Pasas ar asmens tapatybės kortelė keliaujant? 983

Pasas arba asmens tapatybės kortelė

Ko gero, kelionėje svarbiausi yra trys dalykai: pinigai, draudimas ir asmens dokumentai. Apie kelionės draudimą ir ką reikėtų žinoti apie pinigus keliaujant mes jau rašėme, todėl metas jums plačiau papasakoti apie asmens dokumentus.


Primename, kad Lietuvos Respublikos piliečių tapatybę patvirtina du dokumentai – pasas ir asmens tapatybės kortelė. Tačiau ne visuomet žinome, kuris reikalingas kelionei.
Be to, reikėtų atminti, kad valstybių sienas galite kirsti tik su galiojančiu asmens dokumentu. Keliaujant po Europos Sąjungos ir Šengeno zonos valstybes ES piliečio asmens dokumentų (paso, asmens tapatybės kortelės) galiojimo laikas nėra reglamentuotas teisės aktais: dokumentai turi būti galiojantys visos kelionės metu. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja, kad Lietuvos piliečio pasas ar ATK galiotų 3 mėn. po numatomo grįžimo iš kitos šalies. Jei keliaujate su kelionių organizatoriumi, jis gali reikalauti bent 3 mėnesių dokumento galiojimo po kelionės pabaigos. Kylant abejonėms, ministerija rekomenduoja susisiekti su konkrečios valstybės diplomatine atstovybe ir pasitikslinti informaciją.
Jei vykstate už Šengeno ribų, dokumentų galiojimui taikomi atskiri reikalavimai.

KUR GALIOJA ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖ?

Asmens tapatybės kortelė yra Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas, patvirtinantis jo asmens tapatybę ir pilietybę ir skirtas naudoti Lietuvos Respublikoje bei vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai.

Šiuo metu su Lietuvos Respublikoje išduota asmens tapatybės kortele galima vykti į Europos Sąjungos valstybes: Airiją, Austriją, Belgiją, Bulgariją, Čekiją, Daniją, Didžiąją Britaniją, Estiją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Kiprą, Latviją, Lenkiją, Liuksemburgą, Maltą, Nyderlandus (Olandiją), Portugaliją, Prancūziją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją, Suomiją, Švediją, Vengriją, Vokietiją, taip pat korteles galiojančiomis kelionėms pripažįsta šios valstybės: Juodkalnija, Islandija, Makedonija, Serbija, Kroatija, San Marinas, Norvegija, Šveicarija. Tai reiškia, jog oro uoste užteks parodyti asmens tapatybės kortelę.

Nors po įstojimo į Europos Sąjungą kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas nebėra asmens dokumentų kontrolės, tai nereiškia, kad judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Nepamirškite jo net jei keliaujate automobiliu ar autobusu į kaimyninę valstybę.

KUR VYKSTANT REIKALINGAS PASAS?

Deja, vis dar pasitaiko atvejų, kai keliautojai pamiršta, kad vykstant į labiausiai pamėgtas lietuvių poilsio šalis ne ES ribose – Turkiją, Egiptą, Tunisą, Maroką, Tailandą ir kt. – būtinas pasas, todėl dar neprasidėjus atostogoms kai kuriems poilsiautojams tenka grįžti į Lietuvą. Pasas reikalingas keliaujant ir į Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją.

Atminkite, kad jei keliaujate į šalį, kurioje pripažįstamos asmens tapatybės kortelės, tranzitu per kitas šalis, kurios asmens tapatybės kortelių nepripažįsta, būtina turėti pasą! Pavyzdžiui, jei į Atėnus (Graikija) skrendate pro Maskvą (Rusija), būtina turėti pasą.

Net jei pasą turite, prieš išvykdami būtinai pasitikrinkite jo galiojimo laiką. Atminkite, kad užsienio valstybės reikalauja, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po 6 mėnesių po kelionės pabaigos.

Pažymėtina, kad keliaujant turistiniais tikslais į JAV ar Kanadą be vizų reikalingas biometrinis pasas. Jei turite tik „žalią“ pasą, teks pasirūpinti viza.

Pažymėtina, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl, ruošdami vaiką kelionei, tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką.

Nepamirškite, kad jei poilsiaujant tose šalyse, kur pasas nebūtinas, pavyzdžiui, Kipre, Graikijos salose Kose ar Rode, Bulgarijoje ar kt. ir nutarsite keltis keltu į Turkijos dalį, arba keliaudami po Pietų Ispaniją sugalvosite užsukti į Gibraltarą, teks pateikti pasą.

ATSARGUMO PRIEMONĖS

Jei yra galimybė, rekomenduotina su savimi į kelionę pasiimti abu dokumentus ir juos laikyti skirtinguose krepšiuose. Vagystės atveju išvengsite papildomų nemalonumų kreipiantis dėl naujo dokumento išdavimo. Jei tokios galimybės neturite – prieš išvykdami padarykite keletą asmens dokumentų (paso ar asmens tapatybės kortelės, vairuotojo pažymėjimo ir kt.) kopijų ir laikykite jas atskirai nuo originalų kelionės metu. Savo el.pašto dėžutėje galite saugoti skenuotas dokumentų kopijas. Taip pat rekomenduojama palikti paso kopiją savo šeimos nariams. Pasiimkite su savimi keletą savo nuotraukų (35 × 45 mm dydžio, atitinkančių Jūsų amžių), tai gali padėti norint greičiau gauti kitą dokumentą ar išduoti naują pasą, jei senąjį prarasite.

PRARADUS PASĄ AR TAPATYBĖS KORTELĘ KELIONĖJE

Jei užsienio valstybėje praradote savo pasą ar asmens tapatybės kortelę, skubiai laisvos formos raštišku pranešimu turite informuoti diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Ši informacija nedelsiant perduodama Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos. Migracijos departamentas prarastą pasą skelbia negaliojančiu.Jei pasas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima.

Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje. Piliečiai, gyvenantys užsienio valstybėse, dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo, ar keitimo turi patys kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą arba, atvykę į Lietuvą, – į pasirinktą migracijos tarnybą. Dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo ar keitimo pateikimo Lietuvos Respublikos konsulinėms įstaigoms ir šių dokumentų perdavimo teritorinei policijos įstaigai tvarką nustato vidaus reikalų ministras ir užsienio reikalų ministras. Teritorinė policijos įstaiga asmens tapatybės kortelę ar pasą išduoda ar pakeičia ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo dokumentų gavimo dienos, o Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga – ne vėliau kaip per du mėnesius nuo dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo gavimo dienos.

Atminkite, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga. Šiuo atveju apranga – tai papildomi nemalonumai, kuriuos patirsite pamiršę kelionės dokumentus, todėl prieš vykdami į kitą valstybę pasitikrinkite, koks asmens dokumentas Jums reikalingas ir ar jo galiojimo terminas dar nepasibaigęs.

983 thoughts on “Pasas ar asmens tapatybės kortelė keliaujant?

 1. Atsakyti Agne Rgs 28, 2016 9:22

  Sveiki,

  gruodžio mėn. keliaujam į Maroką. Žinau, kad reikia turėti pasą. Ar nekils problemų, jeigu pasas bus mergautine pavarde? Jis dar galioja, tačiau pavardė kita.

 2. Atsakyti viktorija Rgs 27, 2016 16:03

  laba diena norejau paklasusti ar zmogus su leidymu nuolat gyventi lietuvoje gali skristi i londona ar ne?

 3. Atsakyti Viktorija Rgs 26, 2016 18:27

  Sveiki, keliauju į Moldovą, ar man užteks asmens tapatybės kortelės ar būtinai reikia darytis pasą? :)

  • Atsakyti Justė Rgs 28, 2016 15:14

   Keliaujant į Moldovą galima turėti ir Lietuvos piliečio pasą, ir LR asmens tapatybės kortelę.
   Jei keliausite per šalis, kuriose reikalingas pasas (pvz., Ukraina ar Baltarusija), tuomet keliauti galėsite tik su pasu.

 4. Atsakyti Violeta Rgs 20, 2016 12:44

  Sveiki,turiu kelionę į Graikiją 2016.10.05.Pasas galioja iki 2017.01.04,ar nebus problemų išvykstant?

 5. Atsakyti Greta Rgs 20, 2016 12:25

  Sveiki,
  Skrendame i Lietuva spalio 19d su 3 metu suneliu,kuris turi airiska pasa,galiojimas baigiasi kovo 10 diena 2017m. Is Lietuvos planuojame skristi atgal i Airija lapkricio pradzioje 2016m. Ar nekils problemu?

 6. Atsakyti Paulius Rgs 16, 2016 7:08

  Baiges uz keliu dienu mano korteles galiojimas ar galiu kirtis lenkijos siena be problemu siandiena ir grysti siandiena?

 7. Atsakyti Gintarė Rgs 7, 2016 21:50

  Sveiki, ar užsukti į Andorą reikės paso? ačiū.

 8. Atsakyti Viktorija Rgs 6, 2016 0:02

  Sveiki,išskrendu į portugalija 5 mėnesiams, pasas baigiasi galiot lapkričio mėnesi, tačiau turiu dar tapatybės kortelę, tik ant bilietų yra paso duomenys, atgalinio bilieto dar neturiu, tai ar gali kilti problemų įvažiuojant dėl paso galiojimo laiko? Ar reikėtų geriau pakeisti duomenis ant bilietų?

  • Atsakyti Justė Rgs 6, 2016 15:33

   Viktorija, keliaukite į priekį su asmens dokumentu, kuris nurodytas bilietuose ir dar galioja. Atgal galėsite grįžti su kitu galiojančiu dokumentu. Tuomet ir bilietus perkant nurodykite, jog keliausite su tuo dokumentu.

 9. Atsakyti Julita Rgp 9, 2016 18:58

  Sveiki. Norėjau pasiteirauti, kokių dakumentų reikia kūdikiui (1metai) keliauti į Turkiją?

  • Atsakyti Gintarė Rgp 10, 2016 11:45

   Julija, reikia turėti pasą ir jei vaikas vyksta ne su tėvais – tada reikia notaro patvirtinto vieno iš tėvų sutikimo. Jei tėvų ir kūdikio pavardės skiriasi, tai pasiimkite dokumentą, įrodantį kad tai jūsų vaikas. O šiaip, jei vykstate visa šeima, tai vaikui užteks jo paso :)

 10. Atsakyti Greta Lie 28, 2016 16:21

  Sveiki. Po vestuviu keitesi pavarde. Turiu pasa (sena pavarde, bet pasas dar galiojantis) ir asmens tapatybes kortele (jau su nauja pavarde). Jeigu noreciau skristi i valstybe, kuriai reikia paso (pvz. Tailandas)ar butu galima skristi su pasu senaja pavarde? Ar uztektu, kad turesiu dokumenta, patvirtinanti, kad keitesi pavarde? Ir sakykim jei pavarde keites jau pries 5 metus, ar vis dar galiu keliauti su senu dokumentu? Dekui :)

  • Atsakyti Vilma Rgs 16, 2016 7:45

   Mano situacija tokia pat (pasas su sena pavarde, tapatybės kortelė – su nauja), bet mane migracija informavo, kad pasas tokiu atveju jau nebegalioja – net skylutes išmušė pase…

  • Atsakyti Justė Lie 28, 2016 16:35

   Greta, šiaip, jei asmens dokumentas dar galiojantis, tačiau su mergautine pavarde, keliauti galite. Tačiau siūlome susisiekti su pasienio tarnyba, kuri atsakys jums konkrečiau.

 11. Atsakyti Jelena Lie 26, 2016 3:05

  Sveiki.

  Norėčiau paklausti, ar galima gyvenant ūžsiėnijė ūžsakyti per įgaliotinį asmenį tapatybės kortelę?
  Paso prireiks priduoti kitiems dokumentams forminti ir galbūt teks pakeliauti sesanti mėnesį.
  O ambasadoje korteles tektu laukti iki 2 mėnesiu.

  Iš anksto dėkoju.

 12. Atsakyti Gerda Lie 23, 2016 12:13

  Sveiki vaikui 10menesiu gyvenu sveicarijoje. Darausi pasa per ambasada – neatkeliauja. 1 rugpj turime isskristi, ka daryti jaigu nespes paso padaryti?

 13. Atsakyti Asta Lie 22, 2016 12:01

  Sveiki,
  Po vestuvių iškart planuojame vykti į povestuvinę kelionę į Turkiją. Turiu tik asmens tapatybės kortelę. Ar verta darytis pasą jei keisis pavardė?Gal išduodamas kažkoks vienkartinis dokumentas?Dėkoju už atsakymą.

 14. Atsakyti Kęstutis Lie 22, 2016 9:31

  Laba diena. Ar skrendant į Gruziją per Kijevą (Ukraina) reikalingas pasas, ar užtenka ID, jeigu persėdimo metu neišeisiu iš oro uosto?

  • Atsakyti Justė Lie 22, 2016 12:34

   Kęstuti, kreipkitės tiesiogiai į savo bilieto pardavėją, kuris žino visas jūsų skrydžio detales. Bet, greičiausiai, bus reikalingas pasas.

 15. Atsakyti Viktorija Lie 21, 2016 16:43

  Sveiki
  Gyvenam Airijoje,rugseji planuojam vaziuoti atostogu i Ispanija,bet vaiko pssas baigsis galioti Lapkriti.ar nebus problemu?

 16. Atsakyti Ieva Lie 20, 2016 13:27

  Sveiki,
  Bosnija ir Hercogovina, Albanija, Serbija ir Juodkalnija- uzteks asmens tapatybes korteles ar skubeti darytis paso?

  • Atsakyti Justė Lie 20, 2016 13:47

   Ieva, skubėkite darytis pasą :) Pasak LR užsienio reikalų ministerijos pateiktą informaciją, keliaujant į Albaniją LR piliečiams reikalingas pasas.

 17. Atsakyti Jurgita Lie 19, 2016 20:20

  Sveiki skrendant I Kreta ar reikalingas pasas? Ar tinka ir kortele

 18. Atsakyti Ieva Lie 13, 2016 11:06

  Sveiki, vaiko (5 metai) asmens tapatybes kortele baigia galioti 2017-01-06 (asmens tapatybes kortele pagal amziu buvo isduota 2 metams).
  Ar galime rugpjucio 18-21 dienomis skristi i Svedija? nes problemu jei po grizimo pasas nebegalios 6 menesius?

 19. Atsakyti Gvidas Lie 11, 2016 11:03

  sveiki, kiek laiko dar turi galioti pasas norint vykti i Italija? nes po keliones pasas galios tik 3men. ar tiek uztenka?

  • Atsakyti Justė Lie 11, 2016 13:45

   Gvidai, nėra termino, kiek turi galioti pasas keliaujant į Italiją. Svarbiausia, kad galiotų kelionės metu.

   • Atsakyti Labas Juste Lie 12, 2016 14:14

    Labas ,Juste matau atsakinėji žmonėms į aktualius klausimus ar galėtum ir man skirti keliata savo brangių minučių ?Norime išvykti iš UK bet pasibaigė vaiko (ID) kortelės galiojimas ar galime išvykti su gimimo liudijimu ?Keliausime autobusiuku.

    • Atsakyti Justė Lie 12, 2016 17:21

     Deja, bet gimimo liudijimas nėra tinkamas asmens dokumentas keliaujant į kitą šalį. Priklausomai nuo šalies, kelionėms tinka tik asmens tapatybės kortelė arba pasas.

 20. Atsakyti Jovita Lie 10, 2016 21:52

  Sveiki,
  Norejau pasiteirauti ar keliaujant i turkiska Kipro dali reikalingas pasas, ar uztenka asmens tapatybes korteles?

 21. Atsakyti Irma Bir 30, 2016 12:27

  Sveiki,
  Planuojame vienai dienai važiuoti į Lenkiją, tačiau mano asmens tapatybės kortelė galioja tik 2sav. Naujos dar neturiu.
  Ar tai nebus problema? Nes mano žiniomis šiuo metu Lenkijos pasienyje sustiprinta patikra.

 22. Atsakyti zivile Bir 29, 2016 14:07

  Laba diena,
  sakykite prašau ar 6 metų vaikui vykstant kartu su tevais atostogauti į Gruzija reikalingas pasas? ar pakanka asmens tapatybes kortelės, dėkui.

 23. Atsakyti Artūras Bir 28, 2016 23:10

  Laba diena.
  2016.07.28 kartu su savo 15 metų dukra planuoju skristi į JAV aplankyti ten gyvenančius draugus. Pagal kelionių į JAV supaprastinimo reikalavimus teigiamą patvirtinimą iš ESTA turime, bilietus į abi puses laikotarpiui 2016.07.28 – 2016.08.12 turime. Neramina keli klausimai:
  1) Dukters paso galiojimo terminas baigiasi 2016 m lapkričio 11, o iš kelionės grįšime rugpjūčio 13 . Ar būtina jai skubos tvarka keisti pasą ir tuomet vėl pakartotinai prašyti leidimo iš ESTA ? (laiko iki kelionės turiu dar mėnesį)
  2) Esu išsiskyręs. Dukra su kuria žadu keliauti gyvena su mama. Ar reikalingas koks nors papildomas įgaliojimas kelionei man ar jai, kad turime teisę keliauti kartu?
  3) Ar mūsų abiejų draudimui užtenka mano turimos kredito kortelės be jokių Europos sveikatos draudimo kortelių?
  Iš anksto dėkoju už atsakymus

  • Atsakyti Justė Bir 29, 2016 15:57

   Artūrai,
   1. vykstant į Jungtines Valstijas, pasas turi galioti visą numatomą buvimo Valstijose laiką. Tad paso keisti nereikės. Tačiau siūlome dar kartą pasikonsultuoti su JAV ambasada, kad nekiltų jokių problemų. Vis gi kelionė nusimato rimta :)
   2. keliaujant kartu su vienu iš tėvų, nepilnamečiams sutikimas nebus reikalingas.
   3. na, Europos sveikatos draudimo kortelė jums kaip ir nereikalinga. Tad jūsų kreditinės kortelės turi pakakti. Bet pasidomėkite pačios kortelės (konkretaus banko) vidinėmis taisyklėmis, kuriais atvejais ir kam draudimas galioja.

 24. Atsakyti Jurgita Bir 28, 2016 1:14

  Koks dokumentas reikalingas skrendant I bali sala ( Indonezijoje)?

 25. Atsakyti Evelina Bir 27, 2016 13:58

  Sveiki, turiu klausimą apie gyvenamosios vietos deklaraciją. Ar galiu keliauti į užsienį (Ukraina) jei nesu deklaruota ir po to grįžti į Lietuvą? Ar dėl to nekils jokių problemų? Dėkui už atsakymą.

 26. Atsakyti Irena Bir 26, 2016 20:19

  Sveiki, rugpjūčio mėm. planuoju vykti į Angliją. Ar bus reikalingos vizos ir pasai pagal dabartinę susiklosčiusią situaciją šalies viduje? Ačiū

 27. Atsakyti Evelina Bir 25, 2016 16:21

  Sveiki, norėjau paklausti kokių dokumentų reikia su savimi turėti norint kirsti Ukrainos sieną?

 28. Atsakyti Jūratė Bir 23, 2016 8:40

  laba diena, išskrendu birzelio pabaigoje (26d.) į Kretą, o paso galiojimas baigiasi spalio viduryje, ar dar toks pasas tiks , nes nebera laiko pasikeisti.

 29. Atsakyti Laura Bir 21, 2016 19:10

  Sveiki,
  Norime liepos menesį grįžti į Lietuvą. Planuojame plaukti keltu iš Švedijos į Latviją. Sūnaus pasas baigia galioti rugpjūčio 1d., pora savaičių prieš kelionę (pasą pasikeist norime, grįžę į Lietuvą). Ar mus praleis? Ar nekils rūpesčių dėl trumpo galiojimo laiko?

 30. Atsakyti Monika Bir 19, 2016 17:32

  Sveiki, jeigu noriu nuskristi į Londoną, tačiau mano asmens tapatybės kortelė baigia galioti 2016 liepos 29, ar nekils problemų su skrydžiu ir ar iš vis praleis?

 31. Atsakyti Radvile Bir 19, 2016 11:07

  Keliaujame i Kipra ir norejau paklausti ar vaziuojant i turkiskaja kipro dali reikalingi pasai?

 32. Atsakyti Sarunas Bir 18, 2016 20:48

  Sveiki.tokia situacijs atsitiko , kad nusipirkom kelione is Anglijos i Turkija.. Turiu tik ID , o isvykti reikia uz savaites . Ar yra koks budas , kad mane praleistu ?

 33. Atsakyti Emilija Bir 14, 2016 12:41

  Laba diena,
  Ar vykstant į Serbiją ir Juodkalniją užtenka turėti tik asmens tapatybės kortelę?

  Ačiū už atsakymą.

 34. Atsakyti Airida Bir 13, 2016 14:09

  Sveiki,
  Keliausim autobusu į Graikiją. Važiuosim per Makedoniją, ar šiai kelionei užtenka asmens tapatybės kortelės ar reikia paso.

 35. Atsakyti Ausra Bir 13, 2016 12:32

  Sveiki. Turim kelialapi i Bulgarija. Norim pasiteiraut ar užtenka tapaybes korteles ar reikia ir paso.

 36. Atsakyti Klaudija Bir 12, 2016 15:55

  Sveiki. Norėjau paklausti, ar užteks galiojančios asmens tapatybės kortelės keliaujant su airBaltic aviakompanija maršrutu Ryga-Stocholmas-Ryga, ar vis dėlto reikia paso ? Skrisiu už poros savaičių.

 37. Atsakyti Jurate Bir 9, 2016 1:37

  Mano vyro lietuviskas pasas galioja iki spalio menesio.Nuo rugpjucio 1 d iki rugpjucio 24d. viesesime Lietuvoje.Nerizikuojam daryti naujo lietuvisko paso.Zadam Lietuvoje per diena ji pasigaminti.
  Turbut,kad ivaziuojant i Lietuva nebus jokiu problemu,kad paso galiojimo laikas trumpas Svarbu,kad iki isskrydimo butume susitvarke su naujuoju dokumentu,ar teisingai ?Aciu uz atsakyma

 38. Atsakyti Viktorija Bir 5, 2016 10:28

  Sveiki. Ar skrendant i Italija uzteks ID korteles ar geriau paimt pasa, o gal vertetu tureti ir ta ir ta?

 39. Atsakyti Giedre Geg 28, 2016 23:52

  Labas vakaras ,
  Keliaujam i lt per Norvegija. Skrydis nejungtinis , ta pačia diena , ta pačia avialinija .beda , kad vaikam turim tik laikinus grizimo dokumentus (AGP) , ar skrendant su persėdimu mus praleis ? Ar nekils bėdų? Ar užteks parodyti kad is Norvegijos skrisim iskart (po poros h kai nusileisime ten) i Lietuva ?

 40. Atsakyti Aistė Geg 27, 2016 10:49

  Sveiki, norėjau pasiklausti, ar skrendant į Turkiją (Antalija-Kemeras) užtenka tik asmens tapatybės kortelės?

 41. Atsakyti Greta Geg 24, 2016 16:59

  Sveiki, norėjau paklausti planuoju išleisti nepilnametį vaiką su močiute atostogų į Kroatija (Dubrovnika) ar reikia sutikimo? Taip pat ar užtenka asmens tapatybės kortelės ar reikia turėti vaikui pasą?

  • Atsakyti Justė Geg 24, 2016 17:36

   Keliaujant į Kroatiją nepilnamečiui bus reikalingas vieno iš tėvų sutikimas, patvirtintas notaro. Pakanka turėti asmens tapatybės kortelę.

 42. Atsakyti Sergejus Geg 23, 2016 22:59

  Sveiki, pirkom bilieta is Lietuvos i Airija. per klaida vietoj asmens tapatybes korteles nurodeme kad tai yra pasas, taciau suvedem visus duomenys asmens tapatybes korteles, bilieta jau atsispauzdinom, ar kils bedu laipindamisi i liektuva ?
  jeigu imanoma atrasikit i elekttonini pasta s.sorokin0211@gmail.com
  is anksto aciu

  • Atsakyti Justė Geg 24, 2016 11:45

   Sergėjau, kad būtų ramiau laukti skrydžio, susisiekite su tiesioginiu savo bilieto pardavėju, kad pakoreguotų informaciją.

   • Atsakyti Sergejus Geg 25, 2016 9:00

    beda ta kad as as siuo metu Lietuvoje, bilietas buvo pirktas AIRIJOJE ne ismano korteles tiesiogiai is Ryanair svetaines. kas svarbiausia skrendame jau rytoj t.y. 2016.05.26 ir bilietai jau yra atsispauzdinti

    • Atsakyti Justė Geg 25, 2016 12:45

     Tikėkimes, kad dėl to didelių problemų nekils. Svarbiausia galiojantis asmens dokumentas, teisingai įrašyti asmens duomenys.

