KELIONIŲ ISTORIJA: Mano pirmoji kelionė į Ameriką

Esu apsilankiusi po 2 kartus JAV, Prancūzijoje, kartą Turkijoje, Danijoje, Latvijoje. Kadangi labai mėgstu keliauti, labai sunku išskirti vieną įsimintiniausią kelionę – visos buvo puikios. Šį kartą renkuosi papasakoti apie kelionę į JAV 2010 m. vasarą. Šią kelionę iš kitų išskiriu, nes tai buvo mano pati pirma kelionė lėktuvu (su jungiamaisiais skrydžiais kelionės trukmė buvo ...

Gražiausios traukinių stotys pasaulyje 2

Traukinių stotis. Antwerp Central Station, BelgijaGalbūt ne taip įprasta, tačiau traukinių stotys taip pat gali būti pasigėrėjimo objektas, tad keliaudami turėkite po ranka fotoaparatą, kad galėtumėte įamžinti ne tik nuostabius peizažus, bet ir traukinių stotis.
Pakelkite galvą aukštyn ir pamatysite nuostabius bokštelių įrėmintus kupolus virš didingos salės, puoštos marmuru, stiklu ir auksu. Ne, jūs nesate kurioje nors Europos katedroje. Jūs atvykote į Belgijos Antverpeno centrinę stotį.

Geriausios vietos užsikrėsti šokių karštine

Flamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija Flamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija
Nuostabių kalnų ir nubalintų miestelių panorama suteikia Andalūzijai vienos iš romantiškiausių Europos vietovių vardą. Be to, šiame Ispanijos regione atsirado vienas žaviausių šokių. Flamenkas jungia perkusišką gitaros skambesį, kastanječių tarškesį ir plojimą. Tokiuose miestuose kaip Sevilija (Seville), Kadisas (Cadiz) ir Granada (Granada) galima išmokti grakščiai šokti su ilgu klostuotu sijonu kaip tikra senjorita arba trepsėti kaip tikras skrybėlę dėvintis andalūzietis. Šokių mokyklos gali priimti tiek flamenko fanatikus, tiek turistus, vienodai besidominčius ir vietinės virtuvės delikatesais.
Atvykę būtinai užsukite į žymiausią Granadoje maurų tvirtovę Alhambra. Sevilijos Feria de Abril (pavasario šventė) prasideda praėjus dviems savaitėms po Semana Santa (šventos Velykų savaitės).
Video įrašas

Kelionės tinkamu laiku tinkamoje vietoje 1

Bet kuri pasaulio vietovė gali pasirodyti visiškai kitokia joje lankantis tam tikru metu. Tad kodėl verta apsilankyti Barselonoje prieš Velykas, Hanojuje – vasarį ir t.t.?

Šampanės regionas, PrancuzijaŠampanės vynuogynai (Prancūzija)
Romos laikais buvo žinoma kaip Campania (Lygumų žemė), Šampanė didžiąja dalimi yra žemės ūkio kraštas, pasaulyje garsėjantis savo putojančiais vynais. Remiantis Prancūzijos įstatymais, šampanu galima laikyti tik pagamintą iš tam tikrose teritorijose auginamų vynuogių, o jas brandinant ir išpilstant laikantis griežčiausių standartų. Route Turistique du Champagne (Šampano kelias) vingiuoja po tvarkingai prižiūrėtus vynmedžių klonius tarp mažų kaimelių. Visame kelyje lydi nuostabus gamtovaizdis, šampano gamintojai maloniai priima lankytojus, tačiau dauguma neveikia vendange (vynuogių derliaus nuėmimo) metu – rugsėjo ir spalio mėnesiais.
Kaip atvykti. Skriskite lėktuvu į Paryžių. Regionas plyti vos už dviejų valandų kelio vykstant nuo Paryžiaus į Pietus; TGV traukiniai jungia Paryžių ir Reimsą, kelionės trukmė – mažiau nei 45 min.

KELIONIŲ ISTORIJOS: I wanna wake up in a city, that doesn’t sleep…

Niujorkas. Mahetenas Iš pasakojimų serijos, kuomet Ugnė praleido vasarą dirbdama ir keliaudama Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Niujorkas. Tai buvo mūsų paskutinė stotelė – kelionės tikslas, nuo kurio jau turėjom lėktuvo bilietus atgal į Lietuvą. Daug kam jau sakiau, kad nusivyliau Niujorku. Bet tikrai. Gal todėl, kad pakeliui ir taip matėm daug dangoraižinių miestų ar šiaip per daug prisikeliavom, nes visas 3 dienas, kurias leidome Niujorke, buvom kažkokie siaubingai pavargę ir nesugebėjom įžvelgti kažko nerealiai ypatingo. Kita vertus, šis miestas vis tiek lieka tuo, kurį būtina aplankyti ir nėra ko nosies raukyti:)

10 geriausių vietelių atostogoms

1. Maldyvai. Atsipalaidavimas.
Maldyvai – sala Indijos vandenyne, į pietvakarius nuo Šri Lankos. Maldyvus sudaro 1196 salos, iš kurių 203 yra gyvenamos. Dėl stulbinančiai gražių kurortų ir peizažų šią vietą labai mėgsta romantikos bei ramybės išsiilgę turistai. Vandens apsuptas vilas su žemynine dalimi (nors tiek ten jos ir tėra :) ) jungia tik siauri tilteliai. Jei norite atsipalaiduoti ir pailsėti, tai puiki vieta. Oficiali kalba Maldyvuose yra Dhivehi, turinti daug panašumų su Šri Lankos kalba Sinhala. Tačiau turistų pamėgtose vietovėse anglų kalba susikalbėsite be jokių problemų. Maudynės, saulės vonios, nardymas, žvejyba, nuostabus maistas ir kiti ramaus poilsio ingridientai :) Ir nepamirškite pasiimti geros knygos, kurią galėsite skaityti vandenyne plūduriuojančioje viloje, gurkšnodami Margaritos kokteilį…

Brangiausi pasaulio miestai

brangiausi miestai Konsultacinė firma „Mercer“ atliko pragyvenimo lygio tyrimą ir palygino kainas 143 pasaulio miestuose. Tyrimas atskleidė, kad Londonas tapo patrauklesnis ir jau nebėra vienas brangiausių pasaulio miestų. 2008 metais ši sostinė užėmė 3 vietą tarp brangiausių pasaulio miestų, tačiau šiais metais nukrito net į 16 vietą. Tam įtaką, matyt, padarė būsto nuomos kainų mažėjimas bei svaro vertės kritimas. Taigi, pateikiame šių metų brangiausių pasaulio miestų dešimtuką.