Nemokamai lankytinos vietos Romoje 13

Roma „Visi keliai veda į Romą“ – sako senas priežodis. Senos tradicijos ir turtinga istorinė praeitis paliko Italijai daugybę meno ir architektūros lobių. „Amžinasis miestas“ Roma lyg magnetas traukia keliautojus iš viso pasaulio. Tai nepaprastas miestas – muziejus, turintis daugybę antikinių ir viduramžių paminklų, turtingus muziejus. Didžioji dalis architektūrinių paminklų lankomi nemokamai, todėl nevaržomai galėsite mėgautis Romos grožiu.

Pigios kelionės į Romą >

Pigūs ir patogūs skrydžiai, išplėtotas geležinkelio tinklas suteiks galimybę kiekvienam pasiekti Romą, o nemokamų lankytinų vietų sąrašiukas pagelbės net ir labiausiai patyrusiam turistui. Linkime nevaržomai džiaugtis įspūdžiais ;) Taigi, ką aplankyti Romoje? Nemokamai lankytinos vietos Romoje.

Via Appia Antica parkas, Roma Via Appia Antica parkas
Didžiausi ir įspūdingiausi yra San Kalisto požemiai, Ispaniškieji laiptai ir parduotuvių alėja. Šiame parke pamatysite daug senų daiktų ir čia netgi yra nemokamos ekskursijos. Jos vyksta 10 ir 15 val. ir yra pradedamos nuo Dell’Appia parko biuro. Esant puikiam orui čia sutiksite vietinius gyventojus, besimėgaujančius savaitgalio rytiniu pikniku arba bevažinėjančius dviračiais palei Romos žiedą.
Adresas: Via Appia Antica, Roma
Panteonas (Pantheon), Roma Panteonas (Pantheon)
Panteonas, kadaise buvusi romėnų „visų dievų šventykla“, statyta maždaug II a., o vėliau (VII a.) paversta bažnyčia. Panteonas – geriausiai išsilaikęs antikinis statinys Romoje, kuris turi įspūdingą kupolą, paslėptą už klasikinio portiko. Kupolo skersmuo lygus jo aukščiui nuo grindų. Teigiama, kad stovint po kupolu susiliejama su dieviškuoju pasauliu. Panteone galima pasigrožėti sumanaus architekto Apolodoro Damaskiečio architektūriniais sugebėjimais. Nemokamai Panteoną galima aplankyti iki 19 val.
Adresas: Via del Seminario 87, Roma
Trevi fontanas (Fontana di Trevi), Roma Trevi fontanas (Fontana di Trevi)
Trevi fontanas laikomas vienas iš Romos garsiausių turistinių įžymybių. Fontano forma primena barokinio namo fasadą ir iškyla į 26 metrų aukštį. Trys centrinės figūros vaizduoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, iš kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Vienas fontano reljefas vaizduoja panelę Triviją, kurios vardu ir pavadintas fontanas. Sakoma, kad ji pirmoji ištroškusiems romėnų kareiviams parodė šaltinį, trykštantį už 22 km. nuo Romos. Stabtelkite ir pasiklausykite fontano vandens čiurlenimo muzikos. Sakoma, kad norint sugrįžti čia dar kartą, reikia įmesti kelias monetas į Trevi fontaną. Tai sena tradicija, neabejojame, kad norėsite grįžti į šį miestą ir nepamiršite šio ritualo.
Adresas: Piazza di Trevi 90, Roma
Vittoriano, Roma Vittoriano
Vittoriano, dar vadinamas „vestuvinis tortas“, yra didžiulis Italijos suvienijimą įamžinęs paminklas, pastatytas 1885 m. ir 1911 m. laikotarpiu pirmąjam Italijos karaliui Vittorio Emanuele II. Nuo pastato galėsite mėgautis nuostabia Romos panorama. Už papildomą mokesį galima pasikelti į aukščiausią panoraminę terasą.
