo nespausti. Tokiu būdu net ir įvykus eismo įvykiui diržai nepakenks kūdikiui.

KELIAVIMAS LAIVU, KELTU

Tai, tikriausiai, tinkamiausias keliavimo būdas nėščiosioms. Čia niekas nereikalaus jokių pažymų, galėsite nevaržomai vaikščioti, judėti. Žinoma, jei tik gerai jaučiatės ir nekankina jūros liga.

51 thoughts on “Apie keliavimą nėštumo metu

 1. Atsakyti Margarita Rgp 18, 2016 15:25

  Sveiki, Planuoju skristi is vokietijos i vilniu, tai yra 2 val skrydzio, busiu tuo metu apie 24-25 savaite. ar nieko tokio jei skrisiu. Nestuzmas normalus, daktare sake skristi galiu iki 4 val skrydzio europoje, i tolimesnias salis nepatartina. dekui.

 2. Atsakyti Vaida Kov 18, 2016 8:49

  Sveiki
  Kai pirkime atostogas,net neytareme kad laukemes vaikelio,musu atostogos liepos menesi,ir tuomet jau bus 30nestumo savaite.Ar galima skristi tokiu laiku ar jau nepatartina ?

  • Atsakyti Justė Kov 18, 2016 9:32

   Su kokia aviakompanija planuojate keliauti? Pasidomėkite jos taisyklėmis iki kurios nėštumo savaitės aviakompanija skraidina besilaukiančias moteris. Ir, žinoma, visuomet prieš kelionę reikia pasikonsultuoti su savo gydytoju.

 3. Atsakyti Vika Vas 20, 2016 10:25

  Sveiki, planuojam skristi i dubaju, kelione gautusi iki 20 nestumo savaites. Ar galimi ilgi skrydziai? Ar pavojingai vaisiuj?

  • Atsakyti Justė Vas 22, 2016 11:34

   Vika, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju. Pasidomėkite ir aviakompanijos, su kuria keliausite, taisyklėmis nėščiosioms.

 4. Atsakyti Brigita Lap 7, 2015 14:30

  Laba diena, skrendu i Anglija budama 27 savaiciu su Ryanair zinau, kad reikia pazimos, turiu ja.Bet atgal grystu su Wizz ir man jau bus 33 sav kokios pazimos reikia, kad galeciau grysti i Lietuva.Is kur ja reikia gauti? Ryanair yra speciali, o Wizz nieko panasaus nerandu.

  • Atsakyti Daiva Lap 9, 2015 10:33

   Brigita, moterys, kurių nėštumo trukmė didesnė nei 28 savaitės, gali keliauti Wizzair lėktuvais tik turėdamos gydytojo pažymą, patvirtinančią, jog jos gali keliauti oru. Wizzair nepateikia specialios gydytojo pažymos formos, tad pakaktų turėti išrašą iš jūsų gydytojo.

 5. Atsakyti Erika Lap 5, 2015 15:02

  sveiki,norejau paklausti is Lietuvos i Airija planuoju isvykti 19 lapkricio (su ryanair) tada man bus 33 savaites su trupuciu,o grysti gruodzio 3 diena tada bus 35 savaites ir 3 dienos. Tai is Lietuvos iskrendant reikia turet pazyma gydytojo taip? o kaip atgal grystant is airijos ka reikia turet?ar uztenka tos pacios pazymos?

  • Atsakyti Daiva Lap 5, 2015 16:02

   Erika, skrendant su Ryanair, nuo 28 nėštumo savaitės būtina gydytojo pažyma (anglų k., ne senesnė nei 14 d. iki skrydžio), kurioje nurodoma, jog nėštumas yra be komplikacijų, planuojamo gimdymo laikas ir patvirtinama, jog jums leidžiama skristi lėktuvu. Ryanair priima tik jų pateiktą formą nėščiosioms moterims. Ją rasti galite čia > . Tokią formą turėsite pateikti ir išskrendant iš Airijos. Besilaukiančioms moterims Ryanair leidžia skristi iki 36 nėštumo savaitės.

