Egiptas. Informacija keliaujantiems

Didingi senovės architektūros pastatai, piramidės, faraonų laikus menančios šventyklos, kaitri saulė, visiškai kitokia kultūra ir papročiai, Egipto skoniai ir kvapai, užburianti Raudonoji jūra ir dar daugybė neįtikėtų faktų... Ir visa tai turistų pamėgtame krašte – Egipte, Sacharos dykumos pakraštyje. Laiką galima leisti pasirinktinai - kaitintis saulės voniose, nardyti Raudonosios jūros vandenyse, keliauti senosios istorijos keliais ar ...

KELIONĖS IŠ VARŠUVOS. Kodėl verta rinktis?

Kelionės iš Varšuvos – jūsų svajonių įgyvendinimas, tik išleidžiant mažiau resursų. Teigiamos ir neigiamos pusės keliaujantiems per Varšuvą. Šiandien galima rinktis įvairius kelionių variantus pagal savo poreikius. Dažniausiai ieškome pigių kelionių, kurių kaina ir kokybė maksimaliai atitiktų mūsų lūkesčius. Dera pastebėti, kad kelionėmis per Varšuvą dažnai susivilioja žmonės, norintys sutaupyti ir daugiau pamatyti. Taigi, kas ...

Kur geriausia pažinti kitokią kultūrą

Mokytis apie kitų kultūrų tradicijas iš žmonių, kurie gyvena ta kultūra, yra viena iš geriausių patirčių, įgyjamų keliaujant. Tad leiskitės patyrinėti visiškai nepažįstamą kultūrą ir pažinti kitokį pasaulį, bendraujant su gentyse gyvenančiais čiabuviais.

Atostogos žiemą: kur atostogauti? 10

Atostogos žiemą: kur atostogauti? Žiema – universalus poilsio metas, galintis įtikti tiek aktyvų, tiek pasyvų poilsį propaguojantiems poilsiautojams. Aktyvaus poilsio mėgėjai renkasi slidinėjimą ar snieglentes Europos kalnų kurortuose, buriavimą ar jėgos aitvarus vėjuotose ir šiltose pakrantėse. Tuo tarpu pasyvesnio poilsio išsiilgę vyksta į saulėtus Egipto, Kanarų salų kurortus. Na o trokštantys pažinti egzotinius kraštus ir pailsėti gali rinktis tolimas Azijos, Afrikos arba Pietų ar Centrinės Amerikos valstybes.

Ką draudžiama vežti į / iš ne Europos Sąjungos šalis /-ių 300

Pasas arba asmens tapatybės kortelė Ruošiatės keliauti į užsienio kurortus ar egzotines šalis? Norime Jus įspėti, lauktuvių, ypač iš egzotinių šalių, parsivežti galima išties ne viską. Draudžiamų vežtis daiktų sąrašai yra patys įvairiausi ir kartais labai netikėti. Kiekvienoje šalyje galioja vis kitokios taisyklės, apibrėžiančios, kokius daiktus galima įvežti į šalį ar iš jos išsivežti, o kokius – ne. Leistini tabako ir alkoholio kiekiai taip pat yra įvairiausi.

Pasas ar asmens tapatybės kortelė keliaujant? 622

Pasas arba asmens tapatybės kortelė Ko gero, kelionėje svarbiausi yra trys dalykai: pinigai, draudimas ir asmens dokumentai. Apie kelionės draudimą ir ką reikėtų žinoti apie pinigus keliaujant mes jau rašėme, todėl metas jums plačiau papasakoti apie asmens dokumentus.

Primename, kad Lietuvos Respublikos piliečių tapatybę patvirtina du dokumentai – pasas ir asmens tapatybės kortelė. Tačiau ne visuomet žinome, kuris reikalingas kelionei.