     • Atsakyti Sergejus Geg 26, 2016 16:11

      didelis dekuj uz tai kad padejot ir pataret. kreipiaus i ryanair kompanija ir tie man padejo uzpilditi is naujo duomenis, atsispauzdinau is naujo bilieta ir dabar su ramia galva keliausiu, didelis aciu uz tai kad sulaukiau atsakymo.

 43. Atsakyti Renata Geg 23, 2016 22:23

  Sveiki. Mano dukrai 1.2 metai yra Turkijos ir Lietuvos piliete, taciau turi tik Turkijos pasa kuris galioja iki 2016.08 menesio, 2016.05.29 planuojame vykti i Lietuva, ar reiktu naujo paso?

 44. Atsakyti Aurimas Geg 21, 2016 3:21

  Sveiki. Arba as aklas, arba nepastebejau

 45. Atsakyti Zilvinas Geg 19, 2016 17:25

  Ka daryti pamirsus pasa Lietuvoje,esu lenkijoje, ir situacijoje kai sustabdo pasienieciai? Turiu vairuotojo pazymejima ir paso nuotrauka telefone.aciu

  • Atsakyti Justė Geg 20, 2016 11:46

   Žilvinai, negalime patarti tokiu atveju. Priklausys nuo pasieniečių geranoriškumo. Tačiau asmens dokumentas keliaujant yra būtinas.

 46. Atsakyti Deimantas Geg 18, 2016 21:48

  Sveiki, keliaujant i Tenerife. 16metu. Galima tik su asmens kortele, ar būtinas pasas?

 47. Atsakyti Ernesta Geg 18, 2016 16:26

  Sveiki norėjau paklausti mano sūnaus paso galiojimo laikas pasibaigęs kovo mėnesį, o mes esame Anglijoje ketiname gryzti į Lietuvą bet mikroautobusiuku, ar įmanoma kad waikas galėtų waziuoti su pasibaigusiu dokumentu?

  • Atsakyti Justė Geg 18, 2016 16:55

   Ernesta, keliauti galima tik su galiojančiu asmens dokumentu. Jei sustabdys pasienyje, turėsite nemalonumų. Jei dokumentas pasibaigęs galiojimas, LR ambasadoje galite išsiimti laikiną grįžimo pažymėjimą.

 48. Atsakyti Akvilė Geg 16, 2016 11:55

  Laba diena, turiu klausimą, tėvai šiuo metu yra išvažaivę į Korfu, bet norėtų nuplaukti į Albaniją, tik bėda ta, kad tėtis išvažiavęs su ID kortele, o ne su pasu. Sakė jau išsiaiškino, kad vizos nereikia, bet ar jį įleis tik su asmens tapatybės kortele ? Sakė lenkai turi pasirašę sutartį ir juos įleidžia, o kaip yra su lietuviais ? Ačiū.

 49. Atsakyti Emilija Geg 12, 2016 7:56

  Sveiki,keliaujant su vaikais 3 ir 4 metu i anglija ar reikia jiem pasu?

 50. Atsakyti Laimonas Geg 10, 2016 17:04

  Sveiki, birželio pradžioje planuoju vykti į Didžiąją Britaniją. Žadu ten padirbėti porą mėnesių ir grįšti rugpjūčio viduryje. Mano pasas galioja iki rugpjūčio pabaigos, ar man reikia naujo paso, ar pavyks ir su senu?

 51. Atsakyti Inga Geg 9, 2016 22:10

  Sveiki,
  asmens tapatybės kortelės galiojimas baigėsi pernai ir naujos nesigaminau, bet turiu galiojantį pasą iki 2016-09-25d. Gegužės 27-30d. planuoju skristi į Norvegiją. Ar neiškils keblumu, nes „užsienio valstybės reikalauja, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po 6 mėnesių (ES šalyse po 3 mėnesių) po kelionės pabaigos“?

  • Atsakyti Justė Geg 10, 2016 10:58

   Inga, keliaujant į Norvegiją pakanka, kad pasas galiotų tiesiog kelionės metu. 6 mėn. galiojimo laikotarpis skirtas keliaujant į Turkiją, Egiptą ir panašias šalis.

 52. Atsakyti Ugne Geg 9, 2016 17:18

  Sveiki, as vykstant su 2 metų vaiku į Norvegiją užteks asmens tapatybės kortelės ar reikia pasidaryti pasą?

 53. Atsakyti Dovile Bal 27, 2016 19:54

  Sveiki norejau paklausti ar skrendant i kipra larnakos oro uosta uztenka ID korteles ar reikia paso? Ir i pafosa ar taip pat ? Aciu uz info

 54. Atsakyti Alia Bal 26, 2016 12:19

  Laba diena,
  vaikystės draugė iš Serbijos (Serbijos pilietė), nori atvykti į Lietuvą, jei reikalingas pasas ar užteks tapatybės kortelės ir ar reikalingas draudimas? Ji nori atvyti ne ilgiau nei 3mėn. vasaros atostogų.

  Pagarbiai,
  Alia P.

 55. Atsakyti Viktoras Bal 25, 2016 22:36

  Ar keliaujant į Ibiza reikalingas pasas ar užtenka tapatybės kortelės?

 56. Atsakyti Ovidijus Kov 18, 2016 16:12

  Sveiki, mano draugas yra Švedijoje ir pametė pasa. Ar imanoma grizti be paso ar butina kreiptis kazkur?

 57. Atsakyti Raimonda Kov 16, 2016 22:54

  Sveiki,jei asmens tapatybes kortele yra iskilus is iskritus mikroschema ar ji skaitosi galiojanti?

 58. Atsakyti Kristina Kov 15, 2016 12:34

  Sveiki,zadam su vaiku skrist i Anglija 6dienom,jam 9metai ar reikia pasa jam daryt ar tapatybes uztenka?Aciu

 59. Atsakyti Indrė Kov 10, 2016 11:04

  Laba diena,

  Sūnui 4 metai jam pasas buvo išduotas 2 metams. Jo galiojimo pabaiga 2016-07-24 balandžio 16 savaitei skrendame į Kanarų salas. Ar nebus kliūčių dėl galiojimo, gal reikėtų pasidaryti naują? Vyras turi tik ID ar jam reikia paso?

  • Atsakyti Justė Kov 10, 2016 11:13

   Keliaujant į Kanarų salas pakanka turėti asmens tapatybės kortelę. Svarbiausia, kad asmens dokumentas galiotų kelionės metu, tad problemų kilti neturi.

 60. Atsakyti Nina Kov 8, 2016 11:31

  Sveiki. Mes gyvename UK ir mano sunaus LR paso galiojimas baigiasi 2016/05/30 ir mes ruosiames skristi i Ryga 04/04/16 ir atgal i UK is Rygos po savaites su tuo paciu pasu. Ar nekils mums problemu del paso galiojimo. Pasa darysimes, taciau rezervuotis bilietus turime senu pasu. Aciu.

 61. Atsakyti sandri Vas 26, 2016 21:17

  klausimukas!!!;) ar i maldyvus uzteks keliaut su id ar reikia paso???aciu

 62. Atsakyti Agnė B. Vas 17, 2016 20:19

  sveiki,Vasario24-28 dienomis skrendu Į norvegiją mano pasas baigiasi balandzio 11 ar as galiu su tokiu pasu skristi ? Aciu :)

 63. Atsakyti Gabriela Vas 15, 2016 0:49

  Sveiki, gyvenu Ispanijoje miestas Marbella noriu vykti i Gibraltara tai visai salia klausymas kiek kartu galiu vykti i Gibraltara ne su pasu bet su asmens tapatybes kortele? Ir ar isvis galiu keliauti i Gibraltara su atk? (Ispanai gali vykti karta i du menesius) o kaip del lietuviu ir atk? Aciu

  • Atsakyti Justė Vas 15, 2016 10:02

   Gabriela, keliaujant į Gibraltarą Lietuvos Respublikos piliečiai turi turėti pasus. Kiek kartų galima keliauti, turėtumėte pasidomėti atitinkamose institucijose Gibraltare, Ispanijoje ar pasienyje.

 64. Atsakyti Lionė Vas 10, 2016 22:22

  Vieno KO negaliu suprasti:JEIGU .tarkim,sustapdomas ASMENS dokumentų ĮSIGIJIMAS t.y.Naujų įsigijimas ar senų pakeitimas į naujus ir t.y. nurodomas LAIKAS-ŠEŠI mėnėsiai ar TRYS,o,į tą laiką sustapdomas DOKUMENTŲ išdavimas/keitimas tai ATSAKINGIEJI tegali pasAkyti-ATSIPRAŠOME už NePATOGUMUS,kai žmonės turės tokių problemų per Pasų KONTROles,KAD JIEMS PeR MAŽA-nePASIRODYS?

 65. Atsakyti Lionė Vas 10, 2016 21:57

  Labas vakaras,

  Mano PASO galiojimo keitimo laikas (65 metai) -18 Birzelio 2016.Gyvenu JK (Škotijoje)Škotijoje nera Konsulatinės Atstvybės(beje Konsulinėse Atstvybėse yra sustapdytas LIETUVOS RESPUBLIKOS asmens dokumentų išdavimas iki Kovo mėn.02/2016) .Lietuvos Respublikos asmens dokumentų-paso/asmens kortelių išdavimai/ keitimai buvo sustapdyti 2015 m.Gruodžio 23 d….JEIGU aš skrisčiau Lietuvon Balandžio 9to ir pakeistų PASĄ a n k s č i a u t.y. ,kai PASĄ reikalauja pakeisti TIK dėl AMŽIAUS,o,grįžčiau Balandio 23čią:turėsiu kokių nors trukdžiu grįžimui Škotijon?

  • Atsakyti Justė Vas 11, 2016 11:07

   Sveiki, suprantame jūsų nerimą dėl dokumentų keitimo. Siūlome kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Jungtinėje Karalystėje, kuriai papasakosite situacijos detales ir jie išsamiau pakonsultuos šiuo klausimu.

   • Atsakyti Lionė Vas 11, 2016 18:07

    Laba diena,JUSTE

    Čia yra jūsų ATsakymas:kreiptis į JK ambasadą,jei AŠ klausiu KONKREČIAI,nurodant DATĄ:ar AŠ GALIU,pasikeitusi Lietuvoj PASĄ 15 to Balandžio RAMIAI kirsti Škotijos pasų kontrolę-23 Balandžio(Pasas galioja iki Liepos mėn 18 dienos).
    Gi,AMbasadose SUSTAPDYTAS pasu keitimas NET iki KOVO men. 2 dienos?

    • Atsakyti Justė Vas 12, 2016 9:53

     Jei balandžio mėnesį Lietuvoje pakeisite pasą ir su naujuoju pasu keliausite atgal į Škotiją, problemų nebus. Svarbiausia keliauti su GALIOJANČIU asmens dokumentu.

 66. Atsakyti Inna Vas 3, 2016 1:37

  Sveiki,
  Jei turi lietuvos respublikos nuolatini leidima gyventi lietuvoje ar gali su juo keliauti i gran kanarija?
  Ačiū

  • Atsakyti Justė Vas 3, 2016 9:38

   Vienos iš Šengeno valstybių išduotas galiojantis leidimas gyventi atstoja Šengeno vizą ir jis automatiškai suteikia teisę vykti ir į kitas Šengeno erdvės valstybes. Kadangi Gran Kanarija yra Šengeno zonoje, vadinasi galima keliauti. Kertant sieną su leidimu gyventi privaloma turėti su savimi ir pasą.

 67. Atsakyti tania Vas 2, 2016 19:10

  O tai nieko tokio jei pries metus susituokiau..tai mano pasas dar galioja? Lb bijau kad nusipirksiu bilieta ir nepraleis

  • Atsakyti Justė Vas 3, 2016 9:29

   Po vestuvių turėjote pasikeisti pasą :) Bet kokiu atveju, keliauti galima tik su galiojančiu asmens dokumentu. O biliete ir dokumente duomenys turi sutapti. Jei esate Anglijoje, susisiekite su Lietuvos Ambasada ir jus pakonsultuos.

 68. Atsakyti tania Vas 2, 2016 17:24

  Labas turiu klausima susituokiau anglijoje paso nepasikeiciau o reikia gryzti i lietuva skubiai.ka daryti?gal galiu su senu,ar laikina pasidaryti?

 69. Atsakyti Migle Vas 1, 2016 10:26

  Laba diena,
  Po dviejų dienų skrendu į Angliją. Pasas baigs galioti šių metų balandžio 4 diena. Ar nekils problemų dėl paso galiojimo laiko?

 70. Atsakyti Lukas Vas 1, 2016 0:46

  pė.es. nerandu paso ir planuoju vykti tik su id i tenerife.

 71. Atsakyti Lukas Vas 1, 2016 0:40

  Sveiki, už 10 dienu vyksiu i tenerife. Ka pasimt id ar pasa?

 72. Atsakyti Greta Sau 30, 2016 15:40

  Laba diena noriu paklausti kokiu dokumentu reikia vaikui jai esame issiskyre su tevu ir vaikas yra pas mane ar reikia tevo sutikimo jai nezinau net kur jis yra ir nemoka alimentu. Ir dar vienas klausimas kokiu dokumentu reikia kitam vaikui jai gimimo liudijime nera tevo . aciu

  • Atsakyti Justė Vas 1, 2016 12:04

   Greta, jei vaikai keliauja Šengeno zonoje, papildomų dokumentų turėti nereikia.
   Keliaujant ne Šengeno zonoje:
   - jei keliauja vieni, tuomet reikės vieno iš tėvų sutikimo, patvirtinto notaro.
   - jei vaikai keliauja su jumis, nieko papildomai turėti nereikia (tik asmens dokumentą). Jei pavardės skiriasi, turėkite gimimo liudijimą.

 73. Atsakyti Jurgita Sau 28, 2016 17:20

  Laba diena, nepilnametis vaikas skrenda su seneliais i Turkija. ar reikalingas tevu sutikimas?

 74. Atsakyti Gintaras Mušeikis Sau 28, 2016 11:23

  Laba diena,
  vasario 13-21 dienomis važiuoju į Ukrainą slidinėti. Pasas galioja iki 2016 07 04. Ar skubėti keisti pasą?
  Pagarbiai,
  Gintaras Mušeikis

  • Atsakyti Justė Sau 28, 2016 13:15

   Gintarai, deja, bet keliaujant į Ukrainą pasas turi galioti 6 mėnesius. Todėl teks pasikeisti. Išsamesnės informacijos galite pasiteirauti Ukrainos ambasadoje.

 75. Atsakyti Vytenis Sau 25, 2016 10:46

  Sveiki, kiek laiko turi galioti tapatybės kortelė vykstant į Norvegija, išskrendu vasario 2 d. Busiu pora mėnesiu. Kortelė galioja iki 2016-05-05?

 76. Atsakyti Vygantas Sau 22, 2016 18:12

  Laba diena, vaziuojame I Lietuva is Anglijos su masina uz triju savaiciu bet vaiko paso galiojimo laikas pasibaiges. Ar galima kirsti kitas europos valstybes automobiliu jei gausime asmens gryzimo pazymejima is Leituvos respublikos ambasados?

  • Atsakyti Justė Sau 25, 2016 16:19

   Vygantai, asmens grįžimo pažymėjimas skirtas keliauti į Lietuvą. Jei kitos šalys yra tik tranzitinės, problemų kilti neturėtų. Pasitikslinti galite Lietuvos Respublikos ambasadoje.

 77. Atsakyti Daiva Sau 19, 2016 16:07

  Sveiki, skrisiu i Norvegiją kovo pabaigoje, grišiu po savaitės. Tapatybės kortelės galiojimo laikas baigsis rugsėjo pabaigoje,ar nebus problemų?

 78. Atsakyti Rasa Sau 17, 2016 20:20

  Laba diena, norėčiau paklausti,ar vykstant į Serbiją (kertant jos sieną ir skrendant lėktuvu) užtenka turėti asmens tapatybės kortelę? Ar būtina turėti pasą kartu su savimi vykstant į ją?
  Iš anksto dėkui!

 79. Atsakyti Olga Sau 16, 2016 12:11

  Laba diena, išvykstam su 4 metų vaiku į Izraelį 17.01.2016, bet vaiko pasas galioja iki 26.06.2016 ar nekils problemų?

  • Atsakyti Justė Sau 18, 2016 11:42

   Olga, pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Izraelį datos. Rekomenduojame dar pasiteirauti Izraelio konsulate Lietuvoje.

 80. Atsakyti Kristina Sau 15, 2016 9:51

  Laba diena,
  vykstu su vaiku 15 m. 2016 06 11-23 į Ispaniją. Vaiko pasas galioja iki 2016 12 05. Ar nekils problemų? Ačiū

 81. Atsakyti Monika Sau 14, 2016 22:13

  Sveiki, ar galima keliauti į Didžiąją Britaniją su tapatybės kortele, asmeniui neturinčiam 18 metų?Žinau, jog nuo 16 metų galima skraidyti vienam, bet ar nepilnamečiui tinka kortelė?

  • Atsakyti Justė Sau 15, 2016 10:00

   Monika, nepilnametis į Angliją gali keliauti su asmens tapatybės kortele, tačiau jam reikės ir vieno iš tėvų sutikimo, kad galėtų keliauti vienas. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

 82. Atsakyti Sandra Sau 12, 2016 23:40

  Labas vakaras, ar skrendant i Izraeli, i telaviva yra reikalingas pasas su biometriniais duomenimis? ar tinka 2006 metais i6duotas pasas, tas „zaliasis“ pasas?

  • Atsakyti Justė Sau 13, 2016 9:36

   Sandra, keliaujant į Izraelį tinka ir „žalias“ pasas. Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Izraelį datos.

 83. Atsakyti Ingrida Sau 11, 2016 9:24

  Atsakyti Daiva Vas 23, 2015 13:18
  Laba diena,sausio 21.01.2016, norim skrist I Tenerife grisim 24.01.2016 bet paso galiojimas pasibaigia 06.02.2016. Ar neiškils mums sunkumų dėl paso galiojimo? Ačiū.

  • Atsakyti Justė Sau 11, 2016 9:35

   Ingrida, problemų nebus. Svarbu, kad pasas galiotų visos kelionės metu.

   • Atsakyti Natalija Sau 12, 2016 19:11

    Laba diena., sausio 2016.01.20 noriu skristi i JAE griztu 2016.03.20, bet paso gaaliojimas pasibaigia 2016.03.22. Ar neiskils man sunkumu del paso galiojimo? Skrendu per Maskva. ACIU

    • Atsakyti Justė Sau 13, 2016 9:28

     Natalija, asmenų, vykstančių į JAE, pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėn., skaičiuojant nuo kelionės pabaigos. Kuo skubiau pasidarykite naują pasą.

 84. Atsakyti Moni Gru 29, 2015 18:00

  Laba diena, noriu paklausti, ar perkant lėktuvo bilietus į Turkiją ir Turkijos viduje, galima naudoti ID korteles duomenis ar būtina naudoti paso duomenis (šiuo metu paso neturiu bet noriu nusipirkti bilietus, o pasas dar tik gaminamas).

  • Atsakyti Justė Gru 30, 2015 11:19

   Perkant bilietą reikia nurodyti tik vykstančiojo vardą ir pavardę. Taigi, galite užsisakyti ir be paso, tik keliavimo metu reikia turėti pasą, kuris galiotų daugiau nei 6 mėn.

 85. Atsakyti Juozas Gru 19, 2015 21:19

  Man sūnus nupirko bilietą Čikagoje, atsiuntė elektroninį bilietą. Turiu išvykti 2016 m. balandžio 14 d. ir grįžti 28 balandžio t.y. po dviejų savaičių. Tačiau tam reikia užpildyti specialią formą, kur ją gauti. Ir prieš kiek laiko reikia užpildyti šią formą. Pasas galioja iki 2023 m.
  Pagarbiai Juozas

  • Atsakyti Justė Gru 21, 2015 9:16

   Juozai, Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys biometrinį pasą ir vykstantys į JAV turizmo ar biznio tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa ir gauti ELKS (Elektroninė leidimo keliauti sistema) leidimą (tokiu atveju galima keliauti be vizos). Daugiau informacijos galite rasti „KELIONIŲ Į JAV SUPAPRASTINIMO PROGRAMA“ straipsnelyje.

 86. Atsakyti Simas Gru 17, 2015 19:18

  Sveiki, ar keliaujant į Gruziją užtenka ID kortelės?

 87. Atsakyti Justina Gru 16, 2015 22:52

  Sveiki, neužilgo vyksiu į Andorą. Pasas galioja 4 mėn po kelionės pabaigos. Ar galiu su tokiu dokumentu keliauti?

 88. Atsakyti Vida Gru 14, 2015 18:33

  Sveiki gruodzio 23 vykstu y Norvegija ar tiks tapatybes kortele ar reikia paso?

 89. Atsakyti Edvardas Gru 12, 2015 14:24

  I Ispanija tik su id kortele galiu vykti ?

 90. Atsakyti Vytautas Gru 9, 2015 16:45

  Sveiki, sausio menesi planuoju kelione i Tenerife. Ar man uzteks asmens korteles? Ar vis gi reikia paso.

 91. Atsakyti ovidijus Lap 26, 2015 22:04

  sveiki. norėjau paklausti važiuojant i voketija nepilnamečui reikia tėvu sutikimo? ačiū.

 92. Atsakyti alma Lap 24, 2015 9:32

  Sveiki,
  noriu vežtis į Izraelį dukrą jai 11 metų 2015.12.10 -2015.12.17
  jos pasa galioja iki 2016.05 mėnesio ar turiu padaryti naują pasą o kaip tada dėl skrydžio registravimo ten bus seno paso duomenys
  ačiū labai

  • Atsakyti Justė Lap 24, 2015 11:59

   Alma, keliaujant į Izraelį, užsienio valstybės piliečio pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Izraelį datos. Tokiu atveju, pasą turėtumėte pasikeisti. Dėl registracijos duomenų koregavimo susisieksite su savo bilieto pardavėju.

 93. Atsakyti Mantas Lap 18, 2015 12:54

  Laba diena, pameciau id kortele Airijoje, pasas nebegalioja.. Turiu tik teises ir norejau paklaust ar su jom mane praleis skrydziui i Lietuva? aciu

 94. Atsakyti Katerina Lap 16, 2015 22:40

  Laba diena,
  noreciau suzinoti keliaujant is UK(arba Lietuvos) i Tenerife yra reikalingas pasas ar galios ir ID kortele?
  Aciu uz atsakyma.

 95. Atsakyti Andrius Lap 15, 2015 10:37

  Sveiki,
  Noriu vykti į JAV ar tinka mano turimas pasas žalios spalvos su „su elektronine laikmena“ išduotas 2007 metais, ar reikia išsiimti kita pasą „vyšninį“? AČIŪ

  • Atsakyti Justė Lap 16, 2015 10:37

   Andriau, jei turite JAV vizą, tinka bet koks pasas. Jei keliaujate į JAV turint ESTA leidimą, tuomet tinka tik biometrinis pasas. Tad, jei jūsų pasas yra biometrinis, jo keisti nereikės.

 96. Atsakyti Viktorija Lap 8, 2015 14:43

  Ar keliaujant i Gruzija uztenka tik ID?

 97. Atsakyti valdas Spa 14, 2015 15:37

  Sveiki noriu paklaust. Man reikia skubiai grizti i Lietuva is Uk ir mano asmens tapatybes korteles galiojimas yra pasibaiges ka daryti jai nera kaip nuvaziuoti iki ambasados. Ir ar galiu grizti i Lietuva.

  • Atsakyti Daiva Spa 14, 2015 15:42

   Valdai, be jokio dokumento į Lietuvą grįžti negalėsite. Jei jūsų asmens tapatybės kortelės galiojimas pasibaigė, norint grįžti į Lietuvą, turėsite gauti asmens grįžimo pažymėjimą.

 98. Atsakyti Justina Spa 2, 2015 19:29

  Norėčiau paklausti , o tapatybės kortelę tinka keliaujant į Turkiją nepilnamiačiai ?

  • Atsakyti Daiva Spa 5, 2015 10:44

   Justina, keliaujant į Turkiją būtinas pasas, kuris galioja dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Su asmens tapatybės kortele į Turkiją nepilnametis neiškeliaus.