 6. Atsakyti Eglė Rgs 15, 2015 11:36

  Laba diena,

  Norėjau paklausti, ar skrendant iš Lietuvos į vieną pusę (be atgalinio grįžimo) būtina versti med. pažymą į anglų kalbą (juk išskrendu iš Lietuvos oro uosto), taip pat norėjau paklausti, ar skrendant su nėščiosios pasu (knygele), kai dar nereikia pažymos, ją taip pat reikia versti į anglų kalbą? Ačiū

  • Atsakyti Daiva Rgs 15, 2015 12:04

   Egle, daugelio aviakompanijų darbuotojai lietuviškai nekalba, todėl reikalingas pažymos vertimas į anglų kalbą. Pvz., jei keliaujate su Ryanair, nuo 28 nėštumo savaitės būtina speciali Ryanair pažymos forma anglų kalba. Nėščiosios knygelės versti nebūtina. Svarbu, kad aiškiai matytųsi nėštumo trukmė ir planuojamo gimdymo data.

 7. Atsakyti Rasa Rgs 7, 2015 9:44

  Sveiki,

  Traukia kaledoms i Lietuva is Uk vykti su Ryanair kompanija. Gruodzio 17 diena man bus 34 savaites, noreciau grizti sausio 4 diena nes skrydziu i tinkama oro uosta nera savaitgali. Sausio 4 diena man bus 36 savaite tiks prasidejus (1-2 diena). Ar man leis dar skristi su gydytojo pazymejimu.

  • Atsakyti Daiva Rgs 7, 2015 11:20

   Rasa, keliaujant su aviakompanija Ryanair, besilaukiančioms moterims leidžiama skristi iki 36 nėštumo savaitės pabaigos. Būtina turėti specialią Ryanair pažymą.

   • Atsakyti Ana Geg 26, 2016 8:14

    Laba diena mes planuojama skirti į Bulgariją atostogų, aš būsiu nėščia savaičių bus 22, ar pavojinga skirti ar nia?

    • Atsakyti Justė Geg 26, 2016 10:44

     Ana, ar galite keliauti, derėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju. Taip pat pasidomėkite aviakompanijos, su kuria skrisite, taisyklėmis dėl nėštumo skrydžio metu. Galbūt reikia papildomos gydytojo pažymos ar pan.

 8. Atsakyti Inga Rgp 10, 2015 12:01

  Laba diena. Ačiū už atsakymą :)
  1. Ar skrendant wizzair rankiniame bagaže galima pasiimti kvepalus (buteliuko tūris 30 ml)?
  1.1 Jeigu galima tai reikia įdėti į užsegamą permatomą maišelį?
  2. Ar wizzair nustatyti užsegamo permatomo maišelio matmenys? Ar jie gali būti įvairaus dydžio?

  • Atsakyti Daiva Rgp 10, 2015 12:26

   Inga, kvepalus iki 100 ml rankiniame bagaže gabenti galite. Kvepalus ir visus kitus skysčius turite sudėti į vieną bendrą ne didesnį kaip 1 l talpos sandariai užsegamą permatomą maišelį. Patikros metu maišelį su skysčiais reikės pateikti atskirai. Maišeliui konkretūs išmatavimai nenustatyti.

 9. Atsakyti Inga Rgp 8, 2015 17:32

  Keliaujame su wizzair.

 10. Atsakyti Inga Rgp 8, 2015 17:31

  Sveiki,
  Į Norvegiją išskrendame rugpjūčio 13 d., gydytoja parašė pažymą dėl nėštumo (man 29 sav. ) rugpjūčio 5 d., ar nieko tokio jog pažyma bus parašyta prieš 7 d.?

  Ar verčiant į anglų kalbą medicininę pažymą būtina vertimo biuro anspaudas?