Be to, reikėtų atminti, kad valstybių sienas galite kirsti tik su galiojančiu asmens dokumentu. Keliaujant po Europos Sąjungos ir Šengeno zonos valstybes ES piliečio asmens dokumentų (paso, asmens tapatybės kortelės) galiojimo laikas nėra reglamentuotas teisės aktais: dokumentai turi būti galiojantys visos kelionės metu. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja, kad Lietuvos piliečio pasas ar ATK galiotų 3 mėn. po numatomo grįžimo iš kitos šalies. Jei keliaujate su kelionių organizatoriumi, jis gali reikalauti bent 3 mėnesių dokumento galiojimo po kelionės pabaigos. Kylant abejonėms, ministerija rekomenduoja susisiekti su konkrečios valstybės diplomatine atstovybe ir pasitikslinti informaciją.
Jei vykstate už Šengeno ribų, dokumentų galiojimui taikomi atskiri reikalavimai.

Garsiausi pasaulio turgūs 1

Niekas taip gerai nepadeda pažinti vietinių žmonių kasdienio gyvenimo ir kultūros kaip šurmuliuojantys ir gyvybingi turgūs. Kviečiame apžvelgti garsiausius pasaulio turgus.

Khan Al-Khalili, Kairas, Egiptas Khan Al-Khalili, Kairas, Egiptas
Khan istorija siekia dar 1382 m. ir jame galima rasti net 900 įvairių parduotuvėlių – stiklo dirbinių, žalvario gaminių, kvepalų ir papuošalų, daugybę įvairių menininkų, tiesiog vietoje kuriančių ir parduodančių savo meno kūrinius. Apsilankykite Tentmakers gatvėje – čia rasite turgų turguje. Be to, tai paskutinis viduramžiškas dengtas Kairo turgus, kuriame prekybininkų palapinės puošiamos menininkų ornamentais. Užsukite ir prie aikštės senųjų vartų – šioje vietoje buvo rengiami pirmieji turgūs. Be to, Khan ribojasi su Muski turgumi vakarinėje pusėje.

Keliaukite su šeima kitaip

kelionės su šeima Kas sakė, kad sėkminga šeimyninė kelionė būtinai turi būti dviejų savaičių kasdieninis gulinėjimas prie jūros Šventojoje arba atostogos, praleistos Egipto ar Turkijos viešbučio teritorijoje su „išsisėmusiais“ animatoriais?Pateikiame kelionės vietas, kurios ilgam įsimins ir jums, ir kitiems šeimos nariams.

Vieni gražiausių pasaulio paplūdimių

Punalu. JAV Punalu‘u, JAV
Havajų juodo smėlio paplūdimys buvo ne kartą išrinktas „geriausiu paplūdimiu“, tačiau tikrai ne veltui – nuostabaus mėlynumo vanduo skalauja juodo smėlio paplūdimį, už kurio driekiasi sodriai žaliuojančios kokosų palmės. Tai vieta, kurioje hamakas tikrai pravers – norėsis tik ramiai gulėti ir stebėti aplinką, pavyzdžiui, sausumos vėžlį, lėtai ropinėjantį po smėlį ir ieškantį vietos dėti kiaušiniams. Tačiau jų liesti negalima – ši vėžlių rūšis yra nykstanti. Hawksbill vėžliai, dar vadinami Honu‘ea peri nuo gegužės iki rugsėjo, bet atminkite – jokiu būdu prie jų nelįskite. Žmonių bakterijos jiems gali būti mirtinos.

Nuostabiausios nardymo vietos

Didžioji Žydroji Skylė, Belizas Great Blue Hole, Belizas (Didžioji Žydroji Skylė)
Žiūrint iš viršaus, Didžioji Žydroji Skylė atrodo kaip akies vyzdys. Iš tiesų tai UNESCO pasaulio paveldo sąraše esanti vandenyno smegduobė, kurios kraštai padengti pakrančių rifais. Smegduobės skersmuo siekia apie 400 m, o gylis – 145 m. Maždaug 40 m gylyje yra net 15 m siekiantys jūriniai stalaktitai – labiausiai narus ir traukiantys objektai. Gyvūnijos čia beveik neaptiksite, tačiau kam ji reikalinga, kai nardai tarp stalaktitų? Nardymo išvykos organizuojamos nuo 6 val. ryto ir trunka iki 18.30 val. arba galima praleisti naktį laive. Tik saugokitės jūrų gyvačių, pastebėtų nuo 1960 m.