   • Atsakyti renata Spa 11, 2015 21:52

    Labas vakaras.Gyvenu Vokietijoj,bet esu lietuve,norejau paklausti ar vykstant is Vokietijos i Turkija reikalinga viza,ar uztenka tik paso,nes kazkur girdejau,kad dabar jau reikalauja ir vizos keliaujantiems lietuviams is Vokietijos.Nuosirdus Aciu.

    • Atsakyti Daiva Spa 12, 2015 9:55

     Renata, Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 150 dienų nuo atvykimo į Turkiją datos. Jei vykstate ne turistiniais tikslais, viza reikalinga.

 99. Atsakyti jovita Spa 1, 2015 11:19

  sveiki. noriu paklausti ar vykstant i Rodo sala reikia kad asmens tapatybes kortele butinai galiotu 6 menesius nuo paskutines keliones dienos? ketinu vykti spalio menesi i Roda, o tapatybes kortele baigiasi kovo menesi.

 100. Atsakyti Galina Rgs 29, 2015 12:39

  Laba diena
  Mes gyvenam Airijoj, bet norim skrist keliom dienom i Anglija, bet vaiko pasaa baigiasi uz poros savaiciu. Bet iki galiojimo pabaigos,kai grisim liks savaite.ar mus praleis?
  Dekui uz atsakyma

  • Atsakyti Daiva Rgs 29, 2015 12:46

   Galina, viskas tvarkoje. Svarbiausia, kad asmens dokumentas galiotų kelionės metu į Angliją ir atgal.

   • Atsakyti Kat Spa 22, 2015 16:26

    Labuk, turiu idomia situacija. vykstu i LT is UK porai dienu ir griztu. Man grizus is LT paso galiojimo laikas baigesis po 8 dienu.
    Ar mane isleis is LT.
    LT uzsakysiu nauja pasa,bet noriu grizti su senu, nes tada lektuvo biletas i dvi puses yra pigesnis.
    aciu

    • Atsakyti Daiva Spa 22, 2015 16:35

     Viskas tvarkoje su jūsų dokumento galiojimu. Svarbiausia, kad kelionės metu pasas dar galiotų. Tačiau grįžti iš Anglijos atgal į Lietuvą su nebegaliojančiu pasu negalėsite. Tokiu atveju turėsite išsiimti laikiną asmens grįžimo pažymėjimą. Perspėjame, kad AGP išdavimo procesas gali užtrukti.

 101. Atsakyti Lina Rgs 28, 2015 11:29

  Sveiki, turbūt sulaukiate dažnai klausimo, kaip su kelionėmis po santuokos. Noriu pasitikslinti, ar po santuokos (santuokos liudijime pavardė yra keičiama į -ienę) jei pasas ar asmens tapatybės kortelė nėra iškart keičiama, tai biletus užsakinėti ir reikėtų mergautine pavarde, t.y po santuokos pasas su mergautine pavarde galioja iki tada, kol pasikeičiamas bent vienas iš asmens dokumentų ir galima drąsiai keliauti su mergautine pavarde? Ačiū :)

  • Atsakyti Daiva Rgs 28, 2015 12:57

   Lina, bilietus užsakinėti reikia ta pavarde, kuri parašyta asmens dokumente, su kuriuo keliausite. Kol nepakeitėte asmens dokumentų po vestuvių, dar galite keliauti su senąja pavarde :)

 102. Atsakyti Jūratė Rgs 22, 2015 14:49

  Laba diena,

  Ar vykstant į Maljorką tinka asmens tapatybės kortelė? Ar būtinas pasas?

  Dėkoju už atsakymą.

 103. Atsakyti Dovile Rgs 7, 2015 19:14

  Sveiki,po savaitės skrendu į Kretą iš UK.Ar man užteks asmens tapatybės kortelės,kuri galioja iki 2016m sausio mėn.?
  Ačiū

 104. Atsakyti Alisa Rgs 3, 2015 22:27

  Sveiki norejau paklausti.Turiu išvikti i voketija sausio 14 d.Pasidariau nauja tapatibes kortele.Bet draugas sako ,kad voketijoje reikalinga knygele ,kad ji geriau tik nesuprantu kuom ? jai galima vikti su tapatibes kortele

 105. Atsakyti Sigita Rgp 28, 2015 16:31

  Sveiki..norejau paklausti..nusipirkom bilieta i lietuva is danijos..pasas zalias isduotas 1996m.galioja dar iki 2016 06. Ar nebus problemu oro uoste,ar praleis?nes juose yra uzdetas stampas jog pasas uzsienyje galioja iki 2001 m.id korteles neturiu

  Dekui..

 106. Atsakyti Lina Rgp 24, 2015 13:44

  Sveiki,
  Reiketu issiusti pasa ir jo neatgausiu iki 6 men., o turiu skristi I Lt menesiui. Ar isduos man Lt Ambasada laikina grizimo dokumenta, jei pasas nepamestas? ( grizusi pasidaryciau ID).
  ACIU

 107. Atsakyti Zydrune Rgp 17, 2015 17:27

  Sveiki.dariausi vaikui asmens tapatybes kortele Kai vykome I kita sali…gryzome..dabar nebeplanuoju jokiu kelionniu,vaiko id korlele nebegalioja..vaikui tik bus 3 metukai.ar butina keisti vaiko id kortele?

  • Atsakyti Daiva Rgp 17, 2015 17:46

   Žydrūne, jei nesiruošiate išvykti iš Lietuvos ir galvojate, jog dokumentas, patvirtinantis vaiko asmens tapatybę ir pilietybę greitu metu nebus reikalingas, keisti nėra būtina.

 108. Atsakyti patricija Rgp 14, 2015 17:27

  Sveiki. Patekau i bėda. Iškridau i Turkija birželio pradžioje. Pas gimines. Dabar jau reikia gristi i gimtine o mano pasas galioja mažiau negu 6menesius. Tik 4 su puse. Ka dabar daryti? Ar mane praleis Turkijos ambasada? Klausiau pasu poskyryje ten sake praleis bet ant bilieto rašo, kad privalo galioti 6menesius.

 109. Atsakyti Ieva Rgp 10, 2015 13:27

  Sveiki. Ketinu su 12 m. vaiku keliauti į Gruziją, Esu išsiskyrus, vaikas gyvena su manimi. Kokių dokumentų reikia? Ar būtinas tėvo sutikimas? Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Rgp 10, 2015 14:15

   Ieva, jei vaikas kartu su vienu iš tėvų keliauja į Gruziją, antrojo iš vaiko tėvų sutikimo turėti nereikės. Keliaujant į Gruziją pakanka turėti tik asmens tapatybės korteles. Jei skiriasi pavardės, turėkite vaiko gimimo liudijimą.

 110. Atsakyti Saulena Rgp 10, 2015 12:53

  Laba diena,susiruosem su dukra i Izraeli pas gimines,bet esu buvus keleta kartu Egipte irkai skridau i Australija,skridom per Arabu Emiratus,su ju avija linijom,Emiratuose nebuvau,tik persedau i kita lektuva.Ar nebus problemu ivaziuoti i Izraeli?

 111. Atsakyti lina Rgp 9, 2015 22:41

  Sveiki.Gyvenu Norvegijoje,bet nesu Norvegijos piliete,vykstu atostogauti i egipta.ar galiu vykti be vizos?

 112. Atsakyti Sigė Rgp 7, 2015 14:37

  Laba diena,
  Mano asmens tapatybės kortelė nuo kelionės (ES šalyse) pabaigos galios tik 10-14 d. Ar gali būti, kad bus dėl to problemų?:)
  Ačiū.

 113. Atsakyti Marina Lie 28, 2015 13:53

  Laba diena, noriu pasitikslinti – jei nurodoma, kad vykstant i viena ar kita sali tinkantys dokumentai yra pasas ir tapatybes kortele, tai jei kirsdami siena pateiksime pasus stampai i juos dedami nebus?
  Turiu omenyje Bosnija Herzegovina, Makedonija, Serbija, Juodkalnija.

  Aciu uz atsakyma. :)

 114. Atsakyti Zigmantas Lie 27, 2015 18:14

  Norėčiau nuvykti iš Klaipėdos rajono į Soviecką.Kokių dokumentų man reikia?Ar viza reikalinga,jei taip,tai kur ją reiktų gauti?

  • Atsakyti Daiva Lie 28, 2015 9:20

   Zigmantai, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Rusijos teritoriją reikalingas pasas bei viza su draudimu. Dėl vizos ir draudimo jums gali padėti Evelina el.p. evelina@zigzag.lt arba tel. 8 600 26764.

 115. Atsakyti Remis Lie 27, 2015 0:07

  Sveiki. Ar tikrai keliaujant per bosnija ir hercegovina uztenka tapatybes korteles?
  Nes kaikur raso kad butinas pasas

 116. Atsakyti Ivona Lie 26, 2015 13:47

  Sveiki, dvi dienos po santuokos ceremonijos planuojame vykti į Dominikos Respubliką. Imsiu vyro pavardę. Ar būtinai turiu pasikeisti pasą prieš vykdama ar galiu vykti su senuoju, galiojančiu pagal datą, kur yra mergautinė pavardė? Taip pat ar vykstant į Dominikos Respubliką reikalinga viza ar tik „tourist card“?

  • Atsakyti Daiva Lie 27, 2015 10:33

   Ivona, jei jūsų asmens dokumentai kelionės metu dar bus nepakeisti ir likę su senąja pavarde ir kitais duomenimis, galite keliauti į Dominikos Respubliką su savo galiojančiu dokumentu. Jei dokumentus pasikeisite ir juose bus įrašyta naujoji pavardė ar nauji asmens dokumento duomenys, gali reikėti keisti biliete keleivio pavardę. Dėl to pasitikslinkite su savo kelionės agentu.
   Lietuvos Respublikos piliečiai į Dominikos Respubliką gali vykti tik su turistine kortele, vizos nereikia.
   Saldaus medaus ;)

 117. Atsakyti Roberta Lie 23, 2015 15:55

  Sveiki,norejau pasiteirauti ar reikaliga viza keliaujant į Turkiją is Didziosios Britanijos. Kiek žinau viza Lietuvos pilieciams nereikalinga,vykstant į Turkija,tačiau ar jos reikia keliaujant is Anglijos?

 118. Atsakyti Katia Lie 21, 2015 20:17

  Sveiki,rugpjucio 2-7 dienomis su vaiku keliauju i Skotija,vaiko pasas galioja iki 2016-02-12.taigi gryzimo i Lietuva metu dar galiuos pusmeti.Ar to uztenka vykstant i UK.Su vaiku keliausiu viena,ar reikalingas antro tevo sutikimas.Aciu

  • Atsakyti Daiva Lie 22, 2015 9:55

   Katia, keliaujant į Jungtinę Karalystę, svarbiausia, kad pasas galiotų kelionės metu. Jei keliaujate kartu su vaiku ir jūsų pavardės vienodos, jokių papildomų sutikimų nereikės.

 119. Atsakyti Justina Lie 14, 2015 17:27

  Laba diena. Vykstant į Turkija Egiptą. Reikia pasao?

 120. Atsakyti Sandra Lie 14, 2015 12:41

  Laba diena
  Ar galima su 5 metų vaiku keliauti į Daniją tik su asmens tapatybės kortele?

  • Atsakyti Daiva Lie 14, 2015 12:58

   Sandra, taip, keliaujant į Daniją pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės.

   • Atsakyti Vidija Rinkevičienė Rgp 31, 2015 18:35

    Laba diena. Rugsėjo 28d. ruošiuosi važiuoti į Turkiją (10d.) Ar tinka, dar metus galiojantis, tačiau žalio pavyzdžio Lietuvos Respublikos pasas.

    Ačiū.
    Pagarbiai Vidija

 121. Atsakyti Inesa Lie 5, 2015 23:57

  Laba diena,

  Ar skrendant i Gruzija butinas pasas? Ar galima skristi su asmens tapatybes kortele?

 122. Atsakyti Deividas Lie 1, 2015 14:43

  Sveiki. ar galima is Anglijos gristi i Lietuva su teisemis? (vaziuosiu mikriuku)

  • Atsakyti Daiva Lie 1, 2015 14:49

   Deividai, vairuotojo teisės nėra tinkamas dokumentas kelionėms. Keliaujant iš užsienio valstybės į Lietuvą reikia turėti arba asmens tapatybės kortelę, arba pasą.

 123. Atsakyti Martynas Bir 29, 2015 21:49

  Sveiki, turiu klausima as važiuosiu i Danija Liepos menesi ir mano pas mane pasas galioja iki lapkricio, jei tiksliau as kelsiuos su keltu i svedija ir poto vaziuosiu i Danija.
  Ar galiu vaziuoti ar reik pasikeist pasa?

 124. Atsakyti rasa Bir 29, 2015 10:37

  Noriu paklausti ar uztenka gimimo liudijimo kai vaikui tik 1.6mėn. Vykstant i latvija su mama, nes tetis isvykes.

  • Atsakyti Daiva Bir 29, 2015 10:54

   Rasa, gimimo liudijimas nėra dokumentas skirtas keliavimui į kitą valstybę. Nepriklausomai nuo to, su kuo vaikas keliauja į Latviją, vaikas turi turėti arba pasą, arba asmens tapatybės kortelę.

 125. Atsakyti Ela Bir 27, 2015 11:43

  Sveiki,
  Noreciau paklausti, pasu galiojimas baigiasi 2015 gruodi, taciau bus kelione i Turkija 2015 liepos menesi. Ar pasai bus tinkami kelionei?
  Pasai yra zali, ar su jais nekils problemu keliauti?

  • Atsakyti Daiva Bir 29, 2015 10:16

   Ela, keliaujant į Turkiją pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Taigi, teks pasikeisti pasą į naują.

 126. Atsakyti Justina Bir 27, 2015 9:26

  Sveiki,turiu klausima apie vaiko pasa,jis baigiasi 2015 spalio 15 diena,planuojame vaziuot i Lietuva atostogu rugpjucio menesi,ar galima butu pakeisti vaiko pasa pora menesiu anksciau nei baigiasi paso galiojimo laikas?

 127. Atsakyti Vilius Bir 26, 2015 9:25

  Laba diena,
  Noriu paklausti arpakanka tureti asmens tapatybes kortele keliaujant i Bosnija ir Hercegovina? Automobiliu norime vaziuoti i Juodkalnija, tad reikia kirsti ir Bosnijos sienas. Aciu!

  • Atsakyti Daiva Bir 26, 2015 9:44

   Viliau, Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Bosniją ir Hercegoviną, pakanka asmens tapatybės kortelės. Gero kelio ;)

 128. Atsakyti Deivis Bir 24, 2015 23:57

  Sveiki,keliantis keltu i Švedija ir toliau važiuojant į Norvegija, reikalingas pasas bent vienoje šalyje,ar užtenka ir asmens tapatybės kortelės?

  • Atsakyti Daiva Bir 25, 2015 11:52

   Deivi, keliaujant į Švediją ar Norvegiją, Lietuvos Respublikos piliečiams pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės.

 129. Atsakyti Darius Bir 24, 2015 12:12

  Sveiki, ivyko taip, kad pavoge pinigine, joje buvo ID kortele, ir kiti dokumentai, Lietuvos ambasadoje bent 7 menesius i prieki nera vietos pokalbiui del naujo paso, banko korteles neturiu, darbo uzmokesti gaunu cekiais, bet norint pasiimti ceki turi parodyti pasa, kuri pavoge, taip lieku be pinigu, ka tokiu atveju daryti ?

 130. Atsakyti Rasa Bir 24, 2015 9:24

  laba diena norejau paklausti kokiu dokumentu reikia jei noriu pasidaryti LR pasa vokietijoje.turiu tik kortele. vokietijoj registracijos reikia ?

 131. Atsakyti Rasma Bir 23, 2015 3:16

  Sveiki, norejau paklaust patarimo, ar galima su kudikiu skristi su laikinu grizimo pazymejimu i Ryga?

  • Atsakyti Daiva Bir 23, 2015 10:05

   Rasma, asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima.

 132. Atsakyti Lina Bir 16, 2015 18:02

  Sveiki, turiu beda. Gyvenu uk ir baigesi id galiojimo laikas 2015 06 09, o i lt vykstame liepos 23d.ambasadoje registravimo vietu laisvu nera. Ar galiu vykti i lt be galiojancio id? Aciu

  • Atsakyti Daiva Bir 17, 2015 10:10

   Lina, į Lietuvą grįžti su negaliojančia asmens tapatybės kortele negalėsite. Jei asmens dokumentas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Jei buvimo vietoje nėra pasiekiamos Lietuvos Respublikos atstovybės, AGP gali išduoti bet kurios kitos Europos Sąjungos valstybės narės diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga.

   • Atsakyti renata Bir 17, 2015 22:34

    Labas,turiu klausima as gyvenu ir dirbu Vokietijoj,turiu asmens tapatybes kortele,bet man reikalingas pasas,kaip ir ar galeciau gaut pasa negrizdama i Lietuva?Aciu

 133. Atsakyti linas Bir 13, 2015 22:17

  Sveiki.ar Rusijos pilieciui su pastoviu leidimu gyventi Lietuvoje galima vykti i Kroatija be vizos?aciu.

 134. Atsakyti Katerina Bir 12, 2015 11:31

  Laba diena, vaziuojant is Vilniaus i Bulgarija automobiliu uzteks asmn.tapatybes korteles,ar butinas pasas?

 135. Atsakyti Santa Bir 12, 2015 10:32

  Laba diena,nusipirkau bilieta is UK i LT birzelio 20,o pasas galioja iki birzelio 21,ar neturesiu jokiu problemu registryojant bilietus ir isskrendant?,ir dar idomu:) jei niekad neturejau tapatybes korteles,man ja skubos tvarka padarys?,aciu

 136. Atsakyti Raimonda Bir 9, 2015 23:18

  Sveiki.Noriu paklaust del ID korteles galiojimo.Mes isskrendam i Anglija birzelio 18d. O mano kortele galioja iki siu metu lapkricio 18d. Ar uztenka tokio galiojimo laiko?Nes teko girdet, kad kortele ir pasas turi galioti 6men.nuo isvykimo datos. Ar galiu buti rami?

 137. Atsakyti NG Bir 8, 2015 14:39

  Laba diena,

  ar galima būtų sužinoti tikslią informaciją? Ar galime vykti į Gruziją (su vaikais) tik su ID kortelėmis (pasų neturime)?

 138. Atsakyti ERIKA Geg 29, 2015 16:41

  Sveiki. Norejau suzinoti ar keliaujant i Islandija butinas pasas ar galima tik su asmens tapatybes kortele?

 139. Atsakyti Kristina Geg 28, 2015 9:20

  Sveiki, planuojame su šeima 2015m. birželį keliauti į Graikijos salą Kretą, norėjau pasitikslinti ar užtenka tapatybės kortelių?, beje vyro tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi 2015,gruodį, ar reikėtų pasikeisti, ar dar galios, ačiū.

  • Atsakyti Daiva Geg 28, 2015 9:53

   Kristina, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Kretą pakanka asmens tapatybės kortelės. Asmens dokumentas privalo galioti kelionės į Kretą metu ir atgal, tad pasikeisti dar nereikės ;)

 140. Atsakyti Aistė Geg 27, 2015 22:02

  Sveiki, mano paso galiojimo laikas baigsis 14 06 2015, tapatybės kortelę pagamins vėliausiai 26 06 2015. Šiomis dienomis noriu įsigyti bilietus į UK. Ką turėčiau daryti? Ar įmanoma iš anksto gauti tapatybės kortelės duomenis?

  • Atsakyti Daiva Geg 28, 2015 9:48

   Aiste, perkant bilietus dažniausiai pakanka vardo ir pavardės. Asmens dokumento duomenys pateikiami registruojantis į skrydį. Jei kortelė dar nebus pagaminta, duomenų anksčiau nesužinosite.

 141. Atsakyti Viktorija Geg 27, 2015 12:59

  Turiu asmens tapatybės kortelę, kurios galiojimas baigiasi š.m. lapkričio mėn. Ar nekils problemų rugpjūčio mėn. keliaujant į kitas šalis?

  • Atsakyti Daiva Geg 27, 2015 13:22

   Viktorija, reikalaujamas asmens dokumento galiojimas priklausys nuo šalies, į kurią keliausite. Keliaujant Europos ekonominėje erdvėje, asmens dokumentas tiesiog privalo galioti kelionės metu.

 142. Atsakyti Andrius Geg 27, 2015 10:54

  Laba diena,
  Kroatijoje vaziuojant i Dubrovnika yra kertama (trumpam) Bosnijos ir Hercegovinos siena ir veliau vel ivaziuojama i Kroatija. Ar butinai reikia tureti pasa ar Bosniams uzteks parodyti ID kortele?

 143. Atsakyti Daiva Geg 26, 2015 23:30

  Labas vakaras. sakykite prasau,noriu skristi i Tunisa. Vilnius-Tunisas. Kaip uzsisakyti viza?
  kokia vizos kaina?

 144. Atsakyti Andrius Geg 26, 2015 19:30

  Noretume skristi i Turkija su seima atostogoms, musu su zmona pasai yra, bet vaiku tapatybes korteles. Ar jiem irgi reikia pasu ar uztenka tapatybes korteles?

  • Atsakyti Daiva Geg 27, 2015 9:16

   Andriau, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Turkiją būtinas pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos.

 145. Atsakyti Arūnas Geg 25, 2015 14:18

  Apvogė Kretos saloje. Likom tik su senu telefonu ir rūbais (kai kurių dokumentų kopijos yra internete, bet juk ne notarizuotos). Kaip grįti į Lietuvą?

  • Atsakyti Daiva Geg 25, 2015 14:49

   Arūnai, labai apmaudu dėl tokios nesėkmės. Jūs turėtumėte nedelsiant susisiekti su Lietuvos Respublikos ambasada Graikijoje dėl Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo.
   Lietuvos Respublikos ambasados Graikijoje kontaktai: tel.: +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357, el. paštas amb.gr@urm.lt.
   Arba kreipkitės pagalbos į LR Užsienio reikalų ministeriją. Pirminė informacinė konsulinė pagalba nelaimės atveju (visą parą): 8 706 52444, el. paštu pilieciai@urm.lt.

 146. Atsakyti dominyka Geg 22, 2015 20:13

  Įmanoma per vieną dieną (šeštadienį) pasidaryti pasą? Ar tapatybes kortele

  • Atsakyti Daiva Geg 25, 2015 10:00

   Dominyka, nedarbo dienomis asmens dokumentą pasigaminti būtų sudėtinga. Skubos tvarka pasą pagamina per vieną darbo dieną.

 147. Atsakyti Jelizaveta Geg 11, 2015 20:30

  Sveiki. Birzelio menesi planuoju skristi i Didziaja Britanija Nottingham miesta. skrysiu pusej metu apitiksliai o gal ir ilgesniam laikuj, noreciau paklausti kokius man reikia tureti su savimi dokumentus vaziuojant? ar reikia darytis viza ir draudima?

 148. Atsakyti marius Geg 8, 2015 9:55

  Sveiki, tapatybes korteles galiojimas baigiasi 2015 07 07, siuo metu gyvenu UK. Ar nekils nesklandumu keliaujant i Lietuva? Planuoju grizti birzelio viduryje.

 149. Atsakyti kornelija Geg 6, 2015 15:52

  Sveiki norejau paklausti kokiu dokumentu reikia zmogui jei jis yra ne lietuvos pilietis ir nori atvykti is Kipro i Lietuva

 150. Atsakyti Kornelija Bal 30, 2015 22:26

  Sveiki,
  pries 8 mėn. ištekėjau ir pasirinkau vyro pavardę, tik prieš savaitę susiruošiau pasikeisti pasą ir id kortelę neskubos tvarka. Ar galiu kitą savaitę vykti į Kretą su senuoju pasu (jis dar galiojantis pagal datą). Jei taip, ar gali kilti problemų, jei būnant Kretoje, bus pagaminstas naujas pasas, senasis dar galiotų ar nebe?

  • Atsakyti Daiva Geg 4, 2015 10:53

   Kornelija, jei jūsų asmens dokumentas dar nepakeistas ir liko su senąja pavarde bei kitais duomenimis, galite keliauti su turimu galiojančiu dokumentu.

 151. Atsakyti Gabija Bal 29, 2015 13:34

  Sveiki, gegužės pabaigoje vykstu į Didžiąją Britaniją, paso galiojimas baigiasi spalio mėnesį. Esu nepilnametė, ar pasas galios?

 152. Atsakyti JURATE Bal 29, 2015 12:11

  Sviki,ar vykstant i Gruzija uztenka id korteles,ar reikalingas pasas? Ir ar reikalinga viza?