Adresas: Via di San Pietro in Carcere, Roma
Marcelo teatras (Teatro di Marcello), Roma Marcelo teatras (Teatro di Marcello)
Teatro di Marcello, atspindi pastarųjų dviejų tūkstančių metų Romos istoriją. Šiandien Teatro di Marcello jūs galite pamatyti aukštas senovinio teatro arkas, viduramžių gynybines sienas ir daugiau to meto elementų.
Adresas: Via di Monte Savello 30, Roma
San Giovanni in Laterano bazilika, Roma San Giovanni in Laterano bazilika
San Giovanni in Laterano bazilika yra Romos katedra. Bažnyčia buvo įsteigta Konstantino, pirmojo krikščionių imperatorius Romoje.
Adresas: Piazza di San Giovanni in Laterano 4, Roma
Abbazia delle Tre Fontane, Roma Abbazia delle Tre Fontane
The Abbazia delle Tre Fontane, buvęs vienuolynas, pastatytas Šventojo Pauliaus kentėjimo vietoje, kurioje jam buvo nukirsta galva. Vienuolyne iki šiol auginami eukalipto medžiai, iš kurių gaminami vaistiniai preaparatai, likeris bei saldainiai.
Adresas: Via di Acque Salvie 1, Roma
Vatikano muziejus (Musei Vaticani) Vatikano muziejus (Musei Vaticani)
Vatikano muziejuose sukaupta viena iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro meno kūriniai iš įvairių epochų: Egipto kolekcija, antikiniai graikų ir romėnų meno kūriniai, etruskų kolekcija, krikščioniškojo meno kūriniai (Viduramžių, Renesanso laikotarpių). Siksto koplyčioje (Calpella Sistina) galima pamatyti bene žymiausią Mikelandželo darbą – jo nutapytą „Pasaulio sukūrimą“ ant koplyčios lubų. Koplyčios sienų freskas sukūrė žymiausi to meto menininkai – Botičeli, Roseli, Perugino, Sinjoreli ir kt. XV a. tapytose freskose pavaizduoti Mozės ir Kristaus gyvenimo epizodai. Rafaelio salės – tai garsaus menininko Rafaelio išpuošti 4 popiežiaus Julijaus II apartamentų kambariai. Žemėlapių galerijoje sukaupti XVI a. žemėlapiai. Tai svarbus kartografijos šaltinis. Kandeliabrų galerijoje galima išvysti senovės graikų ir romėnų skulptūras. Vatikano muziejų galite nemokamai aplankyti paskutinį mėnesio sekmadienį bei Pasaulinę turizmo dieną – rugsėjo 27 d. Nemokama ekskursija į Vatikano požemius. Trečiadieniais popiežius susitinka su žmonėmis.
Adresas: Viale Vaticano 97, Vatikanas
Navonos aikštė (Piazza Navona), Roma Navonos aikštė (Piazza Navona)
Ši aikštė vadinama gražiausia Romos barokine aikšte. Stadione vykdavo atletų rungtynės, vežimų lenktynės ir kitokie sporto renginiai. Iki šiol stadiono pėdsakus galima pamatyti po Santa Agnese bažnyčia, kuri skirta merginai, nukankintai šioje vietoje už tai, kad atsisakė tekėti už pagonio. Aikštė pradėjo įgyti dabartinį pavidalą XVII a., kai popiežius Inocentas X užsakė pastatyti naują bažnyčią, rūmus ir fontaną. Vieną gražiausių Romos fontanų sukūrė italų skulptorius Bernini. Jį puošia keturių pasaulio upių (Nilo, Plato, Gango ir Dunojaus) alegorinės figūros. Bernini sukūrė ir raumeningą maurą Maurų fontanui (Fontana del Moro).
Adresas: Piazza Navona, Roma
Piazza Campo dei Fiori, Roma Piazza Campo dei Fiori
