KELIONIŲ ISTORIJOS: Įsimintiniausia kelionė. Į Turkiją

Istanbul – İzmir - Şirince – Ephesus - Pamukkale - Kuşadası Viso pasakojimo priešistorė, kaip visgi išvykau į Stambulą... Visuomet galvojau, kad įstojusi mokytis į aukštąją mokyklą būtinai turiu išnaudoti visas galimybes, o viena iš jų – mokytis užsienyje. Nuo pat pirmųjų metų žinojau, kad į Turkiją tikrai nevažiuosiu, vien sužinojusi iš kitų žmonių ir ...

KELIONIŲ ISTORIJOS: Mini avantiūra – kemperiu iki Stambulo

Mini avantiūra - kemperiu iki Stambulo Po antrosios kelionės kemperiu 2012 metais Erika lyg tarp kitko užsiminė, kad būtų visai jėga nuvažiuoti kemperiu iki Stambulo. Tuo pačiu aplankant Rumuniją, Bulgariją, Vengriją. Neslėpsiu, man tai sukėlė šiokią tokią baimę. Rumunija.... Juk tai tas pats kaip pravažiuoti didelį taborą! Ten pilna arkliavagių ir varažytojų! O jei mums ...

Bėgiais per Europos pakrantes

Nepakartojamas paplūdimių turas – nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Išmėginkite su InterRail Global mėnesio pasu!         Sopotas – Gdanskas – Ščecinas – Liubekas – Kopenhaga – Amsterdamas – Zandvortas – Briuselis – Londonas – Braitonas – Paryžius – Sen Malas – Biaritcas – San Sebastianas – Vigas – Portas –Lisabona – Faro ...

Traukiniu po Balkanus

Nepakartojamas turas, siūlantis maksimalią balkanišką įvairovę už minimalią kainą. Puikiai tinka su 22 dienų InterRail bilietu arba 15 dienų Balkan Flexipass. Liubliana – Zagrebas – Splitas – Pločė – Mostar – Konjic - Sarajevas – Belgradas – Valujevo – Kolasin - Baras – Belgradas - Skopjė – Salonikai – Stambulas – Dimitrovgradas -  Plovdivas – ...

Nemokamai lankytinos vietos Stambule 1

Norėtum vienu metu būti ant Azijos ir Europos slenksčio? Šį jausmą galite patirti būdami nuostabiame Turkijos mieste - Stambule. Dabar jau ir tiesioginiai arba su persėdimu skrydžiai padės nuvykti į magiškąjį Stambulą, o žemiau pateiktų nemokamų lankytinų vietų sąrašas suteiks galimybę pažinti šį miestą neišleidžiant nė lito. Taigi, nemokamai lankytinos vietos Stambule.

Gražiausios traukinių stotys pasaulyje 2

Gražiausios traukinių stotys pasaulyje Galbūt ne taip įprasta, tačiau traukinių stotys taip pat gali būti pasigėrėjimo objektas, tad keliaudami turėkite po ranka fotoaparatą, kad galėtumėte įamžinti ne tik nuostabius peizažus, bet ir traukinių stotis.
Pakelkite galvą aukštyn ir pamatysite nuostabius bokštelių įrėmintus kupolus virš didingos salės, puoštos marmuru, stiklu ir auksu. Ne, jūs nesate kurioje nors Europos katedroje. Jūs atvykote į Belgijos Antverpeno centrinę stotį.

Kur geriausia išmokti vietinės virtuvės paslapčių

Virtuvės paslaptys Vienas geriausių suvenyrų (ar lauktuvių), kokį galima parsivežti iš kelionių, yra vietinės virtuvės patiekalų receptai, – pagamintais valgiais galėsite surengti pietus ar vakarienę ir pavaišinti savo draugus. Juk tai geriau nei magnetukas ant šaldytuvo, ar ne? Štai kur galite išmokti kvapniausių, spalvingiausių nacionalinių virtuvių paslapčių.