  • Atsakyti Daiva Bal 29, 2015 14:10

   Jūrate, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Gruziją pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės. Trumpalaikiam buvimui Lietuvos piliečiams vizos nereikia.

 153. Atsakyti Valdas Bal 27, 2015 21:22

  Laba diena, gerb. Daiva,
  Turėjau klausimą, kiek laiko turėtų galioti pasas, vykstant į Ispaniją, bet peržvelgęs susirašinėjimą, radau, jog bent 30 kartų Jūs į jį atsakėt: jog vykstant į Ispaniją užtenka ID kortelės, o dėl paso – pakanka, jog galiotų bent kelionės metu.
  Dėkui, Jūs nereali! Kantrybės, atsakinėjant tuos pačius klausimus! ;)

 154. Atsakyti Sandra Bal 27, 2015 18:00

  Sveiki, laabai prasau pagalbos!!! Liepos 25d 2015 vykstame i Tunisa. Gyvename UK atostogu paketa pirkome UK taip pat. Iskilo 2 klausimai :( ar mums reikia vizu? ir dukrytes paso galiojimo laikas baigiasi 2016m sausio pradzioje, tai beveik sesis menesius be keliu dienu.. ar neuzsikabins oro uoste ten? :( Didelis aciu uz atsakyma!!!!!

  • Atsakyti Daiva Bal 28, 2015 9:20

   Sandra, nuo 2014 m. gruodžio 1 d. Lietuvos Respublikos piliečiai į Tunisą gali vykti be vizų ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui. Diplomatinių ir specialiųjų pasų savininkams bevizis režimas netaikomas.
   Vykstant į Tunisą pasas turėtų galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Tad dar turite daug laiko pasą pasikeisti ;)

 155. Atsakyti viktorija Bal 26, 2015 15:50

  sveiki dar norejau paklausti ar vykstant i KIPRA su vaikais nebutu jokiu bedu,jei dukros pavarde yra tevo o ne mano

  • Atsakyti Daiva Bal 27, 2015 10:29

   Viktorija, jei vaikas vyksta į Kiprą su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

 156. Atsakyti Tadas Bal 25, 2015 10:45

  Sveiki,norejau paklausti ar uzteks ID korteles skrendant i Ibiza,zinau kad sala priklauso Ispanijai,tiktais noreciau pasitikslinti

  • Atsakyti Daiva Bal 27, 2015 10:25

   Tadai, Lietuvos Respublikos piliečiai į Ispaniją ir jai priklausančias salas gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele.

 157. Atsakyti Rita Bal 24, 2015 16:31

  Sveiki,
  Esu Lietuvos piliete.Siuo metu lankausi Maskvoje su komercine viza,kuri galioja iki liepos 5 dienos.Ar galiu is Maskvos skristi i Sveicarija,ar reiktu gryzti i Lietuva ir is ten skristi?

 158. Atsakyti KRISTULIA Bal 24, 2015 11:19

  LABA DIENA.MANO SUNELIO BAIGESI PASAS PRIES METUS.TIK DABAR APSIZIUREJAU.KT.MEN.PLANUOJAME SAV.GRYZTI I LT.PER KIEK LAIKO UK PADARO PASA?IR JEI LAIKINA ISDUODA,TAI KIEK JIS GALIOJA?

  • Atsakyti Daiva Bal 24, 2015 11:25

   Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

   • Atsakyti Tomas Rgs 7, 2015 18:59

    Sveiki noreciau suzinoti ar vykstant i Norvegija is Lietuvos lektuvu butinas pasas ar tiktais uztenka tureti asmens tapatybes kortele?

 159. Atsakyti Evaldas Bal 23, 2015 11:57

  Sveika Daiva. Gerbiu Jus uz tai kad atsakot i visus zmoniu klausimus :) Paklausiu ir as. Ar mano mamai lietuviska ID kortele tiks skristi is Lietuvos i Anglija ir poto su manim kartu is Anglijos i Gran Kanarija ? Neturi ji paso, bet noriu kad jos 50-asis jubiliejus butu isimintinas atostogaujant.

  • Atsakyti Saras Bal 24, 2015 0:16

   Sveiki. Rudenį ruošiuosi skrist i Angliją, o iš jos į Gambiją. Kadangi lietuviams viza nebereikalinga norėčiau sužinot, ar pakanka asmens tapatybės kortelės??? Ačiū.

   • Atsakyti Daiva Bal 24, 2015 9:40

    Lietuvos Respublikos piliečiai į Angliją gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Tačiau vykstant į Gambiją lietuviams reikalingas būtent pasas ir viza.

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2015 12:27

   Evaldai, Lietuvos Respublikos piliečiai tiek į Angliją, tiek į Gran Kanariją gali keliauti ir su pasu, ir su asmens tapatybės kortele.
   Įsimintinų atostogų ir gražios šventės jūsų mamai ;)

   • Atsakyti Dovile Bal 27, 2016 19:47

    Sveiki skrendant i kipra ar reikia
    Tureti pasa ar uztenka tapatybes korteles pavyzdziui i larnaka ar i pafosa?esu girdejus kad ten skirtingai

    • Atsakyti Justė Bal 28, 2016 10:11

     Dovile, keliaujant į Kiprą pakanka asmens tapatybės kortelės. Jei keliausite į Kipro Turkiškąją dalį, gali reikėti ir paso.

 160. Atsakyti Monta Bal 23, 2015 10:42

  Laba diena. Noriu menesiui keliauti i Kanada. Turiu dviguba pilietybe: Lietuvos ir Rusijos. Turiu LR biometrini pasa. Rusijos paso galiojimas yra pasibaiges. Ji padaryti uztrunka kelis menesius. Ar galiu keliauti i Canada tik su LR pasu? Aciu.

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2015 10:44

   Galite keliauti į Kanadą su Lietuvos Respublikos pasu. Kanados vizos nereikia tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie į Kanadą vyksta turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 180 dienų laikotarpiui ir turi biometrinį pasą.

 161. Atsakyti viktorija Bal 22, 2015 18:41

  laba diena norejau paklausti,as su vaiku vaziuosiu atostogauti i Kipra,kokiu pasu reikia ar asmens tapatybes kortele tinka

  • Atsakyti Daiva Bal 23, 2015 9:33

   Viktorija, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Kiprą galioja tiek pasas, tiek asmens tapatybės kortelė. Vykstant į šiaurinę, turkiškąją, šalies dalį gali būti papildomų sąlygų ir apribojimų, kuomet reikalingas pasas.

 162. Atsakyti Saule Bal 22, 2015 15:11

  Sveiki, jei as skrendu i Olandija per Kijevau ztenka korteles ? neplanuoju palikti oro uosto ,tiesiog bijau po to is ten nebeiskristi.

 163. Atsakyti Dorota Bal 21, 2015 21:33

  sveiki! tokia situacija: Moterys be pilietybes turinti leidima gyventi LR,gyvenanti cia daugiau nei 20 metu,turinti seima,vyra -Lietuvos pilieti,nori isvykti su vyru i Anglija.Kokius dokumentus butina turet tam? ar jai butina turet pilietybe? ar uztenka to,kad vyras ja turi?

 164. Atsakyti Ingrida Bal 21, 2015 11:07

  Ar galiu is Londono skrist i Norvegija ir atgal su asmens tapatybes kortele? Gyvenu Londone. Aciu.

  • Atsakyti Daiva Bal 21, 2015 11:32

   Ingrida, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Norvegiją, į Angliją pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės.

  • Atsakyti Ingrida Bal 21, 2015 11:14

   Dar norejau papildyt – Lietuvos asmens tapatybes kortele.

   • Atsakyti Steponas Rgp 3, 2015 16:42

    Sveiki. Greit skrisiu į Norvegiją. Mano pasas galioja iki spalio mėnesio, bet aš turiu ir kortelę, tai geriau imti abu? Nes sako, kad būna oro uoste prisikabina, kad ne su pasu.

    • Atsakyti Daiva Rgp 3, 2015 17:43

     Steponai, į Norvegiją galite vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Svarbu, kad dokumentas galiotų jūsų kelionės į Norvegiją metu.

 165. Atsakyti REGINA Bal 19, 2015 18:01

  ar galima tik su asmens tapatybės kortele įvažiuoti į Gibraltarą ?
  ačiū

 166. Atsakyti Zita Bal 11, 2015 20:20

  Norėčiau sužinoti, ar neturint paso, o tiktai asmens tapatybės kortele, skendant iš Vokietijos į Grant Kanaros sala , garantuotai pasieksiu tikslą. Labai didelis ačiu.

 167. Atsakyti Egidijus Bal 10, 2015 11:56

  Sveiki.Noriu pasitikslinti ar niekas nepasikeitė ir ar tikrai vykstant į Islandiją pakanka tapatybės kortelės.Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Bal 10, 2015 12:18

   Egidijau, niekas nepasikeitė. Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Islandiją pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės.

 168. Atsakyti Gerda Bal 7, 2015 16:54

  Esu pametusi pasa, gYvenu Sveicarijoje, kaip isvykti i Turkija be paso, ar galima is konsulat gauti koki pazymejima.

 169. Atsakyti Justina Bal 2, 2015 12:49

  Sveiki,

  keliausiu į Gruziją 04.22-29 dienomis, pasas galioja iki 2015.09.13. ir tai yra mažiau nei 6 mėn. po kelionės pabaigos, ar man būtina keisti pasą ar užtenka Gruzijoje ir 3 mėn. galiojimo?

 170. Atsakyti Gabrielė Bal 1, 2015 21:31

  Laba diena. Noriu paklausti. Mano paso galiojimas baigsis 2015metų liepos mėnesį. Dar Šį balandį noriu išvykti į Švediją su keltu iš Rygos. Ar galiu tą padaryti? O gal reikia darytis pasą iš naujo?
  Kažkur girdėjau, kad norint vykti į Švediją paso galiojimas turi pasibaigti ne anksčiau kaip už 6mėnesių, o mano atvėju baigsis už 3mėnesių.
  Ačiū už atsakymą

 171. Atsakyti Benas Kov 28, 2015 13:02

  Sveiki balandzio 22diena iskrendu su drauge i Tunisa atostogoms. ir tik dabar kovo 28d. pamaciau kad neturiu isviso paso. ka man daryti ? nes paso pasigaminti nespesiu?

  • Atsakyti Daiva Kov 30, 2015 11:35

   Benai, pasą galima pasidaryti skubos tvarka. Geriau paskubėkite, nes galite prarasti atostogas.
   Prieš kelionę visuomet iš anksto pasidomėkite, kokie kelionės dokumentai reikalingi vykstant į pasirinktą šalį, kokie taikomi galiojimo reikalavimo ir pan., kad nebūtų staigmenų kelionės išvakarėse ar netgi pasienyje.

 172. Atsakyti Agniete Kov 27, 2015 22:59

  Sveiki,

  Vykstant į Turkija reikalingas pasas ir tai sužinau vos dieną prieš skrydį. ar įmano rast išeitį kad per savaitgalį nesvarbu kokia kainą pavyktų pasidaryti pasą/arba atrast sprendimą kad būtų galima išvykti?

  • Atsakyti Daiva Kov 30, 2015 11:32

   Agniete, taip, keliaujant į Turkiją pasas yra būtinas. Pasą galima pasidaryti skubos tvarka.
   Prieš kelionę visuomet iš anksto pasidomėkite, kokie kelionės dokumentai reikalingi vykstant į pasirinktą šalį, kokie taikomi galiojimo reikalavimo ir pan., kad nebūtų staigmenų kelionės išvakarėse ar netgi pasienyje.

 173. Atsakyti artistas Kov 22, 2015 20:55

  sveiki,isskrendu is anglijos i lietuva balandzio 2d,bet paso galiojimas pasibaiges pries metus,ar yra galimybe taip greit pasidaryt pasa?

  • Atsakyti Daiva Kov 23, 2015 11:37

   Skubos tvarka dokumentus pasidaryti galima. Yra ir kitas variantas – jei pasibaigia asmens dokumento galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo reikėtų kreiptis į vietoje įsikūrusią Lietuvos Respublikos ambasadą arba konsulatą.

 174. Atsakyti Arturas Kov 18, 2015 21:33

  Sveiki,

  Turiu klausima jums Daiva,

  Sekmadieni keliavau per Lietuvos-Latvijos siena, o pasienyje mane sustabde, kadangi turejau tik teises, taigi buvo surasytas protokolas, mane patikino kad baudos moketi nereiks bet latviu kalba surasytame protokole matau parasyta 350 Eur ir nezinau ar policija man pamelavo ar cia tieisog pacituotas straipsni, gal galetumete padeti ?

  • Atsakyti Daiva Kov 19, 2015 9:48

   Artūrai, daugiau informacijos jums gali suteikti pasienio tarnyba. Galbūt protokole yra nurodyti kontaktai, kuriais galite kreiptis?

 175. Atsakyti laura Kov 18, 2015 20:27

  sveiki ,gyvenu anglijo ir skrendu i kreta atostogu ar uzteks mano id korteles?

 176. Atsakyti Gabriele Kov 16, 2015 17:29

  Sveiki. Kitą trečiadienį iš UK vykstu į Maroką 7 dienoms. Mano pasas galioja iki 2015-05-24. Ar bus problema su mano galiojimo data? Ką daryti? Pasikeisti pasą į naują? Bandžiau skambinti į Maroko ambasadą, bet niekas neatsiliepia.

  • Atsakyti Daiva Kov 17, 2015 10:31

   Gabriele, Lietuvos Respublikos piliečio, keliaujančio į Maroką, pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėn. nuo kelionės pabaigos.

 177. Atsakyti Gerda Kov 16, 2015 12:12

  Sveiki,

  Balandzio menesi turistiniais tikslais keliauju i Turkija. Grizimo data 04.15,o pasas baigiasi galioti 06.18, t.y. po daugiau nei 60 dienu. Ar to uztenka? Esu sumisusi, nes jusu atsakymuose maciau skirtingus atsakymus – 60 dienu ir 6 men.

  • Atsakyti Daiva Kov 16, 2015 12:42

   Gerda, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Turkiją pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos.

   • Atsakyti Rima Rgs 18, 2016 1:37

    radau pigius bilietus i JAV. skrydis butu po 3 men. bet bilieta reikia pirkti dabar. turi tik id kortele. Ar galiu nusipirkt bilietus su id kortele, o esta uzpildyti su pasu? o gal yra kazkokia kita galimybe? dar vienas klausimas, mano vyras yra latvis, gyvena Lietuvoje. dokumentus reikes pildyti kaip man?

 178. Atsakyti Lolita Kov 7, 2015 17:31

  Sveiki, man reikia jusu patarimo ar pagalbos.
  Mano paso galiojimas baigiasi kovo 30 diena, noreciau vykti i Lietuva lektuvu Kovo 27 diena.
  Norejau suzinoti ar man butu problema isvykti is UK i Lietuva kai mano paso galiojimas baigsis uz 3 dienu nuo isvykimo dienos?
  Esu tikrai pasimetusi, net nezinau ka daryti . Nugasdino lietuviai draugai, kad negaliu vykti i Lietuva nes pasas prie galiojimo pabaigos. As maniau kad galiu vykti nes dar tik butu Kovo 27 diena bet mane patikino kad per velu jau. Nesinori nusipirkti bilietu ir suzinoti kad as visgi negaliu isvykti. Gal kas gal yra susidures su tokia pat situacija ir zino kas kaip ten yra.
  Didelis dekui uz pagalba :)

 179. Atsakyti raimis Kov 7, 2015 15:04

  sveiki norejau pasiteiraut esant voketijoje pastebejau jog neturiu tapatybes korteles ar grysiu i lt ir ar neturesiu problemu ten jei teturiu es vairuotojo pazymejima?

 180. Atsakyti vaikas Kov 6, 2015 13:03

  Laba diena,
  mes su dukra (5,5m) balandzio 1d. skrendam i Helsinki,atgal gryztam balandzio 6d. jos paso galiojimas baigsis balandzio 3d. gal zinote ar Helsinkyje policijoje galima gaut pazyma kad gryzt namo su negaliojanciu pasu? skrisim is berlyno nes cia gyvenam. Lietuvos ambasadoje paso pasidaryt niekaip nebespesim.

  • Atsakyti Daiva Kov 9, 2015 14:32

   Jei pasas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima.
   Jei vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Vokietija, tuomet grįžti į nuolatinę gyvenamąją vietą galima su ETD (Emergency travel document).
   Jūsų atveju, paprasčiausia būtų pasidaryti naują dokumentą prieš kelionę.
   Išsamesnės informacijos teiraukitės migracijos tarnyboje.

 181. Atsakyti Edita Kov 4, 2015 14:20

  Sveiki, ar galioja tapatybes kortele jei ji truputi sulamdyta? Nera nei itrukimu ir viskas gerai matosi, tiesiog taip atsitiko kad suo pakramte tai matosi dantu zymes. Ar reiktu toki pasikeisti pries kelione? Tik kad bilietuose nurodytas dokumento nr.

  • Atsakyti Daiva Kov 4, 2015 20:44

   Edita, negalime garantuoti, priklausys nuo oro uosto darbuotojų, ar priims apgadintą dokumentą, ar ne. Visgi tai dokumentas :)

 182. Atsakyti Aliona Kov 3, 2015 11:51

  Sveiki, norėjau paklausti. Važiuoju su kelionių agentūra į Lenkiją, į pažintinę kelionę vienai dienai. Mano asmens tapatybės kortelės galiojimas baigiasi kitą dieną nuo grįžimo, ar aš galiu važiuoti ar jau nebeleis man? Grįšiu su dar galiojančiu ATK. nes dėl vienos dienos, skubos tvarka darytis neapsimoka.

 183. Atsakyti Tomas Vas 27, 2015 15:58

  Sveiki, mano pasas yra žalias, galiojantis iki 2017 metų vidurio. Ar į Gruziją važiuoti šiemet galiu, ar reikalingas raudonas pasas kaip yra tvirtinančių mano draugų rate

  • Atsakyti Daiva Kov 3, 2015 14:53

   Tomai, trumpalaikiam buvimui Gruzijoje Lietuvos piliečiams reikia tik paso. Tinka ir žalias.

   • Atsakyti Skaidrė Bir 11, 2015 22:00

    Sveiki. Norėčiau paklausti, mamos pasas taip pat yra žalias, galioja iki 2016m bet pase yra spaudas, kuriame rašoma, kad paso galiojimo laikas užsienyje yra iki 2001m. Migracijos tarnyboje pasakė, kad tai neturi reikšmės, bet liepos mėn planuojame vykti į Turkiją ir vis kyla klausimas ar tikrai tas spaudas nieko nereiškia, patarkite ar galime ramia galva keliauti ar visgi dabar jau skubos tvarka mamai darytis naujajį pasą?

    • Atsakyti Daiva Bir 12, 2015 10:46

     Skaidre, šis įrašas neturi reikšmės, svarbiausia yra pačio paso galiojimas. Tačiau įsitikinkite, kad pasas galioja pakankamai, jog galėtumėte keliauti į Turkiją. Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Turkiją būtinas pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos.

 184. Atsakyti Daiva Vas 23, 2015 13:18

  Laba diena, kovo 7 d. vykstame į Čekiją, grįžtame kovo 11d. sūnaus paso galiojimas pasibaigia kovo 19d. Ar neiškils mums sunkumų dėl sūnaus paso galiojimo? Ačiū.

 185. Atsakyti Genutė Vas 10, 2015 15:34

  Laba diena. Vykstu į Angliją vasario 12 d., grįžimas vasario 17 d. ATK galioja iki vasario 25d. Pasiskambinau į migracijos tarnybą,man pasakė, kad būtinai reikia naujos kortelės, kad galiotų 3 mėn. po kelionės pabaigos. Užsisakiau naują ATK skubos tvarka. Bet bilietai nupirkti ir padarytas check in su senaja ATK. Ar nebus problemu?

  • Atsakyti Daiva Vas 10, 2015 16:06

   Genute, biliete ir registracijoje į skrydį nurodyta keleivio pavardė ir duomenys turi sutapti su galiojančiame asmens dokumente, su kuriuo keleivis skrenda, nurodytais duomenimis. Jei keliausite su nauju dokumentu, turėsite kreiptis į savo bilieto pardavėją, kad pakoreguotų registracijos duomenis.

 186. Atsakyti Genutė Vas 9, 2015 19:20

  Sveiki. Noriu paklausti, ar galiu vykti į UK, jei mano asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi 2015-02-25? Išvykstu į UK vasario 12 d., grįžtu vasario 17 d.

 187. Atsakyti RIta Vas 5, 2015 13:17

  laba diena. esu is uk. grizusi i LT noriu pakeisti vaikui pasa, kurio galiojimas baigsis liepa. Ar pakeitus pasa man paliks senaji ir ar galesiu juo naudotis iki liepos? Aciu

 188. Atsakyti gilbertas Vas 5, 2015 2:48

  Sveiki,buvau sulaikytas karibu salose, bausmes laikas baigiasi bet sios salies policija per sulaikyma paeme irdabar neberanda mano paso turiu tik asmens tapatybes kortele.ar galiu gryzti su ja?

 189. Atsakyti Danielius Vas 2, 2015 11:26

  Atsiprasau, kad kankinu su klausimai, bet iškilo dar vienas. Ar vykstant į Gruziją būtinas draudimas?

 190. Atsakyti Daina Vas 2, 2015 10:06

  Laba diena,
  Š.m. balandžio mėnesį vežuosi 4 mokinius pagal mainų programą į Ispaniją (9-13 metų). Kai kurie iš jų turi tik asmens tapatybės kortelę. Ar ji galios skrydžio metu? Ar vaikams reikalingas notaro patvirtintas dokumentas, kad tėvai sutinka?

  • Atsakyti Daiva Vas 2, 2015 10:49

   Daina, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į Ispaniją pakanka galiojančios asmens tapatybės kortelės. Kadangi Ispanija yra Šengeno zonoje, tėvų sutikimo turėti nereikia.

 191. Atsakyti Danielius Vas 1, 2015 21:03

  Laba:) klausimelis, ar galiu vykti į Gruziją su tika padarytu pasu?

 192. Atsakyti Zydrune Sau 26, 2015 21:16

  Sveiki, mano vyras ne ES pilietis, jis turi dar metus galiojantį jo šalies išduotą pasą ir leidimą laikinai gyventi lietuvoje. Planuojam kelioę, ar yra reglamentuota kiek laiko turėtų galioti leidimas gyventi lietuvoje pvz 3 mėn, po numatomo grįžimo iš kitos šalies, ar svarbu, kad leidimas gyventi galiotų kelionės metu?

 193. Atsakyti Inga Sau 24, 2015 2:38

  Sveiki, jeigu noriu pirkti bilietus i Egipta ar galiu tai padaryti su asmens tapatybes kortele, o iki keliones prasitesiu pasa ir tada skristi su pasu?

  • Atsakyti Daiva Sau 26, 2015 11:44

   Inga, perkant bilietus asmens dokumento nereikia, tačiau aviakompanija gali ir paprašyti. Keliaujant į Egiptą būtina turėti pasą, galiojantį ne mažiau nei 6 mėn. po kelionės pabaigos.

 194. Atsakyti laura Sau 22, 2015 15:43

  Internete domejausi, kad laikina dokumenta gryzti i Lietuva gali isduoti ir Lietuvos garbes konsulatas. Ar tai tiesa? Domejausi, kad artimiausias konsulas yra Genovoje. Visai salia Milano. Ar imanoma gauti ten dokumenta?

  • Atsakyti Daiva Sau 22, 2015 17:22

   Laura, deja, asmens grįžimo pažymėjimą gali išduoti tik diplomatinė atstovybė, o ne garbės konsulai. Jūsų atveju pirmiausiai reikia kreiptis į policiją ir užregistruoti vagystės atvejį. Iš policijos jūs gausite pažymą, kuri galioja keliaujant šalies viduje. Tad vis tiek teks vykti į Romoje įsikūrusią Lietuvos ambasadą Italijoje. Pateikus pažymą ir nustačius jūsų asmens tapatybę bus išduotas asmens grįžimo pažymėjimas. Turėkite omenyje, kad jis galioja ne ilgiau kaip 15 dienų ir nėra pratęsiamas.
   Pagalvokite, gal jums labiau apsimokėtų pirkti naują bilietą ir skristi į Lietuvą iš Romos, kad nereikėtų vėl grįžti atgal į Milaną.

