2015 m. vasaros festivaliai Lietuvoje ir pasaulyje

Nuotykių ištroškusiems, pamišusiems dėl muzikos, meno ir pramogų tęsiame tradicijas ir skelbiame: 2015 m. VASAROS FESTIVALIŲ SĄRAŠAS – KALENDORIUS! SĄRAŠAS PILDOMAS! Pateikiame ir rekomendacijų, kaip nuvykti iki pasirinkto festivalio. Tad griebkite pigius lėktuvo, autobuso ar traukinio bilietus, o gal net visą InterRail Pass traukinio bilietą ir pirmyn į gastroles po Europą per 2015 m. vasaros ...

Apie Europos kultūros sostines. Trumpai

Vilnius - Europos kultūros sostinėEuropos kultūros sostinės metai Lietuvoje, Vilniuje, tikriausiai įsiminė daugeliui. Šįkart norime pristatyti, kas tai per projektas (Europos kultūros sostinės), kam jis skirtas ir kaip tokiems projektams ruošiasi kitos valstybės.

Europos kultūros sostinių projektas buvo pradėtas vykdyti prieš 26 metus, siekiant paskatinti suartėti Europos tautas. Šiandien tai yra vienas prestižiškiausių ir matomiausių Europos kultūros renginių. Šalims tai nepakartojama galimybė atgaivinti miestus ir išgarsinti juos tarptautiniu mastu, plėtoti verslą, turizmą, skatinti didžiuotis savo miestu, o keliautojams – patirti neišdildomų įspūdžių pažįstant, atrandant ne tik Europos kultūros paveldą, jo įvairovę, bet ir žmones, ilgametes tradicijas ir papročius.

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės kviečiamos paeiliui organizuoti Europos kultūros sostinės renginius. Kiekvienais metais jį gali rengti dvi valstybės narės iš visų ES narių. Ši nominacija miestui suteikiama už specialių kultūrinių renginių, kuriuos jis ketina organizuoti konkrečiais metais, programą.

Ką ir kur valgo per šv.Kalėdas? 1

Kalėdų valgiaiŠv.Kalėdos jau čia pat! Linksmų ir jaukių artėjančių švenčių visiems! O joms artėjant pasidomėkime, ką šv.Kalėdoms gamina ir tiekia į stalą žmonės iš įvairiausių pasaulio kampelių. Galbūt teks paragauti šių patiekalų, jei Kalėdas švęsite ar Naujuosius Metus pasitiksite svetur.

Kalėdinės mugės Europoje (2014 m.) 2

Kalėdinės mugėsNuo lapkričio pabaigos iki pat Kalėdų daugumoje didžiųjų Europos miestų šurmuliuoja Kalėdinės mugės. Jos garsėja giliomis tradicijomis, malonia atmosfera, nepamirštamais reginiais, unikaliomis prekėmis, šeimyniškomis pramogomis visai šeimai. Siūlome susipažinti su Kalėdinėmis mugėmis įvairiuose Europos miestuose ir, pasinaudojus akcijomis bei išsirinkus kelionę, pasinerti į unikalų šventinį šurmulį. Juk Kalėdinės mugės puiki vieta nustebinti artimuosius vienetinėmis rankų darbo dovanomis iš visos Europos.

KELIONĖS Į KALĖDINES MUGES >

2014 m. vasaros festivaliai Lietuvoje ir pasaulyje 1

Nuotykių ištroškusiems, pamišusiems dėl muzikos, meno ir pramogų tęsiame tradicijas ir skelbiame: 2014 M. VASAROS FESTIVALIŲ SĄRAŠAS – KALENDORIUS! SĄRAŠAS PILDOMAS! Šįkart pateikiame ir rekomendacijų, kaip nuvykti iki pasirinkto festivalio. Tad griebkite pigius lėktuvo, autobuso ar traukinio bilietus, o gal net visą InterRail Pass traukinio bilietą ir pirmyn į gastroles po Europą per 2014 m. ...

Pasaulinės turizmo dienos renginiai Lietuvoje 2013 m. 4

Dažnam lietuviui prireikia ne vienos kelionės į užsienį, kad suvoktų ir įvertintų, kiek daug įdomių ir gražių vietų turime šalia, Lietuvoje. Tik reikia apsižvalgyti, pajusti, pamatyti... Skatinant vietinį turizmą ir siekiant visame pasaulyje užmegzti kultūrinius ryšius, nuo 1979 m. rugsėjo 27 diena paskelbta Pasauline turizmo diena. Šios dienos proga Lietuvoje ir įvairiose šalyse rengiami festivaliai, ...

Tėvai vaikų vasaros poilsiui renkasi ilgametę patirtį turinčias stovyklas 3

Įsivažiuojant 2013 metų stovyklų sezonui pastebimos tendencijos, kad šiais metais tėvai nėra linkę eksperimentuoti ir savo vaikų poilsiui renkasi jau ne pirmus metus organizuojamas stovyklas, skelbia kelionių agentūra „Zigzag Travel“, siūlanti didžiausią vasaros stovyklų vaikams ir jaunimui Lietuvoje ir užsienyje kelialapių pasirinkimą. Iš stovyklų asortimento gali pasirinkti kiekvienas pagal savo pomėgius ir poreikius: galima atostogauti ...

2013 m. vasaros festivaliai Lietuvoje ir pasaulyje 5

Festivaliai pradeda ruoštis vis anksčiau ir anksčiau. Nors daug kam dar praėjusių metų atsiminimai nenugrimzdo į praeitį, jau esame viliojami naujam vasaros festivaliniam potyriui. Taigi, nuotykių ištroškusiems, pamišusiems dėl muzikos, meno ir pramogų tęsiame tradicijas ir skelbiame: 2013 M. VASAROS FESTIVALIŲ SĄRAŠAS – KALENDORIUS! O kad būtų patogiau ir nepasiklystumėte nesibaigiančiame sąraše, šįsyk festivalius sugrupavome. ...

Pasaulinės turizmo dienos renginiai Lietuvoje 2012 m. 1

Pasaulinės turizmo dienos renginiai Lietuvoje 2012 m. Kasmet, rugsėjo 27 d., visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė turizmo diena. Nuo pat 1979 m. Ši diena minima siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai.

Pasaulinės turizmo dienos proga kasmet visoje Lietuvoje organizuojama daugybė nemokamų ekskursijų. Šių metų šūkis „Turizmas ir darnus energijos naudojimas: darnios plėtros skatinimas“ („Tourism & Sustainable Energy: Powering Sustainable Development“). Raginame naudotis proga kviesdami pažvelgti, kaip šią dieną 2012 metais ketina minėti Lietuvos miestai.

Gražiausi pajūrio kurortai Europoje

Gražiausi pajūrio kurortai Europoje Neretai gražiausios pasaulio vietos – tos, kurios nėra populiarios ar netgi visai nežinomos. Tai gali būti kelių kilometrų žmogaus nepaliestas balto smėlio paplūdimys, apirusi ir trupanti stati uolėta pakrantė ar tokia, kurią pasiekti galima tik plaukiant valtele.Tačiau nuostabaus grožio prakrančių galima rasti ir tarp populiarių ir mėgstamų turistų vietovių, tik reikia tinkamu metu ten atsidurti. Apsilankykite viename ar keliuose iš gražiausių Europos pakrančių kurortų rugsėjį ar spalį (kai oras dar geras, bet turistų jau gerokai mažiau) ir pajusite tikrą jų žavesį.