  • Atsakyti Daiva Rgp 10, 2015 10:35

   Inga, aviakompanija Wizzair nenurodo, kokio laikotarpio gydytojo pažyma turi būti pateikta. Tačiau dėl pažymos, parašytos prieš 7 d., problemų kilti neturėtų.
   Verčiant pažymą į anglų kalbą, vertimo biuro antspaudo nereikia. Tik turėkite ir originalią pažymą.

 11. Atsakyti Kotryna Lie 31, 2015 22:14

  Laba diena,
  ar reikia kokių nors dokumentų jei keliaujant nštumas dar labai mažas iki 2 ar 3 mėnesių?

  • Atsakyti Daiva Rgp 3, 2015 10:12

   Kotryna, reikėtų pasidomėti konkretaus vežėjo, su kuriuo ketinate keliauti, taisyklėmis, taikomomis nėščiosioms keleivėms. Bet pirmiausia vadovaukitės gydytojo rekomendacijomis ir savo savijauta.

 12. Atsakyti Giedre Bal 28, 2015 14:01

  Sveiki,
  skrisim su šeima atostogų į Turkiją,bus 21 sav. kiek suprantu pažymos nereikia užteks tik nėščiosios kortelės? Gyd. man vistiek išrašė pažymą ir joje nurodė kiek bus savaičių maždaug skrydžiodiena,tačiau skrydžio dieną pažyma bus išrašyta prieš nepilnas dvi savaites ar tai nėra blogai?

 13. Atsakyti Karina Bal 23, 2015 9:04

  Sveiki, pas mane 18 savaiciu nestumas. Skrisiu i Turkija per tez tour (small planet airlines). Mano atveju pazyma is gydytojo nereikalinga? Uzteks tureti tik nesciosios kortele? Aciu

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2015 9:46

   Karina, teisingai. Keliaujant su „Small Planet Airlines“ 18 nėštumo savaitę pakanka turėti nėščiosios kortelę. Gerų atostogų ;)

 14. Atsakyti Vilija Lie 29, 2014 23:30

  Sveiki,
  Netrukus planuoju skristi is Lietuvos i Norvegija su Wizzair skrydziu bendrove. Nestumas 26 savaites. Skaiciau, kad skrendant su sia bendrove, reikalinga gydytojo pazyma, kad galima skristi nuo 28 savaites. O ar reikalinga kokia nors dar kita pazyma is gydytojo, kuri patvirtintu (irodytu), kad mano nestumas butent 26 savaites, o ne 28? Ar tiesiog uztenka mano pacios zodinio patvirtinimo registracijos metu?
  Aciu

 15. Atsakyti nestuke Lie 29, 2014 10:36

  Laba diena, noriu liepos 31d skristi is norvegijos i lietuva su norwegian air kompanija, esu nescia 32savaites ar butina tureti pazyma is gydytojo ar nieko nereikia?

  • Atsakyti Daiva Lie 29, 2014 10:46

   Keliaujant su Norwegian Airlines avialinijomis iki 36 nėštumo savaitės pažymos nereikalingos. Tačiau prieš skrydį būtinai pasitarkite su gydytoju.

 16. Atsakyti Neringa Lie 7, 2014 15:34

  Laba diena,

  Skrisiu su Ryainair iš Kauno į Cagliari, esu nėščia 15 sav., norėjau paklausti ar oro uosto patikros punktuose esantys metalo detektoriui nėra kenksmingi nėštumui, ar reikia pateikti nėštumo pažymą ir pro juos neiti?

 17. Atsakyti Svetlana Bir 23, 2014 22:50

  Sveiki,skrendame ilsetis i Bulgarija su Tezturo aviakompanija, skrydzio metu nestumas bus 24 sav. Domina klausimas apie gyd. isduota pazyma (ji yra lietuviu kalba), taciau kaip suprantu turi buti isversta i anglu kalba. Pazymos vertimas turi buti patvirtintas notaru ir kiek laiko galioja pazyma?