 195. Atsakyti laura Sau 21, 2015 17:33

  Sveiki, man milane pavoge pinigune su visais pinigais, banko kortelemis, asmens dokumentu. Ka daryti? Neturiu pinigu vykti i Romos ambasada. Neturiu kas atsiustu. Milane nera jokio Lietuvos konsulato. Galbut zinot kur arciau yra milano konsulas Lietuvos? Ir ka daryti jeigu neturi pinigu vykti i Roma? Gal yra kazkokiu kitu budu?

  • Atsakyti Daiva Sau 21, 2015 17:46

   Laura, apmaudu dėl tokios patirties svečiuojantis Italijoje, tačiau čia reikia itin išlaikyti budrumą ir saugotis ilgapirščių. Bet neleiskite blogiems nutikimams užgožti gražiausių įspūdžių ;)
   Lietuvos atstovybė yra tik Romoje, tad teks vykti į Romą. Paprašykite artimųjų, kad jums persiųstų pinigų. „Western Union“ grynųjų pinigų perlaidos – tai greičiausias ir patogiausias grynųjų pinigų siuntimo būdas iš užsienio į Lietuvą ir iš Lietuvos į bet kurią šalį. Žinodami tik pinigų gavėjo vardą, pavardę ir šalį, kurioje jis yra, neturėdami net banko sąskaitos, per keliolika minučių galite persiųsti ar gauti pinigų. Yra ir kitokių pinigų perlaidų į užsienį kompanijų, pasidomėkite, kuri jums tinkamiausia. Sėkmės!

 196. Atsakyti Virginija Sau 21, 2015 11:28

  Laba diena,
  Skrendant į Kiprą/ Pafosa užtenka asmens tapatybės kortelės? Ar reikia paso?
  Ačiū už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Sau 21, 2015 12:01

   Virginija, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Kiprą pakanka asmens tapatybės kurtelės. Važiuojant pro Kipro turkiškąją dalį reikia turėti pasą. Vykstant į šiaurinę šalies dalį yra papildomų sąlygų ir apribojimų. Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Kipro Respublikos ambasadą Lenkijoje.

 197. Atsakyti Julija Sau 20, 2015 13:57

  Sveiki,
  Turiu leidimą nuolatiniam gyvenimui Lietuvoje, kuriuo galiojimo laikas baigiasi liepos 2015. Prieš kiek mėnesių iki galiojimo pabaigos aš dar galiu išvažiuoti į šengeno zonos šalį? (pvz. balandžio mėnesį planoju aplankyti Kiprą, o birželį – Daniją)

  • Atsakyti Daiva Sau 20, 2015 14:04

   Julija, trečiųjų šalių pilietis turi teisę išvykti iš Lietuvos Respublikos ir į ją grįžti leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiu.

 198. Atsakyti Antanas Sau 15, 2015 15:49

  Sveiki.vykstu į Albaniją per Turkiją,su studentų programa Lietuvos pristatymas Albanijoje,bet pasas galioja tik 2,5 men.ar galimas keliavimas lauksiu ats ačiu.

 199. Atsakyti Vilma Sau 6, 2015 19:22

  Sveiki,

  planuoju kelione i JAV ir Kanada, turiu 2006-05-18 isduota pasa. Keliones pradzia 2015-04-05, norejau pasidometi, jei pasidarysiu biometrini pasa, kad nereiktu vargti su keliones leidimu i Kanada, ar gali buti taikomas kazkoks apribojimas, kad pasas turi galioti bent 6 men ar 3 men pries iskrendant i JAV ar Kanada. Taip pat norejau pasidometi gal zinote per kiek laiko isduoda supaprastinta leidima keliauti JAV.

 200. Atsakyti Dovile Sau 5, 2015 14:16

  Laba diena. Ar skrendant i uzsieni 1,5 metuku vaikui reikia paso? jei taip kiek laiko toks pasas galioja?

  • Atsakyti Daiva Sau 6, 2015 10:17

   Dovile, visiems keliaujantiems reikalingas asmens tapatybės dokumentas, net ir mažiausiems :) 1,5 metų vaikui išduotas dokumentas galios 2 metus. Nuo šalies, į kurią keliausite, priklausys, ar būtina turėti pasą, ar tinka ir asmens tapatybės kortelė. Daugiau apie vaikų dokumentus galite pasiskaityti „Vaikų kelionių dokumentai“ įraše.

 201. Atsakyti Ieva Gru 29, 2014 22:01

  Sveiki,
  Sausio 19d ruosiames vykti i Egipta, as by au isitikinusi, kad mano vaiku pasai taip pat galioja. Dukryte 2 metuku, o berniukas 4 metuku ir pasu galiojimas tik iki 2015 Kovo 8d. Nebezinau ka daryti ar lekt i LT darytis vel naujus pasus. Mes griztam is keliones Sausio 26d.
  Ar svarbu, kad ir vaiko pasas galiotu maziausiai 6 men keliones metu.
  Dekoju
  Ieva

  • Atsakyti Daiva Gru 30, 2014 9:23

   Ieva, būtinai pasikeiskite pasus, kadangi galite prarasti kelionę. Keliaujant į Egiptą reikalaujama, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po 6 mėnesių po kelionės pabaigos.

 202. Atsakyti Inga Gru 23, 2014 20:02

  Del paso galiojimo netikimo praradome skrydi i Egipta. Kita diena pasikeiteme pasa ir bandeme ieskoti kito skrydzio i Egipta.Radome skrydi kitoje aviakompanijoje ,bet mums pasake , kad nuskristi ir parskristi mes turime ta pacia aviakompanija, nors gryzimo bilietus mes turejome.Tai ar galima nuskristi ir parskristi i ir is Egito skirtingom aviakompanijom. Aciu

  • Atsakyti Daiva Gru 29, 2014 11:34

   Inga, kai kurios aviakompanijos taiko pirmo segmento taisyklę, kuomet keleiviui neatvykus į pirmąjį skrydį anuliuojamas atgalinis bilietas. Tikriausiai apie tai ir kalbėjo, jog turite skristi ta pačia aviakompanija.

 203. Atsakyti Inga Gru 23, 2014 19:53

  Registruojantis i lektuva i Egipta mums pasako kad dukros pasas negalioja, tai yra truksta dvieju dienu iki paso galiojimo pasibaigimo (dvieju dienu iki 6 menesiu). Musu kelione tada ir baigesi, nes sake jei mus ir praleis ,tai dukra bus iskarto deportuota is salies. Ar galejo mums leisti skristi ir ar butu deportave ? Aciu

  • Atsakyti Daiva Gru 29, 2014 11:28

   Inga, keliaujant į Egiptą, taisyklės labai griežtos ir reikalaujama, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po 6 mėnesių po kelionės pabaigos. Tad deportavimo iš šalies galimybė yra labai reali.

 204. Atsakyti Mantas Gru 22, 2014 17:08

  Sveiki, esu Jungtinėje Karalystėje ir mano asmens tapatybės kortelės galiojimas baigiasi 2015 metų kovo mėnesį. Ar su šiuo dokumentu galiu grįžti į Lietuvą vasario mėn., likus mažiau nei 1 mėn. galiojimo terminui?

 205. Atsakyti Ausra Gru 18, 2014 10:42

  Laba diena,
  2,5 metu vaiko pasas galioja iki balandzio menesio. Sausio gale dviems savaitems vykstame atostogu i Kanarus, Ar galios vaiko pasas, ar reikia padaryti nauja? Dekoju uz atsakyma

 206. Atsakyti andzela Gru 17, 2014 19:21

  sveiki,ketinu vaziuoti atostogu i maroka su dukra 9 metu,as pasa turiu,dukra tik kortele,ar jai butina taip pat daryti pasa kelionei? aciu

  • Atsakyti Daiva Gru 18, 2014 9:24

   Andžela, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Maroką reikalingas pasas (asmens tapatybės kortelė netinka).

 207. Atsakyti Paula Gru 1, 2014 16:56

  Jei vykstuku i uk vasario gale,o mano pasas galioja iki birželio,tai dar galiu nesidaryti naujo paso?

 208. Atsakyti Viltė Lap 20, 2014 21:24

  Labas vakaras , ar reikia paso jei 13 metu vaikas us klase vaziuoja i Ryga? Ar galima pasidaryti tapatybes kortele? Ji tinka?

  • Atsakyti Daiva Lap 21, 2014 9:24

   Vilte, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstantiems į Latviją pakanka asmens tapatybės kortelės.

 209. Atsakyti Daivaras Lap 16, 2014 21:45

  sveiki ar reikia vizos vykstant i baltarusija nepilnameciu kuris turi pasa ?jei jis bus tik 3dienas? ar dar kiek nors niuansai yra?

  • Atsakyti Daiva Lap 17, 2014 11:25

   Daivarai, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Baltarusiją reikalingas pasas, draudimas ir viza (be draudimo negausite ir vizos). Dėl draudimo ir vizos jus gali pakonsultuoti Audronė. Parašykite jai el. paštu audrone@zigzag.lt.
   Jei vaikas (iki 18 metų) vyksta į užsienio valstybę ne Šengeno zonoje (šiuo atveju į Baltarusiją) vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

 210. Atsakyti Birute Lap 15, 2014 0:42

  Sveiki, ar vykstant i Gruzija pakanka turet tapatybes kortele?

  • Atsakyti Daiva Lap 17, 2014 11:05

   Birute, Lietuvos Respublikos piliečiai į Gruziją gali vykti tik su pasu, asmens tapatybės kortelė netinka.

 211. Atsakyti Antanas Lap 13, 2014 23:00

  Sveiki, man pasibaige asmens tapatybes korteles galiojimo laikas,as siuo metu Svedijoje. Ar imanoma gauti asmens grizimo dokumenta per viena diena?

 212. Atsakyti susidomejes Lap 11, 2014 19:30

  Sveiki pasas yra galiojantis tris metus ar reikalingas štampas paso galiojimas užsienyje skrendant i Anglija.

  • Atsakyti Daiva Lap 12, 2014 9:22

   Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Angliją jokio štampo nereikia. Svarbu, kad tapatybę patvirtinantis dokumentas galiotų jūsų kelionės metu.

 213. Atsakyti Judita Lap 11, 2014 14:53

  Laba diena. Noriu paklaust tokio klausimo. Mano vyras pakistanietis, gyvena Italijoje, dabar turi leidima gyventi Lietuvoje 5 metus. Ar su siuo leidimu gali vaziuoti i Anglija? Vyktume visa seima.
  Jei galite parasykite atsakyma i el.pasta. Aciu.

 214. Atsakyti karolis Lap 10, 2014 14:05

  sveikinu , mano pasas buvo pamestas ir as ji uzregistravau kaip negaliojanti ir jis buvo rastas ar as galiu ji padaryt vel galiojanti?

 215. Atsakyti Lija Lap 10, 2014 13:10

  Sveiki.Noreciau paklausti kokiu dokumentu reketu nuvikti i Rusija aplankyti brolio kapa.Esu lietuvos piliete.Aciu

  • Atsakyti Daiva Lap 10, 2014 14:31

   Lija, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Rusiją reikalingas pasas (asmens tapatybės kortelė netinka), draudimas ir viza (be draudimo negausite ir vizos). Dėl draudimo ir vizos jus gali pakonsultuoti Cvetana. Parašykite jai el. paštu cvetana@zigzag.lt.

 216. Atsakyti Danutė Lap 9, 2014 16:42

  Lapkričio 14 turim išskristi į Gran Canariją. Pasas galioja iki 2015-01-15. Ar galėsiu keliauti?

  • Atsakyti Daiva Lap 10, 2014 10:16

   Danute, svarbiausia, kad asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas galiotų kelionės metu į Gran Kanariją ir atgal.

   • Atsakyti Marija Lie 31, 2015 23:31

    Laba diena, norejau pklausti. As su dviem vaikais gyvenu JK jau 5 metai, as turiu ID kortele o vaikai pasus ( vaiku pasu galiojimo datos jau pasibaige 2012 m.), mano asm, tapatybes kortele dar galioja. Paso neturiu. Mano ir vaiku pavardes ant dokumentu vienodos, taciau dabar istekejau antra karta, pasirinkau vyro pavarde, taciau dokumentu dar nepasikeiciau. Norime vykti atostogu I Turkija su vaikais. Beda ta, kad su antruoju vyru esame ant skirybu slenkscio, teismo skirybu dar neturime, taciau norint pasidaryti kitus dokumentus noriu kad liktu sena pavarde pirmos santuokos, kadangi teismo prasyciau palikti pirmaja pavarde kaip ir vaiku. Ar imanoma gauti pasa su pirma pavarde jai santuokos liudijime ji kita, ir pasikeitus vaiku pasus ar ne bus problemu del vaiku pavardes skirtingos jei vis tik pasa isduos su antraja mano pavarde nes vaiku gimimo liudijime mano taip pat pirmoji pavarde? At tiesiog man reikia absoliuciai keisti visus dokumentus (v.gimimo liud. Pasus. Ir ar man uzteks issiimti tik paso keliaujant i Turkija, ar prireiks dar darytis ir papildomai man ID.? Aciu ir atsiprau jei ne aiskiai parasiau.

 217. Atsakyti Ausra Lap 9, 2014 10:41

  Sveiki, noreciau paklausti: vykstant i Izraeli lietuvos pilieciui reikalingas pasas, ar uztenka tapatybes korteles?Ar reikalinga viza i Izraeli?

  • Atsakyti Daiva Lap 10, 2014 10:16

   Aušra, Lietuvos piliečiams vykstant į Izraelį reikalingas pasas. Asmens tapatybės kortelė netinka. Trumpalaikiam buvimui Izraelyje piliečiams vizos nereikia.
   Izraelio užsienio reikalų ministerija paskelbė naujus reikalavimus visiems vykstantiems į Izraelį užsienio valstybių piliečiams. Užsienio valstybių piliečiams, nepriklausomai nuo to, ar jiems reikia Izraelio vizų, ar ne, taikomi šie reikalavimai:
   - užsienio valstybės piliečio pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Izraelį datos;
   - užsienio valstybės pilietis privalo turėti kelionės bilietus ten ir atgal;
   - Izraelyje dirbantys užsieniečiai, norintys pakviesti į svečius savo giminaičius, dėl jų apsilankymo turi iš anksto kreiptis į Izraelio vidaus reikalų ministeriją;
   - užsieniečiai, išsiųsti iš Izraelio, nelegaliai gyvenę, neįleisti į šalį bei asmenys, ilgą laiką legaliai dirbę šalyje ir norintys grįžti į Izraelį nepraėjus vieneriems metams nuo paskutinio apsilankymo, prieš atvykdami į Izraelį turi pasitikrinti savo statusą. Statusą galima pasitikrinti Izraelio diplomatinėse atstovybėse arba Izraelio vidaus reikalų ministerijoje.

 218. Atsakyti vladas Lap 8, 2014 10:40

  labas, turiu klausima mano brolis turi nuolatini leidima giventi lietuvoi ar gali is vazioti i anglija [uk]

  aciu

 219. Atsakyti Ernesta Spa 30, 2014 8:35

  Mano pasas galioja penkis men. Kas gali nutikti jei vaziuosiu i egipta su siuo pasu? Ar butina, kad jis galiotu 6 men?

  • Atsakyti Daiva Spa 30, 2014 9:39

   Ernesta, Lietuvos Respublikos piliečiui, vykstančiam į Egiptą, būtinas pasas, kurio galiojimas yra ne trumpesnis kaip 6 mėnesiai po kelionės pabaigos.

 220. Atsakyti Algis Spa 25, 2014 13:50

  Sveiki!
  I airiją dublina keliaujant automobiliu ,
  Ar reikalingas pasas?
  Aciu

 221. Atsakyti Ieva Spa 21, 2014 0:40

  Sveiki. Ar keliaujant į Andorą, užtenka turėti asmens tapatybės kortelę?

 222. Atsakyti milana Spa 14, 2014 15:16

  Labadiena,norejau paklausti vykstant i Danija kokie dokumentai reikalingi?turiu nesantuokini vaika 3metu kokiu dokumentu jam reikia,vykstu pirma karta tj nieko nzn:)

  • Atsakyti Daiva Spa 14, 2014 15:38

   Milana, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Daniją užtenka asmens tapatybės kortelės. Vaikas taip pat turi turėti asmens tapatybės dokumentą.
   Jeigu vaiko iki 18 metų kelionės tikslas yra Danija, Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniu ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus.

 223. Atsakyti VILIJA Spa 13, 2014 9:53

  Laba diena,
  Mano pasas išduotas 2006 metais, liepos mėnesį. Jis galioja iki 2016 metų liepos, tačiau yra seno pavyzdžio, ,,žalias“. Planuoju vykti į Maroką. Ar tinka šis pasas, ar turiu pasidaryti naują?

  • Atsakyti Daiva Spa 13, 2014 9:55

   Vilija, jei jūsų pasas yra galiojantis, galite su juo į Maroką keliauti.

   • Atsakyti Klausimelis Sau 2, 2015 6:10

    Labas rytas tamsta Daiva. Noreciau paklausti Jusu apie amens tapatybes korteles galiojima didziojoje britanijoje. Kiek man yra zinoma, asmens tapatybes kortele yra asmens tapatybe irodantis dokumentas (iskaitan ir ES). Tai reiskia, jog asmens tapatybes kortele nurodo ne tik tapatybe, taciau ir asmens amziu. Taigi, ar gali prekibos centrai Es atsisakyti parduoti alkoholi ar tabaka pateikus Lietuvos Respublikos asmens tapatybes kortele? Jei ne, kokie teises aktai tai reglamentuoja?

    • Atsakyti Sergej Rgs 24, 2015 18:00

     Daiva,

     Turim toki kalusyma. Vaziuojame i Graikija i kelione su Novaturu, vaiko pasas dar galoija 5 men. Bet Novaturas reikalauja kad paso galiojimo laikas butu ne maziau kaip 6 men. Ar tai yra normalu ?

     Aciu.

     • Atsakyti Daiva Rgs 24, 2015 18:03

      Sergėjau, keliaujant į Graikiją pakanka, kad asmens dokumentas galiotų kelionės metu. Tačiau turite vadovautis ir kelionių pardavėjo reikalavimais.

    • Atsakyti Daiva Sau 2, 2015 10:16

     Jeigu pateikus asmens tapatybės kortelę asmens amžiaus neatitinka reikalavimų, pardavėjai gali atsisakyti parduoti alkoholinius gėrimus bei tabaką. Pavyzdžiui, Anglijoje parduoti alkoholinius gėrimus bei tabaką asmenims iki 18 metų draudžiama.

     • Atsakyti klausimelis Sau 7, 2015 22:49

      Patikslinsiu klausima. Asmeniu virs 25 metu, jis peteikia asmens tapatybbes kortele bei vairuotojo pazymejama (Lietuvos respublikos). Taciau jam atsisakoma parduoti tabako ar alkoholio. Teigdami, jog tokius dokumentus lengva padirbti ir te neiszvelgia diskriminacijos. Tai kur tokioje situacijoje tiesa?

     • Atsakyti Daiva Sau 8, 2015 9:57

      Mes negalime atsakyti už Anglijoje esančių pardavėjų veiksmus. Pasak įstatymų, tabakas bei alkoholiniai gėrimai parduodami nuo 18 metų.

 224. Atsakyti Sabina Spa 10, 2014 22:30

  Sveiki, Turiu nuolatos leidima gyventi Lietuvoje. Ar galiu keliauti I Anglija ? Aciu

 225. Atsakyti Oleg Spa 8, 2014 7:36

  Sveiki.
  Turiu klausima apie Rusijos pelietybe. Gyvenu Lietuvoje, turiu rusu pelietybe ir pasa rusijos bet ir nuolotini leidima gyventi lietuvoje. Tai ka man reikia i norvegija kelionei arba dirbti.

  Aciu.

 226. Atsakyti Aurelija Spa 7, 2014 19:42

  Sveiki! Spalio 28-30d ketinu plauki į Švediją, o mano pasas baigia galioti 2014-11-11, ar galėsiu vykti į Švediją?

 227. Atsakyti Elvina Spa 6, 2014 10:55

  Sveiki. Spalio 22d. , skrendu Lietuva-Barselona-Lanzarote-FureteventurVaršuva-Lietuva. Arvbūtinas pasas ar galiu vykti su asmens tapatybes kortele?

  • Atsakyti Daiva Spa 6, 2014 11:11

   Elvina, Lietuvos Respublikos piliečiai į Ispaniją bei jai priklausančias salas, į Lenkiją gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele.

 228. Atsakyti Jurgita Spa 2, 2014 1:28

  Aš skrisiu Vilnius-Varšuva-Atėnai
  Pirmas kartas todėl baisu,kad ne ten nueisiu,ir t.t
  Ar galiu reg.bagaze veztis manikiuro rinkini,bei plauku tiesintuva ?
  Daugiau visa kita bus truputis bizuterijos,ir drabuziai,ir3 dezutes kremu veidui po 50ml.
  Rankiniame,bus kosmetinė,rankinė,dokumentai,pinigai,saulės akiniai,uzkandziai,knyga,vanduo daugiau jokiu.

  • Atsakyti Daiva Spa 2, 2014 10:25

   Jurgita, visus paminėtus daiktus vežtis galite, tik atminkite, kad rankiniui bagažui taikomi apribojimai skysčiams (jei ketinate vežtis vandenį, kremus, kitokias skystos ar tirštos konsistencijos priemones), kurių turite laikytis. Taip pat į lėktuvo vidų draudžiama neštis įvairius pavojingus daiktus (aštrūs daiktai ir kt.). Plačiau apie tai, ką galima ir ko negalima vežti bagaže >
   Nepergyvenkite ir geros kelionės ;)

 229. Atsakyti Gediminas Rgs 25, 2014 20:29

  Sveiki , o jeigu tarkim skrendi į šveicariją lėktuvu ir yra persėdimas ukrainoje , tai reikia paso? nereiia vizos? :)

 230. Atsakyti Laisvydas Rgs 24, 2014 23:24

  Labas.Ar skrendant is siaurines airijos (Northern Ireland UK) i Lanzarote uztenta tik ID korteles.
  Aciu.

  • Atsakyti Daiva Rgs 25, 2014 9:25

   Laisvydai, Lietuvos Respublikos piliečiai tiek į Didžiąją Britaniją, tiek į Ispaniją (jai priklauso Lanzarotės sala) gali vykti ir su pasu, ir su asmens tapatybės kortele.

   • Atsakyti Brigita Bal 20, 2016 22:15

    Sveiki, turiu klausimą ar vykstant į Norvegiją būtina, kad asmens tapatybės kortelė galiotų nuo skrydžio pabaigos dar 3 mėn. ar nebūtina??

    • Atsakyti Erikas Geg 13, 2016 23:12

     Sveiki. Noriu paklausti, i Svedija atkeliavau su galiojancia ID kortele,o is Svedijos gryztant i Lietuva ar pakanka tureti ID kortele,ar butinas pasas? Gristu birzelio menesi su keltu arba lektuvu. Aciu uz info.

    • Atsakyti Justė Bal 21, 2016 10:14

     Brigita, nėra nurodyta, jog asmens dokumentas turėtų galioti ilgesnį laiką. Svarbu, kad galiotų visos kelionės metu.

 231. Atsakyti Tomas Rgs 22, 2014 14:31

  Laba Diena. Ar Galiu vykti i JAV savaitei turedamas Pasa kuris buvo isduotas 2010 metais ir jo Galiojimo laikas baigsis 04/06/2015 jeigu skrydis 2015 metu Sausi?Tai reiskia,kad iki paso galiojimo liks apie 5 menesius,o kazkur girdejau ,kad turi buti minimum 6?Ar man reikes keisti Pasa i Nauja?

 232. Atsakyti Anna Rgs 13, 2014 18:05

  Ar uzteks tapatybes korteles vaziuojant i SVEICARIJA ?
  Aciu

 233. Atsakyti evelina Rgp 30, 2014 12:45

  labadiena. as su savo vyru ir sunum norim vikti aplankiti seimos i lietuva ir vokietija ,bet pas mano vyra pasas pasibaigs po beveik 3 menesiu ir jis yra neeuropietis. ar butina daryti jam nauja pasa,ar ji praleis ir su situo? o jai ne kur ji darytis? aciu

 234. Atsakyti Vaida Rgp 25, 2014 12:23

  Sveiki, esu lietuvė, mano kelionės maršrutas Lietuva-Anglija-Tenerifė (Ispanija). Norėjau pasitikslinti ar galiu būti rami keliaudama su asmens tapatybės kortele ar vis dėlto reikia paso?
  Dėkoju už Jūsų laiką

  • Atsakyti Daiva Rgp 25, 2014 13:03

   Vaida, Lietuvos Respublikos piliečiai ir į Ispaniją, ir į Angliją gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele.

