Gražiausi pasaulio ledynai

Žema temperatūra ir kritulių derinys sukuria vieną iš įspūdingiausių gamtos meno formų, kurias galima rasti nuo Meksikos iki Himalajų, nuo Rytų Afrikos iki Ugnies žemės. Ledynai. Ledynai gali būti įvairių formų ir netgi įvairių spalvų - ledo kepurės varijuoja nuo mėlynų iki baltų atspalvių. 99 % ledynų mūsų Žemėje yra poliariniuose regionuose. Likęs 1 % ...

Gražiausi pasaulyje kriokliai

Lietuvos gamta labai turtinga. Tačiau kalnais ir šniokščiančiais kriokliais aukščiausiasis mūsų šalies neapdovanojo. Kriokliai - vieni nuostabiausių gamtos vaizdų. Tad siūlome pažvelgti į gražiausius pasaulio krioklius. O jei nuotraukų nepakanka, reikia įsigyti lėktuvo bilietus ir planuotis keliones į nuostabias pasaulio vietas.

Įspūdingiausi pasaulio peizažai

Nuostabūs peizažai daugiausiai emocijų kelia gamtos mylėtojams. Tačiau šie iš kojų verčia net ir užkietėjusį miestietį. Žvelgiant į juos net kyla mintys, ar jie iš tikrųjų realūs. Įspūdis gali būti toks stiprus, kad net ašarą išspaudžia. Poliarinės pašvaistės Šis siurrealistinis reginys yra vienas iš nepaprasčiausių šiame sąraše. Šiaurės arba Pietų pašvaistė susidaro virš Žemės ašigalių, ...

Ką ir kur valgo per šv.Kalėdas? 3

Kalėdų valgiaiŠv.Kalėdos jau čia pat! Linksmų ir jaukių artėjančių švenčių visiems! O joms artėjant pasidomėkime, ką šv.Kalėdoms gamina ir tiekia į stalą žmonės iš įvairiausių pasaulio kampelių. Galbūt teks paragauti šių patiekalų, jei Kalėdas švęsite ar Naujuosius Metus pasitiksite svetur.

Geriausi pasaulyje dviračių maršrutai

Vienas geriausių būdų pažinti kraštą – keliauti dviračiu. Mėgstantiems šią transporto priemonę, rekomenduojame 10 įspūdingiausių maršrutų visame pasaulyje.

Isle of Wight. Anglija Isle of Wight, Anglija
The Isle of Wight yra vienas geriausių maršrutų, besidriekiančių per įvairų Didžiosios Britanijos gamtovaizdį: sodrios kalvos, apsuptos jūros, siauri keliukai, aptverti gyvatvorių, gilios ir paslaptingos žalios daubos ir bene ryškiausias salos akcentas – baltos uolų keteros. Nepaisant to, kad važinėjimas dviračiu yra seniai žinoma laisvalaikio leidimo forma, Wight išpopuliarėjo tik per pastaruosius kelis metus. Šis maršrutas populiariausias tarp jaunų ir stilingų londoniečių, ištrūkstančių iš didmiesčio romantiškam savaitgaliui prie jūros. Juolab, kad čia netrūksta barų, viešbučių ar festivalių.
Whitlink keleivinis keltas plaukia iš Portsmouth į Ryde prieplauką.

Idėjos aktyvioms atostogoms 1

Puikūs pasiūlymai negalintiems išgulėti paplūdimyje ar prie baseino, tačiau mėgstantiems gryną orą, nuotykius ir, žinoma, keliones.

Slidinėjimo turas Haute Route, Prancūzija ir Šveicarija Slidinėjimo turas Haute Route, Prancūzija ir Šveicarija
Susiveržkite dirželius ir leiskitės į įsimintiną kelionę po Alpių slidinėjimo kurortus Chamonix ir Zermatt. Daugumai slidininkų prireikia savaitės, kol įveikia 140 km trasą, jungiančią 20 ledynų ir svaiginančių viršukalnių gamtovaizdžių. Nesitikėkite, kad tai bus lengvas pasivaikščiojimas – reljefas nelygus ir pilnas iššūkių. Galima keliauti ir vasarą – yra speciali trasa žygiams. Galite vykti ir su grupe – kelionės organizuojamos iš Chamonix, jų kaina yra apie 2250 EUR, priklausomai nuo grupės dydžio. Reikia turėti bent pagrindinius alpinizmo ar slidinėjimo ne trasomis įgūdžius.

KELIONIŲ ISTORIJOS: Nuo Detroito iki Niagaros 2

Detroitas Iš pasakojimų serijos, kuomet Ugnė praleido vasarą dirbdama ir keliaudama Jungtinėse Amerikos Valstijose.Detroite dar nespėjus kojos iškelti iš mašinos pripuolė keli juodaodžiai su “nerealiais” pasiūlymais į nemokamus klubus už 2 savaičių, bet kadangi mūsų tuo metu Detroite jau nebus, tai pasiprašė centų autobusui:)) Žodžiu, pirmas įspūdis buvo tikrai nekoks.

Pasaulio muzikiniai festivaliai 2010 m. 1

festivaliai Artėjant vasarai visi pradedam kurti atostogų planus, dėlioti maršrutus, svajoti. Vieni renkasi keliones į egzotika alsuojančius kraštus, kiti leidžiasi į kalnų žygius, savarankiškas keliones traukiniais, treti mėgaujasi vėju ir bangomis prie jūros, o ketvirti dievina muziką ir siautulį, todėl vasaros ypač laukia dėl įvairių festivalių, kur linksmybės po atviru dangumi tęsiasi kelias dienas.Pateikiame keletą garsiausių, geriausių ir artimiausių tarptautinių festivalių, galinčių jus sudominti.

Pasakiškos kelionės į žiemą 2

huskiesĮ dangų su haskiais.
Gerokai už Poliarinio rato yra Norvegijos Svalbard’o salynas, laukinis ledynų, poliarinių meškų ir tyrinėtojų kraštas. Čia galima leistis į trijų dienų haskių safarį per užšalusius fiordus ir apsistoti Noorderlicht‘e, lede įšalusiame didingame raudoname olandų dvistiebiame laive. Nuotykiai prasideda Basecamp Spitsbergen‘e, 16 kambarių medžiotojų namelio stiliaus viešbutyje Longyearbyen‘e, pastatytame iš rąstų ir kailių. Iš čia galima leistis į kelionę su šunų kinkiniu per purų ir nepaliestą sniegą link laivo. Statytas 1912 m., su 10 kajučių ir baru, laivas yra puiki vieta saugiai stebėti poliarines meškas ir Šiaurės Pašvaistę.

Ankstyvojo slidinėjimo kurortai nekantriesiems

Ankstyvasis slidinėjimasBelaukdami žiemos, sniego mylėtojai jau blizgina slidinėjimo akinius, šveičia slides ir nekantriai stebi orų prognozes, tikėdamiesi iškrintančio sniego. Būtent tokiems entuziastams, nekantraujantiems greičiau šliuožti snieguota nuokalne, pateikiame slidinėjimo kurortų, tinkamų ankstyvam slidinėjimo sezonui, apžvalgą. Prieš keliaujant rekomenduojame pasidomėti slidinėjimo inventoriaus pakavimo bei gabenimo taisyklėmis.