Naujųjų Metų tradicijos

naujieji metai Ar žinote, kaip pasaulis pasitinka Naujuosius Metus? Kiek šalių, tiek tradicijų. Pateikiame keletą jų.

O kur švęsite jūs?

Ką draudžiama vežti į / iš ne Europos Sąjungos šalis /-ių 280

Pasas arba asmens tapatybės kortelė Ruošiatės keliauti į užsienio kurortus ar egzotines šalis? Norime Jus įspėti, lauktuvių, ypač iš egzotinių šalių, parsivežti galima išties ne viską. Draudžiamų vežtis daiktų sąrašai yra patys įvairiausi ir kartais labai netikėti. Kiekvienoje šalyje galioja vis kitokios taisyklės, apibrėžiančios, kokius daiktus galima įvežti į šalį ar iš jos išsivežti, o kokius – ne. Leistini tabako ir alkoholio kiekiai taip pat yra įvairiausi.

Gražiausi pasaulio tiltai

Kintaikyo tiltas, Iwakuni, Japonija Kintaikyo tiltas, Iwakuni, Japonija
Šis puoselėjamas vaizdingas tiltas ant akmeninių kolonų buvo rekonstruotas 1950 m. Tiltą sudaro 5 nuostabios arkos per Nishiki upę ir kiekvieną pavasarį atveria pasakišką vaizdą į žydinčias vyšnias.

Tinkamiausios šalys mėgautis maistu 1

Virtuvės paslaptys Kelionės ir maistas dera taip pat kaip lėktuvai ir oro uostai, todėl kiekvienoje kelionėje turėtų būti išmėginama vietinės virtuvės šedevrų. Pateikiame 10 šalių, kurias verta aplankyti ne tik dėl gamtos, architektūros ar kultūros, bet ir dėl puikios virtuvės. Daugelyje šalių netgi primygtinai rekomenduojame pasimokyti vietinės virtuvės paslapčių ;)
Tailandas TAILANDAS
Įsikūrusi tarp Indijos, Kinijos ir Okeanijos, Tailando virtuvė yra apjungusi viską, ką geriausio turi jos kaimyninės šalys. Patiekalai paprastai pasižymi aštrumu ir stipriu skoniu, naudojama daug česnako ir čili pipirų (ypač phrik khii nuu, kurie verčiant pažodžiui reiškia „pelių šūdukų pipirai“). Taip pat mėgstamos laimo sultys, kalendra, citrinžolė, suteikiantys Tailando virtuvei ypatingo atspalvio.

Garsiausi pasaulio turgūs 1

Niekas taip gerai nepadeda pažinti vietinių žmonių kasdienio gyvenimo ir kultūros kaip šurmuliuojantys ir gyvybingi turgūs. Kviečiame apžvelgti garsiausius pasaulio turgus.

Khan Al-Khalili, Kairas, Egiptas Khan Al-Khalili, Kairas, Egiptas
Khan istorija siekia dar 1382 m. ir jame galima rasti net 900 įvairių parduotuvėlių – stiklo dirbinių, žalvario gaminių, kvepalų ir papuošalų, daugybę įvairių menininkų, tiesiog vietoje kuriančių ir parduodančių savo meno kūrinius. Apsilankykite Tentmakers gatvėje – čia rasite turgų turguje. Be to, tai paskutinis viduramžiškas dengtas Kairo turgus, kuriame prekybininkų palapinės puošiamos menininkų ornamentais. Užsukite ir prie aikštės senųjų vartų – šioje vietoje buvo rengiami pirmieji turgūs. Be to, Khan ribojasi su Muski turgumi vakarinėje pusėje.

Būtina išbandyti keliaujant

Banglenčių sportas Havajuose, JAV Banglenčių sportas Havajuose, JAV
Plaukiojimas banglentėmis čia – kai kas ypatingo. Tikroji banglenčių sporto gimtinė yra Polinezija. He‘e nalu („slidinėjimas bangomis“) pirmą kartą išbandytas europiečių dar XVIII a., tačiau visgi tikrasis nerūpestingo gyvenimo būdo centras yra Havajai. Daugybė banglentininkų mokyklų ir instruktorių kantriai moko naujokus pačių pagrindinių dalykų – nuo plūduriavimo ant vandens iki savarankiško plaukiojimo atsistojus pradedančiųjų vietose – Waikiki paplūdimyje ar Puena taške. Įvaldyk banglentę ir bangas – dviejų valandų pamoka kainuoja nuo 99 JAV dolerių ir vyksta dukart per dieną nuo pirmadienio iki šeštadienio.

10 labiausiai paplitusių kalbų pasaulyje

languageKalba neabejotinai yra viena svarbiausių žmogaus funkcijų – jos dėka išreiškiame savo poreikius, mintis, mėgaujamės literatūros, muzikos, radijo, kino ar kt. teikiamu džiaugsmu. Na o kuo daugiau kalbų mokėsime, tuo paprasčiau bus mums šiame pasaulyje :) Pateikiame pasaulyje labiausiai paplitusių kalbų sąrašą.

10 labiausiai užterštų pasaulio vietų 1

pollution Pateikiame jums sąrašą vietovių, kurias rekomenduojame aplenkti ar bent jau susimąstyti prieš planuojant savo keliones. Na o jei vis dėlto ryšitės, pasirūpinkite tinkama apsauga. Saugokite save.

10 geriausių vietelių atostogoms

1. Maldyvai. Atsipalaidavimas.
Maldyvai – sala Indijos vandenyne, į pietvakarius nuo Šri Lankos. Maldyvus sudaro 1196 salos, iš kurių 203 yra gyvenamos. Dėl stulbinančiai gražių kurortų ir peizažų šią vietą labai mėgsta romantikos bei ramybės išsiilgę turistai. Vandens apsuptas vilas su žemynine dalimi (nors tiek ten jos ir tėra :) ) jungia tik siauri tilteliai. Jei norite atsipalaiduoti ir pailsėti, tai puiki vieta. Oficiali kalba Maldyvuose yra Dhivehi, turinti daug panašumų su Šri Lankos kalba Sinhala. Tačiau turistų pamėgtose vietovėse anglų kalba susikalbėsite be jokių problemų. Maudynės, saulės vonios, nardymas, žvejyba, nuostabus maistas ir kiti ramaus poilsio ingridientai :) Ir nepamirškite pasiimti geros knygos, kurią galėsite skaityti vandenyne plūduriuojančioje viloje, gurkšnodami Margaritos kokteilį…

Brangiausi pasaulio miestai

brangiausi miestai Konsultacinė firma „Mercer“ atliko pragyvenimo lygio tyrimą ir palygino kainas 143 pasaulio miestuose. Tyrimas atskleidė, kad Londonas tapo patrauklesnis ir jau nebėra vienas brangiausių pasaulio miestų. 2008 metais ši sostinė užėmė 3 vietą tarp brangiausių pasaulio miestų, tačiau šiais metais nukrito net į 16 vietą. Tam įtaką, matyt, padarė būsto nuomos kainų mažėjimas bei svaro vertės kritimas. Taigi, pateikiame šių metų brangiausių pasaulio miestų dešimtuką.