 235. Atsakyti Rasa Rgp 24, 2014 21:05

  Sveiki,
  Ar skrendant i Costa Blanca uztenka asmens tapatybes korteles?Nes turiu tik ja.

  Aciu uz atsakyma :)

 236. Atsakyti diana Rgp 24, 2014 11:21

  Labas,esu italijoj ir mano paso galiojimas baigesi gana daug. Konsulatas romoje o as milane
  Ar galuma vazioti su negaliojanciu pasu i lietuva?

  • Atsakyti Daiva Rgp 25, 2014 10:15

   Diana, jei pasibaigia asmens dokumento galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Su negaliojančiu pasu negalėsite nei registruotis į skrydį, nei praeiti pasienio tarnybos patikrą.

 237. Atsakyti Lolita Rgp 21, 2014 15:02

  Sveiki.norėjau pasiteirauti ar man tiks paprastas Lietuvškas galiojantis pasas vykstant į Kretą ? Darytis tapatybės kortelės kol kad nebuvo poreikio…ačiū

 238. Atsakyti Tomas Rgp 21, 2014 12:04

  Norėjau paklausti jei isigyjus biometrini pasą visvien reikia gauti viza norint keliauti i Austaliją/Kanadą/USA?

  • Atsakyti Daiva Rgp 21, 2014 16:17

   Tomai, vykstant į Australiją ir JAV turistiniais ar verslo reikalais ne ilgesniam kaip 90 laikotarpiui reikia turėti biometrini pasą ir elektroninį leidimą įvažiuoti į šalį (eVisitor). Vykstant į Kanadą užtenka biometrinio paso, jei vykstama turistiniais ar verslo reikalais ne ilgiau kaip 180 dienų laikotarpiui. Kitais atvejais vizos gavimas būtinas.

 239. Atsakyti Erika Rgp 20, 2014 16:23

  Laba diena,

  Ruosiuosi vaziuoti i JAV (atostogoms) . Dabartinis mano pasas isduotas 2010 ir dar : turiu sena pasa (zalia) su galiojancia( iki 2017m.) JAV viza…
  Klausymas: Ar shia viza galiu pasinaudoti,net jei ji sename pase?

  Aciu uz atsakyma

 240. Atsakyti Ausra Rgp 12, 2014 11:03

  Sveiki,

  Noriu pirkti bilietus į Gruziją, žinau, kad ten reikalingas pasas, iki skrydžio spėsiu jį pasidaryti, bet ar galiu pačius bilietus pirkti su Asmens tapatybės kortele (kol dar neturiu paso)? Ar dėl to gali kilti bėdų oro uoste išskrendant?

 241. Atsakyti Raminta Rgp 5, 2014 9:16

  sveiki,noriu paklausti vyras latvis turi tik id kortele vaziuoja i anglija ar praleis ji su id kortele ar reikia jam ir paso

 242. Atsakyti viktorija Rgp 4, 2014 11:43

  sveiki
  turiu klausima,esu Lietuvos piliete.Si menesi norejau kartu su savo vyru nuvaziuot i Turkija,jis Baltarusijos pilietis.Nutarem,kad vaziuosim is Minsko i Maskva ir tenais jau i Turkija.Man kyla toks klausymas jeigu as vyksiu i Rusija man reikalinga turistine viza ar ne,ner turistine agentura ,sako.kad nereikia…bet as kazkaip dvejoju,gal patartumete?

 243. Atsakyti Tomas Lie 30, 2014 22:59

  Sveiki,
  Rugpjūčio 23 d. noriu vykti vienai dienai į Latviją, bet mano asmens tapatybės kortelė baigia galioti rugsėjo 7 d. Ar aš galiu vykti?

 244. Atsakyti Rasa Lie 30, 2014 6:43

  Planuoju vykti su savo dviem vaikais 2015 vasara i Lietuva. Mano pasas isduotas 2006 metias sausio men ir galioja iki 2016 metu sausio men. As turiu zalia korta, o mano du vaikai turi dviguba pilietybe (turi galiojancius JAV pasus, lietuvos pasu galiojimas pasibaigia 2018 liepos men ir 2015 liepos men). Ar reiktu pasikeisti mano pasa pries isvaziuojant i Lietuva ar galiu mano pasa paskikeisti atvaziavus i Lietuva. Kur surasti info kaip pakeisti pasa gyvenant JAV jei reikia keisti pasa? Labai aciu

  • Atsakyti Daiva Lie 30, 2014 9:10

   Rasa, problemų dėl pasų galiojimo neturėtų kilti. Tiksliausiai dėl visų niuansų pakonsultuoti jus galėtų migracijos tarnybų pareigūnai.

 245. Atsakyti dona Lie 29, 2014 15:37

  sveiki planuoju rugsejo 4d is Anglijos su vaiku skriti i maljorca savaitei, bet jo pasas baigiasi rugsejo 25d, ar galima?

 246. Atsakyti jolanta Lie 14, 2014 19:00

  Sveiki,po tryju men.baigiasi paso galiojimas.Ar neturesiu nesklasndumu isvykdama is UK.i Lietuva ir atgal i UK?Isvykstu porai savaiciu,del naujo paso isdavimo esu uzsiregistravusi Lietuvos Respublikos ambasadoje Londone.Aciu.

 247. Atsakyti Agne Lie 14, 2014 10:29

  Laba diena. Šeima jau kitą savaitę planuoja kelionę automobiliu į Austriją (Lietuva-Lenkija-Čekija-Austrija) vienai savaitei. Tik dabar pastebėjome, kad vaikų pasų galiojimo laikas baigiasi rugpjūčio 4 dieną. Ar galima vykti, ar teks atidėti kelionę kitiems metams?

 248. Atsakyti Arturas Lie 10, 2014 2:31

  Gyvenu Anglijoje , noriu skristi i maljorka , asmens tapatybes kortele tiks?

 249. Atsakyti Zigmas Lie 9, 2014 17:31

  Sveiki, Liepos pabaigoje planuojama kelionė per šias valstybes – Lenkija – Slovakija – Vengrija – Kroatija – Slovėnija. Paso neturiu, tačiau yra galiojanti tapatybės kortelė. Ar galiu nebijoti keliauti per šias valstybes tik su tapatybės kortele, jei visas kitas kolektyvas turi pasus. Tiesiog norisi apsidrausti ir nusiraminti.

  • Atsakyti Daiva Lie 9, 2014 17:34

   Zigmai, galite nusiraminti – po jūsų išvardintas šalis galite keliauti ir su asmens tapatybės kortele. Geros kelionės ;)

 250. Atsakyti Ramunas Lie 7, 2014 20:03

  Laba diena,turėčiau skristi į Italiją likus dviems mėnesiams iki paso galiojimo pasibaigimo.Ar ar nebus problemų, nes vienur rašo ,kad užtenka galiojančio paso,kitur ,kad turi likti 6 mėn.iki galiojimo pabaigos. P.S. būsiu dvi savaites.

  • Atsakyti Daiva Lie 8, 2014 10:10

   Ramūnai, svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės į Italiją metu. Jei vykstate į kelionę su organizuota grupe, kelionių organizatorius gali reikalauti ilgesnio asmens dokumento galiojimo.

 251. Atsakyti Jelena Lie 7, 2014 16:28

  Laba diena,turiu leidima nuolat gyventi Lietuvoje be pilietybes,noriu važiuot i Voketija,man reikia keliones dokumenta?ar gal dar kokiu dokumentu reikia? Ačiu už atsakyma

 252. Atsakyti Aukse Lie 3, 2014 15:24

  Sveiki, birzelio vidury istekejau, naujas pasas dar gaminamas, ar galiu skrist i Tunisa su sena pavarde? aciu.

  • Atsakyti Daiva Lie 3, 2014 15:48

   Aukse, jei jūsų asmens dokumentai galioja ir dar nepakeisti ir liko su senąja pavarde ir kitais duomenimis, keliaukite į Tunisą su savo galiojančiu pasu.

 253. Atsakyti konstantinas Lie 2, 2014 11:38

  Laba diena. As esu Rusijos pilietis. Gyvenu Lietuvoje. Turiu leidyma nuolat gyventi Lietuvoje. Ar reikia man vizos vazuoti i Bulgarija?

 254. Atsakyti Ignas Bir 24, 2014 16:26

  „Šiuo metu su Lietuvos Respublikoje išduota asmens tapatybės kortele galima vykti į Europos Sąjungos valstybes: Norvegiją?“
  http://lt.wikipedia.org/wiki/S%C4%85ra%C5%A1as:Europos_S%C4%85jungos_valstyb%C4%97s_nar%C4%97s
  Nuo kada Norvegija yra ES šalis?

  • Atsakyti Daiva Bir 25, 2014 10:25

   Ignai, ačiū už pastabą – pasitaisėme :)

   • Atsakyti Lina Bir 26, 2014 9:10

    Sveiki,

    norejau paklaust, jei turiu dar ilgai galiojanti „zalia“ pasa, ar reikia vizos vaziuojant i Turkija trumpam laikui su savo auto ?

    Aciu

    • Atsakyti Daiva Bir 26, 2014 10:28

     Lina, į Turkiją važiuojant būtinas pasas. Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas turi galioti ne trumpiau nei 6 mėnesius nuo numatomos išvykimo iš Turkijos datos.

 255. Atsakyti JELENA Bir 16, 2014 13:48

  Esu lietuvos piliete.Gyvenu ir esu registruota uk.Planuoju kelione i Tunisa,uzsisakiau viskas per kelioniu agentura, taciau viza nera iskaiciuota i kaina. Mano kelioniu agentura sake teirautis ambasadoje bet informacija siuo klausimu labai skirtinga ir klaidina. http://www.pasienis.lt parasyta kad i Tuniso Respublika LT pilieciams galima skristi be vizos tik organizuotiems turistams. Noreciau suzinoti ar as esu ‘organizuotas turistas’ jei pirkau per kelioniu agentura su bilietu atgal ir su uzsakytu viesbuciu 7 dienom. Aciu

  • Atsakyti Daiva Bir 16, 2014 13:58

   Jelena, jūs keliaujate su organizuota turistine grupe, bet viską iki galo išsiaiškinkite su agentūra, kad nekiltų jokių keblumų.

 256. Atsakyti janas Bir 16, 2014 10:37

  laba diena turiu id kortele usisakiau bileta I anglija ir jau uz keliu dirmu turiu isvikti bet su mano id kortele atsitiko nelaime susilauziau bjski per viduri nedidele itrukimas ar as busiu praleistas per siena?

  • Atsakyti Daiva Bir 16, 2014 11:25

   Janai, asmens dokumentas turi būti tvarkingas. Pasitikslinkite migracijos tarnyboje dėl jūsų situacijos. Tačiau dokumentą tikrins ir kitų šalių pasienio pareigūnai, tad gali kilti keblumų.

 257. Atsakyti vika Bir 15, 2014 20:54

  Sveiki. Pasibaige paso ir ID galiojimo laikas. Ar galima su laikinu dokumentu grysti i Lt,bet lektuvo biliejaj nupirkti i Lv. Ar nekils problemu?

 258. Atsakyti Milda Bir 14, 2014 21:37

  Laba diena. Noreciau pasiteirauti. Nusipirkome bilietus i Turkija kitai savaitei ir tik po to suzinojome kad ten skrendant reikia paso ir visos. Gal kas galite patarti ka daryti jei gyvenam UK ir turim tik asmens tapatybes kortele? O atostogos jau uzsakytos?

 259. Atsakyti Ina Bir 14, 2014 18:46

  Sveiki,
  Ar vykstant i turkija reikalinga viza? Bandant gauti elektronine viza raso kad nereikalinga. Kaip yra is tikruju?

  • Atsakyti Daiva Bir 16, 2014 11:46

   Ina, Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui, Turkijos vizų nereikia. Pasas būtinas ir turi galioti ne trumpiau nei 60 dienų nuo numatomos išvykimo iš Turkijos datos. Vykstantiems kitais tikslais reikalinga viza. Dėl vizos reikia kreiptis į Turkijos Respublikos ambasadą Vilniuje.

 260. Atsakyti Donatas Bir 14, 2014 18:04

  Sveiki.
  Norėjau sužinoti važiuojant automobiliu iš Lietuvos į Norvegija dirbti legaliai per tokias šalis kaip, Latvija, Estija, Suomija, Švedija, reikalingas pasas?
  Turiu tik galiojančią kortelę, o pasas pasibaigęs 4 metai…
  Jeigu jis būtinai reikalingas tai gal žinote per kiek laiko jis padaromas?

 261. Atsakyti jolita Bir 14, 2014 0:45

  laba diena. 06.21 su dukra vykstame i maljorka. ar uztenka tureti id korteles tiek man tiek dukrai? ir ar nekils problemu del dukros id korteles nes galiojimas baigiasi nepilnai uz 3men., ?aciu.

 262. Atsakyti Eisvina Bir 12, 2014 11:21

  Sveiki, į Olandiją galiu vykti turėdama tik asmens tapatybės kortelę? :)

 263. Atsakyti jurate Bir 10, 2014 22:55

  Sveiki. Vasara planuoju atostogauti tenerife saloje (ispanija) ar tiks tap.kortele??

 264. Atsakyti Arnoldas Bir 9, 2014 13:08

  Laba Diena,

  As gyvenu Vokietijoje su drauge turincia Kazakstano pilietybe ir turincia teise neribotam laikui gyventi Vokietijoje.Ji netgi turi tokia kortele kuri galioja kaip leidimas gyventi Vokietijoje.
  Dabar mes kartu noretumem Liepos menesi vaziuoti i Lietuva , ir kilo klausimelis, ar jai reiketu vizos norint ivazoiuoti i Lietuva ?

 265. Atsakyti Lina Bir 8, 2014 21:20

  Sveiki,

  Atostogaudami Kipre norėtumėme apsilankyti ir šiaurinėje salos dalyje, kuri priklauso Turkijai. Ar tam reikalingas pasas ar įleis ir su tapatybės kortele?

 266. Atsakyti Dalia Bir 5, 2014 10:58

  Labas,
  Isvykstam su vaikais i anglija. Ar galiu padaryti tik asmens tapatybes korteles? Ar tikrai nesusidursiu su kokiais nors nesklandumais del paso neturejimo?
  Labai aciu kad atsakote :)

 267. Atsakyti Inga Bir 4, 2014 17:31

  Sveiki, nusipirkus kelione i Tunisa is Norvegu kelioniu agenturos ar reikia vizos?jei taip, tai kur ja gauti?

  • Atsakyti Daiva Bir 5, 2014 9:52

   Inga, pasitikslinkite su kelionių agentūra, kurioje pirkote kelialapį, kokios paslaugos yra įskaičiuotos į kainą ir kuo jums dar reikėtų pasirūpinti papildomai.

 268. Atsakyti Viktorija Geg 31, 2014 20:59

  Laba diena, noreciau paklausti, kokiu dokumentu reikia turkijos pilieciams norintiems atvykti i lietuva?

  • Atsakyti Daiva Bir 2, 2014 10:59

   Viktorija, Turkijos piliečiams, vykstantiems į Lietuvą, tikrai reikės galiojančio paso bei Šengeno vizos. Tiksliau pakonsultuoti galėtų ambasados darbuotojai.

 269. Atsakyti Elvyra Geg 30, 2014 19:39

  Laba diena. Norejau pasiteirauti koks pasas tinka skristi i JAV? Žales ar jau raudonas tas. Kokiu dar dokumentu reikalauja? Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Bir 2, 2014 11:13

   Elvyra, jei turite JAV vizą, galite vykti ir su žaliu pasu. Bet jei vyksite pagal Kelionių į JAV supaprastinimo programą, būtinas raudonas saugus biometrinis pasas. Lietuvos piliečių pasai, išduoti nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d., atitinka keliamus reikalavimus.

 270. Atsakyti julija Geg 30, 2014 9:59

  Sveiki turiu leidima nuolat gyventi lietuvoje, noriu vykti i anglija, kokius man dokumentus tvarkitis per kiek laiko viza padaro? Kiek kainuoje?

 271. Atsakyti Darius Geg 28, 2014 17:11

  Sveiki,gal galite pasakyti i Gruziją ar pasas ar galima ir su tapatybes kortele?

 272. Atsakyti Povilas Geg 24, 2014 17:21

  Skrendant is Anglijos i Ispanija uztenka ID korteles, ar reikia paso?

  • Atsakyti Daiva Geg 26, 2014 9:36

   Povilai, Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant tiek į Angliją, tiek į Ispaniją tinka ir pasas, ir asmens tapatybės kortelė.

 273. Atsakyti simona Geg 23, 2014 15:10

  Sveiki, reikia Jūsų pagalbos, iškilo klausymas. Gyvenu Tailande, ten mokausi turiu viza metams laiko. Dabar esu grizusi i Lietuva, kartu su savo sunum, jam du metai. Liepos menesi išskrendu atgal i Tailanda. Man vizos nereikia, o kaip del mano vaikučio? Ar reikia man daryti kokia turisto viza, ar praleis jį paprastai be nieko? Ačiū labai!

 274. Atsakyti rasa Geg 19, 2014 16:31

  sveiki, esu isvykusi y anglija ir pasibaige mano paso galiojimas. jokio galiojancio kito dokumento neturiu. reikia skubiai grysti namo y lietuva. y ambasada vykti nera laiko. ar galima kirsti siena su negaliojanciu pasu? kas gali buti prie sienos jai jie prisikabins prie paso galiojimo????

 275. Atsakyti ieva Geg 18, 2014 14:47

  NOrėjau pasiteirauti , jei Danijoje,keltis su keltu į salą užtenka tapatybės kortelės ?

 276. Atsakyti Agne Geg 14, 2014 20:44

  Sveiki. Ar vykstant i Reunjona (Prancuzijos sala) reikalingas pasas, ar uztenka tapatybes korteles?

 277. Atsakyti Edgaras Geg 11, 2014 20:58

  Laba diena, norejau paklausti. Kiek supratau asmens tapatybes kortele galioja ES salyse keliones metu, bet jeigu isvaziuoju gyventi i Ispanija, man reikalingas pasas ar uztenka ir korteles? As su kortele galesiu prisiregistruoti, deklaruotis gyvenama vieta, legaliai dirbti ir t.t.?
  Dekui,

  • Atsakyti Daiva Geg 12, 2014 15:31

   Edgarai, keliaujant į Ispaniją pakanka asmens tapatybės kortelės. Tačiau kokių dokumentų reikės gyvenant toje šalyje, tiksliau atsakyti galėtų migracijos tarnybos.

 278. Atsakyti Monika Geg 8, 2014 15:02

  Sveiki, kur greiptis jei esu jau kirtusi kitos šalies sieną ( ES šalyje) ir pastebėjau, kad mano asmens tapatybės kortelė nebegalioja?

  • Atsakyti Daiva Geg 8, 2014 15:18

   Monika, jei asmens dokumentas prarandamas, tampa netinkamas naudoti ar pasibaigia jo galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima.

 279. Atsakyti Violeta Gustienė Geg 8, 2014 10:12

  Laba diena,planuoju vykti į Kroatiją.Sustosime Vienoje, Vengrijoje taip pat Lenkijoje. Ar užteks su savimi turėti tapatybės kortelę?

  • Atsakyti Daiva Geg 8, 2014 10:17

   Violeta, keliaujant į visas jūsų paminėtas valstybes (Kroatija, Austrija, Vengrija, Lenkija) pakanka turėti asmens tapatybės kortelę.

 280. Atsakyti Ieva Geg 7, 2014 16:06

  Labas! turiu gal šiek tiek ne į temą klausimą, bet būdama dar nepilnametė (17m), kokius turiu su savimi dokumentus turėti vykstant į JAV? Žinau, kad pasą ir ELKS leidimą, o daugiau kažkokio rašto nereikia, kuriame būtų nurodyta, kas mane pasitiks ir kur apsistosiu? Dėkui.

 281. Atsakyti Paulius Geg 5, 2014 22:13

  Sveiki,

  Zadu skristi i Rumunija. Turiu tik asmens tapatybes kortele. ar butinas pasas, nes skrydis su persedimu Turkijoje( i kuria pasas reikalingas)
  Dekui.

  • Atsakyti Daiva Geg 6, 2014 9:28

   Pauliau, į Rumuniją Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Tačiau Turkijoje būtinas pasas, kurio galiojimas yra ne trumpesnis kaip 6 mėnesiai po kelionės pabaigos.

 282. Atsakyti Nerija Geg 4, 2014 18:31

  Laba diena,
  Norejau pasiteirauti. Su 11 metu dukra planuojame keliauti is Norvegijos i Lietuva 05 2014 ir skristi atgal is Lietuvos i Norvegija 01.06.2014. Mergaites paso galiojimas baigiasi 19.06.2014. Pasas jau yra uzsakytas LT ambasadoje esancioje Norvegijoje, tik musu nespes iki sios datos pasiekti. Ar neturesime problemu keliaujant su besibaigianciu galioti pasu ?
  Aciu uz atsakyma.

 283. Atsakyti Mantas Geg 2, 2014 23:18

  Norejau paklausti ar galios pasas jeigu skrisiu rugpjucio 24d is Londono i Lietuva o pasas baigias galioti rugsejo 14?

 284. Atsakyti simona Geg 2, 2014 14:11

  Sveiki, turiu klausima. Liepos menesi su dvieju metuku vaiku keliausiu i Tailanda. Esu nesusituokusi, mano ir vaiko pavardes skirtingos, ar reikalingas tevo patvirtinimas, kad galeciau vaika issivezti, ar pakaks gimimo liudijimo. Ačiū, uz atsakyma.

  • Atsakyti Daiva Geg 2, 2014 14:13

   Simona, jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (jūsų atveju būtinai pasą, kuris turi galioti dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos). Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

 285. Atsakyti Inga Bal 29, 2014 16:07

  Sveiki!
  Norejau paklausti, skrendu is Londono i Roma geguzes 17-20dd. , o mano pasas baigiasi rugpjucio 2 d. Ar nebus nesklandumu, nes pasas galios trumpiau nei 3 menesiai ?

 286. Atsakyti Gintautas Bal 29, 2014 10:20

  Sveiki,
  norėjau paklausti ar gali būti problemų dėl vaiko (11 m.) paso negaliojimo min. 6 mėnesius nuo grįžimo datos, jei 14-05-14 išskrendame į Londoną (14-05-17 grįžtame), o pasas galioja iki 14-10-01

 287. Atsakyti Airida Bal 24, 2014 22:26

  Sveiki,

  mes su mama zadame skristi is Vokietijos i Tenerife, ar mums reikes Vizu ?

 288. Atsakyti J Bal 20, 2014 21:44

  Ar seno pavyzdžio asmens tapatybės kortelės galioja kelionėms į ES šalis?

 289. Atsakyti Gabija Bal 16, 2014 8:42

  Sveiki,
  norėčiau paklausti ar skrendant iš Australijos į Lietuva, reikalingos kažkokios tranzito vizos, jei persedimai būtų Dubajuje ir Kijeve? Skrydis skirtingomis avialinijomis, mano pasas Vengriskas.
  Dekui

  • Atsakyti Daiva Bal 16, 2014 9:47

   Gabija, reikėtų pasidomėti Vengrijos užsienio reikalų ministerijoje, kuriose šalyse Vengrijos piliečiams reikalingos vizos. Jei reikalingos, dėl tranzitinių vizų pasiteiraukite aviakomapnijose, su kuriomis skrendate, nes tai gali priklausyti nuo oro uostų, terminalų išsidėstymo ir t.t.

 290. Atsakyti Jonas Bal 15, 2014 15:40

  Sveiki,
  Liepos pradzioje skrendu kelioms dienoms i LT is Londono, bet mano pasas galioja tik iki 10 rugpjucio. Grizes atgal i Londona planuoju prasitesti per LT ambasada. Ar gali kilti man problemu su ivaziavimu ir isvaziavimu is Luetuvos del tokio trumpo paso galiojimo?

 291. Atsakyti Ele Bal 14, 2014 9:38

  Ar nieko nekeičia tai, kad mano tėvai išsiskyrę ir aš gyvenu su mama?

 292. Atsakyti Vainius Bal 13, 2014 15:33

  Gegužės pirmą skrisiu į Italiją, o atgal į Lietuvą grįšiu po penkių dienų. Seno, žalijo, paso galiojimas baigiasi po keturių mėnesių. Dar nevėlu skubiai išsiimti naujus dokumentus, bet tektų sumokėti kur kas brangiau už skubą. Ar gali kilti problemų dėl to, kad paso galiojimas baigsis po nepilnų keturių mėnesių?