Jei norite pamatyti visiškai kitą Romą, pasivaikščiokite po Campo dei Fiori aikštę, esančią netoli Navonos aikštės. Ji yra ypač gyva ryte, kai darbą pradeda prekiautojai gėlėmis. Dienos metu aikštė tampa turgumi, o naktį ji labiau panaši į kavinių ir barų vietą.
Adresas: Piazza Campo de Fiori, Roma
Santa Maria Maggiore bazilika, Roma Santa Maria Maggiore bazilika
Santa Maria Maggiore bazilika yra viena iš keturių patriarchinių Romos bazilikų. Tai senovinė katalikų bazilika ir pati svarbiausia bažnyčia, skirta Mergelei Marijai, pastatyta 358 m. popiežiaus Liberius, o 440 m. perstatyta popiežiaus Sixtus III–ojo. Puošniai dekoruotas bažnyčios fasadas neatspindi vidaus. Grožėkitės V a. mozaikomis, gražiomis kesoninėmis lubomis. Šioje bažnyčioje dera skirtingi architektūriniai stiliai – romaninis, viduramžių, renesanso, baroko stiliai. Nuvykti iki bazilikos galite metro, pasirinkdami Raudoną A arba B linijas. Išlipkite Termini, Cavour ar Vittorio Emanuele stotelėse.
Adresas: Piazza di S. Maria Maggiore 42, Roma
Koliziejus (Colosseum), Roma Koliziejus (Colosseum)
Koliziejus – bene žymiausias Romos statinys, 72 m. pastatytas imperatoriaus Vespasiano. Maždaug 55 tūkstančius žiūrovų talpinusiame Koliziejuje vykdavo gladiatorių, laukinių žvėrių kovos – dažniausiai tai būdavo nemokami renginiai, organizuojami imperatorių ar kitų Romos aristokratų. Žinoma, Koliziejų nemokamai apžiūrėti galite iš išorės, tačiau jei domitės senovės istorija, nepagailėkite šiek tiek pinigėlių bilietui apžiūrėti Koliziejų ir iš vidaus. Lankytojams iki 18 metų - įėjimas nemokamas. Turint bilietą į Koliziejų, galima su juo patekti ir į Romos forumą bei Palatiną.
Adresas: Via Capo d’Africa 30, Roma
Romos forumas (Roman Forum), Roma Romos forumas (Roman Forum)
Romos forumas – tai antikinės Romos visuomeninio ir politinio gyvenimo centras. Forumą kerta Via Sacra – buvęs šventinių eisenų kelias. Tarp forumo griuvėsių galima pamatyti gerai išsilaikiusias triumfo arkas – Tito ir Septimijaus Severo. Daugumos šventyklų ir kitų pastatų išlikę tik pamatai, laiptai ar kolonos. Romos forumą nemokamai apžiūrėti galite iš išorės. Lankytojams iki 18 metų – įėjimas į vidų nemokamas. Turint bilietą į Koliziejų, galima su juo patekti ir į Romos forumą bei Palatiną.
Adresas: Fori Imperiali, Via dei Fori Imperiali, Roma
Nacionalinė San Luca galerija (Galleria Nazionale di San Luca), Roma Nacionalinė San Luca galerija (Galleria Nazionale di San Luca)
Ši galerija būna atidaryta pirmadienį, trečiadienį, penktadienį ir paskutinį mėnesio sekmadienį 10-14 val. Joje pamatysite Raffaello, Canova, Van Dyck darbus.
Adresas: Piazza dell’Accademia di San Luca 77, Roma
Aula Ottagonale, Roma Aula Ottagonale
Tai vienas iš paslėptų Romos lobių, senovės romėnų skulptūrų namai šalia Santa Maria degli Angeli bažnyčios. Dirba 10-17 val.
Adresas: Piazza della Repubblica, Roma
Po Italiją traukiniu Italija – vienas nuostabiausių kraštų keliaujantiems traukiniu, todėl norintiems ištrūkti iš Romos rekomenduojame puikiai išvystytą geležinkelių tinklą po Italiją.