  • Atsakyti Daiva Bir 25, 2014 12:47

   Svetlana, Tez Tour užsakomuosius reisus vykdo aviakompanija „Small Planet Airlines“. Pagal šios aviakompanijos taisykles, nėščios moterys turėtų pasitarti dėl skrydžio su gydytojais. Iki 27 nėštumo savaitės jokie keliavimo apribojimai netaikomi. Kai nėštumas yra 28–35 savaitės (imtinai), būtina pateikti gydytojo pažymą. Po 34 nėštumo savaitės moteris skrenda savo atsakomybe ir „Small Planet Airlines“ bendrovė neprisiima jokios atsakomybės už nėščios moters ir kūdikio sveikatą. Po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos. Dėl nėščios moters kelionės būtina susitarti su „Small Planet Airlines“ bendrove iš anksto, prieš perkant bilietą, tad informuokite savo kelionės agentą.
   Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 7 dienos prieš kiekvieną skrydį (t.y. tiek pirminį, tiek atgalinį). Gydytojo pažyma turi būti išversta į anglų kalbą ir galioti visos kelionės metu.

 18. Atsakyti dodo Bal 26, 2014 21:59

  ar skrendant su Ryanair į Belgiją , reikia būtinai angliškai? gal galima prancūzų kalba išversta pažyma?

 19. Atsakyti Liena Lap 6, 2013 14:57

  Taigi sveiki dar karta :) Apie Ryanair info radau, bet labiau domina Norwegian, nes su juo skrisiu jau budama 29 sav. Tai noreciau buti tikra kad tikrai ileis :) Taigi domina iki kelintos savaites skraidina ir kokio senumo tinka pazyma :) ACIU :)

  • Atsakyti žaneta Kov 12, 2015 21:36

   Sveiki, beveik 6 mėnesiu nusimato kelionė automobiliu iš Vilniaus į Kroatija, ar tai saugu? Nakvinei stosime Lenkijoje.
   Ačiū labai už atsakyma

   • Atsakyti Daiva Kov 13, 2015 10:12

    Žaneta, nėščiosioms keliauti automobiliu nėra pavojinga. Tačiau įvertinkite savo galimybes, kaip jūs pati jaučiatės. Galite pasikonsultuoti su savo gydytoju. Keliavimas automobiliu turi savų pliusų, galėsite be vargo stabtelėti, pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru. Šiame straipsnelyje galima rasti tikrai naudingų patarimų, tad peržvelkite dar kartą ;)

  • Atsakyti Daiva Lap 6, 2013 15:12

   Liena, „Norwegian Air“ avialinijos į skrydžius, ne ilgesnius kaip 4 val., priima nėščiąsias iki 38 nėštumo savaitės. Nuo 36 iki 38 savaitės reikalinga gydytojo pažyma.

   • Atsakyti Liena Lap 6, 2013 15:15

    Aciu Jums labai :)

    • Atsakyti Mante Kov 11, 2016 17:31

     Sveiki. Esu 16 savaiciu ir skrendu su wizair kompanija i LT. Bet pazymos neturiu ar del to nekiks bedu? Gal uztenka pasiimt ta „oranzine“ knyga? :) aciu

    • Atsakyti vilma Geg 12, 2015 16:36

     Sveiki, esu nescia, noriu skristi su small planet kompanija. Ten raso, kad gydytoja pazyma turi buti isduota ne anksciau kaip 7 dienos pries kiekviena skrydi. Kaip taip imanoma padaryti, jei skrendu 7 ar 14 d?cia fiziskai neimanoma nueiti pas gydytoja

 20. Atsakyti Dzilda Bir 7, 2013 10:49

  Labai jau sudėtinga toms nėščiosioms…nieko negalima..

 21. Atsakyti andrius Rgs 8, 2011 15:37

  Taip idomus straionis.

Atsakyti į Inga Nutraukti