 293. Atsakyti Ele Bal 13, 2014 13:50

  Sveiki,
  man 16 metų ir aš skrisiu į Londoną viena. Ar reikia tevų notariško patvirtinimo, kad mane išleidžia? Taip pat vėliau iš Londono skrisiu į Tenerifę su tėčiu (mano tėvai išsiskyrę) ar reikia notariško mamos sutikimo? Ar kelionėms užtenka asmens tapatybės kortelės?

  • Atsakyti Daiva Bal 14, 2014 9:26

   Ele, jei nepilnametis vyksta į Angliją vienas (nesvarbu iš kur), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
   Jeigu kelionės tikslas yra Tenerifė, kuri yra Šengeno valstybės Ispanijos dalis, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniu ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
   Tad leidimo reikės tik įvažiuojant į Angliją.
   Tiek į Angliją, tiek į Tenerifę Lietuvos Respublikos piliečiai gali vyksti su asmens tapatybės kortele.

 294. Atsakyti Dovile Bal 10, 2014 18:31

  Man 16 metu ar vaziuojant i anglija autobusu reikalingas koks nors notaro pasirasytas dokumentas?

  • Atsakyti Daiva Bal 11, 2014 9:28

   Dovile, jei nepilnametis vyksta į Angliją vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
   Dar rekomenduoju pasidomėti autobusų kompanijos, su kuria ketinate keliauti, taisyklėmis dėl nepilnamečių kelionių, ar nėra jokių apribojimų.

 295. Atsakyti Aleksandr Bal 10, 2014 14:53

  Laba diena. Noriu nuvaziuoti i UK su zmona, bet nera LR piliete, turi tik laikina leidyma gyventi LR, ar ji gali su ta kortele ivaziuoti i Uk ar reiketu dar ko nors?
  Aciu

 296. Atsakyti Veronika Bal 8, 2014 12:35

  Sveiki,
  ar galima įvažiuoti į Monaką be paso, tik su kortele?

 297. Atsakyti Tadas Bal 4, 2014 17:57

  esu pametes pasa ir darausi nauja, ar galiu su laikinu pasu skristi i uk?
  parasysiau notariskai kad pasa paiimtu tevai ir atsiustu pastu.

  • Atsakyti Daiva Bal 4, 2014 17:58

   Tadai, į užsienį be galiojančio asmens dokumento vykti negalite. Su asmens grįžimo pažymėjimu galima grįžti tik į Lietuvą.

 298. Atsakyti mela Bal 3, 2014 10:54

  sveiki,
  ar galima i Turkija vaziuoti is Graikijos tik su ID kortele? nes vietiniai zmones sake kad uztenka tik ID korteles.

  • Atsakyti Daiva Bal 3, 2014 10:56

   Lietuvos Respublikos piliečiai į Turkiją gali įvažiuoti tik su pasu, kurio galiojimas po kelionės pabaigos yra ne trumpesnis kaip 6 mėnesiai.

 299. Atsakyti Martyna Bal 3, 2014 8:29

  Sveiki,

  Norėjau paklausti, ar pakanka turėti tapatybės kortelę skrebžndant į Fuerteventur salą? Bus skrendama per Briuselį ir Londoną.
  Ačiū už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Bal 3, 2014 9:23

   Martyna, Fuerteventura yra Ispanijai priklausanti sala, tad čia galite keliauti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Abu dokumentai galioja ir Anglijoje bei Belgijoje.

 300. Atsakyti Anželika Kov 31, 2014 21:32

  Laba vakara , norejau paklausti , kartu su sunumi skrendame i anglija su avija linijom wizzer , balandzio 11 diena griztame balandzio 21 diena jo pasas baige galioti geguzies 13 diena ar galime vykti ar reiktu naujo paso

 301. Atsakyti Edita Kov 31, 2014 16:11

  Laba diena,

  Dukra balandžio 11-18 d. keliauja į Paryžių autobusu per Lenkiją, Vokietiją, Olandiją. Pasas galioja iki birželio 5 d. Ar nebus problemų? Nuo ko tai priklauso? Nes atmintinėje yra perspėjimas kad pasas galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius nuo kelionės pabaigos. Ačiū už atsakymą.

  • Atsakyti Daiva Kov 31, 2014 16:12

   Edita, jei jūsų dukra keliauja su kelionių organizatoriumi, jis savo ruožtu gali reikalauti asmens dokumento galiojimo bent 3 mėnesius nuo kelionės pabaigos.

 302. Atsakyti Sonata Kov 30, 2014 14:13

  Balandžio 12 – 19 dienomis keliausiu į Didžiąją Britaniją. Tik dabar pastebėjau, kad mano paso galiojimo laikas baigiasi birželio 29 dieną. Žinau, kad Didžioji Britanija nepriklauso Šengeno erdvei. Ar užteks tokio paso galiojimo laiko ar geriau darytis naują?

 303. Atsakyti kkm2 Kov 27, 2014 10:14

  Ar y ukraina reikia paso ar uztenka korteles?

 304. Atsakyti Jurga Kov 24, 2014 11:34

  Laba diena.
  Prašau patarkite. Vaikas vasara važiuos į Švediją futbolą žaisti, kokį dokumentą daryti pasą ar tapatybės kortelę?
  Dėkui už patarimą.

  • Atsakyti Daiva Kov 24, 2014 11:44

   Jurga, į Švediją galima keliauti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Praktiškai vertinant galbūt labiau vertėtų daryti pasą, nes, pavyzdžiui, jei sugalvosite su šeima keliauti ilsėtis į Turkiją ar Egiptą, būtinai reikės paso, nes tose šalyse asmens tapatybės kortelė negalioja. Arba gal jūsų vaikui vėliau teks vykti žaisti futbolą į kitas šalis, kur asmens tapatybės kortelė negalioja. Žodžiu, pagalvokit ir nuspręskit :) Linkiu jūsų vaikui gerų rezultatų sporte!

 305. Atsakyti Rasa Kov 21, 2014 17:54

  Sveiki.
  Keliaujant į Turkiją reikia turėti „raudoną“ pasą ar užtenka „žalio“?
  Ačiū.

 306. Atsakyti vilte Kov 19, 2014 17:26

  sveiki,
  kovo 25d. skrendu i briuseli is vilniaus, kai pirkau bilietus pirmyn atgal viska pildziau pagal id kortele, dabar neberandu savo id korteles ir norejau paklausti ar galima siuo atveju skristi su pasu, ar nekils jokiu problemu? ar bandyt skubos tvarka pasidaryti nauja kortele?

  • Atsakyti Daiva Kov 19, 2014 17:39

   Vilte, galite skristi ir su galiojančiu pasu, tik reiktų pakoreguoti registracijos į skrydį duomenis. Susisiekite su savo bilieto pardavėju.

 307. Atsakyti gintare Kov 19, 2014 9:15

  Sveiki as skrendu I italija is londono nes siuo metu ten gyvenu ir. Turiu tikk asmens tapatybe kortele nors visur skaiciau,kad galiu keliauti,bet kelioniu agenturoj sake,kad jie tokios informacijos neteikia sake susisiekti su Italijos ambasada tai as truputi db kaip ir panikoj tokioj nors Lyg ir zinau,kad galima,bet noris patvirtinimo,o ambasada man neatraso gal jus man padetumet su siuo galvos skausmu dekui

 308. Atsakyti Justina Kov 16, 2014 8:30

  Sveiki,norejau paklausti ketinu gryzti i LT kovo 20 bet asmens tapatybes kortele pasibaige 2014 01 13,pasas galioja,ar nekils jokiu problemu?

 309. Atsakyti linas Kov 14, 2014 14:34

  sveiki vikstu in lanzorote ispanija 2014 balandzio 12 ir gristu balandzio 26.ar nekils problemu jai mano pasa baigesi 20014 liepos 21.o kortele liepos 30. aciu us atsakima

 310. Atsakyti grazina Kov 13, 2014 19:02

  SVEIKI.TURIU KLAUSIMA. GYVENU VOKIETIJOJ 2 METAI,PRARADAU PASA IR VAIRAVIMO PAZYMEJIMA. KIEK LAIKO TRUKTU GAUTI NAUJUS DOKUMENTUS PER KONSULATA? ACIU

 311. Atsakyti Jolita Kov 9, 2014 9:15

  Laba diena. Ar LR piliečiui vykstant iš Kijevo į Kiprą ir atgal reikalingi papildomi dokumentai (viza), ar užtenka galiojančio paso? Ačiū.

 312. Atsakyti Giedre Kov 7, 2014 11:57

  Sveiki,

  Balandzio 5-7 dienomis vykstu is Oslo i Pracha ir atgal. Ar uztenka tik tapatybes korteles ?

 313. Atsakyti Vladimiras Kov 6, 2014 15:26

  Sveiki! Kovo 25 d. isvykstu i Sveicarija ir ten busiu 4 dienas. Griztu kovo 29 d. atgal i Lietuva ir kaip tik ta diena pas mane pasibaigs paso galiojimas. Ar nekils kokiu problemu del paso galiojimo? Uzsisakiau nauja pasa bet nezinau ar spes padaryti iki kovo 25 d. Aciu uz atsakyma.

  • Atsakyti Daiva Kov 6, 2014 15:31

   Vladimirai, svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės metu. Tačiau dėl paskutinės dienos sunku pasakyti, kaip reaguos pasienio pareigūnai. Galime tik pasiūlyti paskambinti į pasienio tarnybą pasitikslinti arba tikėtis, kad spėsite gauti naują pasą. Iš bėdos dar gali būti variantas, ypač jei tektų vėliau grįžti ir asmens dokumentas baigtųsi galioti kelionės metu, būnant Šveicarijoje kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą dėl asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo. Beje, jei turite galiojančią asmens tapatybės kortelę, su ja irgi galite važiuoti į Šveicariją.

 314. Atsakyti Paulius Kov 5, 2014 23:28

  Planuojam vykty i Kretos sala norejau pasidometi matau daznai ir greitai atsakot ar butinas pasas ar uztenka, ID koreteles ? Labai idomu nes kai kur raso vienait kitur kitaip, nes kiti draugai neturi ir nenorim rizikuoti.

  • Atsakyti Daiva Kov 6, 2014 9:46

   Pauliau, Kreta yra Graikijos sala, o Graikija pripažįsta Lietuvoje išduotas asmens tapatybės korteles. Tad galima vykti į Kretą tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Įspūdingos kelionės, nes sala nuostabi ;)

 315. Atsakyti Reda Kov 3, 2014 21:53

  Laba diena, 2014m. kovo 28 turiu su Novaturu vykti į Tenerifę, grįšiu balandžio 4 dieną. Mano asmens tapatybės kortelė galioja iki 2014 06 15 dienos. Norėčiau paklausti, ar nekils problemų dėl dokumento galiojimo. Ačiū

  • Atsakyti Daiva Kov 4, 2014 9:17

   Savarankiškai keliaujant Šengeno erdvėje svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės metu. Tiesa, kelionės organizatoriai gali reikalauti 3 ar daugiau mėnesių galiojimo po kelionės pabaigos.

 316. Atsakyti donata Vas 27, 2014 14:29

  Laba diena,
  norejau paklausti ar yra galimybe su asmens gryzimo pazymeju skristi i Ryga ir tada autobusu judeti i Lietuva? (nelabai randu tiesioginiu bilietu tiesiai i Lietuva, tad Ryga lieka vienintele galimybe gryzti namo)

  • Atsakyti Daiva Vas 27, 2014 15:45

   Su oficialiu galiojančiu asmens grįžimo dokumentu skristi ir važiuoti galite. Dokumentas galios tik grįžimui į Lietuvą (lėktuvu, autobusu arba automobiliu). Jei vis tiek neramu, susisiekite su LR ambasada ir pasitikslinkite.

 317. Atsakyti Bronius Vas 25, 2014 20:29

  Laba diena, Daiva,

  Ar zinote kiek turi galioti pasas skrendant atostogu is Anglijos i Malta ir atgal? Pastebejau kad 4m dukrytes pasui bus like galioti 3men.
  Is anksto dekui

 318. Atsakyti Vilija Vas 19, 2014 18:13

  Sveiki, ar vykstant į Kroatiją būtina turėti LR pasą, ar užtenka tapatybės kortelės? Kelionių agentūrų kataloguose radau, kad reikalingas pasas. Kaip iš tikro?
  Dėkui už atsakymą.

 319. Atsakyti Gedas Vas 11, 2014 13:24

  Sveiki. Jei užsisakysiu kelionę į Egiptą su LR piliečio pasu, kurio galiojimas greitai baigsis, o prieš kelionę pasą pasikeisiu į naują, ar nebus problemų?

 320. Atsakyti ramune Vas 9, 2014 18:17

  Laba diena, norėjau pasiteirauti,ar vykstant į JAV dirbti, reikalingas pasas, o gal užtenka ir asmens tapatybės kortelės? Kokie dar dokumentai yra būtini skrendant į JAV? Ačiū.

 321. Atsakyti Neringa Vas 3, 2014 19:45

  Norejau pasiteirauti. Skrendu i kanada tiesiog papramogaut paturistaut. Ar lengvai mane praleis po siena jei neturiu tikslaus tikslo tik seip vaziuojant?

  • Atsakyti Daiva Vas 4, 2014 10:11

   Kanados vizos nereikia tiems Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie į Kanadą vyksta turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 180 dienų laikotarpiui ir turi biometrinį pasą.

 322. Atsakyti SONATA Vas 3, 2014 14:16

  Sveiki, ar galima su asmens tapatybes kortele skristi is Norvegijos i Lietuva, ar butinas pasas?

 323. Atsakyti Arunas Sau 29, 2014 11:17

  Laba diena. Uz menesio turime isvykti i Jungtine Karalyste,turime 3 MENESIU kudikeli,ar nebus keblumu su dokumntacija ar laisvai galesim pasidaryti vaikui asmens tapatybes kortele? aciu

 324. Atsakyti Lukas Sau 28, 2014 18:35

  Sveiki,

  Aš ketinu greitu metu vykti į Austriją slidinėti ir pastebėjau savo pase, jog kelionės pabaigoje bus likę mažiau nei 6 mėnesiai iki paso galiojimo pabaigos. Ar tai man nesukels sunkumų?

  • Atsakyti Daiva Sau 29, 2014 9:21

   Lukai, viskas gerai. Svarbu, kad jūsų asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės į Austriją metu. Smagaus slidinėjimo ;)

 325. Atsakyti Gintare Sau 28, 2014 16:31

  Sveiki,

  Mokinuosi Amerikoje ir uz dienos vel griztu i USA. Su viza problemu nera, taciau mano pasas galioja tik iki Liepos 17 2014. Ar kils problemu jei su siuo pasu busiu iki Liepos menesio isimtinai? Ar galima gauti laikina pasa ar kazkoki pazymejima bunant JAV? Kokios taisykles jei paso galiojimas pasibaigia kol bunant uzsienyje?

  ACIU!!!!!

  • Atsakyti Daiva Sau 28, 2014 16:42

   Gintare, jei pasibaigia paso galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima.

 326. Atsakyti Koste Sau 27, 2014 14:49

  Laba diena, pameciau asmens tapatybes kortele Jungtineje Karalysteje, ji nera paskelbta negaliojancia. Planuoju vykti i Lietuvos ambasada issimti asmens grizimo dokumento. Jis galioja tik 15 dienu, taciau turiu asmens tapatybes korteles kopija. Taigi klausimas butu toks, ar galiu uzsisakyti bilieta lektuvu daug anksciau naudodamas savo asmens tapatybes korteles duomenis uzsisakant lektuvo bilieta i Lietuva tarkim dabar, o isvykstant oro uoste pristatyti asmens grizimo dokumenta? Aciu

 327. Atsakyti kestutis Sau 25, 2014 8:12

  Girdejau gandus,kad nuo nauju metu kelionei i ukraina nebutinas pasas,o uztenka tik korteles.Tipo ten suraso kokius tai popierius,ir praleidzia.Tai tiesa?

  • Atsakyti Daiva Sau 27, 2014 9:39

   Kęstuti, LR Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Ukrainą reikalingas pasas.

 328. Atsakyti Arina Sau 22, 2014 17:07

  Esu lietuvos piliete.Gyvenu ir esu registruota Vokietijoje.Planuoju kelione i Tunisa …uzsisakiau viskas per keliones agentura. Ar reikalinga man dar viza i sita sali?
  Aciu.

  • Atsakyti Daiva Sau 22, 2014 17:11

   Arina, pasiteiraukite kelionių agentūroje, kurioje įsigijote kelionės paketą. Galbūt viza jau įskaičiuota į kelionės kainą ir tuo pasirūpins kelionės organizatorius.

 329. Atsakyti Ernestas Sau 21, 2014 22:14

  Sveiki, norejau paklausti ar butinas pasas ir viza skrendant is Anglijos i USA atostogu ar pakanka tik korteles?

 330. Atsakyti vaida Sau 20, 2014 18:40

  Labas vakaras. Vasario pirma isskrendu menesiui i Norvegija, pasas baigiasi birzelio 2, reikia keisti, ar ne? Aciu.

 331. Atsakyti Nata Sau 20, 2014 14:49

  Laba diena,
  Bukite maloni atsakyti i klausima, ar imanoma vykti i Egypta su vaiku,kurio paso galiojimo laikas baigsis uz pusantro menesio?Vaikas 6m. vyktu su mama. Aciu.

 332. Atsakyti Andrey Sau 12, 2014 17:47

  sveiki..
  planuoju vaziuot i turkija ilsetis . noreciau pasiteirauti ar man reikalingas pasas ar tapatybes korteles pakaks jaigu as skrysiu per keliobnes agentura ?

  • Atsakyti Daiva Sau 13, 2014 10:04

   Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Turkiją būtinas pasas. Su asmens tapatybės kortele keleivis į šalį nebus įleistas.

 333. Atsakyti Rasa Sau 8, 2014 12:53

  Sveiki,
  balandžio mėnesį vykstu į Tailandą 25 dienom. Tačiau šiuo metu gyvenu Švedijoje. Norėjau pasiteirauti dėl vizos. Ar man būtina grįžti į Vilnių, kad ją gaučiau ar galiu tai padaryti čia? O gal yra dar kokių kitų alternatyvų (pvz.: pateikti vizus reikalingus duomenis internetu ar pan.)?

 334. Atsakyti Oksana Sau 6, 2014 11:54

  Ar reikalinga viza į Bosniją skrendant su leidimu gyventi Vokietijoje? (Skrendantis turi ir leidima gyventi lietuvoje, taip pat Jordanijos pasa)

  • Atsakyti Daiva Sau 6, 2014 11:58

   Oksana, Jordanijos piliečiams vykstant į Serbiją viza reikalinga. Jei turimas leidimas gyventi Vokietijoje ar Lietuvoje, daugiau informacijos reikėtų teirautis migracijos tarnybose.

 335. Atsakyti Oksana Sau 6, 2014 11:39

  Laba diena, norejau pasiteirauti, ar galima keliauti i Turkija su Jordanijos pasu, ar nereikalinga viza?

 336. Atsakyti Ausra Sau 3, 2014 20:52

  Laba diena p.Daiva,
  Liepa planuoju vykti iPortugalija ie Ispanija porai savaiciu, taciau pamaciau, kad paso galiojimo laikas baigiasi rugpjucio viduryje.Ar nebus problemu , ar turi pasas galioti dar bent tris menesius?Pasikeisti ji galesiu tik liepos pradzioje, nes siuo metu esu ne LT.Aciu uz atsakyma

 337. Atsakyti OVIDIJA Gru 21, 2013 0:56

  Sveiki.
  noreciau paklausti mes planuojame skristi i albanija atostogu ar uztenka vien tapatybes korteles ar butinai reikalingas pasas.

 338. Atsakyti Rasa Gru 20, 2013 16:33

  Laba diena. 2014 m. kovo pradžioje planuoju vykti į Ispaniją. Tačiau mano asmens tapatybės kortelė galioja iki 2014 m. balandžio pradžios. Ar nekils problemų išvykstant ar grįžtant? Būsiu ten 4 dienas, paso neturiu.

  Nekantriai lauksiu atsakymo.
  AČIŪ.

 339. Atsakyti arturas Gru 20, 2013 16:01

  planuoju turistine kelione i tailanda 15-ai dienu, gyvenu anglijoje, kur kreiptis del turistines vizos i tailanda gyvenant londone

 340. Atsakyti Lina Gru 12, 2013 22:44

  Laba vakara. Planuoju su draugu skristi is Italijos i Maroka. Ar butinas kelioninis pasas? ar pakanka tapatybes korteles?

 341. Atsakyti Jurgita Gru 1, 2013 21:59

  Norėčiau, pasiteirauti, ar galiu vykti porai dienų į Latvijos Respubliką, jei asmens tapatybės galiojimas baigiasi 2014m vasario 17d.? tai kaip ir mažiau nei 3 mėnesiai iki asmens tapatybės kortelės galiojimo pabaigos…

 342. Atsakyti Donatas Gru 1, 2013 19:20

  Sveiki,
  vykstu is rumunijos per ukraina uz poros savaiciu,ir niekaip neissiaiskinu ar man ukrainoje reikia paso ar uztenka tapatybes korteles nes paso neturiu.padekit :(

 343. Atsakyti Mindaugas Lap 29, 2013 21:32

  Sveiki. Ar asmens tapatybes kortelei yra butinas koks nors galiojimo laiko rezervas keliaujant is ir i UK? Ar as galiu su ja drasiai keliauti iki paskutines galiojimo dienos? Aciu.

 344. Atsakyti gvidas Lap 26, 2013 15:23

  labas Daiva ar gali pasakyti del ko anglijoj reikalingas
  pasas. o ne kortele del darbo? skambinau ir sake kad pasas reikalingas. atrasyk praciau ko greiciau?

  • Atsakyti Daiva Lap 26, 2013 15:34

   Į Angliją LR piliečiai gali vykti su pasu arba asmens tapatybės kortele. Žiūrėti čia > Kokie reikalavimai keliami įsidarbinant, priklauso nuo įmonės. Jei jums pasakė, kad turite turėti pasą, tada geriau ir važiuokite su pasu ;)

 345. Atsakyti Indre Lap 21, 2013 18:37

  Laba diena. Norejau paklausti ar/kiek laiko galioja LT pasas /asmenine kortele nuo uzsienio (EU) salies pilietybes igyjimo? Ar nekils problemu keliaujant po EU salis su galiojanciais LT dokumentais, jei dar neisigijau kitos salies dokumentu?

 346. Atsakyti Gabrielė Lap 20, 2013 23:09

  Draugė sake kad nebeileidžia į Ryga (Latvija) su tapatybes kortele,ar tai tiesa?

 347. Atsakyti Zoja Lap 11, 2013 13:23

  Sveiki,nuorejau paklaust,vaziuosiu i Ryga ir ten pirksiu biletus ir skrisiu i Londana.Ar galima tai padaryti su tapatybes kortele. Aciu.

 348. Atsakyti ieva Lap 9, 2013 20:05

  noriu paklausti kita menesi noriu skristi i ispanija,turiu tik asmens tapatybes id kortele ar uzteks

 349. Atsakyti Dona Lap 8, 2013 10:03

  Laba diena,

  iš Europos skrendu į Kolumbiją, persėdimas yra Atlantoje. Turiu „žalią“ pasą, ar tranzitui būtinai reikia biometrinio? Jei reikia, gal greičiau būtų pasidaryti vizą su „žaliu“ pasu vietoj kelionės leidimo JAV, kuris kaip suprantu privalomas net kertant šalį tranzitu?

  • Atsakyti Daiva Lap 8, 2013 13:50

   Taip, skrendat tranzitu per JAV, reikalingas biometrinis pasas su kelionės į JAV leidimu. Galima pasidaryti ir vizą su „žaliu“ pasu. Žiūrėkit, kaip jums greičiau ir pigiau išeina.

 350. Atsakyti Robertas Lap 4, 2013 22:21

  Ar gali kilti problemų važiuojant į Serbiją su asmens tapatybės kortele ?

 351. Atsakyti as Spa 28, 2013 21:30

  Labas vakaras,noreciau pasiteirauti,es siuo metu Norveagijoje,nusipirkau lektuvo bilieta i Lietuva,deja pasa pameciau,ar su tapatybes kortele galiu skristi?

  • Atsakyti Daiva Spa 29, 2013 9:15

   Keliauti galima su tuo asmens dokumentu, su kuriuo atlikta registracija į skrydį. Jei dar nesiregistravote į skrydį, galima be problemų. Jei registracija jau atlikta, reikėtų pakoreguoti jos duomenis.

