Nemokamai lankytinos vietos Stokholme 10

StokholmasŠvedijos sostinė ir didžiausias Švedijos bei Skandinavijos miestas – Stokholmas – yra svarbiausias šalies ekonomikos ir kultūros centras. Visame Stokholme gyvena apie 1,6 mln žmonių. Mieste apstu lankytinų vietų (Karališkoji mokslų akademija, universitetas, teatrai, muziejai (nacionalinis, istorijos, architektūros, šiuolaikinio meno, dailės ir kt.), Skansen etnografinis parkas-muziejus). Kad jums būtų lengviau, sudarėme nemokamų lankytinų vietų sąrašą. Pasinaudok ir pažink didingąjį Stokholmą.Na, o kaip pasiekti didingąjį Stokholmą? Tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus. Keliauti keltu į Stokholmą iš Rygos ar Talino yra itin populiaru. Įkvepiate jūros gaivos, pailsite, sutinkate naujų žmonių. O jei įsigysite InterRail One Country Pass, galėsite keliauti po visą Švediją be jokių rūpesčių.Taigi, nemokamai lankytinos vietos Stokholme!

Djurgarden, StokholmasDjurgården žaidimų parkas
Žalia salelė Djurgarden yra netoli Stokholmo centro. Ji lankoma tiek Stokholmo gyventojų, tiek turistų. Djurgarden alsuoja ramybe. Čia galima ramiai pasivaikščioti, praleisti popietę. Djurgarden yra netoli geriausių miesto muziejų ir pramogų, kavinių, restoranų. Minimą objektą lengvai pasieksite pėsčiomis, tramvajumi ar autobusu.
Adresas: Djurgården, Stokholmas

Fjallgatan, StokholmasFjallgatan
Istoriniai pastatai įsikūrę aukštai ant uolos krašto, su fantastišku vaizdu į miestą. Puiki vieta pasidaryti nuostabių nuotraukų. Dauguma ten keliauja vien dėl nuostabaus kraštovaizdžio. Čia pasitinka mediniai architektūriniai pastatai, pastatyti dar XVIII a.
Adresas: Fjällgatan, Stokholmas

Monteliusvagen, StokholmasMonteliusvagen
Ieškote vietos prisipažinti meilėje, o gal net pasipiršti? Tam tinka apie 500 m besitęsiantis pėsčiųjų pasivaikščiojimo takas centrinėje miesto dalyje. Romantikai tikrai turės ką veikti. Čia atsiveria atviručių išgarsinta panorama į senamiestį, rotušę. Nenuostabu, kad šis takas – garsi piršlybų vieta.
Adresas: Monteliusvägen, Stokholmas

Metro, StokholmasMetro menas
Metro yra mokamas, bet jeigu turėsite galimybę leistis į kelionę juo, būtinai tai padarykite. Pamatysite ilgiausią pasaulyje meno parodą, kuri yra 110 km ilgio. Keliauji tarsi per istoriją, pasitinka vis nauji vaizdai. Beveik 90 iš 100 metro stočių Stokholme puošia daugiau nei 150 menininkų skulptūrų, mozaikų, tapybos darbų, instaliacijų, graviūrų. Tiesiog muziejus, kuris seka kelionėje. Kelionė tikrai neprailgs.
Stokholmo metro planas

Ralambshovsparken, StokholmasRalambshovsparken
Vasaros metu Rålambshovsparken parkas itin populiarus. Jis įsikūręs tarp dviejų populiarių gyvenamųjų rajonų su vaizdu į Rotušę. Žmonės čia ateina ne tik žaisti futbolą, paplūdimio tinklinį ar dalyvauti aerobikos sesijoje, bet ir maudytis, degintis ar susitikti su draugais. Stabtelėkite čia valandėlei, susiraskite draugų ar tiesiog paiškylaukite.
Adresas: Norr Mälarstrand, Rålambshovsparken, Stokholmas

Tantolunden, StokholmasTantolunden
Tantolunden yra didelis parkas Årstaviken, Södermalm saloje. Jis yra netoli Hornstull, Mariatorget ir SOFO restoranų bei kavinių. Įvairaus amžiaus žmonės susitinka čia plaukioti, paiškylauti tiek vasarą, tiek žiemą. Čia rasite žaidimų, paplūdimio tinklinio aikštelę, mini golfą ir teatrą po atviru dangumi. Parke pastatyta arena, kurioje vyksta reguliarūs metiniai renginiai, lauko kino teatras. Nepraleiskite progos kopti į kalną ir mėgautis sodo nameliais, kvapnių sodų gausa, o jei atkeliausite rudeniop, akį džiugins auksiniais lapais pasipuošę medžiai.
Adresas: Tantolunden, Stokholmas