FOTOGALERIJOS

ROMA. Keliautojos Dovilės nuotraukos iš kelionės po Romą >

Jei žinai dar vietų Romoje, kuriose apsilankyti galima nemokamai, parašyk juste@zigzag.lt.

13 thoughts on “Nemokamai lankytinos vietos Romoje

 1. Atsakyti Monika Sau 21, 2016 14:33

  Dabar kaip tik pigios kelionės į Romą, reikia pasiimti atostogų, man atrodo. :)

 2. Atsakyti Gintautas Lap 7, 2014 17:24

  Ar verta pirkti Romos pasa,jei gyvensi centre.Kur pirkti dienos transporto bilieta,kaip ji aktyvuoti.Ar bilietai is oro uosto perkami toje transporto priemoneje,su kuria vaziuosi i Termini.Ar viesbutyje reikia sumoketi uzstata uz galimai sugadinta inventoriu.Atsakykite,prasau,man tai labai aktualu,nes uz keliu dienu isskrendu i Roma.

  • Atsakyti Daiva Lap 10, 2014 9:16

   Gintautai, Romos pasą verta pirkti tuo atveju, jei norėsite aplankyti daug mokamų objektų ir/ar naudotis Romos viešuoju transportu.
   Transporto bilietus galima nusipirkti tiek internetu, tiek bilietų kasose, tiek bilietų automatuose. KAIP NUVYKTI VIEŠUOJU TRANSPORTU IŠ/Į ORO UOSTĄ ROMOJE
   Ar reikia mokėti užstatą dėl inventoriaus, priklauso nuo viešbučio, kuriame gyvensite – pasidomėkite jo taisyklėmis.

 3. Atsakyti Diana Rgp 24, 2014 15:04

  Laba diena,

  Planuoju atostogas rudenį. Noriu su vaiku (5 metų) aplankyti Italiją savarankiškai užsisakant lėktuvų bilietus ir viešbučius. Kaip patogiausia būtų susidaryti maršrutą? Norėtumėme aplankyti Romą, Veneciją, Florenciją, Pizą, Veroną. Kaip paeiliui susidėlioti miestus, kad būtų patogu nuvykti?

 4. Atsakyti Sovere Spa 21, 2013 23:31

  Tikrinkite,mano miela,ką rašote.Iš Campo de Fiori siunčiate į Trastevere, taigi suprasčiau į „Santa Maria in Trastevere“, tačiau adresas ir aprašymas priklauso „Santa Maria Maggiore“bazilikai, kuri yra visai prie Termini,taigi į priešingą pusę nei Tevere upė.

 5. Atsakyti saule Rgs 13, 2013 13:59

  sveiki,gal patartumete kaip pigiau nukeliaut is romos i milana,aciu,

  • Atsakyti Daiva Rgs 13, 2013 14:03

   Saule, kelionės variantai ir kainos priklauso nuo pageidaujamos datos, keliautojų skaičiaus, amžiaus ir kt. Parašykite visas detales el.paštu audrone2@zigzag.lt ir ji suras jums geriausią būdą, kaip nuvykti iš Romos į Milaną.

 6. Atsakyti Architektūros svetainių kūrimas Rgp 1, 2013 15:06

  Išmaišiau beveik visą Italiją, tačiau būtent Romoje ir nebuvau. Sakoma, kad visi keliai veda į Romą, tačiau man buvo atvirkščiai. Didžiausią įspūdį visgi padarė Venecija – ten net neaplankius muziejų galima nuostabiai praleisti laiką. Dar labai patiko Padova, Verona…Veronoje tiesiog būtina aplankyti Romeo ir Džiuljetos balkoną :)

 7. Atsakyti Anonymous Lap 25, 2012 12:53

  Tikrai mokami is sio saraso – Koliziejus, Romos forumas, Vatikano muziejus.

  • Atsakyti Daiva Lap 26, 2012 10:13

   Į sąrašą įtraukiame ir tas vietas, kuriose nemokamas lankymas ir tam tikromis dienomis. Kaip ir parašyta, Vatikano muziejų galite nemokamai aplankyti paskutinį mėnesio sekmadienį. Romos forumo informaciją pakoregavome – ačiū už pastebėjimą. Tačiau Koliziejų ir Romos forumą galima apžiūrėti ir iš išorės – įspūdžių tikrai netrūks. O jei lankytojui dar nėra 18 metų, galima ir į vidų patekti nemokamai.
   Apskritai visa Roma yra muziejus po atviru dangumi, tad kelias dienas galima praleisti vien tik vaikščiojant po šį nuostabų miestą :)

Klauskite mūsų