Geriausios vietos užsikrėsti šokių karštine

Flamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija Flamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija
Nuostabių kalnų ir nubalintų miestelių panorama suteikia Andalūzijai vienos iš romantiškiausių Europos vietovių vardą. Be to, šiame Ispanijos regione atsirado vienas žaviausių šokių. Flamenkas jungia perkusišką gitaros skambesį, kastanječių tarškesį ir plojimą. Tokiuose miestuose kaip Sevilija (Seville), Kadisas (Cadiz) ir Granada (Granada) galima išmokti grakščiai šokti su ilgu klostuotu sijonu kaip tikra senjorita arba trepsėti kaip tikras skrybėlę dėvintis andalūzietis. Šokių mokyklos gali priimti tiek flamenko fanatikus, tiek turistus, vienodai besidominčius ir vietinės virtuvės delikatesais.
Atvykę būtinai užsukite į žymiausią Granadoje maurų tvirtovę Alhambra. Sevilijos Feria de Abril (pavasario šventė) prasideda praėjus dviems savaitėms po Semana Santa (šventos Velykų savaitės).
Video įrašas

Garsiausi pasaulio turgūs 1

Niekas taip gerai nepadeda pažinti vietinių žmonių kasdienio gyvenimo ir kultūros kaip šurmuliuojantys ir gyvybingi turgūs. Kviečiame apžvelgti garsiausius pasaulio turgus.

Khan Al-Khalili, Kairas, Egiptas Khan Al-Khalili, Kairas, Egiptas
Khan istorija siekia dar 1382 m. ir jame galima rasti net 900 įvairių parduotuvėlių – stiklo dirbinių, žalvario gaminių, kvepalų ir papuošalų, daugybę įvairių menininkų, tiesiog vietoje kuriančių ir parduodančių savo meno kūrinius. Apsilankykite Tentmakers gatvėje – čia rasite turgų turguje. Be to, tai paskutinis viduramžiškas dengtas Kairo turgus, kuriame prekybininkų palapinės puošiamos menininkų ornamentais. Užsukite ir prie aikštės senųjų vartų – šioje vietoje buvo rengiami pirmieji turgūs. Be to, Khan ribojasi su Muski turgumi vakarinėje pusėje.

Nepraleisk Turkijos ir Slovakijos. Rinkis Balkan Flexi arba European East Pass

StambulasSlovakija Su Balkan Flexi Pass galima keliauti po Turkiją, Graikiją, Bulgariją, Makedoniją, Juodkalniją, Rumuniją bei Serbiją. Galima rinktis 5, 10 arba 15 keliavimo dienų 1 mėnesio laikotarpyje.Turkijoje, Stambule traukinių stotis yra miesto centre. Iš čia driekiasi tarptautiniai maršrutai į Belgradą (Serbijoje), Salonikus (Graikijoje), Bukareštą (Rumunijoje) ir Sofiją (Bulgarijoje).
Kalbama, kad keliavimo traukiniais galimybės Turkijos geležinkeliais yra ribotos, tačiau su Balkan Flexi pasu galima aplankyti ne vieną, o visas septynias anksčiau minėtas šalis dėl puikių tarptautinių reisų jungčių.
Norėdami pakeliauti po pačią Turkiją, su šiuo pasu iš Stambulo nesunkiai galėsite pasiekti Turkijos sostinę Ankarą, Koniją, Kars ar Pamukalę.
Be to, iki 2013 m. ketinama atidaryti naują greitųjų traukinių liniją maršrutu Stambulas – Ankara, kuriuo vykstant kelionė sutrumpės iki 3 val.Jei svajojate aplankyti Slovakiją, rinkitės European East Pass. Su šiuo pasu galima keliauti po Slovakiją, Lenkiją, Čekiją, Austriją ir Vengriją. European East Pass galioja nuo 5 iki 10 pasirinktų dienų 1 mėnesio laikotarpyje, keliauti galima standartine, II-ąja, arba I-ąja klase.Slovakijoje puikiai išvystytas geležinkelio tinklas, kurio svarbiausias maršrutas driekiasi per visą šiaurinę Slovakiją – nuo sostinės Bratislavos per Žiliną, Popradą iki Košice.
Tarptautiniai maršrutai jungia Bratislavą su kaimyninių šalių sostinėmis:
- Praha (kelionė trunka 4 val. 30 min., 6 reisai per dieną),
- Budapeštu (kelionė trunka 3 val., 7 reisai per dieną),
- Viena (kelionė trunka 1 val., net 30 reisų per dieną),
- Varšuva (kelionė naktiniu traukiniu trunka 10 val. 30 min).