Humlegarden, StokholmasHumlegarden
Parkas, kuriame galite pamatyti visko: kostiumuotų verslininkų, iškylų gamtoje, kai oras šiltas ir saulėtas, daug jaunų šeimų, šunų su šeimininkais. Anksčiau parkas buvo vadinamas „Royal Garden“, kuriame augo vaisiai, prieskoniai ir apyniai. Nuo 1869 m. parke pradėti rengti plotai žaidimų aikštelėms, riedlenčių rampoms, vasaros klubams ir kavinėms. Parko viduryje stovi gėlių karaliaus Carl Linnaeus statula. Netoliese yra Švedijos nacionalinė biblioteka. Puiki vieta pailsėti po kelionės.
Adresas: Humlegården, Stokholmas

Langholmen, StokholmasLangholmen
Ši sala – populiari vieta iškyloms, pasiplaukiojimui ir poilsiui, nors taip buvo ne visada. Nuo XVIII a. iki 1974 m. Långholmen parkas buvo kalėjimo vieta. Šiuo metu saloje yra viena seniausių Stokholmo laivų statyklų ir mažas Bellman muziejus su kavine. Gaila, kad muziejus mokamas, bet apsižvalgyti aplink galima.
Adresas: Långholmen, Stokholmas

Sandhamn, StokholmasSandhamn
Viena gražiausių ir romantiškiausių vietų pasaulyje tituluojamas uostas Stokholme. Visi, kas bent kiek neabejingi jachtoms, laiveliams ir gražiems vaizdams, turėtų čia apsilankyti. Vienintelis trūkumas – iki šios vietos teks plaukti vandens transportu. Dėl konkrečių transporto pasirinkimo galimybių reikėtų teirautis turizmo informacijos centre.
Adresas: Sandhamn, Stokholmas

Gamla Stan, StokholmasGamla stan
Didžiausias ir geriausiai išsilaikęs viduramžių miesto centras Europoje. Čia dar 1252 m. gimė Stokholmo istorija. Karališkasis nacionalinis miesto parkas – pirmasis pasaulyje nacionalinis miesto parkas – yra arkos formos, išsidėstęs aplink ir per miestą. Įėjimas nieko nekainuoja. Vaikščiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis pamatysite ir galėsite aplankyti daugybę mažų parduotuvėlių, meno galerijų ir jaukių kavinukių – vienoje iš jų mėgaudamiesi nuostabia kava, stebėkite miesto judėjimą.
Adresas: Gamla stan, Stokholmas

Karališkoji sargyba, StokholmasKarališkųjų rūmų apsaugos paradas
Svečiuojantis Stokholme nepraleiskite galimybės nemokamai 40 min. stebėti įstabų karališkųjų rūmų apsaugos paradą. The Royal Guard yra Švedijos kariuomenės dalis, kurią sudaro apie 30 000 kareivių. Atvykę gegužės – rugpjūčio mėn., sekmadieniais galite pamatyti ir paradą su arkliais. Balandį, rugsėjį ir spalį šeštadieniais vyksta paradas, o balandžio 30 d., Karaliaus gimtadienio dieną, paradas yra kur kas įspūdingesnis – jame dalyvauja ir arkliai, ir dar daugiau kareivių. Lapkričio – kovo mėn. paradas būna mažesnio mąsto. Gali net krūptelėti pamatęs tiek apsaugos vienoje vietoje, žygiuojančius koja kojon.
Adresas: Stortorget 2, Stokholmas

Bažnyčios, StokholmasStokholmo bažnyčios
Aplankykite Švedijos sostinės bažnyčias, apžiūrėkite meno kūrinius. Nemokamas įėjimas į šias bažnyčias:
- Katarina‘os bažnyčia, Högbergsgatan 15,
- St. Maria Magdalena bažnyčia, St. Paulsgatan 10, Sodermalm,
- Riddarholmen bažnyčia,
- Gustavo Vazos bažnyčia, Karlbergsvägen.

Stokholmo paplūdimiaiPaplūdimiai
Jei nenorite nuklysti toli nuo Švedijos sostinės ir pasimėgauti smėlėtais paplūdimiais ir saule, galite aplankyti du populiarius paplūdimius mieste: Långholmsbadet ir Smedsuddsbadet. Sezono metu jie gali būti sausakimši, bet vietelę pasilepinti saule turėtumėte rasti. Abu paplūdimiai yra gerai žinomi, tiesiog paklauskite savo viešbučio personalo ar praeivių ir jie nurodys jums tinkamą kryptį.
Adresai: Långholmsbadet paplūdimys: Sofiebergsvägen 8, Stokholmas. Smedsuddsbadet paplūdimys: Suecia, 112 20, Kungsholmen, Stokholmas