 352. Atsakyti Rokas Spa 22, 2013 15:48

  Sveiki Daiva,

  Sausio Menesi 2014 metais, vaziuosiu savaitei i Sveicarija, keli mano pazistami man sake jog reikalingas pasas norint ten patekti, bet as teturiu asmens tapatybes kortele, As siuo metu studijuoju anglijoje, ir nelabai norisi „ant greituju“ issiimti nauja pasa. Ar nebus man problemu jei as keliausiu su asmens tapatybės kortele?

  Dekoju ir nekantraiai laukiu Jusu atsakymo,

  Rokas

  • Atsakyti Daiva Spa 22, 2013 15:50

   Rokai, Lietuvos Respublikos piliečiai į Šveicariją gali vykti tiek su pasu, tiek su asmens tapatybės kortele. Svarbu, kad dokumentai būtų galiojantys kelionės metu.

   • Atsakyti Rokas Spa 22, 2013 15:54

    Dėkui labai uz super greitą atsakymą. Tai man problemų neturėtų būti Keliaujant. Dėkui, nuraminote :)

 353. Atsakyti Rita Spa 21, 2013 12:44

  labas as norejau paklausti .as skrendu i norvegija spalio 25d.griziu lapkricio 2.ar galiu skristi su asmens tapatybes kortele kuri baigiasi 2014 balandzio 9d.

 354. Atsakyti Rita Spa 20, 2013 16:17

  ar galiu skristi i Norvegija su asmens tapatybes kortele isduota 2004 metais.dar galiojancia

 355. Atsakyti Zivile Spa 18, 2013 15:25

  Sveiki, palnuojam keliauti i Kreta (Graikija) iskrendam 10.23, o griztam 11.04. Taciau berniuko tapatybes kortele baigia galioti 12.12. Ar skubeti ja pasikeisti? Ar nebus problemu gristant is Kretos?

 356. Atsakyti Rasa Spa 12, 2013 18:09

  Sveiki,

  skaičiau, kad vykstant į Švediją reikia pase štampo, kuris rodo kiek laiko praėjo nuo įvažiavimo. O jeigu vyksti su asmens tapatybės kortele, ar nėra kažkokių elektroninių antspaudų, ar kažko pan.?

  Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Spa 14, 2013 9:48

   Rasa, Švedija priklauso Šengeno zonai, kur nėra vidaus sienos kontrolės. Gal jūs galėtumėte nurodyti šaltinį, kur skaitėte tokią informaciją?

 357. Atsakyti Lilija Rgs 23, 2013 13:54

  Sveiki, ruošiuosi važiuoti į Šveicariją, ieškoti darbo. kiek laiko aš ten galėsiu gyventi, kol susirasiu darbą? ar reikalinga viza ilgesniam buvimo laikui?
  ačiū iš anksto už atsakymą

 358. Atsakyti JOLANTA Rgs 19, 2013 14:45

  SVEIKI. VYKSTU I JAV IR TURIU ZALIA PASA BEI VIZA, BET PASAS NEGALIOJA PUSE METU PO KELIONES PABAIGOS. AR NEBUS PROBLEMU?

  • Atsakyti Daiva Rgs 19, 2013 15:33

   Jolanta, JAV ambasados Lietuvoje Vizų skyriaus darbuotojų teigimu, jums derėtų gamintis naują pasą ir keliauti į JAV su abiem pasais, nes jūsų viza yra galiojanti. Jei turėsite papildomų klausimų dėl JAV vizų, kreipkitės į minėtą įstaigą.

 359. Atsakyti Jurgita Rgs 13, 2013 11:18

  Laba diena,

  Ruošiuosi keliauti į JAV, turiu tik Žalią pasą su galiojančia JAV VIZA iki 2017 m. Ar man reikia pasikeisti Žalią pasą į Biometrinį raudoną? Ačiū

  • Atsakyti Daiva Rgs 13, 2013 12:00

   Jurgita, turintiems JAV vizas biometriniai pasai nereikalingi. Tik neturintys vizų dalyvaujančių Kelionių į JAV supaprastinimo programoje šalių piliečiai gali vykti į JAV tik turėdami saugius biometrinius pasus.

 360. Atsakyti Donatas Rgs 12, 2013 19:15

  Daiva, kokios baudos gresia jeigu neturi su savimi asmens dokumento?

  • Atsakyti Daiva Rgs 13, 2013 13:55

   Donatai, užsienietis, nepateikęs dokumentų, reikalingų kertant valstybės sieną, į šalį neįleidžiamas. Keliaujant ES šalies teritorijoje, baudos dydis už keliavimą neturint dokumentų priklauso nuo kiekvienos šalies taisyklių. Minimali bauda – žodinis įspėjimas.

 361. Atsakyti Donatas Rgs 11, 2013 18:57

  Sveiki, as pameciau savo ID kortele olandijoje, ketinu gryzti i lietuva, turiu vairuotoja pazymejima ar gali jo pakakti? Kiek zinau ten duomenys yra visi?

 362. Atsakyti Vaiva Rgs 10, 2013 15:58

  Laba diena. Skrisiu į Amsterdama po to į Bukareštą, turiu tik pasą, tapatybės kortelės galiojimas pasibaigė, ar jos neprireiks? Ačiū

 363. Atsakyti Diana Rgs 3, 2013 12:38

  Noriu vaziuoti i Maskva darysiu turistine viza menesiui ar butinas draudimas? Ir dar noriu paklausti jeigu noresiu skristi is Maskvos i Turkija ar tai imanoma? Jeigu as lietuvos piliete tai gal reikia kokiu dokumentu dar?

  • Atsakyti Daiva Rgs 3, 2013 12:40

   Diana, keliaujant į Rusiją draudimas yra būtinas.
   Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į Turkiją turizmo tikslais trumpalaikiam buvimui vizos nereikia. Tačiau būtina turėti pasą, kuris galiotų ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos.

 364. Atsakyti edita Rgs 2, 2013 12:26

  Sveiki!!!!Mano vaikas(5m.) yra Lietuvos pilietis,ir jus mums atsakete,kad i Ispanija gali jis keliauti(norime vykti spalio men.) su asmens tapatybes kortele,taciau ta kortele baigiasi 2014.07men,ar nebus kliuciu del galiojimo datos,nes skaiciau,kad turi galioti minimum metus laiko nuo isvykimo datos?Ar tai tiesa??Dekui!!

 365. Atsakyti edita Rgp 31, 2013 14:04

  Sveiki!!turiu toki klausima:mano vaikui yra 5metai,ir mes ruosemes skristi i Ispanija-Mallorca!!!Gyvename siuo metu Vokietijoi,ir norime skristi atostogu butent is vokietijos,bet girdejom ,kad mums(man ir vyrui) skristi uztenka tureti asmens tapatybes korteles,bet sako ,kad vaikui reikia paso!!!!Vaiko kortele galioja iki kitu metu (2014.07men)!!!Ar galite man atsakyti,kaip yra is tikruju?!Dekoju is anksto!!!

  • Atsakyti Daiva Rgs 2, 2013 11:53

   Edita, jei jūsų vaikas yra Lietuvos Respublikos pilietis, keliaujant į Ispaniją jam pakanka turėti asmens tapatybės kortelę.

 366. Pingback: Nauja kryptis atostogų žemėlapyje - Izraelis ← Zigzag.lt kelionių blogas

 367. Atsakyti Asta Rgp 18, 2013 12:49

  Sveiki,

  Planuojame skristi i Turkija rugpjucio 31d dviems savaitems. Mano sunaus, kuriam rugsejo pabaigoj sueis 2 metukai, pasas galioja iki 2014m kovo 5 dienos. Kaip ir truksta keleto dienu kad galiotu 6 menesius po keliones pabaigos. Ar gali mums kilti problemu?

  • Atsakyti Daiva Rgp 19, 2013 9:29

   Asta, galime atsakyti, kad pagal taisykles pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės į Turkiją pabaigos. Kaip pareigūnai traktuos kelių dienų skirtumą, negalim pasakyti.

 368. Atsakyti Inga Rgp 14, 2013 14:30

  Skrendant i Fuerteventura reikalingas pasas ar uztenka id?

 369. Atsakyti aivaras Rgp 10, 2013 14:34

  sveiki. vaiuojant autobusu i slovenija per lenkija, cekija, austija ar reikalyngas pasas ar uztenka asmens tapatybes korteles?

 370. Atsakyti Aiste Rgp 8, 2013 21:10

  Sveiki, rugpjūtį važiuoju į Prancūziją, Paryžių. Ar užtenka tik asmens tapatybės kortelės? Ačiū.

 371. Atsakyti Vadimas Rgp 7, 2013 22:12

  Laba diena, ar kertant Serbijos siena su autobusu uztenka LR asmens tapatybes korteles?

 372. Atsakyti Ieva Rgp 5, 2013 9:27

  Sveiki,

  lapkritį skrendam į Turkiją. Ar būtinas pasas???

 373. Atsakyti edita Rgp 4, 2013 14:09

  Sveiki norejau paklausti si menesi skrendam i norvegija, savaitei laiko, mergaites pasas baigia galioti lapkricio 21 diena ar galime?ar darytis nauja?

 374. Atsakyti Domantas Lie 27, 2013 15:09

  Sveiki,norejau paklaust o ar viza eitu padaryti i Rusija su asmens tapatybes kortele?

 375. Atsakyti Kristina Lie 24, 2013 18:43

  Laba diena,norejau paklausti ar yra konsulatas Prancuzijoje Lyon mieste ar tik Paryziuje?Acių uz atsakyma

 376. Atsakyti Ingrida Lie 21, 2013 21:33

  neparasiau,kad esame is Lietuvos :)

 377. Atsakyti Ingrida Lie 21, 2013 20:58

  Sveiki,vaziuosime pailseti i latvija,noriu paklausti ar butina vaikams,neturintiems 16m.daryti asmens tapatybes korteles?Vienam vaikui 1m.10men.,kitam beveik 13m.
  ACIU

 378. Atsakyti laima Lie 21, 2013 19:27

  Sveiki,

  rugseji planuoju vykti i Sveicarija 2 savaitems. Turiu tik asmens tapatybes kortele, kuri galioja iki lapkricio galo 2013 metu. Ar butinas pasas ar ilgiau galiojanti kortele?

  • Atsakyti Daiva Lie 22, 2013 13:12

   Laima, keliaujant Šengeno zonoje svarbu, kad asmens dokumentas galiotų kelionės metu. Kertant Šveicarijos sieną tinkama tiek asmens tapatybės kortelė, tiek pasas.

 379. Atsakyti saule Lie 15, 2013 13:05

  sveiki, rugpjucio 14 keliausiu i svedija, suomija, pasas galioja iki 2013 lapkricio, ar nebus problemu, aciu

 380. Atsakyti Andre Lie 15, 2013 12:49

  Sveiki. Esu Anglijoje, pamečiau savo pasą, bet turiu asmens tapatybės kortelę. Norėčiau sužinoti ar užtenka ID kortelės norint grįžti į Lietuvą?

 381. Atsakyti Rimantė Lie 15, 2013 11:46

  Laba diena.
  2013-08-08 skrisiu į JAV. Mano biometrinis pasas galioja iki 2013-11-19. noriu paklausti, ar reikia pasidaryti naują pasą, kuris galiotų 6 mėnesius po kelionės, ar užteks ir dabar turimo ?
  Ačiū.

  • Atsakyti Daiva Lie 15, 2013 14:52

   Rimante, turite turėti biometrinį pasą, tinkamą vykti į JAV ir galiojantį bent 6 mėnesius ilgiau nei planuojamo vizito JAV trukmė.

 382. Atsakyti Sara Lie 15, 2013 11:18

  Sveiki, tai kiek suprantu skrendant i Maljorka uzteks tik asmens tapatybe skorteles? Nes pasas nebegalioja..

 383. Atsakyti erika Lie 12, 2013 23:37

  Noriu paklausti.As kita menesi skrisiu I Norvegija.Ir mano tapatybes kortele pasibaigusi. Bet turiu sena zalia pasa kuris galioja iki 2016m. Ar as galiu skristi su juo. Nieko tokio. Ar mane praleis.

  • Atsakyti Daiva Lie 15, 2013 10:13

   Erika, Lietuvos Respublikos pasai bei piliečio pasai, išduoti iki 2008 m. sausio 1 d., lieka galioti iki juose nurodytos galiojimo laiko pabaigos.

 384. Atsakyti Diana Lie 12, 2013 18:06

  Laba diena! Noreciau paklausti vaziuosiu i Ryga ir is ten skrisiu i Turkija ar uzteks tik paso ar vaziuojant i Latvija butinai reikalinga asmens tapatybes kortele?

 385. Atsakyti Zana Lie 9, 2013 22:12

  ar galioja LR asmens tapatybes kortele Prancuzijos Polinezijoje Taitije ir Boro Boro? p.s. paso nera

 386. Atsakyti skaiste Lie 3, 2013 23:42

  noriu atsivesti vaika i uk pasas baigs galioti 2013 09 13 ar galiu ja atsivesti? ir ar paskui butu imanoma pasa pakeisti ambasadoi jei jis pasibaiktu dukrai esant cia?

  • Atsakyti ZMONES!!! Lie 8, 2013 6:36

   SKATYKIT STRAIPSNI!!! isvardintos visos salys!

  • Atsakyti Daiva Lie 4, 2013 10:39

   Skaiste, ambasadoje galėsite gauti asmens grįžimo pažymėjimą. Dėl greitai pasibaigsiančio paso galiojimo pasienyje galite sulaukti klausimų. Paskambinkite dar į pasienio tarnybą pasitikslinti tel. 8 5 2151370.

 387. Atsakyti Renata Lie 3, 2013 9:55

  Laba diena, ar skrendant i Bulgariją liektuvu užtenka tapatybės kortelės ar reikia paso? Ačiū.

 388. Atsakyti Vilija Lie 1, 2013 10:40

  Laba diena,

  Ar vykstant į Kroatiją pakanka asmens tapatybės kortelės? Dėkoju

 389. Atsakyti Lina Lie 1, 2013 9:32

  Laba,
  Keliom dienom noriu išvykti į Norvegiją. Į Norvegiją skrisiu lėktuvu, atgal grįšiu keltu. Ar užtenka asmens tapatybės kortelės,ar būtinas pasas?

 390. Atsakyti Valentina Bir 30, 2013 16:10

  Sveiki,
  Noreciau suzinoti kaip galime guati viza i Egipta skrendant is Venecijos,
  Kaip ja gauti atvyke i oro uosta, kokiu dokumentu reikalinga? Todel kad nevykstame i Egipta su kelioniu organizatoriumi, kadangi mes uzsakem internetu.
  Aciu
  Atsiprasau uz nosines ;)

  • Atsakyti Daiva Lie 1, 2013 11:45

   Valentina, nors kelionę užsakėte ir internetu, vis tiek yra organizatorius, kuris tą kelionę organizuoja. Pažiūrėkite prie užsakymo taisykles, kas rašoma dėl vizų. Jei informacijos nerandate, susisiekite su kelionės organizatoriumi.

 391. Atsakyti Ausrine Bir 27, 2013 14:41

  Sveiki,
  O ar būtinas pasas kelionei į Ukrainą?? Gal užtektų tik tapatybės kortelės?… Girdėjau užtenka kažkokios pažymos..??… :)
  Būsiu dėkinga už atsakymą. :)

 392. Atsakyti Lina Bir 27, 2013 13:38

  Laba diena,
  Su seima griztame is Anglijos i Lietuva. Rugpjucio 4 diena kirsime Prancuzijos siena, o vaiku pasai baigiasi rugpjucio 9. Ar mus praleis ar neturesime problemu del gryzimo?

 393. Atsakyti Monika Bir 26, 2013 14:18

  Sveiki,
  sakykite pra6au, jei 5 At4nus su vaikais, kurie turi tik ID, skirsiau per Stambulą, tranzitinis skrydis, būtina vaikams gaminti pasus, ar upteks ID? Ačiū

 394. Atsakyti Vaida Bir 22, 2013 21:13

  Sveiki,

  Norejau pasitikslinti ar teisingai supratau, kad skrendant i kipra, net ir i turkiskaja dali (Ercan orooustas) man uztektu tik lietuviskos ID korteles, taip? Ar lietuviska ID kortele galiotu tik kipro graikiskosios dalies orouostose ir norint patekti i turkiskaja dali man reiktu paso?

 395. Atsakyti Giedre Bir 19, 2013 18:12

  Laba diena, liepos 8 diena skrendam i Norvegija is ten vaziuosim i Svedija, Danija, vokietija,. Mano pasas galioja iki 2013.10.30 Ar nebus jokiu keblumu? Ar i sias valstybes pasas turi galioti irgi bent 6men iki pasibaigimo?

  • Atsakyti Daiva Bir 19, 2013 18:15

   Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujant į Skandinavijos šalis vizų nereikia, tad pakanka, kad asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės metu.

 396. Atsakyti dzo Bir 17, 2013 14:46

  ATK galioja iki 27 08 2013, vykstant automobiliu į Kroatiją problemų nebus, ar reikia pasikeisti kortelę?

 397. Atsakyti audra Bir 16, 2013 23:30

  Sveiki .Norejau paklausti ar galima keliauti i Maroka jei 5 metu vaiko pasas baigsis 2,5 men po atostogu pabaigos. mes gyveme uk Londone? Norime skristi is Londono i Maroka ir atgal i Londona. Aciu uz atsakyma.

 398. Atsakyti jurate Bir 16, 2013 22:20

  sveiki norejau paklausti ar skrendant i egipta is anglijos reikia vizos?su lietuvisku pasau dekui uz atsakyma

 399. Atsakyti laura Bir 12, 2013 23:24

  sveiki!!! turiu klausima, nusipirkau bilietus atostogom i turkija ir tik po to atkreipiau demesi i paso galiojimo laika kuris baigsis uz 3 menesiu o atostogu tureciau vykti uz menesio savaitei, Pati gyvenu ne Lietuvoje todel prasitesti greitu metu negaleciau. Ar tai jau reiskia jog atostogas praradau ar yra kokiu budu issisukti is padeties taip pat turiu ID kortele kuri galioja dar minimum 5 metus.

  • Atsakyti Daiva Bir 13, 2013 9:34

   Laura, nuo 2013 m. sausio 1 d. sugriežtinta įvažiavimo į Turkiją tvarka. Vykstant į Turkiją keliautojai privalo turėti pasą, kurio galiojimas yra ne trumpesnis kaip 6 mėnesiai skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos bei kuriame yra bent 1 tuščias lapas įvažiavimo ir išvažiavimo vizai-antspaudui. Asmens tapatybės kortelė vykstant į Turkiją negalioja.

 400. Atsakyti Simona Bir 10, 2013 21:05

  Sveiki,

  už dviejų savaičių važiuoju į UK vasarai dirbti. Turiu tik asmans tapatybės kortelę, galiojančią iki 2017-07-30. Kortelė buvo išduota 2007-07-30, todėl tai dar kiek senesnis variantas, be vadinamojo elektroninio parašo. Tiesiog noriu paklausti,ar ši kortelė tinka vykimui į Didžiąją Britaniją?

 401. Atsakyti Airida Bir 10, 2013 20:43

  Girdejau,kad vykstant masina i Bulgarija,Rumunai praso paso,tapatybes kortele netinka,ar tai tiesa?

  • Atsakyti Daiva Bir 11, 2013 9:37

   Airida, pagal Užsienio reikalų ministerijos tarptautinius susitarimus, vykstant tiek į Bulgariją, tiek į Rumuniją galioja ir pasas, ir asmens tapatybės kortelė.

   • Atsakyti Jurgita Lie 19, 2013 15:01

    sveiki! jei mano asmens tapatybes kortele pasibaige pries 6 menesius, o as esu ispanijoje ir man butina grizti i Lietuva siuo metu, ar yra koks keliones dokumentas, kuri galeciau gauti budama Ispanijoje grizimui(vaziuosiu automobiliu), kad netureciau problemu pasienyje. ar butina darytis pirmiausiai pasa Ispanijoje? aciu

    • Atsakyti Daiva Lie 19, 2013 15:46

     Jurgita, jei pasibaigia asmens dokumento galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima.

 402. Atsakyti Airida Bir 10, 2013 10:15

  Dukrą, sesuo issiveza i Bulgarija,jai 16m,kiek suprantu uztenka tapatybes korteles,ar reikia notaro patvirtinancio dokumento,kad tevai isleidzia?

 403. Atsakyti ieva Bir 9, 2013 13:50

  laba diena.straipsnyje skaiciau kad naujosios ATK galios valstybese kur yra bevizis rezimas. Ar tai tiesa nes noriu keliauti i Ukraina su nauja ATK? paso nera kada daryti. aciu uz atsakyma

  • Atsakyti Jolanta Lie 7, 2013 12:32

   Sveiki,ar vykstant i anglija vaikams reikalingi pasai ar asmens tapatybes korteles ir vaikutis yra 5 metu su neigalumo pazymejimu ir kokios butu kainos darytis pasus per 5 darbo dienas?

   • Atsakyti Daiva Lie 8, 2013 11:26

    Jolanta, vykstant į Angliją galioja tiek pasai, tiek asmens tapatybės kortelės.
    Dėl pasų kainos teiraukitės pasų išdavimo poskyryje.

  • Atsakyti Daiva Bir 10, 2013 13:35

   Ieva, asmens tapatybės kortelė gali būti naudojama vykti į užsienio valstybes, su kuriomis yra sudarytos atitinkamos tarptautinės sutartys ar susitarimai. Vykstant į Ukrainą reikalingas pasas. Asmens tapatybės kortelės nepakanka.
   Pasą galima pasidaryti skubos tvarka.

 404. Atsakyti Lina Bir 5, 2013 10:38

  Sveiki, noreciau paklausti, uz savaites 12 birzelio isvykstu is Dublino i Briuseli, o paskui i Lietuva, ID korteles galiojioja iki liepos 2 dienos, tik dabar pastebejau.. Kazin ar neturesiu bedu?! Griztu i Dublina birzelio gale, tai yra kelios dienos iki ID baiks galioti..

 405. Atsakyti Indrė Geg 27, 2013 15:51

  Sveiki, važiuojant 15m berniukui į Latviją su klase į ekskursiją ar būtinai reikalinga asmens tapatybės kortelė, ar užtenka gimimo liūdijimo ir moksleivio pažymėjimo?

 406. Atsakyti keliaujantis Geg 25, 2013 22:51

  Sveiki,
  turiu klausimą į kurį Jūs skirtinguose užklausose atsakote skirtingai.
  1.Pvz.:
  Atsakymas:
  Atminkite, kad užsienio valstybės reikalauja, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens paso galiojimo laikas baigtųsi ne anksčiau kaip po 6 mėnesių (ES šalyse po 3 mėnesių) po kelionės pabaigos.
  2.Pvz.:
  Sveiki!
  ams. tapatybės kortelė galioja iki šio mėnesio galo, tačiau reikia išvykti į Prancūziją šį savaitgalį. Ar nebus bėdų dėl to?
  atsakymas:
  Laura, svarbu, kad asmens dokumentas galiotų jūsų kelionės į Prancūziją metu.
  Mano klausimas, tai kaip yra iš tikrųjų(išvykstu i ES šalį Bulgariją), kiek pasas turi galioti po kelionės pabaigos, ar jis turi galioti tik kelionės metu iki kol aš grįšiu namo. Norėtusi, kad atsakymas būtu konkretus t.y. su nuoroda į teisės aktą.

  • Atsakyti Daiva Geg 27, 2013 10:57

   Pagal teisės aktus galioja pirmasis atsakymas. Pagal muitinės pareigūnų komentarus galioja antras atsakymas. Daugiau informacijos tel. 8 5 2151370.

 407. Atsakyti Joana Geg 20, 2013 15:50

  Laba diena,

  Liepos 4 diena skrendu i Kreta, pasas baigia galioti spalio menesi.. Ar nekils problemu del to?

 408. Atsakyti AIDA Geg 20, 2013 10:20

  Sveiki. Ar tinka vaikui (4.5metu)galiojanti asm.tapatybes kortele, vykstant atostogauti i Bulgarija, ar butinas pasas?

 409. Atsakyti Audrius UK Geg 19, 2013 13:19

  Sveiki ar nekils problemu vykstant is londono ikanaru salas turint senesnio medelio ID corteles?aciu

 410. Atsakyti Asta Geg 17, 2013 22:12

  Sveiki,
  Ar reikia pusantrų metų vaikui asmens tapatybės kortelės su abiem tėvais mašina vykstant į