Gražiausios traukinių stotys pasaulyje 2

Gražiausios traukinių stotys pasaulyje Galbūt ne taip įprasta, tačiau traukinių stotys taip pat gali būti pasigėrėjimo objektas, tad keliaudami turėkite po ranka fotoaparatą, kad galėtumėte įamžinti ne tik nuostabius peizažus, bet ir traukinių stotis.
Pakelkite galvą aukštyn ir pamatysite nuostabius bokštelių įrėmintus kupolus virš didingos salės, puoštos marmuru, stiklu ir auksu. Ne, jūs nesate kurioje nors Europos katedroje. Jūs atvykote į Belgijos Antverpeno centrinę stotį.

Geriausios vietos užsikrėsti šokių karštine

Flamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija Flamenko (flamenco), Andalūzija, Ispanija
Nuostabių kalnų ir nubalintų miestelių panorama suteikia Andalūzijai vienos iš romantiškiausių Europos vietovių vardą. Be to, šiame Ispanijos regione atsirado vienas žaviausių šokių. Flamenkas jungia perkusišką gitaros skambesį, kastanječių tarškesį ir plojimą. Tokiuose miestuose kaip Sevilija (Seville), Kadisas (Cadiz) ir Granada (Granada) galima išmokti grakščiai šokti su ilgu klostuotu sijonu kaip tikra senjorita arba trepsėti kaip tikras skrybėlę dėvintis andalūzietis. Šokių mokyklos gali priimti tiek flamenko fanatikus, tiek turistus, vienodai besidominčius ir vietinės virtuvės delikatesais.
Atvykę būtinai užsukite į žymiausią Granadoje maurų tvirtovę Alhambra. Sevilijos Feria de Abril (pavasario šventė) prasideda praėjus dviems savaitėms po Semana Santa (šventos Velykų savaitės).
Video įrašas

Kelionės tinkamu laiku tinkamoje vietoje 1

Bet kuri pasaulio vietovė gali pasirodyti visiškai kitokia joje lankantis tam tikru metu. Tad kodėl verta apsilankyti Barselonoje prieš Velykas, Hanojuje – vasarį ir t.t.?

Sitges, Ispanija Šventinis laikotarpis prieš Šv. Velykas Barselonoje (Ispanija)
Švenčiama vasario arba kovo mėnesį, Barselonos carnestoltes (karnavalinė šventė) apima keletą parado ir linksmybių dienų, išsiskiriančių puošniais drabužiais. Šventinis šurmulys baigiasi antradienį, likus 47 dienoms iki šv. Velykų sekmadienio. Gran Rua (Didysis paradas) prasideda Placa de Espanya arba šalia ir juda Vakarų kryptimi iki Carrer de la Creu Coberta. Iškilmių kulminacija paprastai būna Enterrament de la Sardina (Žuvies laidojimas), dažniausiai ant Montjuic kalno sekantį trečiadienį, norint pažymėti Gavėnios pradžią. Pašėlusios linksmybės tęsiamos Sitges miestelyje. Šventės dalyviai kelias dienas būna užgulę barus iki pat ryto. Tiesa, kiekvienas regionas švenčia savotiškai ir kiek kitaip, tad siūlome neužsisėdėti vienoje vietoje.
Aviabilietai į Barseloną >

KELIONIŲ ISTORIJOS: I wanna wake up in a city, that doesn’t sleep…

Niujorkas. Mahetenas Iš pasakojimų serijos, kuomet Ugnė praleido vasarą dirbdama ir keliaudama Jungtinėse Amerikos Valstijose.Niujorkas. Tai buvo mūsų paskutinė stotelė – kelionės tikslas, nuo kurio jau turėjom lėktuvo bilietus atgal į Lietuvą. Daug kam jau sakiau, kad nusivyliau Niujorku. Bet tikrai. Gal todėl, kad pakeliui ir taip matėm daug dangoraižinių miestų ar šiaip per daug prisikeliavom, nes visas 3 dienas, kurias leidome Niujorke, buvom kažkokie siaubingai pavargę ir nesugebėjom įžvelgti kažko nerealiai ypatingo. Kita vertus, šis miestas vis tiek lieka tuo, kurį būtina aplankyti ir nėra ko nosies raukyti:)

10 geriausių vietelių atostogoms

1. Maldyvai. Atsipalaidavimas.
Maldyvai – sala Indijos vandenyne, į pietvakarius nuo Šri Lankos. Maldyvus sudaro 1196 salos, iš kurių 203 yra gyvenamos. Dėl stulbinančiai gražių kurortų ir peizažų šią vietą labai mėgsta romantikos bei ramybės išsiilgę turistai. Vandens apsuptas vilas su žemynine dalimi (nors tiek ten jos ir tėra :) ) jungia tik siauri tilteliai. Jei norite atsipalaiduoti ir pailsėti, tai puiki vieta. Oficiali kalba Maldyvuose yra Dhivehi, turinti daug panašumų su Šri Lankos kalba Sinhala. Tačiau turistų pamėgtose vietovėse anglų kalba susikalbėsite be jokių problemų. Maudynės, saulės vonios, nardymas, žvejyba, nuostabus maistas ir kiti ramaus poilsio ingridientai :) Ir nepamirškite pasiimti geros knygos, kurią galėsite skaityti vandenyne plūduriuojančioje viloje, gurkšnodami Margaritos kokteilį…

Brangiausi pasaulio miestai

brangiausi miestai Konsultacinė firma „Mercer“ atliko pragyvenimo lygio tyrimą ir palygino kainas 143 pasaulio miestuose. Tyrimas atskleidė, kad Londonas tapo patrauklesnis ir jau nebėra vienas brangiausių pasaulio miestų. 2008 metais ši sostinė užėmė 3 vietą tarp brangiausių pasaulio miestų, tačiau šiais metais nukrito net į 16 vietą. Tam įtaką, matyt, padarė būsto nuomos kainų mažėjimas bei svaro vertės kritimas. Taigi, pateikiame šių metų brangiausių pasaulio miestų dešimtuką.