Stokholmas, Architektūros muziejusArchitektūros ir dizaino muziejus (Arkitekturmuseet)
Užsukę į Švedijos architektūros muziejų tikrai atrasite ir pamatysite kai ką įdomaus nepaisant to, ar jūs esate vaikas, ar profesionalus architektas. Pagrindinis muziejaus tikslas yra pademonstruoti naujas galimybes, kaip pasitelkus šiuolaikines technologijas projektuoti įvairius statinius bei daiktus. Apžiūrėkite naujas parodas, modernios architektūros pavyzdžius, juk retai kada galima patekti į muziejų nemokamai.
Nemokamas įėjimas penktadieniais nuo 16 iki 18 val. (taikoma visoms amžiaus grupėms). Lankytojams iki 19 metų nemokamas įėjimas.
Adresas: Skeppsholmen, Stokholmas

Stokholmo kortelėStokholmo miesto kortelė
Turint miesto kortelę (su kuria gausite ir miesto gidą) galite aplankyti daugiau nei 80 muziejų ir kitų lankytinų objektų mažesne kaina arba išvis nemokamai. Jums bus taikomos įvairios nuolaidos naudojantis metro, autobusu ar tramvajumi, keltais ir kt. Kortelė galioja 1, 2, 3 arba 5 dienas pasirinktinai (aktyvuojama nuo pirmo panaudojimo). Su kortele į lankytiną objektą pakliūti galite tik vieną kartą, tačiau naudotis nuolaidomis viešajame transporte apribojimų nėra. Kortelės kaina suaugusiam 3 d. – 750 Švedijos kronų, vaikui (7-17 metų amžiaus) – Švedijos kronų. Daugiau apie kortelę skaitykite ČIA.

Traukiniu po ŠvedijąŠtai tokios yra nemokamai lankytinos vietos Stokholme. Tikimės, kad padėjome papildyti kelionės maršrutą Stokholme. Žinoma, nereikia apsiriboti vien tik šiomis vietomis ir nepagalvoti apie galimybę nuvykti kur nors kitur kelionės į Švediją metu. Lankytinos vietos Švedijoje yra išsibarsčiusios po visą šalį, tad nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti jų patys – dažnai pačios įspūdingiausios vietos būna įsikūrusios ne didžiuliuose miestuose, o tiesiog kaimo vietovėse.
Sėkmingos kelionės!

FOTOGALERIJOS
STOKHOLMAS. „Zigzag Travel“ delegacijos viešnagė Stokholme.

Jei žinai dar vietų Stokholme, kuriose apsilankyti galima nemokamai, parašyk juste@zigzag.lt.

10 thoughts on “Nemokamai lankytinos vietos Stokholme

 1. Atsakyti Ernesta Spa 6, 2015 19:13

  Norėčiau paklausti, kaip yra su ledo baru? Kokios daugmaž kainos, ar didelis žmonių srautas?

 2. Atsakyti aretas Lie 17, 2015 21:43

  Sveiki. Noriu paprasyti patarimo. Mes gyvenam swedijoj dazna keliaujam i luetuva keltu is stokholmo. Noretume pasigrozeti muestu pries kelta. Tarkim pasivaikscioti Gamla stan. Gal galetumet patarti kur galetume pasistatyti automobili?

 3. Atsakyti Ugnė Bal 10, 2014 23:14

  Labadiena. kita savaite penktadieni (04-17)ir sestadieni sekmadieni keliaujame i Stockholma. Norejome isigyti miesto kortele… bet jų tomis datomis jau nelike. Ar yra koks kitas būdas tai kortelei isigyti?

  • Atsakyti Daiva Bal 11, 2014 9:32

   Ugne, pabandykite kortelę įsigyti vietoje nuvykę į Stokholmą. Internetu įsigyti negalite, nes jau likę per mažai laiko iki jūsų kelionės.

   • Atsakyti Ugnė Bal 11, 2014 14:23

    Aciu uz atsakima! :) As galvojau kad ju kiekis yra ribotas :D… Nes internetu nebeleido uzsisakyti. Skambinau i Baltic cliper agentura, ten maloniai paaiskino. Kad jos yra visiem laisvai prieinamos ir ju kiekis negalejo pasibaigti. Sake patogiausia vieta jom isigyti kelte (Ryga- Stockholmas). o jei ten nebutu paciame stockholme.

 4. Atsakyti Loncikas Geg 22, 2013 17:00

  Laba diena,
  Ar galite patarti, kuriame Stokholmo rajone reikėtų apsistoti, kad būtų galima pėsčiomis nueiti iki autobusų stoties, iš kurios autobusai veža tiesiai į oro uostą? Ar autobusų stotis yra stipriai nutolusi nuo Stokholmo senamiesčio?

 5. Pingback: Traukiniu po Skandinaviją ← Zigzag.lt kelionių blogas

Klauskite mūsų